Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2015., 00:05   #4081
Lorca,vec 32 tjedna? Pa bravoni tebi,ubrzo si i ti na konju!
Curka je malo zajebana,cijeli dan mi je na rukama al nema veze,koliko sam strijepila za nju,nosat cu ju do skole
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 00:20   #4082
Quote:
littlepen kaže: Pogledaj post
Pozdrav curke. Evo ja u 14tt danas zavrsila u bolnicu. Prokrvarila sam i otvorena sam za vrsak.prsta. Beba je u redu. Sad su me stavili na strogo mirovanje i dufaston su mi prepisali. Daju mi 50:50 posto sanse. Dali koja cura od vas je imala ovakav slucaj i kako je trudnoca prosla? Uglavnom nemam za sad trudove ni bolove. Krvarenje se skoro skroz smanjilo. Na uz nema hematoma i rekli su mi kad se ovo smiri da bi eventualno mogli serklazu mi napravit.
Hej, samo se drži. Imam jednu kolegicu kojoj je bila neka slično dramatična situacija(ne znam baš detalje) i prošlo je o.k. Pripremi se na to da neće biti lako, da ćeš morati mirovati, ali mislim da je lakše kad se to što prije prihvati i budeš spremna na to.

Lorca, mirovanje i dalje i sigurno guraš do lijepih tjedana. Vidiš da imamo ovdje dobru statistiku.

Aeon, i mene zanima kako ide sa curicom. edit: taman vidim odgovor. Neka, nosaj je i mazi je.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 13:55   #4083
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
Hej, Lorca, ostale cure, kakva je situacija kod vas? Nadam se da mirujete i da ste u komadu.

Ja sam jučer bila na pregledu, beba lijepo napreduje, moj šav drži i u 38.t.mi ga vade. Nadala sam se da će mi možda dozvoliti neko laganije kretanje već sada, ali kaže doktor da ipak ne bi jer nemam više cerviksa i da je to ipak rizik.

Sutra već 36.tjedan kad sam počela mirovati mislila sam da nikad neću doći ni do 30.t., ali eto, sve se može. Još 18.dana.
bravo!

ma davno sam ti rekla da ce sve bit ok i da si u dobrim rukama.

jos malooooo...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 17:47   #4084
Bok cure! Prijavljujem se i ja vama kokama koje leže na jajima.
Zadnjih par dana osjećala sam s lijeve strane povremeno oštro probadanje, danas krenulo na desno. Budući da sam trebala ostati sama za vikend, išla kod ginice čisto da provjerim. Na žalost, nije bila paranoja: cerviks 2.9 cm, UU Y oblika, uloživa za jagodicu (to sam zadnja 2 tjedna). Trenutno sam 25+5, beba procijenjena na 26+2. Dobila uputu ležati, utrići i Mg. Do sad se nisam baš pazila jer doma imam 3-godišnjaka, ovo mi je 2. trudnoća, ali sad će on kod baka i dida na more pa mogu u miru peglati kauč. Sad me ništa ne boli, nadam se da će ležanje pomoći, jer mi najviše smetalo sjedenje u uredu.
Koje tjedne sad čekam? Prvo 28., pa ćemo vidjeti za dalje? Šokirana sam jer sam prvog išla roditi sa 39+6, puknutog vodenjaka i totalno zatvorena.
lavandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 20:59   #4085
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
bravo!

ma davno sam ti rekla da ce sve bit ok i da si u dobrim rukama.

jos malooooo...
Joj, je, baš sam u dobrim rukama. Još malo!

@lavandice, bilo bi puno ljepše da nam se nisi pridružila, ali biće sve ok, sad "peglaj kauč" jer sjedenje definitivno nije dobro u našem stanju. Super je da ćeš sad imati uvjete za pravo mirovanje, sigurno će se to isplatiti.
Prvo čekaš 28. pa onda možeš taj 30. Meni je to bila velika psihološka granica kad sam ušla u tridesete tjedne.
I nemoj nikako čitati gluposti na internetu, nego ako ti se i bude kopalo onda traži neke lijepe i pozitivne priče.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 22:30   #4086
Cure, kad su vama vaši doktori utvrdili da ste otvorene da li su to utvrdili vaginalnim ultrazvukom ili kako? mene je moja ručno pregledala, i zaključila da je cerviks 1čl ali uloživ, pa me zanima da li je to moguće samo tako ručno utvrditi?
__________________
"Nitko ne zaslužuje naše suze, a onaj tko ih zaslužuje neće nas rasplakati..."
Jahanara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 00:19   #4087
kachunchice, hvala ti na lijepim riječima, ja se nadam da ću imati dug ležeći staž
Jahanara, moja ginica nije ništa skužila palpacijom, nego je skužila skraćeni cerviks i promjene na ušću kad je išla raditi vaginalni uzv da napravi cervikometriju. Pipanjem je samo skužila da sam uloživa.
lavandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 00:29   #4088
Meni uopce nije radila cervikometriju pa me sad brine kako moze bit sigurna da je cerviks 1 clanak. Rekla mi je da samo malo vise mirujem al da mogu sve lagano radit po kuci. Sve me to skupa brine, ne znam kako da se ponasam. Vise lezim tokom dana nego prije, manje sjedim al ipak sjedim, vozim auto i dalje itd.
__________________
"Nitko ne zaslužuje naše suze, a onaj tko ih zaslužuje neće nas rasplakati..."
Jahanara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 01:25   #4089
Quote:
Jahanara kaže: Pogledaj post
Meni uopce nije radila cervikometriju pa me sad brine kako moze bit sigurna da je cerviks 1 clanak. Rekla mi je da samo malo vise mirujem al da mogu sve lagano radit po kuci. Sve me to skupa brine, ne znam kako da se ponasam. Vise lezim tokom dana nego prije, manje sjedim al ipak sjedim, vozim auto i dalje itd.
Ma može ti to odrediti i palpatorno, tad i budu te mjere jedan članak i slično. Druga opcija je cervikometrija sa vaginalnim uzv-om i onda imaš ove egzaktnije mjere. Mislim da smo o tome pričale baš prije par stranica.

Budući da nemaš baš povjerenja u svoju ginicu, imaš li gdje otići po drugo mišljenje? Čini mi se da bi ti to najviše pomoglo jer se ovako ne možeš opustiti ni u tom mirovanju.
Znaš i sama da ti nitko od nas ne može reći da li da miruješ i kako točno da miruješ jer je to ipak liječnička procjena. Mogle bismo uspoređivati sa nekim vlastitim iskustvima, ali to je loše jer ne znamo sve što liječnici uzimaju u obzir. Tako sam se i ja u početku brinula zašto meni moj nije dao i neku terapiju pa se pokazalo da je čovjek bio u pravu, a meni je bilo krivo što mi barem neki Mg ili Normabel nije prepisao.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 10:09   #4090
kachunchica hvala na odgovoru. imaš pravo,nemam povjerenja u svoju ginićku. naručila sam se kod drugog doktora ali tek 15.07. pa sam se htjela malo umiriti prije toga.
volim kad mi doktor kaže ili lezi ili radi sve, znači volim izričitu zapovjed a ovaj moja: pa možete vi raditi sve za što se osjećate sposobnom, ali malo više mirujte, i onda kad ju pitam jel mogu to i to, onda mi kaže sve na svoju odgovornost i onda poludim, ti si doktor, ti mi reci što smijem što ne smijem. znam da u životu i nevezano za trudnoću svatko od nas sve radi na svoju odgovornost, al trudnoć je ipak drugo stanje i po mom nije nešto za što bi ja trebala razmišljati da li smijem ovo ili ono, smatram da za to ipak postoji doktor koji će mi to reći.
__________________
"Nitko ne zaslužuje naše suze, a onaj tko ih zaslužuje neće nas rasplakati..."
Jahanara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 13:10   #4091
Jahanara ima par stranica prije razlika izmedju uzv mjerenja cerviksa i vaginanog pregleda, uglavnom cini mi ce da to ovisi o dr. npr. u mojem gradu svi doktori preferiraju vaginalni pregled. Ali opet koliko sam ja shvatila, ulozivost se moze ustanoviti jedino vaginalnim pregledom, jer ti laicki receno gura prst u cerviks i gleda kolika duzina clanka prsta se moze umetnuti. Otprilike tako. A uzv ti mjeri duzinu cerviksa u mm i moze se vidjeti unutarnje usce sto je jako vazno. Ali cerviks moze biti prikladne duzine tj. 1 cl. a opet uloziv.
Malo je zbunjujuce, procitaj ovo
http://www.zdravljeizivot.com/forum/...p?f=18&t=11906
Lorca Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 13:58   #4092
Ja mogu reći iz svog iskustva: kad me dr pregledavala palpatorno, rekla je: aha, uloživi ste za jagodicu, to je normalno za drugorotku i ove tjedne.
A kad mi je napravila vaginalni uzv, vidila je da je unutarnje ušće promijenjeno i cerviks je skraćen i tek onda je postalo zabrinjavajuće.
Eto, pa sam ja zdravoseljačkom logikom zaključila da je valjda potrebna kombinacija ove 2 vrste pregleda da bi se ustanovilo pravo stanje, ali sasvim moguće da sam u krivu.
Jahanara, ako će ti biti lakše ti lezi što više, izbjegavaj sjedenje i fizički napor do novog pregleda, pa ćeš onda znati više. Moguće je da ti je tvoja dr na uzv-u (abdominalnom) vidjela da je cerviks normalan, a palpatorno je ustanovila uloživost. Jesi li radila ikakav uzv?

Inače, već mi je dupe utrnulo od ležanja. Al nema veze, sve u rok službe
lavandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 14:22   #4093
Lorca procitala sam cijelu temu i clanak koji si dala al mislim da sam nakon svega jos vise zbunjena nego kad sam dosla s pregleda. Nije mi jasno kako ona moze prstom izmjerit da je dugacak 1 clanak ako je uloziv samo za vrh prsta, ma joj ne kuzim nista

Lavandica tako i meni neka logika nalaze da bi znaci uzv-om trebala mjerit duzinu a ulozivost prstom. Radila mi je abdominalni uzv i to samo kratko da mi pokaze bebu jer sam je molila (nije imala plan radit uzv) pa mi je samo ofrlje premjerila kad sam je pitala kolika je. Mirovat cu vise nego inace dok ne dodjem do drugog doktora.
I meni sve trne od lezanja, a ne lezim po cijele dane. Vrtim se malo lijevi bok, malo desni.
__________________
"Nitko ne zaslužuje naše suze, a onaj tko ih zaslužuje neće nas rasplakati..."
Jahanara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 15:51   #4094
Quote:
Jahanara kaže: Pogledaj post
Lorca procitala sam cijelu temu i clanak koji si dala al mislim da sam nakon svega jos vise zbunjena nego kad sam dosla s pregleda. Nije mi jasno kako ona moze prstom izmjerit da je dugacak 1 clanak ako je uloziv samo za vrh prsta, ma joj ne kuzim nista
Moraš sad lijepo u guglu gledati slike ženskih reproduktivnih organa, osobito u trudnoći pa će ti biti jasnije.
Šalim se malo, ali uloživost se odnosi na mekoću cerviksa(lijepo je Lorca objasnila) a duljinu palpatorno izmjeri tako da ga popipa izvana.
A koliko sam ja shvatila duljina cerviksa se ne može izmjeriti abdominalnim uzv-om.

Prekomičan mi je ovaj naš razgovor.


Edit: I što se tiče trnjenja, ono prestane kad steknete malo ležećeg staža. Naravno da ima veze i udobnost kreveta ili kauča.
Ja sam u bolnici imala strašne bolove od ležanja, čak me je znala i koža peći(valjda od onog najlona ispod plahte) i bila sam očajna pri pomisli da trebam tako još pola trudnoće trpiti, ali kad sam došla kući nisam više imala taj problem, a sad mogu preležati čitavo popodne na lijevom boku bez ikakvih problema.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 16:10   #4095
OK, što smo naučili? Da se duljina cerviksa mjesri i palpatorno i uktrazvučno, uzv je precizniji, naravno.
Unutarnje ušće se vidi samo na uzv-u. Eto, sad kad znam svašta, očekujem da moja maternica bude zahvalna i ostane zatvorena još bar 2 mjeseca

Ja ležim uglavnom na leđima jer moram završiti neki posao pa mi je laptop na nogama, ali čim to prođe, idem malo više na lijevi, malo manje na desni bok.
lavandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 17:25   #4096
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post

Prekomičan mi je ovaj naš razgovor.

.
Ha ha, a zamisli nekog ginekologa i face mu da cita ove nase mozgarije
ma tko ih sisa kad nemogu normalno objasniti, pa mjerenje u cm i clancima, ulozivo, otvoreno tralala. Ma meni su trebale dvije ovako rizicne trudnoce i sacica ginova nezainteresiranih za objasnjenje i hrpa guglanja da shvatim ponesto i to ne sve. Laicki receno ulozivost je koliko prst stane u cerviks ili otvorenost vanjskog usca koje je manje bitno od npr unutarnjeg usca, a njegovo stanje se nemoze vidjeti vaginalno nego uzv i oblik unutarnjeg ide od T (zatvoreno uu) pa Y i V do U (najlosije). I onda osim toga gleda se i duljina cerviksa vaginalno ili jos bolje uzv, i konzistencija isto vaginalno (meko, tvrdo).
Doduse, moram priznati da nije ni meni jasno kako gin moze znati vaginalnim pregledom da je cerviks dug 1 cl. ili je skracen, kad ga pipa samo s jedne strane
Lorca Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 21:55   #4097
Dok mi dovršimo sa svim našim dilemama već će si taj imaginarni ginić čupati kosu, registrirati i sve nam živčano objasniti.

Meni isto baš ništa nije bilo jasno u početku, to je normalno. Uloživost me je zbunjivala i trebalo mi je malo dulje da upamtim što to znači
A kod ovih mjera sa člankom sam se pitala da li 1/4 članka znači da fali 1/4 ili da je ostala samo 1/4 To se optimista u meni nadao obratnoj logici. ...bila sam dovoljno mudra da to ne pitam liječnika.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 23:21   #4098
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
Dok mi dovršimo sa svim našim dilemama već će si taj imaginarni ginić čupati kosu, registrirati i sve nam živčano objasniti.

Meni isto baš ništa nije bilo jasno u početku, to je normalno. Uloživost me je zbunjivala i trebalo mi je malo dulje da upamtim što to znači
A kod ovih mjera sa člankom sam se pitala da li 1/4 članka znači da fali 1/4 ili da je ostala samo 1/4 To se optimista u meni nadao obratnoj logici. ...bila sam dovoljno mudra da to ne pitam liječnika.
haha
Tako je nedavno meni moj gin (privatni ofc) nakon sto sam ga upilala za ulozivost, doslovce mi nacrtao na papiru shematski kako to izgleda ulozivost
Lorca Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 11:02   #4099
Ahahahah, super mi je ovaj naš uvod u anatomiju
Mislim da sam sad sve pokopčala, najviše me bunilo manualno mjerenje duljine cerviksa.
A to što bi ginići čupali kosu na naše rasprave me uopće ne tangira. Ko im je kriv što ne znaju sve lijepo objasniti u par rečenica i što im to nije normalno raditi. A ne dođeš na pregled, oni čačkaju dolje i razbacuju se pojmovima, a ti ko krava kod veterinara, nitko ti ništa ne objašnjava ako baš ne pitaš.
Ne kuže oni ni moju struku pa se ne ljutim
lavandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 16:17   #4100
Kachunchice, ostali, kakva je situacija?
Lorca Blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.