Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2013., 21:41   #1521
Meni prvi put stigla nakon 9 mjeseci, drugi put nakon godinu dana (prvu curu sam dojila do 2 godine, drugu još dojim).
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 23:04   #1522
Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
meni danas stigla tocno 5 mj nakon poroda.. Tj. 5 mj i jedan dan nekako sam razocarana, prvi put je nije bilo skoro 11 mjeseci, nekako sam se nadala da ce i ovaj put tako, ali klinac :/ oba puta iskljucivo dojila.. Kak je kod vas koji ste vise puta rodili i dojili, jel vam dosla nakon podjednakog perioda ili..?
meni je isto došla nskon oba poroda, nakon 9mj (s tim da nakon prvog poroda nije ni došla već je došao mali braco 9mj kasnije )
prvi put dojila 11mj, drugi put 8mj.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 12:34   #1523
Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
meni danas stigla tocno 5 mj nakon poroda.. Tj. 5 mj i jedan dan nekako sam razocarana, prvi put je nije bilo skoro 11 mjeseci, nekako sam se nadala da ce i ovaj put tako, ali klinac :/ oba puta iskljucivo dojila.. Kak je kod vas koji ste vise puta rodili i dojili, jel vam dosla nakon podjednakog perioda ili..?
vidiš, a kod mene skroz obrnuto. prvi put dobila nakon 5 mjeseci, sad beba ima 9,5 i još uvijek nisam dobila čak sam radila test na trudnoću jer sam se bila zabrinula kako tako dugo ne dolazi
mio mao is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 13:14   #1524
Molim pomoc mame! Danas samo dobila cetvrtu menstruaciju nakon porodu,jako nalo krvarim,a osjecam se uzasno... Povracal sam,oblijeva me hladan znoj,cijeli trbuh mi je u grcu,jedva sam nahranila malog koliko au mi se ruke tresle.. Ima jos neka ovakvo iskustvo?
Inace,prve tri su mi bile bolne i obilne,ali ni blizu ovako
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 13:43   #1525
Quote:
cezar5 kaže: Pogledaj post
Molim pomoc mame! Danas samo dobila cetvrtu menstruaciju nakon porodu,jako nalo krvarim,a osjecam se uzasno... Povracal sam,oblijeva me hladan znoj,cijeli trbuh mi je u grcu,jedva sam nahranila malog koliko au mi se ruke tresle.. Ima jos neka ovakvo iskustvo?
Inace,prve tri su mi bile bolne i obilne,ali ni blizu ovako
uf, stvarno čudno. Obavila si prvi pregled nakon poroda? Trebala bi napraviti i pregled štitnjače isto tako (uzv i hormoni). Sve to može imati utjecaj.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 15:00   #1526
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
uf, stvarno čudno. Obavila si prvi pregled nakon poroda? Trebala bi napraviti i pregled štitnjače isto tako (uzv i hormoni). Sve to može imati utjecaj.
Jesam,da,nakon sest tjedana i sve je bilo ok. Naruciti cu se slijedeci tjedan kod ginekologa. Sad mi se malo smirilo,ali grcenje i dalje ne prestaje uz bok u krizima,ali to je normalno. Nikad mi nije bilo ovako
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 18:02   #1527
Pozdrav, malo me zabrinjava moja situacija jer vidim da su sve žene više manje dosta brzo dobile pms nakon prestanka dojenja.
Dakle, rodila sam 23.12.13. i dojila malu do njenih 5 i pol mj. sada ima 8 mj i menge jos ni na vidiku. nikakvi bolovi ni ništa, bila sam vadit krv, urin -sve savršeni nalazi. bila sam na ginekološkom UTZ je super, sve se vratilo kako treba.još samo čekam briseve. Ginica mi je rekla da je čudno da ni nakon dojenja nisam dobila ali kao da se ne zabrinjavam previše. Ima li koja od vas kakvih iskustava? hvala
naamahkali is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 23:52   #1528
meni je m bila stigla 3 mj nakon poroda,a iskljucivo dojila,i dalje dojim,ima 24 mj
Canjab is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 18:06   #1529
Dojila sam do 8,5 mj bebinog života...zašto?!.......nenadano, bez simptoma sam dobila nakon 8,5mj. m koja nije imala nikakve predsimptome osim moje bebe koja je dva dana prije odbijala dojku....i na sami pokušaj dojenja nakon par gutljaja bi odbila, okretala glavu...nije htjela jesti...igrala se. ..pa proba opet i pljuje mljeko iz usta i počne plakati....nakon završene 'm' smo probali ali bez uspijeha i dalje...i to je bilo presudno u našem slučaju.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 12:54   #1530
nakon prve trudnoce sam mengu dobila nakon 3,5mj.a sad sam je dobila nakon 7 tj.a dojim.
__________________
Goran29.12.2010
Petar6.06.2014
Tena 2.03.2017
Dadaika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 17:07   #1531
Nisam uopste dojila, a menstruaciju dobila otprilike posle 40 dana. Taman prestala ona krv posle porodjaja, odmah s pojavio ovaj vec zaboravljeni izum za tlacenje zena
i od tad na 25 dana, kao i uvek, a izgleda mi kao da je svake druge sedmice, toliko mi brzo prodje vreme izmedju.

Inace, kolicinski mnoogo mnogo vise nego pre trudnoce. To su prosto odlivi, super maxi tampon + super maxi ulozak potpuno puni za neka 4 sata, tako jedno 3 dana, posle jos i nekako.

Cim skrpim malo vremena, moram da odem da uradim analizu gvozdja, bice da me snasla neka anemija..
__________________
I too once thought I was owed something.
columna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 21:10   #1532
došla nakon 11 mjeseci..
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 19:33   #1533
prošlo je već skoro 2 mjeseca od poroda a meni menge niti blizu
ne dojim, izdajala sam se nešto malo do prije neka 2 tjedna, onda sam skroz prestala
bila na pregledu kod ginića 6 tjedana od poroda, i još mi je gledao kad ću dobiti mengu, da li je nešto debelo ili ne, i komentirao je nešto, ali nije rekao da li ću skoro dobiti ili ne, a ja glupa naravno da nisam pitala (bio mi je samo miom na pameti)

kak je vama?
pošto mi je to prvi porod jer moram očekivati neke posebne tegobe? do sad nisam imala nikakve probleme, otprilike točna u dan, nikakvi izljevi, apsolutno nikakvi bolovi, niti prije niti za vrijeme.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 12:07   #1534
vlovrec, što je taj pregled sve uključivao? Je li te gledao ultrazvukom? Bila sam prije nekoliko dana na pregledu, pregledala me rukom. Kaže da je za sada sve o. k., iako od 3. tjedna poslije poroda imam osjećaj da mi se sve spustilo. r. veli da mi to kroz rodnicu proviruje dio crijeva. Uglavnom, za tri mejseca moram na ultrazvuk i papu.

Još nisam dobila mengu, 7 tjedana od poroda, ali imam nekoliko iscjedak kakav sam znala imati zadnjih dana menstruacije.
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 16:34   #1535
da ultrazvuk je bio pregled
a i rukom me pregledao
a kako će išta vidjeti bez ultrazvuka? ono, da nije nešto ostalo poslje poroda. iako su me već 2 puta poslje poroda pregledali, ali nije naodmet
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 17:32   #1536
Vjerojatno ti je gledao debljinu endometrija, po tome se može procijeniti koja je faza ciklusa i ako je dovoljno debeo, da li će uskoro doći menstruacija
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 22:01   #1537
Kako ustanoviti ovulaciju poslije poroda?

Pozdrav svima, novopečena sam majka druge djevojčice i jako smo sretni roditelji. Međutim, s drugim djetetom sam zatrudnila kad je starijoj bilo 10 mjeseci, inače pratim ovulaciju na trakicama. Imala sam uvijek redovitu mengu, čak i poslije poroda prvog djeteta, već druga menga mi je došla 28 dan. Ovulacija redovito oko 14. dana ciklusa. Sad, nakon drugog poroda, još mi se nije stabilizira ciklus, a rodila sam 20.11. ima 2 i pol mjeseca. Prva menga mi je došla 15 dana poslije poroda, tada naravno nisam uopće gledala ima li ovulacije. Drugi ciklus je trajao samo 21 dan, a ovulaciju sam imala 18. dan ciklusa, i sad me to jako nervira. Sad mi je 19 dan ciklusa, pratim trakice i još ništa nema Jako me to zbunjuje, ne želim još imati odnose s mužem dok god mi se ciklus ne ustabilizira, jer nije nam u planu treće dijete tako brzo a silno želimo jedno drugo a ne mogu riskirati.. A sama ne znam nakon koliko se može ustabilizirati, pa vas želim pitat mišljenje, savjete
woman88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 23:23   #1538
How soon after I give birth can I start using FAM?

You can start using the calendar-based methods after you've had at least three menstrual cycles and your cycle is regular again. And you can start using symptom-based methods once normal vaginal secretions have returned. But fertility awareness methods may be tricky to use until your usual patterns are re-established, and they may require special counseling to use correctly for the first several months.

Can I use FAM if I'm breastfeeding?

Because exclusive breastfeeding usually delays the return of your fertility, you may not have a menstrual cycle for some time after you give birth. Depending on how frequently you're nursing, it can take from a few months to more than a year for you to start ovulating again. (Be aware that ovulation precedes menstruation by about two weeks, so you'll probably be fertile before you get your first postpartum period.)

If it's been less than six months since you gave birth, you've been exclusively breastfeeding your baby, and you haven't gotten your period, you're meeting the qualifications of the lactational amenorrhea method (LAM). Your chances of avoiding pregnancy using this method are around 98 percent.

If you no longer meet the criteria for LAM, using fertility awareness methods can be challenging if you're still breastfeeding. You can't rely on calendar-based methods until you've had three regular periods, and symptom-based methods can be particularly tricky because your vaginal secretions may be different than before. In this circumstance, it's important to receive special instruction.

http://www.babycenter.com/0_fertilit...rticlesection3


Očito nemaš problema s ustanovljavanjem ovulacije, samo ti se ciklusi nisu ustabilili. A da staviš spiralu ili da kupite kondome?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 20:36   #1539
prvu mengu sam dobila otprilike 3,5 mjeseca nakon poroda, a drugu 26 dana poslje prve. iznenađenje je šta me apsolutno ništa ne boli, a prije sam bila skoro neupotrebljiva kad bi imala mengu. dojila sam malo manje od dva miseca.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 22:44   #1540
Rodila sam prije 9.5 mj. Dojim, zadnjih oko mjesec dana smo spali na oko 3 podoja dnevno. Prije je bilo punooo cesce.
Mengu jos nemam, nisam trudna. Nije da mi fali ali se brinem jer zadnja 3 mj imam tu i tam simptome pms-a: nadutost, ovulatornu bol, pristeve, iscjedak ko da ovuliram, zelja za slatkim...
6 tj nakon poroda (carski) sam bila kod ginicke. Nije mi htjela raditi uzv, rekla da dodjem nakon prve menge.
Nakon prvog carskog sam dobila nakon 7.5 mj.
Da li da se brinem ili da uzivam?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.