Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2012., 17:24   #1161
Quote:
blondy091 kaže: Pogledaj post
ni ja nebih nikad išla.... prije 4 dana sam vadila kiruršk donji lijevi umnjak i sve je ok,rana ne boli,malo šavovi zatežu,otok splasnuo ali jezik ostao utrnut,drven,mrtav. luuuuuuuuuuuuuda sam!!!!!! da li je tebi prošlo???
Nazalost desava se. Vratit ce se osjet kroz neko vrijeme, ne bi bilo lose uzimati b komplex, ali to trebas raspraviti sa svojim kirurgom
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 17:30   #1162
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
meni se prije Ng desilo da je od propuha ili čega već,
Ajde samo da rijesimo ovaj mit jednom zauvijek; propuh ne izaziva upalu zuba.

ps korijen se ne vadi s resetkicama
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 17:42   #1163
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Ajde samo da rijesimo ovaj mit jednom zauvijek; propuh ne izaziva upalu zuba.

ps korijen se ne vadi s resetkicama
ali ostaci zuba, kao u postu na koji sam replicirala - da, ako je pristup zubu teži

jedino sam naknadno vidjela da je žena trudna, pa sad ne znam...
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 18:13   #1164
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
ali ostaci zuba, kao u postu na koji sam replicirala - da, ako je pristup zubu teži

jedino sam naknadno vidjela da je žena trudna, pa sad ne znam...
Dajte mi poslikajte te resetkice da i ja naucim
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 22:12   #1165
Evo da i ja napišem svoje iskustvo....danas sam išla vaditi donji desni umnjak, jer obadva doljnja su mi polegnuta i guraju zube....nisam imala nekih velikih poteškoća do sada, ali na sugestiju stomatologice sam se eto odlučila.....iskreno, nije bilo baš ugodno, čak je i malo boljelo iako su mi dali inekciju i cijeli dio mi je sa jezikom utrnuo....ali doslovno su morali lomiti zub i dakako da to baš ne može proći kao kod nekih drugih površinskih operacija divno i krasno....bila sam priznajem dosta straumatizirana, i na trenutke komirana... ali moram pohvaliti cijeli tim u Perkovčevoj na iznimnoj ljubaznosti, suosjećanju i podršci te posebno kirurga koji to savršeno obavio...sama operacija ako je trajala 20 min plus inekcija te utrnuće Sada doma pijem antibiotik, neofen forte, malo je nateklo ali sve u svemu je ok....
Nažalost čeka me još jedan zub za vaditi.....

Ipak svima vama koji imate slično iskustvo kao ja i primorani ste vaditi ih operacijom, odite i nemojte to odgađati i bez panike po prirodi sam i sama jako osjatljiva pa ipak evo već nakon nekoliko sati trauma od samog vađenja je prošla a osjećaj da ste to riješili nadmašuje sve ostale osjećaje kao što su bol, strah i nedoumicu! Sreetno
COCO CHANEL 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 17:49   #1166
Ja ne znam jesam li ja izrod ili ima takvih slučajeva, naime vadila sam neki dan gornji i donji desni, a lijevi samo donji, a gornjiazite sad: već imam plombu na njemu a budući da znam otkad je ta plomba ispada da sam taj umnjak imala u 1.srednje već ako ne i prije ne znam morala sam to podijelit meni to tako smiješno bilo pita me lik kad vam je izbio (jer taj ne moram vadit ok je) a ja crkla od smijeha i sve mi neugodno reć, jer ko zna možda je to kod mene osmica pa i devetka nikne sad u 20tima
__________________
The day after tomorrow is the third day of the rest of your life.
xx..viva..xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 12:50   #1167
Quote:
jaja_njet kaže: Pogledaj post
Bila sam kod zubarke,uglavnom umnjak mi je gornji desni pukao i ostalo ga je dve krnje,i sad trebam to ici vadit u Perkovicevu,umirem od straha..i jednostavno samo odgadjam jel si mislim kak bu ion meni te krnje itd..Jel imao netko ovakvu situaciju da me utjesi,a jos sam i trudna pa nema antibiotika nikakvih za mene
Ja nisam trudna, pa svejedno nisam dobila antibiotik.

Inače, slažem se s nekim tamo iznad da je bolje ne čitati ovu temu.
__________________
Go away, I need you.
Ljutica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 01:27   #1168
ja kod svoje zubarke ni ne otvaram usta bez anestezije
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 08:07   #1169
Quote:
COCO CHANEL 23 kaže: Pogledaj post
Evo da i ja napišem svoje iskustvo....danas sam išla vaditi donji desni umnjak, jer obadva doljnja su mi polegnuta i guraju zube....nisam imala nekih velikih poteškoća do sada, ali na sugestiju stomatologice sam se eto odlučila.....iskreno, nije bilo baš ugodno, čak je i malo boljelo iako su mi dali inekciju i cijeli dio mi je sa jezikom utrnuo....ali doslovno su morali lomiti zub i dakako da to baš ne može proći kao kod nekih drugih površinskih operacija divno i krasno....bila sam priznajem dosta straumatizirana, i na trenutke komirana... ali moram pohvaliti cijeli tim u Perkovčevoj na iznimnoj ljubaznosti, suosjećanju i podršci te posebno kirurga koji to savršeno obavio...sama operacija ako je trajala 20 min plus inekcija te utrnuće Sada doma pijem antibiotik, neofen forte, malo je nateklo ali sve u svemu je ok....
Nažalost čeka me još jedan zub za vaditi.....

Ipak svima vama koji imate slično iskustvo kao ja i primorani ste vaditi ih operacijom, odite i nemojte to odgađati i bez panike po prirodi sam i sama jako osjatljiva pa ipak evo već nakon nekoliko sati trauma od samog vađenja je prošla a osjećaj da ste to riješili nadmašuje sve ostale osjećaje kao što su bol, strah i nedoumicu! Sreetno
Imaš ime doktora?
Ja sam jučer bila na stomatološkom. Na operaciji, ali jedna žena je išla na operaciju umnjaka koji nije izbio van, te je radio probleme, tj.upale. Ušla je prije mene i vrištala od bolova još poslije mene. A komentar doktorice koja je mene operirala... danas na nikom anastezija ne djeluje?
svastanesto007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 08:09   #1170
Quote:
Ljutica kaže: Pogledaj post
Ja nisam trudna, pa svejedno nisam dobila antibiotik.

Inače, slažem se s nekim tamo iznad da je bolje ne čitati ovu temu.
Pa u današnje vrijeme ne daju antibiotike... osim kad je nešto kompliciranije.
svastanesto007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 10:17   #1171
Quote:
svastanesto007 kaže: Pogledaj post
Imaš ime doktora?
Ja sam jučer bila na stomatološkom. Na operaciji, ali jedna žena je išla na operaciju umnjaka koji nije izbio van, te je radio probleme, tj.upale. Ušla je prije mene i vrištala od bolova još poslije mene. A komentar doktorice koja je mene operirala... danas na nikom anastezija ne djeluje?
A gle, mene nije toliko bolilo koliko je bilo neugodno jer ipak ti čupa zdravi, jaki zub vani i lomi ga, jasno da moraš imati neki barem feeling, a vjerojatno ovisi od same osobe...
COCO CHANEL 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 18:21   #1172
U prosjeku, koji se umnjaci u pravilu lakše vadi kirurški ? Gornji ili donji ? Sin je izvadio dva donja umnjaka, a sada će ići na ponovno slikanje (ortopan) pa će eventualno vađenje gornjih biti naravno odlučeno na temelju procjene oralnog kirurga.

Pretpostavljam da je s jedne strane lakše vaditi gornje jer su oni na nepomičnoj čeljusti pa nije potrebno tijekom lomljenja ''osiguravati'' silu koja bi djelovala suprotno od smjera vađenja i pritiska, a s druge strane je lakše vaditi donje jer su pristupačniji (kako uopće uspiju doći sa svim uređajima do gornjih umnjaka ?).

Zna li netko nešto o tome ?
Inženjer- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 18:55   #1173
Ovisno o poziciji umnjaka. Donji su cesce postavljeni u kosti, rotirani npr horizontalno, pa je i vadjenje traumaticnije a oporavak tezi i sporiji
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 21:09   #1174
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Ovisno o poziciji umnjaka. Donji su cesce postavljeni u kosti, rotirani npr horizontalno, pa je i vadjenje traumaticnije a oporavak tezi i sporiji
Hvala na odgovoru.

Gornji umnjaci su mu ''normalno'' položeni. Dakle, rastu vertikalno prema dolje te nisu rotirani, iako se ovo temelji na ortopanu napravljenom pred skoro godinu dana (na temelju kojeg je i izvadio dva donja, dok za gornja dva mu je rečeno da se javi u slučaju pritiska ili bolova). Ne vjerujem da se nešto promijenilo.

Ponavljam, pretpostavljam jedino da bi mogli biti teži za vađenje jer su manje pristupačni. Može li netko s iskustvom vađenja reći nešto o tome ?
Inženjer- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 02:02   #1175
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Ovisno o poziciji umnjaka. Donji su cesce postavljeni u kosti, rotirani npr horizontalno, pa je i vadjenje traumaticnije a oporavak tezi i sporiji
takav je bio moj
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 11:09   #1176
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Ovisno o poziciji umnjaka. Donji su cesce postavljeni u kosti, rotirani npr horizontalno, pa je i vadjenje traumaticnije a oporavak tezi i sporiji
Koliko dugo traje oporavak?
Ja bih trebala vaditi umnjak (koji tek polako izbija na površinu) jer mi se cijela desna strana šupljine s vremena na vrijeme upali zbog njega
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 11:52   #1177
Procitaj ranije stranice

Inzenjer; nece biti problema, ne brinite, cim je normalno usmjeren
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 17:26   #1178
Da li se za vadenje donjih umnjaka daje mandibularna anestezija? Meni inace ne prima i mislim da ce biti vristanja, pola zuba se raspalo, i jos raste krivo, korjen je zavijen i morat ce se trgati...
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 17:28   #1179
Quote:
Bamby kaže: Pogledaj post
Da li se za vadenje donjih umnjaka daje mandibularna anestezija? Meni inace ne prima i mislim da ce biti vristanja, pola zuba se raspalo, i jos raste krivo, korjen je zavijen i morat ce se trgati...
Daje. Ako se dobro da, trebalo bi ti zadrveniti pola celjusti, obraz i pol jezika, neces nista osjetiti
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 17:54   #1180
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Daje. Ako se dobro da, trebalo bi ti zadrveniti pola celjusti, obraz i pol jezika, neces nista osjetiti
Meni su samo jednom dali mandibularnu da je primila i to kod zubara koji je na zalost preskup pa mi se ne ide tamo...
Prima mi kad me se ispika vise puta i to negdje iznad mjesta gdje se inace daje i obicno se nekima neda zezat s time
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.