Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2012., 20:01   #1
Roland Garros 2012




Kvalifikacije

Samo ukratko o kvalifikacijama, Antonio Veić je ispao već u prvom kolu i izgubit će dosta bodova pošto je prošle godine dogurao čak do 3. kola glavnog ždrijeba. Za dobre vijesti danas se pobrinuo Franko Škugor koji je s 2:1 u setovima dobio talijana Violu. Sljedeći protivnik je Brands. Kod cura je jedina naša predstavnica Ajla Tomljanović koja će u 1. kolu odmjeriti snage protiv Shvedove, a ako prodje ide na bolju iz dvoboja Knapp - Vandeweghe.


Glavni ždrijeb

Nećemo se vraćati u povijest nego odmah idemo na ono što zanima većinu. Može li Đoković ostati br. 1, hoće li Nadal naprijed ili nazad, može li se Federer i u ovim godinama vratiti na broj 1? Forumaš Rogerer je ovdje postavio zanimljivu tablicu koja prikazuje sve moguce kombinacije pobjednika RG-a i W-a, te plasman na ATP ljestvici nakon toga. Pa tko voli nek' izvoli. Ždrijeb glavnog turnira je u petak, od naših su Čilić, Dodig i Karlović u glavnom, a dobro je za njih da ne brane ništa, odnosno prošle sezone su svi redom ispali u prvom kolu i sada im je prilika za napredak. BTW. Čilić je i nositelj (22.). Od jačih imena već standardno fali Soderling, a osim njega još neće biti Nishikorija, Fisha, Cuevasa...
Kladionice kažu da je Nadal prvi favorit, slijede ga Đoković i Federer, onda dolaze Del Potro i Murray.

Što se tiče cura prvo treba napomenuti da su Petra Martić i Mirjana Lučić na temelju svojih plasmana izborile direktan ulazak u turnir. Prošle godine je samo Mirjana bila u glavnom i ispala je odmah od Sharapove u prvom kolu. Kod cura su u prvom planu Azarenka, Sharapova, Schiavone, pa i braniteljica naslova Li Na se sigurno nada dobrom rezultatu. Naravno, tu su uvijek sestre W., Zvonareva, Wozniacki i tako dalje. Od jačih imena nema Petković, Hantuchove, Szavay, Bacsinszky...


Parovi

Nema Entry liste za cure ali pretpostavljam da će Jurak sigurno nastupati, a mozda i Petra. Darija se specijalizirala za parove, a danas je zajedno s Marosi u Bruxellesu dobila prvu kombinaciju turnira - Peschke/Srebotnik. U muškoj konkurenciji ce od naših biti Dodig/Melo i Karlović/Moser. Blizu ulaska u turnir je i Zovko (Zelenay), a prijavili su se i juniorski pobjednici - Draganja i Marcan, ali su daleko ispod crte.



Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 21:13   #2
tko ima prava prijenosa za Roland Garros,HRT ,Eurosport ili Sportklub?
ramos_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 21:35   #3
Nadam se da ce Lucic dobiti nekog normalnog u 1. kolu ! Nema bas srece na GSu u 1.kolima, Sharapova, Azarenka, Cibulkova.....
Naravno ovaj podforum i sva ekipa iz ATP/WTA teme je opsjednuta Nadal-Federer-Djokovic trojcem , al meni je ipak zanimljiviji WTA tour , drame nikada ne fali vec se zna kojih 3 ce biti u polufinalu muskog dijela pa nije toliko zanimljivo
Nadam se da Serena moze osvojiti ponovo nakon 10 godina...ili Sharapova, da kompletira sva 4 GSa
volume3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 22:00   #4
Tomljanovic nije imala srece u zdrijebu kvalifikacija, Izvukla je Shvedovu, koja ima QF iz 2010, a mislim da ce joj Ajla tesko parirati nakon preboljene mononukleoze.

Skugor igra sa 5. nositeljom kvalifikacija Brandsom u 2. kolu

Po meni su glavni favoriti kod Wta redom: Serena, Sharapova, Azarenka, Radwanska, Kvitova. Jos tu ima neugodnih koji mogu pomutiti planove (Na Li, Stosur, Kerber, Wozniacki)

Sto se muskih tice to su: Nadal, Djokovic, i Federer, a mislim da njima nitko ne moze pomutiti racune
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 22:34   #5
Quote:
ramos_4 kaže: Pogledaj post
tko ima prava prijenosa za Roland Garros,HRT ,Eurosport ili Sportklub?
kolko ja znam ES ima prava na sve osim Wimbledona
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 23:03   #6
Quote:
ramos_4 kaže: Pogledaj post
tko ima prava prijenosa za Roland Garros,HRT ,Eurosport ili Sportklub?
Prijenos će biti na ES 1 i 2 po cijeli dan. Prvi tjedan prijenosa orjentacija na WTA.

HRT će vjerojatno kao i prijašnjih godina prenosit muško finale i nastupe naših ovisno o igranju na terenima sa kamerama te koliko daleko doguraju, prva, druga kola.

Od televizija u susjedstvu prijenosa će bit na: RTVS, RTV SLO

ovdje popis svih koji prenose
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 01:14   #7
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
Tomljanovic nije imala srece u zdrijebu kvalifikacija, Izvukla je Shvedovu, koja ima QF iz 2010, a mislim da ce joj Ajla tesko parirati nakon preboljene mononukleoze.

Skugor igra sa 5. nositeljom kvalifikacija Brandsom u 2. kolu

Po meni su glavni favoriti kod Wta redom: Serena, Sharapova, Azarenka, Radwanska, Kvitova. Jos tu ima neugodnih koji mogu pomutiti planove (Na Li, Stosur, Kerber, Wozniacki)

Sto se muskih tice to su: Nadal, Djokovic, i Federer, a mislim da njima nitko ne moze pomutiti racune
Shvedova je pobjednica US Opena i Wimbelldona u paru sa King
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 08:33   #8
uff konačno drugi GS je na pomolu vjerojatno će Škugor ispasti, ali Veića mi je žao prošle godine 3.kolo puno bodova će biti izgubljeno. Na vrhu će uvijek biti zanimljivo gledati ovu trojicu bilo bi dobro kad bi neko od naših došao do 2. tjedna da bude zanimljivije
Kockar :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 09:45   #9
Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
kolko ja znam ES ima prava na sve osim Wimbledona
Tako je.Eurosport 1 i 2 ce i slijedecih 5. godina prenosit sve grand slam turnire osim Wimbledona. Wimbledon ce prenosit sport klub i sport klub+.
__________________
"If I don't practice the way I should, then I won't play the way that I know I can."
ivan lendl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 21:25   #10
Tomljanovic ispala 4-6/4-6 od Shvedove, ali s obzirom da joj je ovo bio tek 4 mec u 2012. nije ni lose na kraju
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 23:40   #11
WC u muskom dijelu dobili su: Arnaud Clement, Jonathan Dasnieres de Veigy, Adrian Mannarino, Paul – Henri Mathieu, Eric Prodon (), Guillaume Rufin, Lleyton Hewitt i Brian Baker ()

Zene: Melanie Oudin (, ona jos zivi na onoj slavi iz Us opena iz 2009), Ashleigh Barty (bolja je nasa Donna) , Caroline Garcia, Aravane Rezai, Claire Feuerstein () , Kristina Mladenovic (pozeljan zdrijeb), Victoria Larriere () i Irena Pavlovic ()


Za sada su odustali u muskom dijelu:Mardy Fish, Robin Soderling, Pablo Cuevas i Pere Riba

Zene: Andrea Petkovic, Daniela Hantuchovu, Kim Clijsters, Agnes Szavay, Timea Bacsinszky, Michaella Krajicek i Alexandra Dulgheru.
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 02:00   #12
Kim Clijsters nakon US opena napušta tenis
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 02:45   #13
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
Ashleigh Barty (bolja je nasa Donna)
Vrlo brzo će igrati i jedna i druga juniorski RG, tu se egzaktno vidi tko je bolji, ono što je sigurno je poraz te australke u prošlu subotu od 14-godišnje hrvatske juniorke.
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 15:37   #14
Ispao i Škugor tako da ništa od kvalifikanata.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 21:06   #15
Dok cekamo zdrijeb, evo sta nasi "brane" iz Garrosa od prosle godine

A. Veic -> 3 kolo (Nadal 0-3)
M. Cilic -> 1 kolo (Ramirez H. 0-3)
I. Karlovic -> 1 kolo (Del Potro 1-3)
I. Dodig -> 1 kolo (Riba 1-3)
M. Lucic -> 1 kolo (Sharapova 0-2)
P. Martic -> 1 kolo (Ungur 0-2)
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 23:12   #16
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
Dok cekamo zdrijeb, evo sta nasi "brane" iz Garrosa od prosle godine

A. Veic -> 3 kolo (Nadal 0-3)
M. Cilic -> 1 kolo (Ramirez H. 0-3)
I. Karlovic -> 1 kolo (Del Potro 1-3)
I. Dodig -> 1 kolo (Riba 1-3)
M. Lucic -> 1 kolo (Sharapova 0-2)
P. Martic -> 1 kolo (Ungur 0-2)

izgleda da ćemo nekog vraga i obranit.
__________________
X88
lezerni88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 23:22   #17
Quote:
lezerni88 kaže: Pogledaj post
izgleda da ćemo nekog vraga i obranit.
Osim Veica koji ce pasti za 20-30 pozicija, nitko ne moze nazadovati
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 23:23   #18
Jel u podne sutra ždrijeb? Hoće bit na onoj službenoj stranici?
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 01:25   #19
Zeleo bih da Del Potro bude u Nadalovom delu zreba, cini mi se da ima igru za Nadala, secate se u finalu Dejvis kupa bio je vrlo blizu izjednacenja na 2:2, a u Sevilji je teren sigurno bio sporiji nego sto je u Parizu! Bio bi to sjajan mec, mada verujem da bi Nadal na osnovu njegove trenutne forme prosao dalje!
Fedalovic23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 02:57   #20
Ma dobar je delpo da , agresivno igra sjajno , moze dobiti rafu ali jako tesko jer defenziva mu je losa nedovoljno dobra, djokovic ima defenzivu isto zato i moze sa nadalom na zemlji.
krox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.