Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2008., 05:51   #61
Quote:
STARI GRANIČAR kaže: Pogledaj post
A jel ti stvarno misliš da tih 80 % vlade netko pita, pa BIH je protektorat a ne suverena država.
samo da vam na mjesec dana zamrznemo status u Luci Ploče gospodarstvo če vam otići u k.. a ima i drugih načina
Jest', ali da vi imate toliko prava na Luku ploce bas koliko i mi Bosanci i Hercegovci. Sjeti se onih silnih miliona iz islamskog svijeta koje su dosle za BiH u vezi luke Ploce, te ko je istu gradio i najvise za nju, takodjer, radio... pa se onda zapitaj je li ta luka samo vasa i imate li pravo da je VI ZAMRZNETE BiH ?!
Prolaznik_ is offline  
Old 21.01.2008., 05:55   #62
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
je da živimo s njima 70 godina u istoj državi i da baš ništa od njih ne pokupimo
Prolaznik_ is offline  
Old 21.01.2008., 06:00   #63
Quote:
Cyborg! kaže: Pogledaj post
Koliko znam, Bosnjaci su po zadnjem popisu stanovnistva iz 1991. godine cinili vecinu u gradu i opcini Jajce. Isti slucaj je sa Travnikom, Bugojnom, Gornjim Vakufom-Uskopljem, Donjim Vakufom i Fojnicom. U opcini Prozor su Hrvati cinili vecinu, ali u samom gradu opet Bosnjaci. U opcini Novi Travnik je za 2% vise bilo Hrvata, ali u samom gradu su Srbi i Bosnjaci bili pojednako zastupljeni. Mozda je za nekih 0,3% bilo vise Srba u gradu.
Hrvati su cinili vecinu u opcini Vitez, ali u gradu je bilo vise Bosnjaka. U Busovaci su Hrvati i u opcini i u gradu cinili vecinu. Jedina opcina u sredisnjoj Bosni gdje su Hrvati u velikom razmaku dominirali je Kresevo. Kada govorimo o danasnjoj situaciji u gradovima, onda cu reci da u Novom Travniku Hrvati dominiraju iako je prije rata bilo vise Bosnjaka i Srba u tom gradu. U gradu Vitezu takodjer dominiraju Hrvati kao i u Busovaci, Kresevu i Prozoru. Tu su te demografske promjene. U gradovima Jajce, Travnik, Bugojno, Fojnica, Gornji Vakuf-Uskoplje i Donji Vakuf dominiraju Bosnjaci. Ne znam kakva je konkretna slika demografije na danas opcinskoj razini.

Aha, samo se ne bih slozio u vezi N. Travnika...
Prolaznik_ is offline  
Old 21.01.2008., 06:02   #64
Quote:
STARI GRANIČAR kaže: Pogledaj post
provokator najobičniji , bezveze gubiš vrijeme na njega, ne vjerujem niti da je Bošnjak jer očito ima za cilj dezavuirati odnose izneđu dva naroda , koji su i tako i tako loši
Prolaznik_ is offline  
Old 21.01.2008., 07:45   #65
Mislim da je krajnje vrijeme da Hrvatska uvede vize za Bošnjake.
odbojkašcro is offline  
Old 21.01.2008., 09:26   #66
Quote:
Thunderman kaže: Pogledaj post
Vi i te kako nemozete zivjeti sa nama. Ali nazalost za vas, nece se ovo mijenjati dok i zvanicno ne postanete nacionalna manjina.

U ratu su ova mjesta ocistena od hrvata:

Bugojno, Gornji Vakuf, Fojnica, Travnik, Kakanj, Vares i jos neka

Kasnije ste politicki izgubili Jajce i jos malo pa i Novi Travnik i onda ce i Vitez i Busovac na redu.

Jel vi ne shvatate da bas sva vazna mjesta za vas gdje vas je bilo prije sada vas nema i to je sve zbog nas bosnjaka?

Eto i sva vazna mjesta u Mostaru su nasa, tako da vi prakticno nista nemate u bosni, nista.
Evo jedan koji se hvali etničkim čišćenjem, on je jedini iskren od vas...
Jedino za Mostar nisi u pravu,to je Hrvatski grad,i bit će takav i u budućnosti...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 21.01.2008., 09:30   #67
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
Ne lupaj, jer si dosta lupnuo. "OpStina" je bilo nametnuto nama Bosnjacima od Srba kao sto su i mnoge rijeci bile nametnute i vama u zajednickoj nam bivsoj drzavi.
Nije vama nista nametnuto, vec je to tradicija jos od prapradjeda Jovana.

Danas ste kako vidim vec poceli govoriti i blagdan, do jucer ste govorili praznik. Bukvalno do jucer, jos ste prosli Bajram zvali praznikom, a ovaj zadnji je bio blagdan.

Dam se kladiti da cete koliko sutra ustvrditi da su jos stari bosnjaci govorili blagdan
Vanjushka is offline  
Old 21.01.2008., 09:39   #68
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
Mislim da ovo treba uzeti barem malo u obzir, dragi Bosnjaci, sto rece nam komsija/susjed.

Ozbiljan sam.
Što,da se Hrvati ne osijećaju ravnopravnima?
Ili da ste dosadni svojim falsificiranjem?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 21.01.2008., 09:42   #69
Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
Mislim da je krajnje vrijeme da Hrvatska uvede vize za Bošnjake.

Kojim ćete mostom do Dubrovnika u slučaju reciprociteta?
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 21.01.2008., 09:43   #70
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Kojim ćete mostom do Dubrovnika u slučaju reciprociteta?
Nije potreban most, ide se kroz hrvatski Neum
Vanjushka is offline  
Old 21.01.2008., 09:45   #71
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Nije potreban most, ide se kroz hrvatski Neum
Čuj nije potreban, pa što ga onda "gradite".

A u slučaju viznog reciprociteta morat ćete pokazati putovnice ....sa vizama, dakako.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 21.01.2008., 09:56   #72
Quote:
Vuco kaže: Pogledaj post
A pobijedila SDA?

To je ono... čega se pametan stidi, time se bošnjak ponosi.
Halo moze li bez generaliziranja??? Svi Bosnjaci ne glasaju za SDA.
ghoust26 is offline  
Old 21.01.2008., 10:01   #73
Quote:
ghoust26 kaže: Pogledaj post
Halo moze li bez generaliziranja??? Svi Bosnjaci ne glasaju za SDA.
Nisu oni koji su lijeni izaci na izbore.
Blixa is offline  
Old 21.01.2008., 10:02   #74
Quote:
ghoust26 kaže: Pogledaj post
Halo moze li bez generaliziranja??? Svi Bosnjaci ne glasaju za SDA.
Tačno, al šta je to bolje kod njih kad im HDZ redovno pobjeđuje od rata na ovamo (izuzev jednom, ko i kod nas). Kod njih bar vieš nema prijetnji od Srbije kao kod nas.

Šta je HDZ bolji od SDA? Klasika živa. Dobiju izbore i onda živa krčma.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 21.01.2008., 10:08   #75
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Tačno, al šta je to bolje kod njih kad im HDZ redovno pobjeđuje od rata na ovamo (izuzev jednom, ko i kod nas). Kod njih bar vieš nema prijetnji od Srbije kao kod nas.

Šta je HDZ bolji od SDA? Klasika živa. Dobiju izbore i onda živa krčma.

Razlika je da Hrvati u BiH nikome ne prodaju price o nekoj "multietnicnosti" i slicne gluposti kao vi. Jadan je i onaj ko nasjedne na vase fazone.
Blixa is offline  
Old 21.01.2008., 10:13   #76
Quote:
Blixa kaže: Pogledaj post
Razlika je da Hrvati u BiH nikome ne prodaju price o nekoj "multietnicnosti" i slicne gluposti kao vi. Jadan je i onaj ko nasjedne na vase fazone.
Upravo tako, Hrvati su (kao i Srbi, i to je ono sto cijenim kod njih) surovo iskreni.

Dok kod Bosnjaka i dalje postoji ta licemjerna teza kako su oni za jedinstvenu BiH, multikulti ovo ono, ali kad na tapet recimo dodje raspodjela vlasti u Sarajevu pa Srbi traze isto ono sto Bosnjaci traze u Banjaluci (dakle raspodjelu vlasti po zadnjem popisu iz `91) tada Bosnjaci zakmecu kako to nije fer i kako se mora gledati i trenutno stanje te kako je naivno ocekivati da Srbi u Sarajevu dobiju trecinu vlasti.

Licemjerni su do bola, ukratko.
Vanjushka is offline  
Old 21.01.2008., 10:15   #77
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Upravo tako, Hrvati su (kao i Srbi, i to je ono sto cijenim kod njih) surovo iskreni.

Dok kod Bosnjaka i dalje postoji ta licemjerna teza kako su oni za jedinstvenu BiH, multikulti ovo ono, ali kad na tapet recimo dodje raspodjela vlasti u Sarajevu pa Srbi traze isto ono sto Bosnjaci traze u Banjaluci (dakle raspodjelu vlasti po zadnjem popisu iz `91) tada Bosnjaci zakmecu kako to nije fer i kako se mora gledati i trenutno stanje te kako je naivno ocekivati da Srbi u Sarajevu dobiju trecinu vlasti.

Licemjerni su do bola, ukratko.
O čemu ti?
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 21.01.2008., 10:16   #78
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
Ne lupaj, jer si dosta lupnuo. "OpStina" je bilo nametnuto nama Bosnjacima od Srba kao sto su i mnoge rijeci bile nametnute i vama u zajednickoj nam bivsoj drzavi.

Stari Bosnjaci su oduvijek govorili 'općiina'.
To je točno... stari Bošnjaci, Dalmatinci, Slavonci, Ličani... ukratko da ne nabrajem, Hrvati su oduvijek govorili 'općina'.
Samo što je jedan dio Hrvata prešao na Islam i počeo izmišljati neke 'hefte' i ubacivati neka 'h'.
Quote:
Ne znam kakva je to logika - pise 'opcina' i vecina Hrvati ? Po tvome bi onda ispalo da su u svim opcinama u "F"BiH vecina Hrvati jer sve se zovu "opcine" i pise na zgradama vlada tih opcina.
'Općina' - hrvatsko
'opština' - srpsko
Trećeg nema. To je svakom jasno.
__________________
I Love U
Vuco is offline  
Old 21.01.2008., 10:20   #79
Quote:
Blixa kaže: Pogledaj post
Razlika je da Hrvati u BiH nikome ne prodaju price o nekoj "multietnicnosti" i slicne gluposti kao vi. Jadan je i onaj ko nasjedne na vase fazone.

Uopšte ne govorim o HDZ-u u BiH nego o HDZ-u Hrvatskoj.

Nikome ja ne prodajem priču o multietničnosti. Nemam ja šta tu prodavati. Živim u mješovitoj sredini a tu se zna kako se mora živjeti da bi se živjelo.

Ko će za koga glasati, boli me briga. Znam samo za koga je gore to da se stalno prebrojava i naglašava koga je više.

Ako baš hoćeš ja sam glasao za SDP.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 21.01.2008., 10:27   #80
Quote:
To je točno... stari Bošnjaci, . . . Hrvati su oduvijek govorili 'općina'.
ma meni pade napamet kako je to bilo u predudbasko vrijeme, kad se covjek bio covjek. a konj konj.

nije davno bilo , imate i na youtube da se cak i u to jugo ili u jugomalom udbaskom vremenu probijalo nesto kao: " da sam ja netko..."
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.