Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2014., 22:30   #10001
Question

Jel se jos nekom dogodilo da ne moze zavrsiti obrazac-pise mi da nisam ispunila sve podatke o prihodima kucanstva a navela sam sve prihode u izjavi..
VSangel is offline  
Old 18.12.2014., 22:43   #10002
Zanimaju me dvije sitnice

Jedna je, da li ste u adresu boravišta unijeli istu adresu kao i prebivališta ili ste adresu boravišta ostavili praznom?

A druga je pitanje 3.3 "priloženi prilozi" il tak neš, piše "Ako u zajedničkom kućanstvu studenta/ice nema članova koji su u mirovini ili su korisnici mirovine, u ovom je pitanju potrebno označiti „ne“.", gdje da upišem ovo "ne" kada samo možeš stavit kvačicu i upisati broj priloga? Valjda su mislili reći "ako nemaš nikoga u mirovini, nemoj ništa stavljati", a oni kažu "stavi ne"
ivano_007 is offline  
Old 18.12.2014., 23:13   #10003
Quote:
VSangel kaže: Pogledaj post
Jel se jos nekom dogodilo da ne moze zavrsiti obrazac-pise mi da nisam ispunila sve podatke o prihodima kucanstva a navela sam sve prihode u izjavi..
meni se to desilo. nije mi bila upisana adresa prebivalista u studomatu, to si provjeri i ako nije odi u referadu da to srede
gloria693 is offline  
Old 18.12.2014., 23:16   #10004
Quote:
ivano_007 kaže: Pogledaj post
Zanimaju me dvije sitnice

Jedna je, da li ste u adresu boravišta unijeli istu adresu kao i prebivališta ili ste adresu boravišta ostavili praznom?

A druga je pitanje 3.3 "priloženi prilozi" il tak neš, piše "Ako u zajedničkom kućanstvu studenta/ice nema članova koji su u mirovini ili su korisnici mirovine, u ovom je pitanju potrebno označiti „ne“.", gdje da upišem ovo "ne" kada samo možeš stavit kvačicu i upisati broj priloga? Valjda su mislili reći "ako nemaš nikoga u mirovini, nemoj ništa stavljati", a oni kažu "stavi ne"

stavila sam razlicite adrese, ako zivis i studiras u istom gradu onda stavis istu adresu.

a ovo drugo su oni nesto pobrkali. samo nemoj stavit kvacicu ako nemas nikakvih priloga
gloria693 is offline  
Old 19.12.2014., 09:15   #10005
Quote:
gloria693 kaže: Pogledaj post
stavila sam razlicite adrese, ako zivis i studiras u istom gradu onda stavis istu adresu.

a ovo drugo su oni nesto pobrkali. samo nemoj stavit kvacicu ako nemas nikakvih priloga
E hvala ti, rjesila sam prebivaliste, ali i dalje ne mogu zakljucat obrazac zbog tog 3.3., isto nisam oznacila to polje
VSangel is offline  
Old 19.12.2014., 14:06   #10006
Gdi na kuverti treba napisati "Natječaj za državnu stipendiju"
Matzan is offline  
Old 19.12.2014., 15:16   #10007
Quote:
Matzan kaže: Pogledaj post
Gdi na kuverti treba napisati "Natječaj za državnu stipendiju"
pa napišeš to ispod adrese, bar sam ja tako
__________________
Pismu sa mora moju ćeš čut |LOVE|
Matilda789 is offline  
Old 19.12.2014., 15:45   #10008
Stipendija E

Vidim da ovdje mnogi pitaju a rijetki daju odgovore. I ja ću biti od tih što pitaju nažalost.

Pogledajte ovo.

Prilozi uz prijavu
3.9. "Potvrda kojom se dokazuje pravo na zajamčenu minimalnu naknadu ili stalnu socijalnu pomoć kao dokaz izjave pod točkom 1.23."
1.23 Izjavljujem da je moja obitelj korisnik zajamčene minimalne naknade ili stalne pomoći za uzdržavanje prema propisima o socijalnoj skrbi.



Na što se stavka 1.23 odnosno 3.9 odnosi? Meni brat prima naknadu za nezaposlene, ne znam jeli se to računa pod ovo "moja obitelj je korisnik..blabla"??? Ili postoje neke posebne naknade za obitelj. Volio bih da mi netko objasni jer ne želim upropastiti svoju prijavu brzopletošću.




Izjavljujem da mi je nezaposlen (npr 1 roditelj)
Potvrda o nezaposlenosti za jednoga ili oba roditelja koju izdaje nadležna ustanova za zapošljavanje u trenutku podnošenja prijave kao dokaz izjave pod točkom 1.20.

Meni je majka nezaposlena. Prihodi su joj 0, ali nije na birou za zapošljavanje. Za nju imam samo potvrdu da ne prima mirovinu i da su joj dohotci 0 kn. Da li se ona uopće računa kao nezaposlena po kriterijima za stipendiju?
Ili da nju ne stavljam pod nezaposlenog roditelja?


Da ja sad nešto podijelim s vama. Računa vam se zarada preko student servisa. Meni je to bilo 12500kn. Sve vam to ide u dohodak nažalost. A slanje prijavnice je do 23., ali 23. kao datum na žigu slanja na koverti. Dakle koverta s prijavom može stići nakon nekoliko dana, glavno da na njoj piše 23.
vicomte is offline  
Old 19.12.2014., 16:02   #10009
Quote:
vicomte kaže: Pogledaj post
Stipendija E

Vidim da ovdje mnogi pitaju a rijetki daju odgovore. I ja ću biti od tih što pitaju nažalost.

Pogledajte ovo.

Prilozi uz prijavu
3.9. "Potvrda kojom se dokazuje pravo na zajamčenu minimalnu naknadu ili stalnu socijalnu pomoć kao dokaz izjave pod točkom 1.23."
1.23 Izjavljujem da je moja obitelj korisnik zajamčene minimalne naknade ili stalne pomoći za uzdržavanje prema propisima o socijalnoj skrbi.



Na što se stavka 1.23 odnosno 3.9 odnosi? Meni brat prima naknadu za nezaposlene, ne znam jeli se to računa pod ovo "moja obitelj je korisnik..blabla"??? Ili postoje neke posebne naknade za obitelj. Volio bih da mi netko objasni jer ne želim upropastiti svoju prijavu brzopletošću.




Izjavljujem da mi je nezaposlen (npr 1 roditelj)
Potvrda o nezaposlenosti za jednoga ili oba roditelja koju izdaje nadležna ustanova za zapošljavanje u trenutku podnošenja prijave kao dokaz izjave pod točkom 1.20.

Meni je majka nezaposlena. Prihodi su joj 0, ali nije na birou za zapošljavanje. Za nju imam samo potvrdu da ne prima mirovinu i da su joj dohotci 0 kn. Da li se ona uopće računa kao nezaposlena po kriterijima za stipendiju?
Ili da nju ne stavljam pod nezaposlenog roditelja?


Da ja sad nešto podijelim s vama. Računa vam se zarada preko student servisa. Meni je to bilo 12500kn. Sve vam to ide u dohodak nažalost. A slanje prijavnice je do 23., ali 23. kao datum na žigu slanja na koverti. Dakle koverta s prijavom može stići nakon nekoliko dana, glavno da na njoj piše 23.


Prvo pitanje: to je socijalna pomoć, nema baš veze sa naknadom za nezaposlene, za to trebaš posebnu potvrdu od centra za socijalnu pomoć, ako tvoja obitelj tu pomoć dobiva.

Drugo pitanje: Ako ti majka nije prijavljenja na burzu ( biro za zapošaljavanje), mislim da se po kriterijima za stipendiju ne računa kao nezaposlena jer upravo burza izdaje potvrdu o nezaposlenosti.
anna1marija is offline  
Old 19.12.2014., 17:48   #10010
EJ BOK MOŽE LI MI NETKO BRZO ODGOVORITI
IMAM 26 GOD I OVE GODINE SAM SE PRVI PUT UPISALA KAO REDOVITI STUDENT ZNA LI NETKO IMAM LI JA PRAVO NA STIPENDIJU IZ E KATEGORIJE POŠTO SAM STARIJA OD 25 GODINA
__________________
MAA THE BEST
A.B.Simic:Covjece,pazi da ne ides malen ispod zvijezda
Nari25 is offline  
Old 19.12.2014., 19:29   #10011
Na kraju završenog obrasca ispod prazne crte piše: Ime i prezime (tiskano) ovlaštene osobe
visokog učilišta koja jamči za točnost podataka. Međutin, teta iz moje referade se potpisala malim slovima. Jel to bitno uopće?
mislav0707 is offline  
Old 19.12.2014., 22:00   #10012
moja situacija je ovakva: na izjavi o dohotku iz 2013. mi je navedena sasvim druga adresa koju sam tada imala kao privremeno prebivalište, nevezana uz današnje prebivalište i boravište, dali bih mogla imati problema zbog toga?
deus89 is offline  
Old 19.12.2014., 22:54   #10013
"Da ja sad nešto podijelim s vama. Računa vam se zarada preko student servisa. Meni je to bilo 12500kn. Sve vam to ide u dohodak nažalost."

Gdje se točno vidi ta zarada preko stud. servisa? Ja sam cijelo vrijeme radila preko student servisa, al nigdje se ta zarada nije evidentirala kao ukupan prihod. A ni sada na potvrdi iz porezne mi pise 0,00 kn
ana265 is offline  
Old 19.12.2014., 22:59   #10014
Ni meni na poreznoj nije ništa upisano od rada preko studentskog.

Kad bi trebali biti rezultati?
exodus175 is offline  
Old 20.12.2014., 10:15   #10015
Ne gleda se rad preko stuca.

Sta neki vade ove potvrde iz mirovinskog, iako im nitko nije u mirovoni. Jel to za svaki slucaj ili? Jer ja sam skuzila da se ne mora vadit ako nitko nije u mirovini :-)
llaala is offline  
Old 20.12.2014., 10:33   #10016
Quote:
llaala kaže: Pogledaj post
Ne gleda se rad preko stuca.

Sta neki vade ove potvrde iz mirovinskog, iako im nitko nije u mirovoni. Jel to za svaki slucaj ili? Jer ja sam skuzila da se ne mora vadit ako nitko nije u mirovini :-)
Dobro si ti skuzila

A sto se tice rada preko stuca, imate neki max iznos koji se ne oporezuje, mislim da je iznos 50 000kn godisnje.
__________________
“Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Stvorili smo društvo koje cijeni slugu, a zaboravilo je dar.”
MrEngineer is offline  
Old 20.12.2014., 11:30   #10017
Pozdrav. Zna li netko kad ce biti objavljen natjecaj za stipendiju sveucilista u zg? Nije mi jasno zasto vec nije. Na njihovoj stanici je zadnji onaj iz 2013/14. Help!
onajkojinezna is offline  
Old 20.12.2014., 13:10   #10018
Pozdrav!

Zna li netko mogu li ukoliko trenutno primam stipendiju od općine prijaviti se kad bude izašao natječaj za Sveučilišnu pa ukoliko sveučilišnu dobijem, otkazati ugovor i vratiti općinsku te potpisati sveučilišnu onda?

U dilemi sam jer općinsku mogu dobiti sada novac, ali manje, a sveučilšnu isto vrlo vjerojatno dobijam više novca, ali tek za pola godine.
CAFC is offline  
Old 20.12.2014., 23:25   #10019
Quote:
ana265 kaže: Pogledaj post
"Da ja sad nešto podijelim s vama. Računa vam se zarada preko student servisa. Meni je to bilo 12500kn. Sve vam to ide u dohodak nažalost."

Gdje se točno vidi ta zarada preko stud. servisa? Ja sam cijelo vrijeme radila preko student servisa, al nigdje se ta zarada nije evidentirala kao ukupan prihod. A ni sada na potvrdi iz porezne mi pise 0,00 kn
nisam sigurna, ali sc zarada se vidi ako prodete onaj limit od oko 11000 kn, nekima je limit 50000kn, nisam sigurna kako ali ima veze sa poreznom olaksicom za roditelje. ako je ispod limita onda se ne vidi
gloria693 is offline  
Old 20.12.2014., 23:26   #10020
Quote:
CAFC kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Zna li netko mogu li ukoliko trenutno primam stipendiju od općine prijaviti se kad bude izašao natječaj za Sveučilišnu pa ukoliko sveučilišnu dobijem, otkazati ugovor i vratiti općinsku te potpisati sveučilišnu onda?

U dilemi sam jer općinsku mogu dobiti sada novac, ali manje, a sveučilšnu isto vrlo vjerojatno dobijam više novca, ali tek za pola godine.
mislim da se mozes prijavit i otkazat staru stipendiju. nebi trebalo bit problema
gloria693 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:30.