Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2016., 00:39   #1
Sto je to tekuci racun?

Pozdrav, trebao bih se uskoro zaposlit i rekli su mi da moram ic napravit tekuci racun, jel mi moze tko objasnit sta je to tocno? Koja je razlika izmedju tog tekuceg i onog stednog i jel se moze odmah s tim tekucim kupovat preko interneta te jel se moze s tim tekucim ulazit u minus jer to apsolutno nikako ne zelim, i ako se moze, jel mogu ja njima rec da mi nekako blokiraju to tako da ono sta imam na racunu, to mogu potrosit?
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 02:33   #2
Tekući račun je račun koji otvoriš u banci na koji ti sjeda plaća.
Nakon primljene 3 plaće, imaš mogućnost odobrenja dozvoljenog minusa u 100, 200, 300% iznosa plaće, ovisi od banke.
Ako to ne želiš, možeš im reći da ne želiš mogućnost dozvoljenog minusa.
Sa tom karticom možeš kupovati preko interneta na hrvatskim stranicama, putem internet bankarstva.
To nije kartica kojom možeš išta plaćani on line van zemlje, za to ti treba kreditna kartica.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 09:38   #3
Moze napraviti paypal na tekuci racun i placati online bilo gdje. U HPB-u sigurno, jer ga ja tako koristim preko tekuceg, a vjerujem da je i sa ostalim bankama ista situacija.

Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Tekući račun je račun koji otvoriš u banci na koji ti sjeda plaća.
Nakon primljene 3 plaće, imaš mogućnost odobrenja dozvoljenog minusa u 100, 200, 300% iznosa plaće, ovisi od banke.
Ako to ne želiš, možeš im reći da ne želiš mogućnost dozvoljenog minusa.
Sa tom karticom možeš kupovati preko interneta na hrvatskim stranicama, putem internet bankarstva.
To nije kartica kojom možeš išta plaćani on line van zemlje, za to ti treba kreditna kartica.
computerfreak1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 09:39   #4
jel istina da u tekuci racun drzava / poreznici nemaju uvid, vec samo u ziro? tj da na tekuci mozes primati svakakve iznose i neogranicen saldo bez problema?
trpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 09:47   #5
Quote:
trpi kaže: Pogledaj post
jel istina da u tekuci racun drzava / poreznici nemaju uvid, vec samo u ziro? tj da na tekuci mozes primati svakakve iznose i neogranicen saldo bez problema?
Samo u teoriji. U praksi postoje zakoni koji banku tjeraju da prijavljuju "sumnjive transakcije".
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 21:23   #6
Hvala Zhuta na odgovoru, computerfreak1, jos jedno pitanje za tebe, zelis rec da broj koji je na kartici koju cu dobit od banke s kojom je povezan moj tekuci racun, taj broj mogu odmah upisat na PayPal-u, tj povezat PayPal s tom karticom, i bez problema kupovat stvari sa stranica koje nisu nase, tipa Ebay?
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 22:40   #7
Quote:
reason2die kaže: Pogledaj post
Hvala Zhuta na odgovoru, computerfreak1, jos jedno pitanje za tebe, zelis rec da broj koji je na kartici koju cu dobit od banke s kojom je povezan moj tekuci racun, taj broj mogu odmah upisat na PayPal-u, tj povezat PayPal s tom karticom, i bez problema kupovat stvari sa stranica koje nisu nase, tipa Ebay?
Koliko znam, moraš otvoriti žiro račun da bi ga povezao s PayPalom, ne tekući.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 00:13   #8
Quote:
computerfreak1 kaže: Pogledaj post
Moze napraviti paypal na tekuci racun i placati online bilo gdje. U HPB-u sigurno, jer ga ja tako koristim preko tekuceg, a vjerujem da je i sa ostalim bankama ista situacija.
Tekućim računom ne možeš plaćani na paypalu.
To je sigurno, no možeš u banci tražiti debitnu karticu za plaćanje on line, gdje si sam uplaćuješ svotu za kupnju.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 01:40   #9
Ok, thx na odgovorima, jos nesto, jel svejedno gdje napravim tekuci racun, Erste, Hipo Adria, PBZ, jel postoje nekakve prednosti kod odredjenih banaka ili je to sve isto? Osobno bih isao u Erste jer mi je najblize doma, pricat cu jos sa starcima i to, ali me zanima sto i ostali gradjani misle hahah
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 07:34   #10
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Koliko znam, moraš otvoriti žiro račun da bi ga povezao s PayPalom, ne tekući.
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Tekućim računom ne možeš plaćani na paypalu.
To je sigurno, no možeš u banci tražiti debitnu karticu za plaćanje on line, gdje si sam uplaćuješ svotu za kupnju.
Zasto ljudi vole dijeliti savjete o stvarima o kojima ne znaju, ocito, nista ?

Nikakav ziro racun nije ti potreban za placanje Paypalom...

Kartica tekuceg racuna je debitna kartica i bez problema se registrira na PayPalu....

Quote:
reason2die kaže: Pogledaj post
Ok, thx na odgovorima, jos nesto, jel svejedno gdje napravim tekuci racun, Erste, Hipo Adria, PBZ, jel postoje nekakve prednosti kod odredjenih banaka ili je to sve isto? Osobno bih isao u Erste jer mi je najblize doma, pricat cu jos sa starcima i to, ali me zanima sto i ostali gradjani misle hahah
Moja osobna preferencija PBZ... Uz tekuci dobijes VisaInspire debitnu karticu, nju bez problema povezes s PayPalom...

U Hypo imas zgodnu prepaid karticu, besplatnu... Znaci na nju stavis love koliko zelis pa nju regas s PayPalom....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 08:47   #11
I ja se pitam zasto savjetuju a nisu u toku. Jos sam ljepo napisao da ja koristim tekuci racun za paypal. Zaboravio sam da i cura ima u PBZ-u tekuci racun, takodjer ga koristi za paypal. Dakle HPB i PBZ sigurno mogu, vjerujem i ostale banke, no to ne mogu tvrditi sa 100 postotnom sigurnoscu.

Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Zasto ljudi vole dijeliti savjete o stvarima o kojima ne znaju, ocito, nista ?

Nikakav ziro racun nije ti potreban za placanje Paypalom...

Kartica tekuceg racuna je debitna kartica i bez problema se registrira na PayPalu....



Moja osobna preferencija PBZ... Uz tekuci dobijes VisaInspire debitnu karticu, nju bez problema povezes s PayPalom...

U Hypo imas zgodnu prepaid karticu, besplatnu... Znaci na nju stavis love koliko zelis pa nju regas s PayPalom....
computerfreak1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 19:52   #12
Ok, hvala na odgovorima svima :d
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 21:05   #13
Preporucam ti da u svrhu placanja na internetu napravis prepaid karticu u hypo banci. Na nju uplacujes manje svote koje ti trebaju za narucivanje. Tako je sigurnije jer hakeri nemaju na raspolaganju sve tvoje financije...naravno, pored prepaid kartice otvoris tekuci racun gdje god zelis..
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.