Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2006., 14:14   #41
Quote:
ornos kaže:
u takvim situacijam, inače, najbolje ti je staviti kockicu leda u usta i cuclati....
ima smisla
ja sam desetak min držao jezik pod mlazom vode. Jel to ok?
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 22:13   #42
i to je ok. ali bolje je led jer hladnoća steže krvne žile te se na taj način zaustavlja krvarenje, a opet se ne ispire ugrušak koji nastaje na površini defekta..
ornos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 22:16   #43
hm, cinjenica je da su usta prebogata bakterijama i da svaka i najmanja ranica u ustima moze dovesti do gadne infekcije. ne kazem da ce se to tebi desit i da se desava uvijek, ali da se meni takvo nesto dogodi, svakako bih otisla negdje do kirurga da to pogleda i da savjet ako mi treba antibiotik.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 22:19   #44
joj to sam si ja napravila jednom
imam čak i ožiljak, udubljenje di je rupa bila
bolilo je danima za skviknut, nakraju prošlo
ali svejedno trkni doktoru sutra za svaki slučaj
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 12:33   #45
sloj na jeziku

Dakle u zadnje vrijeme mi se pojavio neki sloj na jeziku.. žute je boje i nemogu ga se riješiti ... mater mu njegovu... ispirem morskom vodom i nekim čudom kojeg sam kupio ali opet ništa.

to me jako guši .. imam osjećaj da sam pun toga:-D

šta da radim

mislim tijekom dana je toga manje.. ali non stop imam osjećaj da moram pljuvat..
chingy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 13:02   #46
Quote:
chingy kaže: Pogledaj post
Dakle u zadnje vrijeme mi se pojavio neki sloj na jeziku.. žute je boje i nemogu ga se riješiti ... mater mu njegovu... ispirem morskom vodom i nekim čudom kojeg sam kupio ali opet ništa.

to me jako guši .. imam osjećaj da sam pun toga:-D

šta da radim

mislim tijekom dana je toga manje.. ali non stop imam osjećaj da moram pljuvat..
Imaš izgleda gljivice.Kupi hexoral ili betadine za ispiranje usta.Probaj četikcom oribati taj sloj s jezika kod pranja zuba.Odi kod dr.Ne pipkaj previše prstima po tome i nedaj da ti diraju. Obično te glivice u rodilištu dobe bebice od mlijeka. Znam da masa sestra koje rade po rodilištima, jer ribaju gazicom jezike, dobiju te gljivice po noktima.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 13:33   #47
gljive..doktoru po antimikotik!
nece pomoci betadin(koji je btw.otrovan peroralno) ni hexoral jer su to antiseptici koji djeluju na bakterijice...
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 14:15   #48
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
gljive..doktoru po antimikotik!
nece pomoci betadin(koji je btw.otrovan peroralno) ni hexoral jer su to antiseptici koji djeluju na bakterijice...
Prvi glas glede betadine. Koliko ja znam, postoji otopina za usnu šupljinu. Dobila sam je od dr. kad mi se upalilo meso oko umnjaka.

Uglavnom, slažemo se, moraš kod dr.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 14:26   #49
super hvala vam.. idem ja odmah doktoru ja sam to olako shvatio

tnx
chingy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 18:27   #50
kupi si propolis spray, košta nekih 20kn, to ti je dobro protiv svih bakterija, birusa, gljivica i sličnih gmazova koji nas živciraju. malo špricaj po jeziku, bit će bolje!
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 18:31   #51
K doktoru odi i pij više vode, mom bratu je tak bilo a bil se bedak izdehidriral.
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 19:36   #52
doktorica je isto preporučila taj neki betadin.. ja mislim .. još nešto za želudac jer i on me muči..

rekla je da moram za 20 dana ponovo doć.

shit nije mi to trebalo
chingy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 07:21   #53
ajde, ima i gorih stvari. netko ko trenutno ima gripu, još mu je i gore.
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 11:34   #54
gljivice, no big deal. kupi daktarin gel...to je meni dr. dala jer se i meni to jednom pojavilo i od tog gela nakon par dana proslo.
__________________
Barbi
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 23:55   #55
Fleke na jeziku

Ovisno o tome što pojedem, pojavljuju se.
Ono, malo su crvenije od ostatka jezika.
Imala sam nekih gastro problema i bila na gastroskopiji i pila Nexium, ali opet mi se vraća.
Pretpostavljam da su fleke od želuca, ali zašto baš fleke? Znate li zašto se konkretno manifestiraju upravo na jeziku i ima li tko od vas sličnih iskustava?
Hvala
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 20:03   #56
Imam i ja taj problem, danas sam bas bila kod doktorice i pokazala joj jezik, a s obzirom da inace imam problema sa zelucem, najavila mi je da cu vjerojatno morati na gastroskopiju.
Tako da, moze biti i zbog zeluca,kao sto Kent kaze.
Mladi Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 21:14   #57
meni se to pojavi tu i tamo, najčešće kad sam prehlađena, i ode samo od sebe.
ali, zamislite da se probudite, a jezik vas boli. vi do ogledala, a on- zelen!
sad mi je smiješno, ali tad mi stvarno nije bilo svejedno. otorinolaringolozi i dermatolozi su mi rekli da to nikad u životu nisu vidjeli. onda je posivio, bio metalik, pa se povuklo.
tako da...budite sretni dok je samo bijel
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 11:56   #58
Bijeli talog na jeziku nakon kemoterapije-pomoć

Pozdrav svim forumašima,
Suprug mi je u utorak primio prvu kemoterapiju(rak pluća). Nije imao nekih većih nuspojava, osim što ima zatvor i što mu se pojavio neki bijeli talog na jeziku koji ga smeta i pecka.Ima li neko iskustva s tim i ima li nešto da mu pomognem.Molim ako neko nešto zna da mi odgovori.
Bog i stojte mi dobro
dajana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 14:20   #59
Quote:
dajana kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim forumašima,
Suprug mi je u utorak primio prvu kemoterapiju(rak pluća). Nije imao nekih većih nuspojava, osim što ima zatvor i što mu se pojavio neki bijeli talog na jeziku koji ga smeta i pecka.Ima li neko iskustva s tim i ima li nešto da mu pomognem.Molim ako neko nešto zna da mi odgovori.
Bog i stojte mi dobro
Radi se o gljivicama. Neka vas onkolog uputi što može uzeti s obzirom na kemoterapiju pa da ne bi bilo eventualnih problema.
Moja mama je dobila Rojazol emulziju u tubici i nestalo je kroz 3 dana.
Ovako doma može ispirati usta čajem od kadulje i piti neki probiotik.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 14:21   #60
gljivice su vrlo cesta nuspojava kemoterapije. nekad sam znala i zasto, ali sam zaboravila.

rojazol ce to rijesiti za par dana

edit: ups, Ivanica je bila brza.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.