Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2015., 11:08   #81
Nazalost bez velikih zahvata ne moze biti jednako. Ako i dignes oba hodnika, dobis na ulazu u sobe stepenicu.
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 11:16   #82
Quote:
renato2107 kaže: Pogledaj post
Nazalost bez velikih zahvata ne moze biti jednako. Ako i dignes oba hodnika, dobis na ulazu u sobe stepenicu.
Da, toga sam svjestan. Nije mi problem ona najgornja stepenica koja je već sada 12 cm pa će kasnije biti oko 8 cm - izgleda debilno, ali nije to sad baš tak strašno.
Riješiti ću i podest sa parketom ili nečim sličnim, ali najviše me muči ova prva stepenica.
Kao što rekoh, sada ima 20 cm visine, a kada stavim još gazište, biti će oko 24 cm. Ja trenutno vidim samo ovu varijantu: napraviti tako i neka prva stepenica bude viša od ostalih za 5 cm.
Ne mogu povećavati visinu na pločicama jer odmah pokraj stepenica su ulazna vrata spavaće sobe - ako napravim povišenje od 5-6 cm netko će se popikavati preko toga.

Možda da na toj prvoj stepenici bude gazište od tanjeg drveta? Ako bi drvo bilo duplo tanje, onda bi imao visinu oko 21, što je ipak manje od 24
Laminat samo na prvoj stepenici?
Nisam pametan...
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 12:11   #83
Pa složi mali podest od drveta ispred te prednje. Izgledat će kao estetski dio stepenica a smanjit ćeš visinu.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 12:53   #84
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Pa složi mali podest od drveta ispred te prednje. Izgledat će kao estetski dio stepenica a smanjit ćeš visinu.
Ne mogu jer odmah pokraj početka stepenica imam ulaz u spavaću sobu. Ako napravim podest, dobiti ću izbočinu ispred vrata...
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 15:03   #85
A sory, na poslu sam pa ne mogu vidjeti sliku. Kad dođem doma budem pogledao pa mi možda nešto sine.
Nisi ti jedini sa sfušanim stepenicama
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 22:13   #86
Kod mene je slicno, samo u kontra smjeru pa ima pomoci...tj majstor je poslago cigle i dascice da je poravno, samo sad nakon godina skripi, al kad se preslozi rijeseno.

A jel postoji mogucnost i opcija stemanja? Jel imaju stepenice "mesa" da mozes bar par cm skinut?
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 08:56   #87
Quote:
renato2107 kaže: Pogledaj post
Kod mene je slicno, samo u kontra smjeru pa ima pomoci...tj majstor je poslago cigle i dascice da je poravno, samo sad nakon godina skripi, al kad se preslozi rijeseno.

A jel postoji mogucnost i opcija stemanja? Jel imaju stepenice "mesa" da mozes bar par cm skinut?
Imam mjesta za štemanje, kada bi skinuo sa prve stepenice tri cm, onda bi mi nakon postavljanja gazišta visine stepenica bile: 21, 21, 18, 18, ....
Ako bi ostavio postojeće stanje, onda bi bilo: 25, 18, 18, ...

Moram razmisliti i o toj opciji...
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 15:34   #88
Ako imas opciju stemanja skini, mozes cak do gornje podijelit razmak, da svaka bude pola cm do cm veca, manje se bude primijetilo. Samo pazi da u cosku ne stanjis previse, tj da tu ostane dovoljno materijala gdje je najtanja
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 21:00   #89
Quote:
okicizepa kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipi s foruma.
svaki segment ima sedam gazišta - visina od gazišta do gazišta je 18 cm, a dubina gazišta je 27 cm.
najbolje je štemanje svih stepenica.
prve za 3cm, pa sve manje za po pola cm.
najgornje za 5cm, pa sve manje za po pola cm.

ako hoces manje stemanja, stemaj samo donji krak kak je opisano, a podest i gornji krak nadostukavaj betonom, tak da na vrhu izgubis jednu stepenicu. visina svih ce ti porasti za 1cm.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 10:53   #90
Quote:
gadze kaže: Pogledaj post
najbolje je štemanje svih stepenica.
prve za 3cm, pa sve manje za po pola cm.
najgornje za 5cm, pa sve manje za po pola cm.

ako hoces manje stemanja, stemaj samo donji krak kak je opisano, a podest i gornji krak nadostukavaj betonom, tak da na vrhu izgubis jednu stepenicu. visina svih ce ti porasti za 1cm.
Hvala na odgovorima. Mislim da ću ići na varijantu štemanja, ali jako mi je krivo to sada rasturati - stepenice su u potpunosti ravne i obrađene... A kaj se mora, mora...
Hvala svima
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 11:03   #91
Drvene stepenice - adaptacija

Pozdrav svima,

Adaptiramo staru kuću na moru i došli smo do stepenica.
Stepenice su stare, drvene i u lošem stanju kao što se može vidjeti na slikama ispod. Željeli bi ostaviti drvene stepenice ali ih srediti.
Bilo koja ideja i savjet kako i na koji način riješiti stepenište (osim rušenja ) je dobrodošla.
Hvala svima unaprijed.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_1046forum1.jpg‎
Views:	339
Size:	9.9 KB
ID:	15015  
zagibajk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 15:46   #92
šaljem ti svoje viđenje na pp
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 19:43   #93
Drvene stepnice

Prijedlog za pričvršćivanje drvenih stepenica s četiri gazišta na betonski podrumski zid.....sliku prilažem samo radi orijentacije.
Razmišljao sam o nekakvim metalnim L nosačima gdje bih jedan dio utiplao u betonski zid , a drugi povezao s drvenim "vodilicama " ljestava???

Zadnje uređivanje viper50 : 22.11.2017. at 18:32.
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 07:55   #94
Quote:
viper50 kaže: Pogledaj post
Prijedlog za pričvršćivanje drvenih stepenica s četiri gazišta na betonski podrumski zid.....sliku prilažem samo radi orijentacije.
Razmišljao sam o nekakvim metalnim L nosačima gdje bih jedan dio utiplao u betonski zid , a drugi povezao s drvenim "vodilicama " ljestava???
ITKO???
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 09:01   #95
ovako?https://www.pinterest.com/pin/385409680586868316/
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 10:01   #96
hvla,nije estetikau pitanju.ljestve moram pričvrstiti za zid ,da ne bi proklizale po pločicama,jer se postavljaju pod cca 45 stupnjeva...
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 10:31   #97

znači kupiti dva para klavir panti i vijčano ih učvrstiti za pod, zid i tetive

Zadnje uređivanje kanjar : 14.12.2015. at 10:45.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 17:08   #98
Question Sanacija drvenog stubišta - stepenice škripe...

Pozdrav,

imam problem s drvenim stubištem. Naime, od 15 gazišta, nekih 4-5 glasno škripe. S obzirom da planiram uskoro brusiti stepenice i lakirati ih, htio bih odmah riješiti i problem škripanja. Razmišljao sam o demontaži, no bojim se da bi si zakomplicirao život, jer stubište ide u L, puno je kosina, montirano je vijcima koji su sakriveni drvenim čepovima itd.

Tako da mi je plan bio prebrusiti na mjestu.

Ovih nekoliko stepenica koje škripe sve odreda imaju rupu od 4-5mm između čela i gazišta, tako da sam vidio da je s vremenom očito čelo "upalo" i da zapravo gazište visi u zraku. Sad bih volio kroz te razmake unutra utisnuti nekakvu smjesu koja bi popunila taj prazan prostor i na taj način riješio škripanje.

Zanima me da li imate nekih savjeta što bih trebao potražiti? Nekakvu niskoekspandirajuću pur pjenu, montažno ljepilo, nivelacijske smjese? Razmaci su taman dovoljni da bi ušla šprica unutra, tako da punjenje ne bi bilo problem, a riječ je o donjem dijelu stubišta tako da se te rupe ne vide pri normalnom korištenju.
Inspektorr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 18:27   #99
Izrada stepenica

napravio bih kombinaciju malih metalno drvenih stepenica za podrum od 4 gazišta.Gazišta bih napravio drvena.razmak između metalnih nosača bi bio 60cm.Zanima me kolika debljina daske mora biti da bi na tom razmaku ljestve bile sigurne??
Razmišljao sam kupiti u lokalnom bau centru ljepljenu dasku 600*300*18mm

Hvala

Zadnje uređivanje Majstor : 16.07.2016. at 18:44.
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 18:48   #100
Bar 3cm.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.