Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2005., 11:58   #1
Montaža kade

Zanima me "za i protiv" montaže kade samo sa oblogom tj. bez uzidavanja i obzidavanja. Obloga doduše košta (moj tip je cca 800 kuna sa metalnim nosačima) ali dobiješ i te nosače i kad se kada pohaba samo je izvadiš i baciš i postaviš novu. Takodjer je pristup i održavanje jednostavnije jer se sve da otvoriti. Potencijalni problemi bi mogli biti nestabilnost, pomicanje i škripanje kade kada se jedan stokilaš zavali u kadu zajedno sa 100 kila vode.

Ako netko ima iskustava sa masažnim kadama neka ih prenese jer koliko znam sve masažne kade se montiraju samo sa oblogama tj. bez uzidavanja i obzidavanja.

Što vam je ljepše? Bijela obloga ili pločice oko kade?

PS
Kad se stavlja obloga pločice se moraju postaviti ispod i iza kade tako da uštede u tom smislu nema.
Vranjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 01:11   #2
Nemam iskustva s masažnom kadom, ali imam s masažnom i sauna tuš kabinom. Više ju NIKADA ne bih kupila. Prije 7 godina sam pljunula za nju masnu lovu, a sada služi SAMO kao obična tuš kabina. Zaštopale su se sve mlaznice od tvrdoće te vode, digitalne tipke više ne rade, a ne mogu reći da smo ju i koristili nešto pretjerano puno. Možda se zato i zaštopalo, ali eto, to je moje iskustvo.
Što se pločica oko masažne kade tiče, mislim da to nije pametno stavljati, iako ljepše izgleda. Ako ti se nešto pokvari, a vjeruj mi, hoće, morat ćeš ih razbijati jer kroz ona vratašca koja se na pločice stavljaju, majstor ne može popraviti gotovo ništa.
__________________
mare
mare1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 09:56   #3
Obloga se definitivno više isplati. Istina je košta, ali niti pločice, siprex, vratašca, ljepilo i sva čuda za podzidavanje nisu badava..kad se još na to doda majstor...
Ukoliko kada ima kvalitetne nosače ne bi trebalo biti škripanja, možda jedino kod naslanjanja na rub.
Imam kutnu kadu, hidromsažnu 140*140 s oblogom. Prostor ispod kade je opločen. Kada dolazi s nosačima koji se utiplaju u zid, a ispod kade je metalna konstrukcija s nogicama na podešavanje visine. Za slučaj potrebe obloga se makne i sve je pristupačno. Dobra je strana što se s vremena na vrijeme obloga može maknuti i očistiti prostor ispod kade.
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 11:03   #4
Pločice ili bijela obloga

Pozdrav svima,

Molim bih vas savjet: Obložiti kadu pločicama ili staviti bijelu oblogu?
Šta je po vama ljepše?
Radi se o pravokutnoj kadi dimenzija 160x75cm.

Unaprijed zahvaljujem!
Romeo20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 16:37   #5
Quote:
Romeo20 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Molim bih vas savjet: Obložiti kadu pločicama ili staviti bijelu oblogu?
Šta je po vama ljepše?
Radi se o pravokutnoj kadi dimenzija 160x75cm.

Unaprijed zahvaljujem!


Staviti bijelu oblogu!
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 21:18   #6
Quote:
Vranjes kaže: Pogledaj post
Zanima me "za i protiv" montaže kade samo sa oblogom tj. bez uzidavanja i obzidavanja. Obloga doduše košta (moj tip je cca 800 kuna sa metalnim nosačima) ali dobiješ i te nosače i kad se kada pohaba samo je izvadiš i baciš i postaviš novu. Takodjer je pristup i održavanje jednostavnije jer se sve da otvoriti. Potencijalni problemi bi mogli biti nestabilnost, pomicanje i škripanje kade kada se jedan stokilaš zavali u kadu zajedno sa 100 kila vode.

Ako netko ima iskustava sa masažnim kadama neka ih prenese jer koliko znam sve masažne kade se montiraju samo sa oblogama tj. bez uzidavanja i obzidavanja.

Što vam je ljepše? Bijela obloga ili pločice oko kade?

PS
Kad se stavlja obloga pločice se moraju postaviti ispod i iza kade tako da uštede u tom smislu nema.
zidana kada puno bolje izgleda

s tehničke strane kada sa oblogom je daleko bolje riješenje
lakši pristup kod popravka, čišćenja itd

i na karaju, ako se kada ošteti, pokvari ili ženi dosadi kako izgleda vrlo lako se zamjeni



kada se
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 10:10   #7
Hvala na odgovoru.

I jedan i drugi način imaju svoje prednosti i mane pa mi se teško odlučiti, ali sve sam bliži obzidivanju kade i oblaganju pločicama.

Kada obložena pločicama je ljepša, čvršća, i ne ulazi voda i prljaština ispod kade tako da je ispod ne treba čistiti za razliku od kade s oblogom.
Pošto se radi o običnoj kadi bez mlaznica, ne vidim šta se tu ima pokvariti. Ako se i nešto desi na odvodu, može se pristupiti kroz ostavljena vratašca.
Jedini je problem što se ovako ugrađena kada ne može zamjeniti bez razbijanja kupaonice, ali pošto uzimam Kolpinu kadu mislim da može trajati 20-ak godina, a onda ću vjerojatno renovirati cijelo kupatilo.

Jedina prednost kade s oblogom je njena laka promjena bez ikakvih oštećenja.
Ne sviđa mi se vibracija obloge kod dodira, pa mi to sve nekako klimavo izgleda.

Ima li još netko da podjeli vlastito iskustvo na ovu temu?

Zadnje uređivanje Romeo20 : 13.08.2010. at 10:15.
Romeo20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 10:41   #8
Quote:
Romeo20 kaže: Pogledaj post
Ne sviđa mi se vibracija obloge kod dodira, pa mi to sve nekako klimavo izgleda.
I ja razmišljam sa oblogom ili bez. Samo kod modela koje sam ja gledao, obloga košta 2000 kn, (cijela kada 3.600).

Isto mi se ne sviđa to kaj obloga vibrira i kaj ima taj "klimavi" izgled !

Slažem se da je lakše ju zamjeniti itd, no fakat, kada se ne mjenja ko cipele, pa bu valjda zdurala 10 god !

FF
__________________
Čast svakom, veresija nikom !
FreeFlyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 11:08   #9
Koju si kadu izabrao?
Romeo20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 23:35   #10
Quote:
Romeo20 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.

I jedan i drugi način imaju svoje prednosti i mane pa mi se teško odlučiti, ali sve sam bliži obzidivanju kade i oblaganju pločicama.

Kada obložena pločicama je ljepša, čvršća, i ne ulazi voda i prljaština ispod kade tako da je ispod ne treba čistiti za razliku od kade s oblogom.
Pošto se radi o običnoj kadi bez mlaznica, ne vidim šta se tu ima pokvariti. Ako se i nešto desi na odvodu, može se pristupiti kroz ostavljena vratašca.
Jedini je problem što se ovako ugrađena kada ne može zamjeniti bez razbijanja kupaonice, ali pošto uzimam Kolpinu kadu mislim da može trajati 20-ak godina, a onda ću vjerojatno renovirati cijelo kupatilo.

Jedina prednost kade s oblogom je njena laka promjena bez ikakvih oštećenja.
Ne sviđa mi se vibracija obloge kod dodira, pa mi to sve nekako klimavo izgleda.

Ima li još netko da podjeli vlastito iskustvo na ovu temu?
montirao sam kada i kada, i mogu ti reć da su kolpine najlošije za cijenu koju platiš, probaj sa DID Zmijavci, jeftino i vrlo zadovoljavajuče
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 11:03   #11
Quote:
Romeo20 kaže: Pogledaj post
Koju si kadu izabrao?
Neznam koji je proizvođać, no tamo je izložena u Sv. Nedjelji, one Luksuzne kupaonice, odmah prva lijevo kod ulaza. Akrilna. U subotu su mi zatvorili bili pa nisam stigel kupit, bum ovih dana.
FF
__________________
Čast svakom, veresija nikom !
FreeFlyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 15:01   #12
Imam namjeru mjenjati staru gizanu kadu.
Hidromasazne i sl.gluposti otpadaju,trazim nesto jednostavno i kvalitetno.
Do sada mi se svidja Royal 140:http://www.kolpasan.si/cro/kupaonskekade/c813/o-1

Imate nekakvih prijedloga ?
Mali Daba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.