Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2011., 11:58   #61
Doista nisam te stavove doživjela toliko benigno. Priznajem, sasvim je moguće da imam predrasude prema fašizmu.
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 12:18   #62
Quote:
ElliQuinn kaže: Pogledaj post
Doista nisam te stavove doživjela toliko benigno. Priznajem, sasvim je moguće da imam predrasude prema fašizmu.
Oba kartonirana posta imaju jasne ograde.
Ante kaže da je u vrijeme nastanka to bila napredna ideja, a Em da je izvorno bio pozitivan, ali se vrlo brzo prometnuo u nešto negativno.
Oboje su tvrdnje o kojima se može diskutirati bez bilo veličanja bilo zagovaranja tih i takvih ideologija ili režima. Ne moraš se slagati s izrečenim, ali to nije dovoljan razlog za kartoniranje.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 12:51   #63
Kartoni su maknuti.
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 13:34   #64
A ja već napisao cijeli vehementni post o tome i onda skužim da kartona nema. No, dobro, bar sam ispustio paru...
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 13:43   #65
Quote:
ElliQuinn kaže: Pogledaj post
Trebam li ja sad zaključiti da je jedan od zadataka moderiranja na ovom podforumu i kažnjavanje neznanja?
Pa, zapravo si dala naslutiti da to smatraš svojim zadatkom. Barem sam ja stekla takav dojam. Tako da ću ja idući put kad provalim glupost sama doći ovdje i zatražiti karton.

Što se tiče Ante, da prokomentiramo i taj slučaj kad si već rekla da se ovdje može komentirati moderiranje. Najmanji je njegov problem što tu i tamo piše gluposti, ali to je ujedno i njegovo građansko, ljudsko i forumsko pravo. Postoje razni mehanizmi kojima bi se ovaj podforum mogao učiniti onim što mu u naslovu stoji - znanošću. Davanje kartona za glupost svakako nije jedan od njih. A ako se netko ovdje nadobivao kartona za glupost, to je Ante. Naravno, i napisao se gluposti, nije da nije. No, ako ćemo tako, molim lijepo da se onda svakoga tko napiše glupost, a još tvrdoglavo ustraje da je u pravu, kazni za pisanje gluposti.
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 14:10   #66
Quote:
zec gadiš mi se kaže: Pogledaj post
Što se tiče Ante, da prokomentiramo i taj slučaj kad si već rekla da se ovdje može komentirati moderiranje. Najmanji je njegov problem što tu i tamo piše gluposti, ali to je ujedno i njegovo građansko, ljudsko i forumsko pravo. Postoje razni mehanizmi kojima bi se ovaj podforum mogao učiniti onim što mu u naslovu stoji - znanošću. Davanje kartona za glupost svakako nije jedan od njih.
dimitrijemitar je kartone dobio zbog:
  • spamanja / oftopičarenja - dvaput
  • trolanja - jednom
  • lošeg prijevoda, jer je njime odmogao forumašici - jednom
  • opravdavanja fašizma - jednom, ali karton je povučen.
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 14:14   #67
Quote:
spamanja / oftopičarenja - dvaput
Nije moj posao.
Quote:
trolanja - jednom
Ni ovo.
Quote:
lošeg prijevoda, jer je njime odmogao forumašici - jednom
Rekoh, sljedeći put kad ja nekome odmognem, eto me po karton. Naravno, neću propustiti primijetiti i druge takve slučajeve u kojima nisam u glavnoj ulozi.

Quote:
opravdavanja fašizma - jednom, ali karton je povučen.
Već prokomentirano.
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 14:32   #68
Sad najozbiljnije - ne razumijem što želiš reći.

Čak ni poništeni crveni kartoni nisu bili zbog pisanja gluposti; meni to sasvim sigurno nije izgledalo kao glupost, da jest, ne bih kartone ni davala. Krivo sam procijenila izrečeno.

Neznanje o Bachu nije kartonirano, kao ni bilo koje drugo neznanje.

Ono što jest kartonirano nije bila glupost nego odmaganje i to nakon što je dovoljno točna informacija već dana i dopunjena. Tebi je u redu takvo ponašanje u situaciji kad netko traži konkretnu pomoć? Misliš li da će s takvom iskustvom ta osoba doći ponovno na DZ po pomoć? Naravno, taj je karton dodijeljen u dobroj vjeri - nisam ni pretpostavljala da je dimitrije bio zajedljiv ili da je namjerno odmagao. No, sad mi se otvara potpuno nova perspektiva na njegove postove.
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 14:38   #69
Mislim da ti ne razumiješ koje su dugoročne posljedice podjele upisa i forumaša na kvalitetne i nekvalitetne. Što naravno ne isključuje mogućnost da sve navedene kategorije postoje.
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 14:43   #70
Želiš li reći da su svi jednako kvalitetni ili da nisu, ali nije lijepo da to pokažemo svojim ponašanjem?

Kakve veze ta podjela ima dok god nije istoznačna s podjelom na privilegirane i ostale?
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 14:47   #71
Quote:
ElliQuinn kaže: Pogledaj post
Želiš li reći da su svi jednako kvalitetni ili da nisu, ali nije lijepo da to pokažemo svojim ponašanjem?

Kakve veze ta podjela ima dok god nije istoznačna s podjelom na privilegirane i ostale?
Želim reći štošta, ali to bi zahtijevalo opsežan elaborat. U svakom slučaju, hoćeš-nećeš, morat ćeš postaviti pitanje tko i na temelju čega odlučuje što je kvalitetno, morat ćeš postaviti pitanje kritičkog odnosa prema napisanome jer se onda "kvalitetno" nameće kao dogma, i bla, bla, da, na kraju ćeš doći do privilegiranih, kako god okreneš.

Uzgred budi rečeno, Ante je svoj prijevod napisao ravno tri minute nakon prvoga. Sasvim je moguće da onaj prvi nije ni vidio dok je pisao svoj.
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 14:50   #72
I dogodilo se to da se autor prvog i točnijeg prijevoda praktički povukao iz rasprave. Zanima me, ne samo kad će atlantis ponovno ovdje potražiti pomoć, nego i kad će polimer tu pomoć ponovno pružiti.
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 14:55   #73
Quote:
ElliQuinn kaže: Pogledaj post
I dogodilo se to da se autor prvog i točnijeg prijevoda praktički povukao iz rasprave. Zanima me, ne samo kad će atlantis ponovno ovdje potražiti pomoć, nego i kad će polimer tu pomoć ponovno pružiti.
Ha, čuj, njegov problem hoće li se povući ili neće, što ti tu zapravo možeš? Ni meni nitko ne filtrira informacije, na meni je da se prema njima kritički odnosim. A na onome tko mi ih daje jest da izvoli dokazati ili potkrijepiti argumentima. Ako mi je bitno da je informacija koju dobijem točna i kvalitetna, potrudit ću se da takvu i dobijem.
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 14:58   #74
Mislim da točnu informaciju ne bi mogla dobiti na podforumu na kojem bi se neistina tolerirala, a zajedljiva istina kažnjavala.
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 15:07   #75
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Žuti kartoni ne nose bodove i nema ih potrebe micati. Nikad.
Moderator koji se po tom pitanju predomisli može mirno reći “no no, nemojte više” i idemo dalje.

Uistinu, kažem vam, manje sam rasprave viđao oko nekih kartona od 500 bodova.
Ej, buraz, koji amateri...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 15:31   #76
Quote:
ElliQuinn kaže: Pogledaj post
Kartoni su maknuti.
Drago mi je zbog toga, a naročito zbog Ante koji fakat nije fašist.
BTW, znate li da je Ante, ako se ikada ponovno bude ženio, za kuma zaslužio cara Palpatinea?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 15:49   #77
Quote:
ElliQuinn kaže: Pogledaj post
I dogodilo se to da se autor prvog i točnijeg prijevoda praktički povukao iz rasprave. Zanima me, ne samo kad će atlantis ponovno ovdje potražiti pomoć, nego i kad će polimer tu pomoć ponovno pružiti.
ma cijela je situacija bila nadrealna zato što je atlantis zahvalio anti na prijevodu, dok ga se ispravan uopće nije dojmio
blaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 15:53   #78
Quote:
blaznica kaže: Pogledaj post
ma cijela je situacija bila nadrealna zato što je atlantis zahvalio anti na prijevodu, dok ga se ispravan uopće nije dojmio
Srećom je Lastan spasio situaciju:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=207
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 16:00   #79
Quote:
ElliQuinn kaže: Pogledaj post
Mislim da točnu informaciju ne bi mogla dobiti na podforumu na kojem bi se neistina tolerirala, a zajedljiva istina kažnjavala.
Nema problema, možemo i tako. Samo, imaj na umu da će ovo zahtijevati jednak tretman prema svakome tko napiše neistinu, kao i prema svakome tko piše zajedljivu istinu.

Da ne govorimo o poticanju kritičkog odnosa prema dobivenim informacijama koje se ovakvim tretmanom pretvaraju u dogmu. U cijeloj priči, naravno, morat ćemo dovesti u pitanje i tvoju sposobnost da filtriraš informacije. Pa ćeš za eventualno propuštanje netočnih informacija krivac biti ti.
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 16:00   #80
Quote:
zec gadiš mi se kaže: Pogledaj post
Uzgred budi rečeno, Ante je svoj prijevod napisao ravno tri minute nakon prvoga. Sasvim je moguće da onaj prvi nije ni vidio dok je pisao svoj.
zar je to važno? ima neke topline i trknutosti u njegovom trudu, ali i nimalo odgovornosti prema svjesnom dovođenju u zabludu

on je to očito shvatio kao izazov u maniri dr. filipovića
doduše, nikoga ne dovodi u životnu opasnost, ali da trola, trola
blaznica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.