Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2013., 17:01   #241
Ima netko ideju što je ovo ?

http://www.porezna-uprava.hr/obrazac...0-ispravak.pdf

Čitam to tu i nekaj gadno ne štima u tom objašnjenu tj. primjeru:
Ivi Iviću:
-dvije dnevnice od 170,00 kuna–340,00 kuna,
-troškovi goriva–2.000,00 kuna,
-troškovi hotela–2.500,00 kuna.
UKUPNI TROŠKOVI 4.840,00 kuna
UKUPNI TROŠKOVI ZA PRIKAZIVANJE U JOPPD OBRASCU (4840-benzin):2.840,00

Karlu Karliću
-dvije dnevnice od 170,00 kuna–340,00 kuna,
-troškovi zrakoplovne karte–4.000,00 kuna,
-troškovi hotela–2.500,00 kuna.
UKUPNI TROŠKOVI 6.840,00 kuna(od toga 340,00 u gotovini radniku, a 6.500,00 plaćeno je bezgotovinskim putem)

A dolje ispunjen obrazac sa ukupno : 9.680,00
I to iako je ukupni zbroj 4.840,00 + 6.840,00 = 11.680,00
Ovo mi je nejasno do kraja, o čemu se tu radi?
O greški ili gorivo ne ulazi u ovo, a smiještaj u hotelu da ???
Osim toga primjer im je za pet, netko potroši 2000 kuna na gorivo, a nema niti lipe troška cestarine, trajekta, mostarine ili bilo čega drugog...

I onda još dolje u obrascu stoje troškovi za nekog ko se zove Pero Perić, a Ive Ivića uopće nema
Svaka čast, stave za primjer obrazac koji je ispunjen KRIVO i to sa u najmanju ruku (ako nije krivo i ovo sa gorivom) sa KRIVIM imenom i prezimenom
Majko mila to je zbilja moguće samo kod nas

I mora li se uopće ovo slati ako je sve skupa plaćeno preko žiro-računa ?
Znači recimo nekakav službeni put u kojem nema dnevnice, terenske i.t.d.
U kojem je gorivo plaćeno karticom (vezanom za žiro-račun obrta), ENC za cestarinu koji je plaćen također putem virmana ili karticom (vezanom za žiro-račun obrta).
Znači nema nikakve isplate u gotovini, te nema isplate prema radniku.
Mora li tu također ići taj obrazac ili ne ?

I što ako je isplata prema vlasniku obrta koji ima putni nalog sam za sebe.
Mora li i to u taj JOPPD ili ne ?

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 13.12.2013. at 17:44.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 02:19   #242
Ivo Ivić postao Pero Perić na putu do stranice B.
Novost je, ukoliko se zanemari ime, da gorivo za službene automobile ne ide u JOPPD.
Naime, na svim seminarima dosad bilo je govora o tome da se i gorivo, kupljeno za službeni automobil, prikazuje u JOPPD obrascu i tako su izgledali i primjeri popunjavanja.
Međutim, u međuvremenu je "na mala vrata" ušlo novo pravilo, po kojem više ne treba prikazivati gorivo, kupljeno za službeni automobil u obrascu i tome je prilagođen ovaj primjer.

Izgleda da je ipak nekome došlo do glave da od toga treba odustati, dok je još vrijeme, a nadam se da će još stići razmisliti i o ostalim glupostima, tipa ENC, hotelski računi plaćeni žiro-računom i slično.

Vlasnik obrta iskazuje troškove putnog naloga u JOPPD obrascu. Ne samo to, nego i sve ostale neoporezive primitke koje sebi isplati.

Zadnje uređivanje apis16268 : 14.12.2013. at 02:23. Reason: dopuna teksta
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 03:10   #243
Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post
Molim pomoć oko poduzetničke plaće. Ako sam dobro razumjela, može se poslati samo jedan JOPPD obrazac dnevno. Da li i dalje podnosimo posebno obrazac za plaće djelatnika i posebno za poduzetničku plaću? Ako je to točno znači li da istog dana ne mogu isplatiti plaće djelatnicima i poduzetničku plaću jer ne mogu poslati dva JOPPD obrasca s istim datumom?
U jedan JOPPD dnevno možemo poslati što god hoćemo (plaće, putne naloge, loko vožnju, neoporezive primitke,....).

Odlučila sam da ću međusobno razvrstati obrasce, otprilike ovako:
- plaće s uključenim prijevozom, plaće u naravi i bolovanja u jednom obrascu, i s njima stipendije.
- putne naloge u posebnom obrascu
- honorare i sve ostalo prema potrebi (isplata dobiti,....).

Kako imam plaće u naravi na osnovicu 1% NV, obračunat ću redovnu plaću na dan 31.12.2013, a plaću u naravi na dan 02.01.2014. i sve zajedno isplatiti i sve zajedno iskazati u istom JOPPD obrascu (ne čekajući kraj mjeseca za iskazivanje plaće u naravi).
Jedino je malo nezgodno za siječanj, jer vjerojatno još neću napraviti prijelaz godine, ali nema veze, lako ću obrisati plaće u naravi i ponovo ih proknjižiti u novoj knjizi, ako mi se to desi.

Quote:
latica7 kaže: Pogledaj post
Plaća za 11.mj, ID u 12 mj- saljem do 15.01.2014.( za isplate u 12.mj.)
plaća za 12.mj, za isplate u 1. mj, JOPPD odmah po isplati ili ako nema isplate onda do 30.1.2014.

JEL TAKO??

onda u 1. mj.2014. saljem ID i JOPPD?
Sve si dobro napisala. ID do 15.01.2014. za isplate u prosincu, a JOPPD za isplate u siječnju.

Quote:
vespazijan69 kaže: Pogledaj post
sto sve radi? JOPPD u Tehno navodno uvlaci sve podatke iz placa i honorara i radi xml za eporeznu. Jel netko probao i kakva su iskustva?
Probala sam Synesis i također učitava podatke iz plaća i honorara, ali i iz putnih naloga i loko vožnje i radi xml za eporeznu.


Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
ma ja sam se zapetljala....

da li u JOPPD stavljam i iznose koje isplaćujem/refundiram radniku iz blagajne po računu za kupljeni uredski materijal za potrebe obrta, gorivo (ne za službeni put nego za obavljanje redovne djelatnosti prijevoza) i sl?
Uopće ne čudi da se teško snalazimo u ovom moru promjena. Cijela je godina bila žestoka, počevši sa fiskalizacijom, preko PDV-a, pa JOPPD-a, a i PDV 13% od 01.01.2014.

U JOPPD ne idu izdaci iz blagajne za redovno poslovanje, već samo ovi oblici dohotka --> plaće, drugi dohoci, dohodak od kapitala, imovine i osiguranja --> plus neoporezivi primici (prijevoz, božićnice, sl.putevi, ....) što su nabrojani u Prilogu 4.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 09:09   #244
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Ivo Ivić postao Pero Perić na putu do stranice B.
Novost je, ukoliko se zanemari ime, da gorivo za službene automobile ne ide u JOPPD.
Naime, na svim seminarima dosad bilo je govora o tome da se i gorivo, kupljeno za službeni automobil, prikazuje u JOPPD obrascu i tako su izgledali i primjeri popunjavanja.
Međutim, u međuvremenu je "na mala vrata" ušlo novo pravilo, po kojem više ne treba prikazivati gorivo, kupljeno za službeni automobil u obrascu i tome je prilagođen ovaj primjer.

Izgleda da je ipak nekome došlo do glave da od toga treba odustati, dok je još vrijeme, a nadam se da će još stići razmisliti i o ostalim glupostima, tipa ENC, hotelski računi plaćeni žiro-računom i slično.

Vlasnik obrta iskazuje troškove putnog naloga u JOPPD obrascu. Ne samo to, nego i sve ostale neoporezive primitke koje sebi isplati.
Čekaj znači po tome:
- Putni nalog u kojem je hotel i/ili cestarina bez dnevnice - ide u JOPPD
- Putni nalog u kojem je samo gorivo (plaćeno preko žiro-računa) - ne ide u JOPPD

Bože koje gluposti

Osim toga pa kvragu gorivo, ENC i hotel nisu neoporezivi i fakat ne vidim razloga zakaj bi oni uopće išli u to...
Pa u njima jest PDV i oni su u konačnici isti vrag ko i materijal, barem kad se radi o teretnim vozilima.

Ne znam jel tu rade kakvu razliku ?
Putovanje sa službenim osobnim automobilom u odnosu na putovanje sa službenim teretnim automobilom ?

Jer recimo razlika je i kod troškova i onih 100% kod teretnog vs nema odbijanja PDV-a kod osobnog i priznavanja samo dijela troškova...

A i ovo dolje sa Locco vožnjom mi baš nije jasno.
Kaj buš slal locco vožnju kad u njoj nema dnevnice, nema cestarine i nema hotela, a gorivo ne ulazi u JOPPD ?
Pa tu praktički nema baš nikaj kaj bi upisal u obrazac
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 21:31   #245
Prije svega pozdrav svima od člana koji nije bio aktivan...
Imam problem za koji ne znam pronaći rješenje....molim vas pomoć
Radi se o tome da firma nije isplatila nekoliko plaća u 2013.g ali su svi ID obrasci predani kao da je bila isplata, obračunati su doprinosi i porezi...ne pitajte me zašto (mogu samo reći da me čak i službenica iz porezne uprave nekad davno uputila da tako predajemo ID da ne zakompliciramo život sebi i njima!!!)
Pitanje glasi, kako da pošaljem JOPPD iduće godine kad se isplate te zaostale plaće? (radi se o 7 plaća, račun firme je još uvijek blokiran)....sva rješenja osim naknadnog ispravka ID obrazaca su više nego dobrodošla...
hvala vam unaprijed...smanjit će te mi veliku zbrku u glavi
pepec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 04:11   #246
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Čekaj znači po tome:
- Putni nalog u kojem je hotel i/ili cestarina bez dnevnice - ide u JOPPD
- Putni nalog u kojem je samo gorivo (plaćeno preko žiro-računa) - ne ide u JOPPD

Bože koje gluposti

Osim toga pa kvragu gorivo, ENC i hotel nisu neoporezivi i fakat ne vidim razloga zakaj bi oni uopće išli u to...
Pa u njima jest PDV i oni su u konačnici isti vrag ko i materijal, barem kad se radi o teretnim vozilima.

Ne znam jel tu rade kakvu razliku ?
Putovanje sa službenim osobnim automobilom u odnosu na putovanje sa službenim teretnim automobilom ?

Jer recimo razlika je i kod troškova i onih 100% kod teretnog vs nema odbijanja PDV-a kod osobnog i priznavanja samo dijela troškova...

A i ovo dolje sa Locco vožnjom mi baš nije jasno.
Kaj buš slal locco vožnju kad u njoj nema dnevnice, nema cestarine i nema hotela, a gorivo ne ulazi u JOPPD ?
Pa tu praktički nema baš nikaj kaj bi upisal u obrazac
Pogledaj Prilog 4. u kojem su navedeni neoporezivi primici i sve će ti biti jasno. Sve su htjeli vidjeti u JOPPD-u.

S druge strane, čini mi se da nisu dobro procijenili efekte svojih odluka, kako, bez potrebe, kompliciraju i zagorčavaju život ljudima koji bi trebali te njihove naopake vizije i provoditi u stvarnom životu.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 04:20   #247
Quote:
pepec kaže: Pogledaj post
Prije svega pozdrav svima od člana koji nije bio aktivan...
Imam problem za koji ne znam pronaći rješenje....molim vas pomoć
Radi se o tome da firma nije isplatila nekoliko plaća u 2013.g ali su svi ID obrasci predani kao da je bila isplata, obračunati su doprinosi i porezi...ne pitajte me zašto (mogu samo reći da me čak i službenica iz porezne uprave nekad davno uputila da tako predajemo ID da ne zakompliciramo život sebi i njima!!!)
Pitanje glasi, kako da pošaljem JOPPD iduće godine kad se isplate te zaostale plaće? (radi se o 7 plaća, račun firme je još uvijek blokiran)....sva rješenja osim naknadnog ispravka ID obrazaca su više nego dobrodošla...
hvala vam unaprijed...smanjit će te mi veliku zbrku u glavi
Da li ćeš baš proći bez ispravaka ID-a, nisam sigurna, ....

Vjerujem da će se u 2014. godini pojaviti samo neto plaće iz ranijih mjeseci u JOPPD obrascu, kada budu isplaćene i prateći porez i prirez, budući da se doprinosi mogu (i moraju) zadužiti putem R-Sm obrasca u 2013. godini (status - nema isplate).
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 10:06   #248
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Pogledaj Prilog 4. u kojem su navedeni neoporezivi primici i sve će ti biti jasno. Sve su htjeli vidjeti u JOPPD-u.

S druge strane, čini mi se da nisu dobro procijenili efekte svojih odluka, kako, bez potrebe, kompliciraju i zagorčavaju život ljudima koji bi trebali te njihove naopake vizije i provoditi u stvarnom životu.
Gdje da vidim taj prilog 4 ?
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 12:40   #249
Ovdje:

http://www.porezna-uprava.hr/obrazac...ac%20JOPPD.pdf
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 12:57   #250
Pozdrav forumaši!
Malo sam zbunjena, trebam pomoć
Radnica je na porođajni, u radnom odnosu je, obračunavam plaću,doprinose i poreze 0 kn.
da li će porezna prihvatiti takav obračun na obrascu joppd?
obrazac je stvarno kompliciran, bit će ispravaka u 01 mjesecu...
tapsint is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 13:13   #251
Pogledaj oznaku stjecatelja 5203 ili neku oko nje, ako bolje opisuje tvoj slučaj.
Po toj oznaci se zna da nema doprinosa, poreza ni iznosa za isplatu.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 18:31   #252
Pozdrav svima..
S popunjavanjem obrasca nosit ću se već nekako, ali imam problem s načinom predaje.. Naime radim iz usluge obračune honorara za jednu udrugu koja će tijekom jedne godine redovito isplaćivati honorare (sitno, 8-10 ljudi mjesečno) i nemaju u budžetu predviđenih 55 kuna mjesečno za finin certifikat koji je potreban za e-poreznu. Jel netko zna da li je nešto predviđeno za takve slučajeve?
MikiMF is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 22:22   #253
Quote:
MikiMF kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima..
S popunjavanjem obrasca nosit ću se već nekako, ali imam problem s načinom predaje.. Naime radim iz usluge obračune honorara za jednu udrugu koja će tijekom jedne godine redovito isplaćivati honorare (sitno, 8-10 ljudi mjesečno) i nemaju u budžetu predviđenih 55 kuna mjesečno za finin certifikat koji je potreban za e-poreznu. Jel netko zna da li je nešto predviđeno za takve slučajeve?


Obrazac JOPPD se predaje u elektroničkom obliku putem ePorezne.
Iznimno u papirnatom obliku – do 3 osobe i uz uvjet da podnositelj nije prema drugom propisu obvezan koristiti sustav e Porezne (npr. obveznici PDV-a moraju dostavljati Obrazac putem ePorezne bez obzira koliko radnika zapošljavaju.)
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 09:08   #254
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Pogledaj oznaku stjecatelja 5203 ili neku oko nje, ako bolje opisuje tvoj slučaj.
Po toj oznaci se zna da nema doprinosa, poreza ni iznosa za isplatu.
jooj..imaš pravo, hvala.
tapsint is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 10:05   #255
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Pogledaj Prilog 4. u kojem su navedeni neoporezivi primici i sve će ti biti jasno. Sve su htjeli vidjeti u JOPPD-u.

S druge strane, čini mi se da nisu dobro procijenili efekte svojih odluka, kako, bez potrebe, kompliciraju i zagorčavaju život ljudima koji bi trebali te njihove naopake vizije i provoditi u stvarnom životu.
ma ja sam ga već gledala i još mi nije jasno

pod 17. se spominju "Naknade prijevoznih troškova i noćenja na službenom putovanju u visini stvarnih izdataka i dnevnice do propisanog iznosa (čl. 10. t. 9. Zakona o porezu na dohodak i čl. 13. st. 2. t. 1., 2., 13. i 14. i st.12. Pravilnika o porezu na dohodak)

ali kažu "Naknade prijevoznih troškova" pa sad ti skuži iz toga ide li gorivo u to, pa ENC,pa... ili ne

ja se opet vrtim oko jednog pitanja; ako obrt ima djelatnost vučne službe, koja mu je ujedno i pretežita, da li se prijevozi službenim teretnim vozilom isto smatraju za službeni put? jer ja ne radim putne naloge (imam zaposlene vozače i dobivaju plaću, ne dajem im još i dnevnice ), ako ih budem morala raditi bit će veselo (više izlazaka dnevno, neki traju 20-ak min neki duže)
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 14:57   #256
"Normalno da je najčešći slučaj oznaka 3, jer radnik samo u mjesecu kad je došao (kada je prijavljen na mirovinsko i zdravstveno) nosi oznaku 1, kada odlazi (kada ga se odjavljuje s mirovinskog i zdravstvenog) nosi oznaku 2, a sve druge mjesece (između prve prijave i odjave) nosi oznaku 3.

Zbunjuje to što se te iste oznake koriste za prijavljivanje dviju različitih promjena.
Prvo ---> ovo što sam gore pisala (prva prijava, radni odnos i odjava radnika)
Drugo ---> kod prijave bolovanja koja nisu na teret poslodavca (mjesec u kojem bolovanje počinje, u kojem traje i u kojem završava) nosi potpuno iste oznake."

A što ako je djelatnik u toku mjeseca (par dana) bio na bolovanju za njegu djeteta, koji se tada broj koristi, da li 3 pošto se se odvijalo u toku mjeseca ili neki drugi
__________________
Nije lako biti čista duša u svijetu punom iskušenja!
Zec-mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 15:16   #257
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
U jedan JOPPD dnevno možemo poslati što god hoćemo (plaće, putne naloge, loko vožnju, neoporezive primitke,....).

Odlučila sam da ću međusobno razvrstati obrasce, otprilike ovako:
- plaće s uključenim prijevozom, plaće u naravi i bolovanja u jednom obrascu, i s njima stipendije.
- putne naloge u posebnom obrascu
- honorare i sve ostalo prema potrebi (isplata dobiti,....).

Kako imam plaće u naravi na osnovicu 1% NV, obračunat ću redovnu plaću na dan 31.12.2013, a plaću u naravi na dan 02.01.2014. i sve zajedno isplatiti i sve zajedno iskazati u istom JOPPD obrascu (ne čekajući kraj mjeseca za iskazivanje plaće u naravi).
Jedino je malo nezgodno za siječanj, jer vjerojatno još neću napraviti prijelaz godine, ali nema veze, lako ću obrisati plaće u naravi i ponovo ih proknjižiti u novoj knjizi, ako mi se to desi.



Sve si dobro napisala. ID do 15.01.2014. za isplate u prosincu, a JOPPD za isplate u siječnju.



Probala sam Synesis i također učitava podatke iz plaća i honorara, ali i iz putnih naloga i loko vožnje i radi xml za eporeznu.




Uopće ne čudi da se teško snalazimo u ovom moru promjena. Cijela je godina bila žestoka, počevši sa fiskalizacijom, preko PDV-a, pa JOPPD-a, a i PDV 13% od 01.01.2014.

U JOPPD ne idu izdaci iz blagajne za redovno poslovanje, već samo ovi oblici dohotka --> plaće, drugi dohoci, dohodak od kapitala, imovine i osiguranja --> plus neoporezivi primici (prijevoz, božićnice, sl.putevi, ....) što su nabrojani u Prilogu 4.
Što se tiče predaje obrasca: Ako sam dobro shvatila (primjer za plaće):
- npr. - 2.12.13. - plaća za 11/13, odmah predan R-sm za 11/2013, ID - 15.12.13.g.
- 2.1.2014. - plaća za 12/13, odmah na taj dan JOPPD ( i ne ide više ID, ni R-sm)????
Za ostalo Joppd tek za isplate koje se dogode nakon 1.1.2014.g.
nova28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 15:20   #258
Quote:
latica7 kaže: Pogledaj post
Plaća za 11.mj, ID u 12 mj- saljem do 15.01.2014.( za isplate u 12.mj.)
plaća za 12.mj, za isplate u 1. mj, JOPPD odmah po isplati ili ako nema isplate onda do 30.1.2014.

JEL TAKO??

onda u 1. mj.2014. saljem ID i JOPPD?
Ako sam dobro shvatila (primjer za plaće):
- npr. - 2.12.13. - plaća za 11/13, odmah predan R-sm za 11/2013, ID - 15.12.13.g.
- 2.1.2014. - plaća za 12/13, odmah na taj dan JOPPD ( i ne ide više ID, ni R-sm)????
Za ostalo Joppd tek za isplate koje se dogode nakon 1.1.2014.g.

Kako to misliš i ID i Joppd?
nova28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 00:51   #259
Quote:
Zec-mrkva kaže: Pogledaj post
"Normalno da je najčešći slučaj oznaka 3, jer radnik samo u mjesecu kad je došao (kada je prijavljen na mirovinsko i zdravstveno) nosi oznaku 1, kada odlazi (kada ga se odjavljuje s mirovinskog i zdravstvenog) nosi oznaku 2, a sve druge mjesece (između prve prijave i odjave) nosi oznaku 3.

Zbunjuje to što se te iste oznake koriste za prijavljivanje dviju različitih promjena.
Prvo ---> ovo što sam gore pisala (prva prijava, radni odnos i odjava radnika)
Drugo ---> kod prijave bolovanja koja nisu na teret poslodavca (mjesec u kojem bolovanje počinje, u kojem traje i u kojem završava) nosi potpuno iste oznake."

A što ako je djelatnik u toku mjeseca (par dana) bio na bolovanju za njegu djeteta, koji se tada broj koristi, da li 3 pošto se se odvijalo u toku mjeseca ili neki drugi
Stranica B:
Za plaću (prvi red) 3 - interval je cijeli mjesec
Za bolovanje (drugi red) 4 - interval su dani bolovanja
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 01:02   #260
Quote:
nova28 kaže: Pogledaj post
Što se tiče predaje obrasca: Ako sam dobro shvatila (primjer za plaće):
- npr. - 2.12.13. - plaća za 11/13, odmah predan R-sm za 11/2013, ID - 15.12.13.g.
- 2.1.2014. - plaća za 12/13, odmah na taj dan JOPPD ( i ne ide više ID, ni R-sm)????
Za ostalo Joppd tek za isplate koje se dogode nakon 1.1.2014.g.

Da, plaća za 12/2013., ako je isplata u siječnju 2014. godine, niti ID, niti R-Sm.
Ako je plaća 11/2013 isplaćena 02.12.2013., onda se ima vremena predati ID do 15.01.2014. za isplate u 12. mjesecu.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.