Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2007., 13:32   #1
Question Biti kućanica ili se zaposliti?

Zanima me vaš pogled na ovo biti ili ne biti pitanje. Sve ima svoje prednosti i nedostatke. Mislite li da vam nedostaje samostvarenje kroz posao?Kako izlazite na kraj samo sa jednom plaćom?Dali ste kučanice stjecajem okolnosti ili je to vaš izbor?Kako se borite s monotonijom i viškom vremena?
Pišite žene!
blesica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 13:35   #2
Ja bih da sam naizmenicno
- domacica mesec dana
- na poslu tri meseca

Jel ima negde takav model radnog vremena?
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 13:35   #3
Biti nezaposlen mora nužno značiti da si kućanica? Ne bih rekla.
Je li nezaposlen mušarac smatran kućanicom? Nije, on je samo nezaposlen.

Dakle, koje je tvoje pitanje?
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 13:36   #4
Quote:
Minam kaže: Pogledaj post
Ja bih da sam naizmenicno
- domacica mesec dana
- na poslu tri meseca

Jel ima negde takav model radnog vremena?
Vjerojatno u nekom privatnom biznisu gdje si sam svoj šef i gdje si određuješ što i koliko i kada ćeš radit
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 13:40   #5
Meni je najbolje prvo biti zaposlena, par godina najmanje.
I onda vidis, ako ti se vise ne radi, a muz predobro zaradjuje, priustis sebi "slobodu sedenja kod kuce".

Al bez radnog iskustva pre toga ...nikako.
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 13:45   #6
Quote:
Minam kaže: Pogledaj post
Meni je najbolje prvo biti zaposlena, par godina najmanje.
I onda vidis, ako ti se vise ne radi, a muz predobro zaradjuje, priustis sebi "slobodu sedenja kod kuce".

Al bez radnog iskustva pre toga ...nikako.
Uh, kad bi svi tako mogli, pa cak i da nemamo partnera koji dobro zaradjuje, nego smo naslijedili Trumpovo imanje recimo
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 13:57   #7
Zaposlena. Definitivno. Poludila bi biti kucanica. Ok je biti doma, ali cijeli zivot samo se brinuti o vesu, kuci, djeci, psu.. No way!
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 14:02   #8
Quote:
Ipanema kaže: Pogledaj post
Biti nezaposlen mora nužno značiti da si kućanica? Ne bih rekla.
Je li nezaposlen mušarac smatran kućanicom? Nije, on je samo nezaposlen.

Dakle, koje je tvoje pitanje?
Pa po nekim mjerilima ne mogu se baš smatrati nezaposlenom. Radim honorarno već godinama.Ali ne radim u firmi,nemam fiksno radno vrijene i tako dalje.Malo sticajem okolnosti(nisam mogla naći posao,djeca su bila mala) malo iz komocije.
blesica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 14:05   #9
Quote:
blesica kaže: Pogledaj post
Pa po nekim mjerilima ne mogu se baš smatrati nezaposlenom. Radim honorarno već godinama.Ali ne radim u firmi,nemam fiksno radno vrijene i tako dalje.Malo sticajem okolnosti(nisam mogla naći posao,djeca su bila mala) malo iz komocije.
Dakle nisi kucanica i nisi nezaposlena, tj. radis, bez obzira kako.

__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 14:11   #10
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Zaposlena. Definitivno. Poludila bi biti kucanica. Ok je biti doma, ali cijeli zivot samo se brinuti o vesu, kuci, djeci, psu.. No way!
Meni je nepojmljivo bilo uopće biti udana ,imati djecu i sl.Sad kad su mi djeca veća neda mi se zaposliti zbog raznoraznih loših iskustava sa privatnicima a nemam priliku zaposliti se u gradskom poglavarstvu.Imam razne kreativne hobije kojih sad mi se teško odreći.
blesica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 14:13   #11
Quote:
Ipanema kaže: Pogledaj post
Dakle nisi kucanica i nisi nezaposlena, tj. radis, bez obzira kako.

U klasičnom smisku riječi nisam ni kučanica ni zaposlena.
blesica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 14:15   #12
Ja sam... zaposlena duhom, kućanica u duši...
 
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 14:22   #13
Quote:
blesica kaže: Pogledaj post
Meni je nepojmljivo bilo uopće biti udana ,imati djecu i sl.Sad kad su mi djeca veća neda mi se zaposliti zbog raznoraznih loših iskustava sa privatnicima a nemam priliku zaposliti se u gradskom poglavarstvu.Imam razne kreativne hobije kojih sad mi se teško odreći.
..good for you
Imam i ja hobije i obitelj,.. ali imam i posao koji me veseli i na poseban nacin ispunjuje. Volim raditi i biti uspjesna u tome sta radim... Biti samo kucanica bi mi bilo kao nekakva vrsta zatvora. Jednostavno nisam takva niti cu ikada biti.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 14:23   #14
Evo ja sam nezaposlena, al sam ranije bila prezaposlena, sad bih nesto novo ali prije tog neceg novog malo sredjujem utiske, istrazujem ideje, pravim planove.

Ako si solo i ako imas krov nad glavom ne radit il pomalo raduckat je sasvim OK

Neki kazu zali boze godine izgubljene za studije, ja kazem da to uopce nisu izgubljene godine.

Kad bih radila puno radno vrijeme ja ne bih imala vremena za skoncentrirat se na sebe i osigurat si egzistenciju, meni tip rada za mjesecnu placu ne odgovara. dobro, imam periode kad se preracunam, odjednom zaradim puno pa i potrosim puno pa onda mjesecima corak.

Ne slazem se uopce sa idejom da je nezaposlenost na klasicni nacin dosadna.
Evo recimo ni pisanje na forumu nije za ludu. tu ima toliko informacija koje mogu potaknuti izvrsne ideje.
__________________
* obviously, will lose 8kgs. Number two: will find nice sensible boyfriend and not continue to form romantic attachments to alcoholics, workaholics, peeping-toms, megalomaniacs, emotional fuckwits or perverts.
Loose Pants Diet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 14:34   #15
Toga se i užasavam.Raditi npr u Plodinama samo da bi bio zaposlen.Lijepo je imati dobar posao u poticajnom radnom okruženju koji te ispunjava ali šta ako ga nemaš.Pristati na bilo šta?
blesica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 14:40   #16
Quote:
blesica kaže: Pogledaj post
Toga se i užasavam.Raditi npr u Plodinama samo da bi bio zaposlen.Lijepo je imati dobar posao u poticajnom radnom okruženju koji te ispunjava ali šta ako ga nemaš.Pristati na bilo šta?
naravno da ne..
..ovo sada nije pitanje biti kucanica ili zaposlena... to je nezaposlenost
Pitanje je bilo (koliko shvatih) sto bi vise voljela (bez obzira na pare/nezaposlenost..) biti kucanica ili zaposlena..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 14:41   #17
Zasto pristati na bilo sta? Samo potrazis dalje neki "poticajni" posao. Obicno ne traje duze od par meseci i nadje se nesto dobro.

Blesice sta bi ti zapravo da cujes od nas? I sama kazes da si nit tamo nit vamo, ni zaposlena, ni domacica. I to je super. Jos ako nisi jedina u familiji koja zaradjuje, teret nije na tebi, znaci mozes da biras. I jos mozes da izrazavas zelje tipa, "ja se ne bih odrekla mojih hobija" .
Ja bih rado takvu kombinaciju.
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 15:00   #18
Ovo nije crno-bijelo pitanje.Normalno da ako nemaš ni kune, a djeca su ti gladna da ćeš raditi bilo šta pa makar i privremeno.Mene zanimaju tuđa mišljenja.Ne tražim rješenje,samoideje .Ovo je čakula.Nije pitanje života i smrti.Vjerojatno si svaka žena koja ima djecu bar jednom postavi pitanje šta su prioriteti.Da sam sama ja sad sigurno ne bih sjedila kući.Tko zna gdje bi mi bio kraj.Ali imam djecu i moram im skuhati,biti sa njima .Zanima me kako se vi nosite sa time.
blesica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 15:44   #19
Evo sad sam bila na trudnickom nesto vise od godinu dana i bilo mi je super kod kuce, stvarno sam uzivala, ali dosao je i taj dan da se vratim na posao. Nije mi se dalo i zivcirala sam se vec mjesec dana prije tog dana, ali evo sve se na brzinu opet poslozilo i sve funkcionira.
Koliko god bi ja htjela biti kucanica, opet smatram da je dobro da radim.
durilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 15:57   #20
Daklem, da imam prljavo bogatog muža nema mi savršenije perspektive nego biti doma, sa troje - četvero klinaca, kuhinjom okupanom suncem i svim tim idilama... A vrijeme bih već popunila: dobrotvorni i volonterski rad i tako. Ali s obzirom da nema više prljavo bogatih muževa treba na posao. I sutra... I sutra.... I...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.