Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2005., 16:15   #421
Bankovni račun!!!

Zanima me dali ja mogu otvorit račun kod svoga brokera pa imat kod njega novce kao u banci,i zanima me dali mogu otvorit račun primjer u kaba(karlovačka banka)i da moj broker koristi novac iz kabe za transakcije znaći ja imam 10000kn u kabi a broker mi je Complite line i dam im broj mojeg banovnog računa i oni meni kupe dionice koje sam ja odabrao iz siska pošto je Complite line u sisku,dali ja moram fizički prenjet novac u sisak ili moguotvorit račun u Klc pa da mi se novac prebaci tamo i još me zanima samo ako košta koliko to košta,prebacivanje novca iz banke u brokersku kuću i obratno.
Zanima me to iz razloga što ako zaradim 1200kn i želim podić 600 pa da nemoram onda ić u sisak po novce jer mi se sviđa Complite line barem po preporukama i cijenama!!!
__________________
“The quieter you become, the more you can hear.”
shinobi is offline  
Old 02.05.2005., 00:28   #422
Ja radim sa prvom generacijom takodjer (svidja mi se rad preko interneta, a provizija mi je 0,7% pa mi je razlika do 0,6% zanemariva).

Complete line iz Siska sam preporucio zbog vise stvari:
- minimalna naknada 30 Kn (1. gen 50 Kn)
- niza provizija (0,6%, 1. gen 0,8% do 1000000 prometa godisnje)
- telefonska trgovina (netko tko tek pocinje treba nekog tko ce mu objasniti neke stvari, ili dati savjet)

Sta se tice samog prebacivanja novca, to je isto za sve brokere (u principu).

Dakle novac se prebaci sa tvog tekuceg racuna sa e-bankarstvom, ili odes u banku i uplatis na racun od brokera.
Prebacivanje preko npr. e-zabe kosta 1 Kn, ili 0,5 Kn.
Na salteru ovisi o iznosu i oni mogu oderati, pa treba vidjeti kod koje banke broker ima otvoren racun i prebaciti novce iz te banke.
Za KABU pogledaj na njihovom webu, ja nisam nasao, ali sam vidio da imaju eKABU i da je provizija tako od 1 Kn do 10Kn, sta je zanemarivo.

Kod povratka, novac ti sjeda natrag na tekuci racun.
Ovaj dio je tebi apsolutnoi besplatan

Dakle, nema potrebe da ides u Sisak (ili u Marticevu ukoliko ti je 1. generacija draza).
Vecina ljudi koju ja znam da radi sa Comlineom nikad nije ni primirisala u Sisak, vec komuniciraju faksom, telefonom, mailom i slicno.
Billy is offline  
Old 02.05.2005., 17:46   #423
ili umeš slušsalicu u ruke, nazoveš neke od brokera s liste na varaždinskoj burzi i pitaš što kako kada zašto

http://www.vse.hr/brokeri/index.asp
__________________
forumaš s iskustvom
soultaker is offline  
Old 04.05.2005., 08:50   #424
Prilično je jednostavno i nemoraš si razbijati glavu, ja sam broker, a za otvoriti račun samo odaberi kuću i oni će ti sve reći, sto se tiče odabira, to ti većinom ide 100 ljudi 100 ćudi, 100 žena 200 ...
mislim da je većini najisplativije uplate raditi preko fina-e, tako sam ja radio prije, a isplate ti je svejedno, ja sam odabrao banku koja mi je bila najblize stanu, tada nisam imao redovitu plaću itd. jer tako gledajući lomiš se a da uštediš par kuna.
Predlažem da si u excelu složis da odmah imaš cijenu koju plaćaš s provizijom i isto tako za izlaznu cijenu (stavi proviziju BAŠ na izlaznu) pa znaš svoje granične troškove.
 
Old 05.05.2005., 19:13   #425
Quote:
pomalo kaže:
Prilično je jednostavno i nemoraš si razbijati glavu, ja sam broker, a za otvoriti račun samo odaberi kuću i oni će ti sve reći, sto se tiče odabira, to ti većinom ide 100 ljudi 100 ćudi, 100 žena 200 ...
mislim da je većini najisplativije uplate raditi preko fina-e, tako sam ja radio prije, a isplate ti je svejedno, ja sam odabrao banku koja mi je bila najblize stanu, tada nisam imao redovitu plaću itd. jer tako gledajući lomiš se a da uštediš par kuna.
Predlažem da si u excelu složis da odmah imaš cijenu koju plaćaš s provizijom i isto tako za izlaznu cijenu (stavi proviziju BAŠ na izlaznu) pa znaš svoje granične troškove.
G thanks vrlo si mi od pomoći da si samo tako sastavim ha u excelu a radio sam malo u excelu budem nekako to već skužio nakon sati i sati ,nego kaj sam još htjeo pitat je to dal ima neki dobar program za financije a pogotovo za ulaganja tako da imam tabele di mi se sve automatski izračunava a da to nije excel
Da da da lako je tebi kad si broker tebi je jednostavno ko i meni natovarit 10 šlepera sa viličarem...za 3 sata.jel???
Smatraj da sam početnik ..
Ajde ako si tako dobar ajmo ovako korak po korak,
ja moram sve znat svaki detalj,vidi
Korak prvi:Shinobi izlazi iz kuće sa 10000kn ...
Korak drugi:Shinobi odlazi do banke na kojoj ima žiro račun...
Korak treći:Shinobi stavlja od cure najlonku na glavu...
Korak četri:Shinobi uzrikuje kaos u banci gdje papiri lete na sve strane
Korak pet:Shinobi je zaboravio što dalje..sa njegovih 10 somova.
Dosta zafrkancije ja kolko sam skužio nazovem complete line i složim ugovor sa njima i kupujem dionce i zarađujem po 10% mjesečno..
Life is good!!!

e a sad mi nije jasno ono sam excelom kad bi mi ti htjeo to nekako objsanit kako da napravim tu tabelu ili još bolje da mi pošalješ primjer na [email protected] bio bi ti zahvalan, ja imam microsoft office 2000 neznam dal je taj dobar??
__________________
“The quieter you become, the more you can hear.”
shinobi is offline  
Old 05.05.2005., 19:15   #426
Quote:
soultaker kaže:
ili umeš slušsalicu u ruke, nazoveš neke od brokera s liste na varaždinskoj burzi i pitaš što kako kada zašto

http://www.vse.hr/brokeri/index.asp
uuu vrlo si mi puno pomogao neznam kuda sa tom hrpom informacija koje mi se sljevaju u glavu poput nijagarinih slapova!!!
__________________
“The quieter you become, the more you can hear.”
shinobi is offline  
Old 05.05.2005., 19:31   #427
Quote:
shinobi kaže:
uuu vrlo si mi puno pomogao neznam kuda sa tom hrpom informacija koje mi se sljevaju u glavu poput nijagarinih slapova!!!


pa uzmi jebenu slušalicu u ruke i pitaj brokera

silvi0 is offline  
Old 06.05.2005., 01:39   #428
A još niste skontali da vas lik lagano...
presvetli is offline  
Old 06.05.2005., 13:14   #429
Quote:
presvetli kaže:
A još niste skontali da vas lik lagano...
Ma, da lagano...
__________________
Kol'ko kapljic - tol'ko let!
Propolis is offline  
Old 06.05.2005., 15:12   #430
Quote:
presvetli kaže:
A još niste skontali da vas lik lagano...
Ni smileovi ne pomažu
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 06.05.2005., 17:46   #431
Nikoga ja ovdje ne hm hm lagano...

Ovo je topic za početnike ....nikoga ja ne ovdje lagano,nego poanta je da se napiše sve šta se ima za znat o dionicama ,od najosnovnijih i vama banalnih stvari pa do već malo profinjenijih znanja,pa tako da sve piše na jednom mjestu o dionicama...
Je da sam se malo zezao na ovu foru al kad vidim da nikoga nema na ovom topicu pa možda se ekipa počne skupljat pa da izpišemo još parstotina stranica do kraja ove godine,nikad se nezna,istina je da se pripremam počet ulagat al za ozbiljno i znam da trebam brokera nazvat i da će mi bit jasno bar ono osnovno iako sam puno toga naučio i ovdje zahvaljujuć ljudima kojima nije teško ništa objasnit pa ni po 10 puta ako treba ...

Situacija je sljedeća malo sam promatrao zadnjih dva tri tjedna podravku godišnja izvješća kažu da bi rast trebao početi od negdje sredine petog mjeseca pa do 11 mjeseca,sad će im ići prodaja vode imaju lipički studenac a koliko znam ljeto će bit pakleno,također ćuo sam nešto o mjenjanju anbalaže najžešćeg podravkinog proizvoda VEGETA što je po meni neznatno,sve u svemu odlučio sam kupiti par dionica podravke sa sredinom petog mjeseca.ako netko ima neki dodatni info o podravci neka mi se javi ovdje .
__________________
“The quieter you become, the more you can hear.”
shinobi is offline  
Old 16.05.2005., 00:17   #432
Ma koje dionice?Svasta!Ovaj puta vam velikodusno poklanjam link Hardkapitalizam svijet opcija samo vam savjetujem da krenete od pocetka odnosno arhive,kako bi sa razumijevanjem mogli pratiti daljnje unose.Naci ce se tu i mnostvo korisnih informacija za trejdere dionicama...Unikatan edukativni blog profesionalnog trejdera opcijama samo za Vas.Za linkove na arhivu posjetite Suncani krug
__________________
blogger
sexnovacrocknroll is offline  
Old 16.05.2005., 15:35   #433
To je dobar prilog o opcijama, totalno neprimjenjiv na hr trziste, jer opcije kao takove ovdje ne egzistiraju.

Ali, nije lose za procitati.
Billy is offline  
Old 17.05.2005., 00:45   #434
Quote:
Billy kaže:
To je dobar prilog o opcijama, totalno neprimjenjiv na hr trziste, jer opcije kao takove ovdje ne egzistiraju.

Ali, nije lose za procitati.
A tko te sprijecava?Pa svijet je ionako globalno selo i sve se moze obaviti putem neta.Jadno ti je to trziste gdje ne mozes ni shortati dionice,a o likvidnosti da ne govorim!Jasno da liberalizacija ne ide na ruku domacim brokerima.Svejedno...s kojim pravom mi netko moze zabraniti da ulazem vlastitu ustedevinu gdje ja hocu?Takvih zakona nema niti na Kubi,kakvi su ovdje.I da stvar bude jos gora svi bruje o nekakvim stranim ulaganjima dok istovremeno zabranjuju svojim gradanima koji su posteno zaradili novce i platili porez i sva davanja....Sve to vam bude kratkoga vijeka,taman dok naucite sve kaj vam treba za uspjesno trejdanje opcijama,a trebati ce vam malo vise znanja i prakse na virtualnim trejdovima,a tko je vec sada spreman bez vecih problema moze trejdati na Usa burzama i opcije i sto god pozeli.
__________________
blogger
sexnovacrocknroll is offline  
Old 17.05.2005., 20:46   #435
Quote:
Billy kaže:
Ja radim sa prvom generacijom takodjer (svidja mi se rad preko interneta, a provizija mi je 0,7% pa mi je razlika do 0,6% zanemariva).

Complete line iz Siska sam preporucio zbog vise stvari:
- minimalna naknada 30 Kn (1. gen 50 Kn)
- niza provizija (0,6%, 1. gen 0,8% do 1000000 prometa godisnje)
- telefonska trgovina (netko tko tek pocinje treba nekog tko ce mu objasniti neke stvari, ili dati savjet)

Sta se tice samog prebacivanja novca, to je isto za sve brokere (u principu).

Dakle novac se prebaci sa tvog tekuceg racuna sa e-bankarstvom, ili odes u banku i uplatis na racun od brokera.
Prebacivanje preko npr. e-zabe kosta 1 Kn, ili 0,5 Kn.
Na salteru ovisi o iznosu i oni mogu oderati, pa treba vidjeti kod koje banke broker ima otvoren racun i prebaciti novce iz te banke.
Za KABU pogledaj na njihovom webu, ja nisam nasao, ali sam vidio da imaju eKABU i da je provizija tako od 1 Kn do 10Kn, sta je zanemarivo.

Kod povratka, novac ti sjeda natrag na tekuci racun.
Ovaj dio je tebi apsolutnoi besplatan

Dakle, nema potrebe da ides u Sisak (ili u Marticevu ukoliko ti je 1. generacija draza).
Vecina ljudi koju ja znam da radi sa Comlineom nikad nije ni primirisala u Sisak, vec komuniciraju faksom, telefonom, mailom i slicno.
U međuvremenu sam sve obavio,imam račun u banci imam novce imam uslugu net banking i broker mi je complite line, ali postoji još jedan mali problem nemam SDA broj računa,ni neznam gdje da to dobijem ako neko zna neka napiše.i kaj je to ,kada radim nalog za kupnju u complite line onda sve mogu ispunit a jednino nemam taj Broj SDA računa.
Hvlala unaprijed.
__________________
“The quieter you become, the more you can hear.”
shinobi is offline  
Old 18.05.2005., 01:53   #436
Quote:
sexnovacrocknroll kaže:
A tko te sprijecava?Pa svijet je ionako globalno selo i sve se moze obaviti putem neta.Jadno ti je to trziste gdje ne mozes ni shortati dionice,a o likvidnosti da ne govorim!Jasno da liberalizacija ne ide na ruku domacim brokerima.Svejedno...s kojim pravom mi netko moze zabraniti da ulazem vlastitu ustedevinu gdje ja hocu?Takvih zakona nema niti na Kubi,kakvi su ovdje.I da stvar bude jos gora svi bruje o nekakvim stranim ulaganjima dok istovremeno zabranjuju svojim gradanima koji su posteno zaradili novce i platili porez i sva davanja....Sve to vam bude kratkoga vijeka,taman dok naucite sve kaj vam treba za uspjesno trejdanje opcijama,a trebati ce vam malo vise znanja i prakse na virtualnim trejdovima,a tko je vec sada spreman bez vecih problema moze trejdati na Usa burzama i opcije i sto god pozeli.
Brani zakon, neprakticnost, inercija, i ipak nekakva nesigurnost.

Da ja sad prebacim $100000 nekakvom brokeru u nekakvom globalnom selu, mozda taj odluci ne vratiti novac nekakvom tipu iz nekakve tamo banana republike.

Da ne govorimo o povratima pocetnika na tako razvijenom trzistu za razliku od povrata na nasem nikakvom niskolikvidnom trzistu kojeg tek ocekuje boom (ili mozda ne, ali ljudski je nadati se).
Billy is offline  
Old 18.05.2005., 01:55   #437
Quote:
shinobi kaže:
U međuvremenu sam sve obavio,imam račun u banci imam novce imam uslugu net banking i broker mi je complite line, ali postoji još jedan mali problem nemam SDA broj računa,ni neznam gdje da to dobijem ako neko zna neka napiše.i kaj je to ,kada radim nalog za kupnju u complite line onda sve mogu ispunit a jednino nemam taj Broj SDA računa.
Hvlala unaprijed.
Nazovi brokera i pitaj sta ti treba, a on ce ti objasniti sve.
U principu faksirana osobna bi trebala biti dovoljna, a ostatak obavlja on.
Billy is offline  
Old 18.05.2005., 15:12   #438
Quote:
sexnovacrocknroll kaže:
A tko te sprijecava?Pa svijet je ionako globalno selo i sve se moze obaviti putem neta.Jadno ti je to trziste gdje ne mozes ni shortati dionice,a o likvidnosti da ne govorim!Jasno da liberalizacija ne ide na ruku domacim brokerima.Svejedno...s kojim pravom mi netko moze zabraniti da ulazem vlastitu ustedevinu gdje ja hocu?Takvih zakona nema niti na Kubi,kakvi su ovdje.I da stvar bude jos gora svi bruje o nekakvim stranim ulaganjima dok istovremeno zabranjuju svojim gradanima koji su posteno zaradili novce i platili porez i sva davanja....Sve to vam bude kratkoga vijeka,taman dok naucite sve kaj vam treba za uspjesno trejdanje opcijama,a trebati ce vam malo vise znanja i prakse na virtualnim trejdovima,a tko je vec sada spreman bez vecih problema moze trejdati na Usa burzama i opcije i sto god pozeli.
a ti se onda odseli na kubu i tamo isprazni višak energije. opcija u hrvatkoj nema i to je to. do ove godine izvlačenje novca van je bilo ilegalno. točka. uz rast tržišta cca 300-400 % ne trebaju ti opcije. biti će zarada i dalje ali u puno manjem postotku.

što se zakona tiče, sjeti se kada je izglasan i da li je tada bilo ikakve druge investicijske opcije osim štednje, pa onda sipaj drvlje i kamenje.
__________________
forumaš s iskustvom
soultaker is offline  
Old 18.05.2005., 15:29   #439
Neznam zasto ste toliko zapeli za hrvatsko trziste ono svakao nije za pocetnike. Greska pocetnika je u tome sto ulijecu na tziste kad veliki igraci izlaze, sto je obicno neizvjesno za njihov dzep. Hrv. burza je trenutno pogodna za iskusne, moram priznat i lukave mesetare sa malo vecim znanjem.
Ja bih prije razmisljala o BiH i Crnoj gori, BEZ RIZIKA!

Mada ni spomenute opcije nisu lose ipak mi se privatizacija na Balkanu trenutno cini mnogo sigurnijom.
ilegalka is offline  
Old 18.05.2005., 15:38   #440
Quote:
Billy kaže:
Brani zakon, neprakticnost, inercija, i ipak nekakva nesigurnost.

Da ja sad prebacim $100000 nekakvom brokeru u nekakvom globalnom selu, mozda taj odluci ne vratiti novac nekakvom tipu iz nekakve tamo banana republike.

Da ne govorimo o povratima pocetnika na tako razvijenom trzistu za razliku od povrata na nasem nikakvom niskolikvidnom trzistu kojeg tek ocekuje boom (ili mozda ne, ali ljudski je nadati se).

Ispada da si komotan,ziceras i imas puno love.Ak je tak pogrijesio si temu!Daj mi molim te opisi malo trejdanje bez rizika!Osim toga za trejdanje opcijama nije ti nuzan veliki racun...cak puno manji nego za ekvivalentne trejdove na bilo kojoj burzi pa i nasoj.Ipak vidim da si procijenio da kod nas sve stima i sve vrvi od postenja pa ces radije povjeriti novac domacim...Nemremo se tak razgovarati,jasno je da si domaci broker i imas interes,ali i taj Kubanski banana zakon te nece moci jos dugo stititi od zdrave konkurencije
__________________
blogger
sexnovacrocknroll is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.