Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2007., 12:16   #761
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
Hej!
Nekako razmišljam o odlasku u SAD preko Božića i Nove godine na cca 15-20 dana pa imam jedno pitanje. Ako prikupim potvrdu faksa da sam student (upravo upisana 4. godina), izvadak bankovnog računa (na cca 20.000kn), potvrdu o vlasništvu nad nekretninom u Zagrebu te dionicama, kopiju povratne avio karte, a možda i izvadak porezne uprave o plaćenim porezima na honorare (veći dio godine radim kao honorarac), da li bi mi mogli odobriti turističku vizu na 2-3 tjedna ili da se uopće ne trudim i otiđem negdje drugdje gdje ne treba viza?
BTW Putovnica mi je skoro pa puna (ostalo je samo 4-5 praznih stranica), već je unutra hrpa pečata i viza, pa bi i tu mogli vidjeti da dosta putujem i da ne mislim ostati u Americi...

Hvala

Mislim da će tebe proglasiti idealnim kandidatom za posjet Americi, he,he. Za ozbiljno, mislim da uopće ne bi trebao imati problema oko dobivanja vize.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 12:31   #762
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Nikad čula za poveznicu neizdavanja vize i ispita na faksu... Plus, znam nekoliko ljudi koji su odbijeni (što apsolventi, što ljudi i stalnom radnom odnosu) i nikome nisu rekli razlog, pa mi nije jasno otkud ljudima te sheme ako ovo, ako ono onda nećeš dobiti...
Nisam ni ja ranije, da jesam ne bi ni aplicirala 2. put i poklonila im dolare. Jer kako inače objasniti da sam im s 5 ispita do kraja dobrodošla, a s jednim ne?! Radi se o tome da sam, po njihovoj logici, mogla dobiti vizu i već idući dan položiti ispit, u skorom roku obraniti ddiplomski i mirne duše (i punog index-a) emigrirati u SAD. Pet ispita ipak zahtjeva malo više vremena. Onda mi je rekao frend da su ljudi tražili profesore da im ne upisuju ocjene u index nego samo u prijavnicu sve dok im viza ne bude odobrena.
Btw, točno da nisu dužni reći razlog, no ponekad vele. I ja znam ljude koje su odbili bez veze, i isto tako su mi neki od tih ljudi potvrdili da ako su opet u kratkom roku išli aplicirati viza im je bila odobrena (kao ono, ako imaju love za aplicirati vizu na neviđeno, onda valjda neće ostati u Americi). Znam da sve to skupa nema puno logike, no Amerikanci su općenito malo čudan narod...
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 12:41   #763
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
that's weird

da probam hablati español, jel onda ima vise chance?
Kao što napisah ranije, Ameri su čudne biljke... Stvarno, frend išao aplicirati, tip je obrazovan, radi, jedino što je neoženjen (opet po njima potencijalni kandidati za ostati preko bare). I sipao je engleski ko iz rukava. Mene je konzul pitao da li želim razgovarati na hrvatskom ili engleskom, ja sam izabrala hrvatski. Mislilm da je bolje ništa ne prepuštati slučaju, iako pravila kod njih nema...
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 12:52   #764
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
da... panamska viza je laka za dobiti! doduse, ja sam svoju poslovnu uzimao na drugi nacin i ne u veneciji.
definitivno se najbolje prolazi po tom pitanju u zemljama gde su vecina stranaca turisti ili poslovni ljudi.
Za milosha ali i ostale...
A dali bi mogao zatraziti vizu za Panamu na granici sa Kostarikom? Iz CR ulazim u Panamu

I još neš...
cura mi je iz Crne Gore, i ima UK vizu koja joj traje do 01.04.2008.
Mi ćemo na putovanju po Srednjoj Americi biti od sredine veljače do pred kraj ožujka 2008. Dali njoj ne trebaju vize za Belize i Panamu (i ostale zemlje jer je CG-ka) budući da ima Uk vizu?
__________________
Prodajem američku sportsku odjeću (NFL, NHL, MLB, NBA, UFC, TapOut, Quiksilver) + po narudžbi nabavljam druge stvari. Više na mom blogu
RedskinFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 18:53   #765
Quote:
RedskinFan kaže: Pogledaj post
Za milosha ali i ostale...
A dali bi mogao zatraziti vizu za Panamu na granici sa Kostarikom? Iz CR ulazim u Panamu

I još neš...
cura mi je iz Crne Gore, i ima UK vizu koja joj traje do 01.04.2008.
Mi ćemo na putovanju po Srednjoj Americi biti od sredine veljače do pred kraj ožujka 2008. Dali njoj ne trebaju vize za Belize i Panamu (i ostale zemlje jer je CG-ka) budući da ima Uk vizu?
Njoj treba viza za Belize i Panamu iz za još puno puno južno američkih država...

Možeš posjetiti i : http://www.raptim.nl/popups/timaticw...spdbmainv.html
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 11:48   #766
Ima dvije vijesti ...Prva je dobra a druga je loša !
Dobra vijest je da je Kanada ukinula vize ...
Loša vijest je da se to ne odnosi na nas nego na Latviju i Češku...
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 00:28   #767
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Ima dvije vijesti ...Prva je dobra a druga je loša !
Dobra vijest je da je Kanada ukinula vize ...
Loša vijest je da se to ne odnosi na nas nego na Latviju i Češku...


kako si me digo e! hehe..
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 13:26   #768
Quote:
dadopg kaže: Pogledaj post
kako si me digo e! hehe..
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 08:20   #769
Quote:
dadopg kaže: Pogledaj post
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Ima dvije vijesti ...Prva je dobra a druga je loša !
Dobra vijest je da je Kanada ukinula vize ...
Loša vijest je da se to ne odnosi na nas nego na Latviju i Češku...

kako si me digo e! hehe..
... a ništa... nađimo cure Latvijke ili Čehinje (puno lakše), veza, brak... i voila!
__________________
Prodajem američku sportsku odjeću (NFL, NHL, MLB, NBA, UFC, TapOut, Quiksilver) + po narudžbi nabavljam druge stvari. Više na mom blogu
RedskinFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 22:12   #770
Imam jedno pitanje. Dobio sam vizu 2004.g. vrijedi mi do 2009.g. ulaza mi pise da imam M. Problem je u tome što mi je u međuvremenu istekla putovnica i to 2006.g.
Da li ja mogu s novom i starom putovnicom putovati u SAD ili moram vaditi novu vizu? Bio sam na stranicama ambasade SAD-a u Zagrebu i nisam mogao naci odgovor na ovo pitanje
Stvarno ne znam koja je procedura. Ako netko zna molio bih da napise. HVALA PUNO
Ianr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 23:51   #771
Odgovoreno je nekoliko puta u topicu i koliko se sjećam viza vrijedi i dalje, samo što bi sa novom putovnicom morao nositi i staru u kojoj ti je viza.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 01:06   #772
Quote:
frish-KI kaže: Pogledaj post
Odgovoreno je nekoliko puta u topicu i koliko se sjećam viza vrijedi i dalje, samo što bi sa novom putovnicom morao nositi i staru u kojoj ti je viza.
Ok Thx.
Ianr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 01:03   #773
Dobio sam danas USA vizu!!! :-)
evo informacija iz prve ruke:

-ispunio sam online formular za vizu, dobio barkod na tom formularu koji je potreban da se zakaže termin za razgovor kod konzula (ja sam zakazao za 09:45)
-u Zagrebačkoj banci uplatio trošak izdavanja vize koji stoji USD 100 po 'tečaju koji odredi veleposlanstvo SAD-a' - u prijevodu 550kn
-skupio hrpu papira: isprintani formular s nalijepljenom slikom (isključivo američki format 5x5cm), još jedan formular za svakog muškarca rođenog prije 1987. godine (tu te pitaju koje si zemlje posjetio u zadnjih 10 godina, da li si obavio vojnu službu, da li si bio u nekim terorističkim aktivnostima itd itd), itinerer puta s mjestima koja se posjećuju i hotelima u kojima se spava, papire s rezerviranim hotelima i hostelima za svaku noć (napravio rezervacije online), povratna avio karta, izvadak s bankovnog računa, kupoprodajni ugovor stana, potvrdu fakulteta o redovnom studiranju i indeks.
-sa svime gore došao već oko 09:20 pred ambasadu i stao u red i čekao na hladnoći do iza 10:00 (iako sam imao zakazano u 09:45) da tek uđem u prvu zgradu gdje te policajci pregledaju, prođeš kroz detektor metala, ostaviš ovdje sve uređaje s baterijama (npr mobitele, mp3 playere, laptope i slično) koje na povratku podigneš
-nakon kontrole, prođem u glavnu zgradu gdje najprije idem na šalter 6 gdje mi službenica uzme sve one papire gore
-nakon 20-tak minuta me zovu na razglas da dođem na šalter 5 gdje se samo uzimaju otisci prstiju: najprije sva 4 lijeve ruke odjedanput, zatim sva 4 desne ruke odjedanput i na kraju oba palca zajedno
-i sada čekaš i čekaš i čekaš. i još čekaš. otprilike sat vremena.
-konzulica me konačno zove na šalter 2 (uz ovaj, za vize je i šalter 1)
-prvo moram staviti palac desne ruke na skener i onda mi postavlja pitanja: vidim da dosta putujete po svijetu. čime se bavite? odgovaram da redovno studiram i da sam na 4. godini. Pita me da li sam gotov sa slušanjima? odgovaram da ne, da još moram odslušati 4. godinu i položiti ispite. Pita koliko ispita? Kažem 15. Onda me pita kako to da toliko studiram? Odgovaram da sam pauzirao dvije godine zbog posla i da sam se ove godine vratio na faks. Zatim me pita tko će mi platiti putovanje i koliko planiram da će me doći? Kažem da ga plaćam je i da računam na oko 13000kn. Onda me pita budući da mislim spavati u Hiltonu u Chicagu, a u Westinu u Washingtonu, da li stvarno imam novca. Kažem joj da pogleda izvadak iz banke, a i da radim kao turistički pratitelj, pa ako joj treba koji ugovor da ih imam. Tada joj dajem na uvid sve ugovore o djelu i radu od ove godine + porezno rješenje na kojem stoji koliki su mi godišnji prihodi. Na kraju me pita da li je stan moj ili od roditelja. Odgovaram da je moj. A ona: viza vam je gotova sutra u 15.00. Sretan put.

Ukupno 10 minuta ugodna razgovora. Na hrvatskom (nije me ni pitala na kojem jeziku želim).
Koliko sam primjetio, svi su dobivali vize. Dok sam bio tamo tih sat vremena, nikog nisu odbili. Bio jedan tip koji ide kod kćerke koja je upravo diplomirala u Americi i nema uopće dokaz o zaposlenju u Hrvatskoj, malo ga je gnjavila s tim da li je siguran da neće emigrirati u Ameriku itd itd, i na kraju ga pustila nakon 20min...

Sve u svemu, ništa strašno.
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 01:08   #774
Nisi me baš odobrovoljio ovim postom

Što ću im ja reći? Ugovore o djelu i radu nemam, stan nemam, putovala sam praktički nigdje

Đizs, sad sam stvarno tužna
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 02:06   #775
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Nisi me baš odobrovoljio ovim postom

Što ću im ja reći? Ugovore o djelu i radu nemam, stan nemam, putovala sam praktički nigdje

Đizs, sad sam stvarno tužna
niti mene,, kada vidim sve ovo izgubim volju za otici u usa.
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 10:26   #776
ma nije strašno. možda tebe ne budu pitali ništa. kažem ti da je tip prije mene došao bez dokaza o stalnom zaposlenju i da ga je žena gnjavila i gnjavila, ali na kraju mu ipak dala vizu.
mislim da je ova viza prava lutrija. ovisi ponajprije o raspoloženju konzula
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 17:32   #777
da nadodam na gornji post. upravo sam podigao putovnicu s USA vizom unutra. podizanje traje 15 sekundi. viza je multiple entry na 6 mjeseci.

e sad jedno pitanje. s obzirom da je multiple entry, razmisljam sada da skoknem na kanadsku stranu Niagare i mozda cak do Montreala. kakva je procedura za dobivanje KANADSKE VIZE? ima li netko first hand info?
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 20:03   #778
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
da nadodam na gornji post. upravo sam podigao putovnicu s USA vizom unutra. podizanje traje 15 sekundi. viza je multiple entry na 6 mjeseci.

e sad jedno pitanje. s obzirom da je multiple entry, razmisljam sada da skoknem na kanadsku stranu Niagare i mozda cak do Montreala. kakva je procedura za dobivanje KANADSKE VIZE? ima li netko first hand info?

Prvo i prvo malo mi je čudno da su ti dali vizu samo na 6 mjeseci !?
Ja sam vizu za Kanadu dizao u Beču jer je tamo jednodnevna procedura. Moraš imati sve dokumente kao i za USA vizu . Njihov zahtjev za istu i ako se dobro sjećam šta mi je neki dan rekla prijateljica koja je ove dane otputovala u Toronto : 1ulaz 1 izlaz 60 dolara 150 dolara multipla...
Niagaru svakako preporučujem vidjeti sa Kanadeske strane sretno
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 20:59   #779
ništa strašno? ja sam nakon ovoga totalno izgubio bilo koju volju za put u SAD. ne toliko zbog same procedure, već iz principa
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 22:45   #780
conan, da li postoji mogućnost da zatražim kanadsku vizu ovdje u Zagrebu pa oni sve te papire pošalju u Beč? Ne da mi se baš ići do Beča. Radije ću onda pokušati u kanadskom konzulatu u Buffalu,NY
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.