Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2011., 23:11   #81
Sonny, neka se javi svom ginekologu, moguće je da ima hormonalni disbalans.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 20:57   #82
Ukoliko dolazi do krvarenja tijekom i nakon seksa, vrlo je vjerojatno da postoje neke izrasline u maternici (poput polipa, jednog ili više, mioma, etkropija i sl). Iako sam redovito išla na ginekološke preglede i ultrazvuk nekoliko je godina prošlo do točne dijagnoze i to je ono što je ustvari meni jako grozno, jer da nisam brinula i išla, još bih rekla. Uglavnom me nisu shvaćali ozbiljno, a na sve se odmahivalo rukom. Srećom da nisam ostala u drugom stanju, jer bi ti polipi sigurno izazvali spontan gubitak trudnoće, ako bi se jajašce uopće uspjelo ugnijezditi. A na sve se odmahvailo, da to nije ništa.

Uglavnom, simtpomi polipa u maternici su bili, ako nekom treba:
- spotting/krvarenje u sred ciklusa i u razna vremena
- jako obilno menstrulano krvaranje, s velikim ugrušcima
- s vremenom se menstrualno krvaranje tj. "spotting" prije i poslije jako odužio tako da je osim 3-5 dana menstrucije, krvaranje trajalo još 5 dana prije i 5 poslije - TLAKA TOTALNA
- s vremenom su menstruacije postale nesnošljivo bolne, do razine povraćnja
- stvar je kulminirala jakim krvarenjem tijekom spolnog odnosa

Imala sam policistične jajnike i hormonalni disbalans, ali to nije bio uzrok nikakvog krvarenja. I to ne može biti uzrok kontinuiranog krvarenja. To može biti uzrok tu i tamo, ali tipa 2 puta godišnje, malo, dva dana. Imajte to u vidu.

Imala sam upalne procese i manje opasne spolne bolesti, ali sve je izliječeno, a krvarenje se nastavilo. Znači, nije ni to bio uzrok.

Nikakvi čajevi, pripravci, magične kugle vam ne mogu pomoći kod takvih stvari, to može samo medicina i što prije to sanirate, manja je vjerojatnost da ćete ostati neplodne ili imati posljedice koje će uzrokovati neplodnost.

Uglavnom, polipi iz maternice se mogu riješiti samo klasičnom kiretažom ili nekom super metodom u privatnoj klinici, koja košta oko 2-3.000 kuna. Polipi mogu biti i kancerogeni, što znači da u tom slučaju osoba mora ići na kemoterapiju i u smrtnoj je opasnosti. To nije često, ali je moguće.

Sve priče o hormonalnim disbalansima, spolnim bolestima i sl., po mom osobnom sudu, nemaju veze s KONTINUIRANIM krvarenjima, bez obzira jesu li ona izmedju ciklusa, tijekom spolnog odnosa ili sl. Ne dajte se otjerati i zbuniti kao ja, pa da problem rješavate 5 godina kasnije, u tko zna kojoj fazi, nego tjerajte mak na konac dok ga ne utjerate.

Meni je žalosno da je polipe na ultrazvuku na kraju otkrila ista liječnica koja me godinama gledala i svaki put govorila da je sve super i u redu. Moram priznati da joj je čak bilo malo i neugodno, jer i ona zna da nisu tamo nastali preko noći i da to što ja toliko dugo kukam oko tih krvarenja nije bilo bezveze. I da, riječ je o privatnoj praksi.
biblioteka2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 21:02   #83
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Mogu ti se stvoriti male ranice ili ozlijedice kod žešćeg seksa. Nećeš ni znati da su dolje niti će ti stvarati probleme. Ali onda moraš biti svjesna da si dolje podložnija raznim beštijama.
Ne bi smjela tako razmišljati ako imaš odnose, ginekolog se tada (posebno kod krvarenja) ne izbjegava, već traži.
I ne samo to. Ako ima polipe, miome i sl. moguće je da tijekom NORMALNOG, a ne ŽEŠĆEG seksa oštećuje tj. iritira te izrasline. Svakako bi trebalo otkloniti takve stvari. Nekad je izrasline u MATERNICI teško vidjeti na ultrazuvuku, i jako je važno da se odmah nakon menge ide na pregled, svakako prije ovulacije!
biblioteka2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 13:06   #84
Pozdrav svima.

Dakle, ove sam nedjelje imala vaginalni seks i pritom smo koristili kondome kao zaštitu. Meni je to bio prvi put pa sam počela krvariti, nije to bilo nikakvo obilno krvarenje, samo je ostala mrlja na dnevnom ulošku.
U ponedjeljak i utorak to više nije bila krv nego nekakav smeđi iscjedak, a danas ujutro sam primjetila da je žućkast. Ništa me ne boli, čak niti prilikom mokrenja. Zadnju menstruaciju imala sam 6.6. i trajala je do 10.6. tako da zasad ne bih trebala dobiti mengu.

Samo me zanima, je li normalno imati takav iscjedak? Nadam se da nemam nikakav razlog za brigu...
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 23:24   #85
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Dakle, ove sam nedjelje imala vaginalni seks i pritom smo koristili kondome kao zaštitu. Meni je to bio prvi put pa sam počela krvariti, nije to bilo nikakvo obilno krvarenje, samo je ostala mrlja na dnevnom ulošku.
U ponedjeljak i utorak to više nije bila krv nego nekakav smeđi iscjedak, a danas ujutro sam primjetila da je žućkast. Ništa me ne boli, čak niti prilikom mokrenja. Zadnju menstruaciju imala sam 6.6. i trajala je do 10.6. tako da zasad ne bih trebala dobiti mengu.

Samo me zanima, je li normalno imati takav iscjedak? Nadam se da nemam nikakav razlog za brigu...
Itko? C'mon cure..
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 22:14   #86
Sta je to..sta znaci ..odkud to ponovo !!! Zbunjena sam !!

Zdravo svima..
Ja stvarno ne znam da li se javljam na pravoj stranici..ali mi treba neki savjet nesto i pomoc !!
.. Stvar je u tome sto sam prije godinu dana imala 4 g vezu i prvi odnos s deckom( oboje nevini i naravno prokrvarila sam..ali veoma malo)..btw vise nismo zajedno .. Imam novog decka imali smo odnos i poslije odnosa mene pri dnu stomaka puno boli..i jos kad idem na Wc malu nuzdu..meni krv izlazi..
Sta je too..sta znaci to ..Koliko znam Himen moze biti elastican ..ali ali ali ..ja ne znam sta sad ova krv predstavlja ????
I NEED HELP !!
__________________
Wandering through life will love come home to you
And the love you want forever, will they be true to you..Will we sleep and sometimes love until the moon shines Maybe the next time I'll be yours and maybe you'll be mine...
nomela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 23:05   #87
Mislim da je najpametnije za ovakve stvari otić ginekologu. Rekla-kazala metoda pogotovo preko foruma može bit sve samo ne pouzdana metoda. Pozdrav !
Odvijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 21:43   #88
Ovako, imala sam prvi spolni odnos nedavno, no kako bi, posto je bilo prvi puta trebala krvariti,krvi nije bilo !!Jel bi se trebala zabrinuti? Citala sam nes na netu i pise kao da ponekad se himen i ne rastrga, neznam kolko je to istinito? !!
tinna951 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 14:50   #89
Quote:
tinna951 kaže: Pogledaj post
Ovako, imala sam prvi spolni odnos nedavno, no kako bi, posto je bilo prvi puta trebala krvariti,krvi nije bilo !!Jel bi se trebala zabrinuti? Citala sam nes na netu i pise kao da ponekad se himen i ne rastrga, neznam kolko je to istinito? !!
Nemaš razlog hza brigu možda ti vjerojatno himen još nije ni do kraja puknuo, meni je puknu tek negdi nakon 5-6 puta, 2-3 kapljice krvi, pa skoro da je i nije bilo...
Angie88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 11:00   #90
evo nažalost i mene sa problemom.
dakle da počnemo
prošli mjesec sam 15.11. zaboravila pilulu(bila je to druga pilula u drugom tjednu uzimanja) ali sam ju popila unutar 12 sati. 19.11. smo imali spolni odnos nakon kojega sam ja dobila lagano krvarenje koje je trajalo 2 dana.
sljedeću menstruaciju sam dobila tek 4 dana nakon zadnje pilule (a inače dobijem najkasnije 2. dan poslijepodne )i trajala je normalno 4 dana.
jučer smo imali odnos i ja sam ponovno dobila lagano krvarenje.
trebam li se zabrinuti???
nažalost ginekologu ne mogu dok ne riješim zdravsveno jer sam jučer saznala da su mi nešto sprčkali sa dopunskim tako da mi ne vrijedi, no to je druga tema.
zna li netko što bi moglo biti.
inače na trinovumu sam već petu godinu .
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 20:24   #91
nema odgovora
evo krvarenje je sada prestalo, nadam se da će biti bolje.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 22:24   #92
Pozdrav, pročitala sam temu, ali vidim da ima pametnih odgovora pa bi vas htjela pitati za mišljenje.

Od ljeta pijem kontracepcijske pilule. Redovito, niti jednu nisam preskočila, niti ikad zakasnila više od 2-3h od predviđenog vremena uzimanja.
Prvi mjesec kad sam počela s uzimanjem znala sam često prokrvariti, nikad obilno, ali rekli su mi da je to normalno dok se tijelo ne navikne na hormone. I zaista, s drugom kutijom pilula sve se potpuno normaliziralo i nikakavih problema više nisam imala do sad.

Neki dan sam nakon odnosa s dečkom imala lagani iscjedak sa nekakvom malom sukrvicom. Neposredno nakon odnosa i odmah je stalo. Danas smo ponovno imali odnos i prilikom odlaska na wc imala sam opet laganu sukrvicu, a u toku dana primjetila sam da imam smeđi isjedak, kad god mokrim. Opet ništa obilno, ali prisutan je. Danas me odnos i bolio, i cijeli dan me prati taj neki osjećaj neugode.
Inače kao jedini simptom koji su mi kontracepcijske pilule donijele mogu izdvojiti vaginalnu suhoću ,definitivno osjetim razliku.
Posljednju menstruaciju imala sam 15.11., iduća će doći 12.12., taman su mi plodni dani trebali biti negdje između 25. i 30.11. Ovih dana.

Imate li ideju što bi ovo moglo biti i moram li se brinuti?
Naručit ću se drugi tjedan ginekologu svakako, ali moja i nije baš ažurna, ako ne umireš pred njom nema šanse da ću termin dobit unutar idućih mjesec dana, pa eto, svaki savjet bi dobro došao.
RIan@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 10:21   #93
Thumbs down Grubi sex - krvarenje

Bok svima... Odmah da kažem, nova sam i ako nešto krivo radim neka me moderatori preusmjere...

Imam veeeliki problem i ak je netko imao nešto slično molim da mi pomogne...Dakle, Sve je krenulo s čašom vina..pa druga čaša..pa treća...pa druga boca... Krenem se mazit s dečkom, ljubit itd. i neznam kako se to desilo ugl jako sam se nabila na njega tijekom sexa i osjetila sam takvu bol da sam se otrijeznila isti tren. Odjednom vidim krv po ruci, nogama, plahti... Peklo me jaaako jako, jedva sam se nekako smirila i zaspala... Pukla mi je neka kožica iznad pice, iznutra me ništa ne boli, mogu grčit i stiskat mišiće al izvana peče ko vrag... i evo sad sam se probudila, malo me manje boli..peče me kad idem na wc i malo bolje hodam... Može mi netko reći da li je imao slični slučaj i da li moram ići ginekologu?! Hvala puuno svima
messica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 21:56   #94
messica, očito si ozlijedila kožu, uzmi si običnu Pavlovićevu kremu u ljekarni i maži s time, ali ako ti se ne popravi za dan-dva, javi se ipak ginekologu.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 18:02   #95
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
messica, očito si ozlijedila kožu, uzmi si običnu Pavlovićevu kremu u ljekarni i maži s time, ali ako ti se ne popravi za dan-dva, javi se ipak ginekologu.

Joj, hvala Ti puuuno na odgovoru.. Danas mi je malo bolje, mogu normalno ići na wc jedino što hodam kao da imam metlu u guzici... Misliš da bi mi ta krema pomogla? pričekat ću do sutra pa ak nebudem i dalje mogla normalno hodat bit će red ići ginekologu iako mi je bed dooo neba i nazad :/ .. Hvala puno
messica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 21:28   #96
Quote:
messica kaže: Pogledaj post
Joj, hvala Ti puuuno na odgovoru.. Danas mi je malo bolje, mogu normalno ići na wc jedino što hodam kao da imam metlu u guzici... Misliš da bi mi ta krema pomogla? pričekat ću do sutra pa ak nebudem i dalje mogla normalno hodat bit će red ići ginekologu iako mi je bed dooo neba i nazad :/ .. Hvala puno
Meni je krema odlična, preporučila mi je moja ginekologica kad sam se tako bila ozlijedila pri brijanju i malo mi se upalila sluznica.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 22:10   #97
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Meni je krema odlična, preporučila mi je moja ginekologica kad sam se tako bila ozlijedila pri brijanju i malo mi se upalila sluznica.
ja ti malo prije otišla u ljekarnu i tražila tu kremu i kažem joj šta je bilo i zašto tražim tu kremu i ona meni kaže da nije ta krema baš za to, da će mi dat drugu i da mi plimycol i da bi mi trebala pomoći...a ja sad čitam upute i vidim da je ta krema za gljivične infekcije... i neznam hoće li mi sad to pomoći.. ugl kad sam se otuširala i pogledala si tu ranicu bila su 2 mala krvava kružića... jako mala.. nije nateknuto ni ništa... i stavila sam tu kremu vrlo malo...i sad me pecka :/ ...joj mislim da ću morat otić ginekologu
messica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 08:34   #98
Quote:
messica kaže: Pogledaj post
ja ti malo prije otišla u ljekarnu i tražila tu kremu i kažem joj šta je bilo i zašto tražim tu kremu i ona meni kaže da nije ta krema baš za to, da će mi dat drugu i da mi plimycol i da bi mi trebala pomoći...a ja sad čitam upute i vidim da je ta krema za gljivične infekcije... i neznam hoće li mi sad to pomoći.. ugl kad sam se otuširala i pogledala si tu ranicu bila su 2 mala krvava kružića... jako mala.. nije nateknuto ni ništa... i stavila sam tu kremu vrlo malo...i sad me pecka :/ ...joj mislim da ću morat otić ginekologu
Ma šta priča ta u ljekarni? Meni je moja gin rekla da neka se nedam smesti u ljekarni ako mi kažu da je to krema za bebe, da će mi to pomoći za ozlijeđenu sluznicu (naravno, samo za vanjsku upotrebu). Jer nije preporučljivo stavljati nekakve kreme koje sadrže u sebi mirise i raznu kemiju, nego baš takvu kremu kao što je Pavlovićeva. I eto, meni je odmah pomogla krema.

Ali, ako ti ovo ne prolazi, možda da ipak odeš kod ginekologa, neka ti to pogleda tamo pod onim svojim velikim svjetlom pa će ti bolje znati pomoći
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 12:13   #99
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Ma šta priča ta u ljekarni? Meni je moja gin rekla da neka se nedam smesti u ljekarni ako mi kažu da je to krema za bebe, da će mi to pomoći za ozlijeđenu sluznicu (naravno, samo za vanjsku upotrebu). Jer nije preporučljivo stavljati nekakve kreme koje sadrže u sebi mirise i raznu kemiju, nego baš takvu kremu kao što je Pavlovićeva. I eto, meni je odmah pomogla krema.

Ali, ako ti ovo ne prolazi, možda da ipak odeš kod ginekologa, neka ti to pogleda tamo pod onim svojim velikim svjetlom pa će ti bolje znati pomoći
Ne, znam...sad mi žao što nisam inzistirala na toj kremi ... A nije unutra al nije sad ni baš skroz vani...onak moram malo razmaknut i staviti ogledalo, nemogu vidjet sama tu ranicu... nezz kak bi ti opisala ... ma pričekat ću još dns, pa ak mi sutr nebude bolje - idem... Znaš šta još, kad si stisnem mjehur boli me, to mi je valjda zato što sam se jako lupila pa pretpostavljam daa zato nemogu bas dobro hodat... Hvala Ti punnooo na savjetima, uopće nezz kak se sama nisam sjetila da si odem kupit neku kremu ... e da, i stalno imam neki mali smeđi iscjedak a cura u ljekarni me pitala jel još krvarim i ja rekla da ne i onda kad sam došla kući sam skužila...
messica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 12:14   #100
Quote:
messica kaže: Pogledaj post
ja ti malo prije otišla u ljekarnu i tražila tu kremu i kažem joj šta je bilo i zašto tražim tu kremu i ona meni kaže da nije ta krema baš za to, da će mi dat drugu i da mi plimycol i da bi mi trebala pomoći...a ja sad čitam upute i vidim da je ta krema za gljivične infekcije... i neznam hoće li mi sad to pomoći.. ugl kad sam se otuširala i pogledala si tu ranicu bila su 2 mala krvava kružića... jako mala.. nije nateknuto ni ništa... i stavila sam tu kremu vrlo malo...i sad me pecka :/ ...joj mislim da ću morat otić ginekologu
Sasvim nelogično dati antimikotik,još bi razumio da vam je dala AB kremu npr.Betrion.
Uz to da biste trebali javiti ginekologu ako potraje,možete korititi Pavlovićevu mast,ili Nevenovu.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:10.