Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2016., 23:11   #2061
Pozdrav ekipa, ako netko zna molila bi odgovor Riječ je o garanciji mobitela i ovlaštenom servis, da li postoji zako u kome ovlašteni servis u određenom roku popraviti mobitel a ako ne popravi korisnik ima pravo tražiti novi? Hvala!
..mistika.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 21:23   #2062
Ne postoji rok.
U zakonu je napisano "razumni rok", ali nije definirano koliko je to.

Nemaš ni pravo tražiti novi- oni ti moraju popraviti ili dati novi (ili novce) ako žele.
Na žalost, i ako pošalješ mobitel više puta zbog iste stvari- oni ti nisu dužni zamijeniti (iako vjerojatno budu tad već).
U svakom slučaju- oni biraju što im je najisplativije, a ti ne možeš dobiti ništa gore od ovog što već imaš.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 22:53   #2063
Imaš pravo tražiti novi ili da ti vrate dio novca zbog umanjene vrijednosti popravljenog.
Razumni rok je obično upisan u garantnom listu, a ako nije može ih se prijaviti tržišnoj inspekciji zbog dovođenja u zabludu to jest zavaravajućom poslovnom praksom. Napmeni kako su kazne daleko veče od vrijednosti mobitela. Ako počnu filozofirati o razumnom roku koliko god ti se to činilo "teškim" napiši kako ćeš ih tužiti. Možeš poslati prepručeno sa povratnicom.

malo pogledati u zakonu o zaštiti potrošača ...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 16:47   #2064
hvala vam oboma Mobisu je očito razuman rok preko 50 dana probam još nešto iskemijati
..mistika.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 18:59   #2065
Uf, Mobis..

Mojoj sestri su se udostojili promijeniti matičnu na mobu tek nakon kaj ga je tri puta vraćala nazad nakon kaj je bio ko fol popravljen, i još je pisala neke prijetnje i prigovore


Sretno
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 18:38   #2066
Mene zanima kakva prava imam i kak da se žalim na tablet šrotne marke Vivax kupljen jučer 14.4.2016. u se-mark trgovini?

Ima problema sa Wifiem, tablet je inaće 3G i naravno može se telefonirati sa njim. Sljedeći problem je kad neko nazove na njega, ekran se pali tek nakon nekoliko sekundi i ponekad se mogu javit, ponekad uopće touch ne reagira na dodire pa se ni nemrem javit. GPS je beskoristan, upalim navigaciju i krenem a ona pokazuje skroz nekaj deseto i kasni, šteka, smrzava se. Ni jedna aplikacija za mjerenje brzine ne radi npr GPS Speedometer ili njoj slične, ekran ima jedan mrtvi pixel. Na svaku primjedbu od ovih prodavač u spomenutom dučanu mi proturječi "je kaj bi ti to je tablet on nije namjenjen za razgovore ni da te neko zove na njega" za wifi mi baca neke krafne da i njegov super močni galaxy S6 isto ima takvih problema da se nekad oče spojit nekad ne. Za gps mi veli opet da je to tablet a ne uređaj za navigaciju i baca mi neke usporedbe sa brand name uređajima kako i na njima ne radi ili šteka. Ne kužim koju funkciju onda po njemu tablet ima ako nesmijem koristiti niti se žalini na ništa što uređaj posjeduje i to ne radi. Tražio sam zamjenu za drugi uređaj druge marke jer u ovu marku više nemam povjerenja i ne vjerujem da će se išta popraviti ( to i oni jako dobro znaju al čuvaju svoju guzicu i prodaju mi maglu da su ih prodali na stotine i nikad niko se nije žalio a na vivaxovoj fejs stranici sve do zadnjeg negativni komentari, ama baš ni jedan pozitivan ) Rekli su oni to nemogu moraju ga slat na servis pa da servis odobri povrat novaca ili zamjenu. Te fore sa servisima su mi nadaleko već poznate i da je zadnje smeče od uređaja servis će ga proglasit ispravnim. NJihovo ispitivanje uređaja traje 2 minute i zaključuju da je sve u redu.

Kakve mogučnosti po zakonu ja imam? Jel mogu zahtjevati drugi takav uređaj ili neki druge marke u istom cjenovnom rangu bez obzira što će najvjerovatnije servis to proglasit ispravnim. Dam se kladit jer u zadnjih nekoliko godina sam previše mobova i tableta izmjenjao i nikad ni jedan servis nije odobrio zamjenu a bilo je jasnih i očitih dokaza da uređaj nevalja, samo kaj se ja dalje nisam svađo sa njima nego se pokupio i otišo. Ovaj put mi je prekipilo i nebum se dao zajebavat. Loša iskustva imam sa svima redom od MRa, Agrama, System1 i ko zna kojim još.
josipgy6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 22:55   #2067
Polsao sam sljedeći mejl kompaniji CroatiaBus pošto smatram da sam oštećen, pa ako se kome da pročitat i dati mišljenje...

Poštovani,

ovim e-mailom ulažem žalbu na naplatu skuplje karte i kršenju osnovnih ljudskih prava pri naplati iste. Naime, radi se o sljedećoj situaciji. Putovao sam vašim busem na relaciji Crikvenica - Zagreb u utorak 29.3.2016. Kako sam planirao kupiti kartu online prvo sam na internet pogledao raspored vožnje. Taj dan su vozila samo dva busa na toj relaciji, jedan u 6 ujutro i drugi u 13 sati. Za ovaj bus ujutro karte od Jadranova gdje sam ja ušao na bus i Zagreba nije bilo!! Dakle, online karta za tu relaciju nije postojala!! No dobro, pomislio sam kako ću kupiti jednostavno kartu Crikvenica Zagreb. Bus sam dočekao na magistrali, dakle ne u samome mjestu. Moje zamjerke su sljedeće, vozač je bio izrazito nekulturan i obmanjujuć. Naime, prodati mi kartu Crikvenica Zagreb nije htio iako karte Jadranovo Zagreb na internetu nije bilo te sam smatrao kako bi bilo logično kupiti kartu od polazišta. Uvjeravao me kako je ovo sasvim druga linija za razliku od one gdje karta Crikvenica Zagreb košta u jednome smjeru 70 kn. Radi se o istoj liniji samo drugačijoj stanici. Nadalje, vozač mi nije dao cjenik na uvid što smatram krajnje bezobraznim jer da sam pogledao cjenik vidio bih kako je to ista linija te kako imam više opcija primjerice ići do Rijeke pa kupiti neku drugu kartu tamo. Moram spomenuti kako je bus protutnjao pored mene na stanici na magistrali te sam još morao trčati za njim i mahati da stane te ući u bus na samoj cesti a ne ugibalištu. Također, vozač nije htio komunicirati nakon polaska te je odbio mi stornirati kartu u Rijeci te izdati novu kartu od Rijeke koja bi me jeftinije koštala.

Da rezimiram, jako sam razočaran uslugom informiranja kupaca te smatram kako sam dezinformiran i prevaren te su moja prava kao potrošaća oštećena. Nadalje, smatram kako vaš cijenik krši prava potrošača na način da u istome gradu (Crikvenici) kartu za različite stanice naplaćujete duplo skuplje bez da ste stavili cijene na internet stranicu za taj termin vožnje. Dakle, Jadranovo je dio Crikvenice i udaljeno par kilometara. Razumijem kako imate različite cijenike za različita mjesta ali smatram kako je apsolutno nemoralno pokupiti ljude na magistrali nekoliko kilometara od polazišta s kolodvora, u istome gradu (Jadranovo spada pod Crikvenicu) te kartu naplatiti doslovno duplo više ( za Crikvenicu do Zg je 70, a Jadranovo Zg je 139 kn) bez ikakvog informiranja o cijenama na internetskoj stranici gdje za taj bus cijena nije ispisana uopće. Ja se planiram žaliti čak i ako sam pravno gledajući u krivu, no smatram kako je ovakva vaša politika apsolutno diskriminatorna pošto sam se ja morao voziti s ljudima koji su krenuli s kolodvora, a ja s magistrale i koji su kartu platili duplo manje od mene! A i također smatram da bi trebali stavljati na internet stranicu sve moguće linije a ne izdavati račune za linije koje ne postoje po internetskom redu vožnje!! Dakle ja imam kartu za relaciju koja na vašoj web stranici nije objavljena te smatram da sam time prevaren i dezinformiran.

Molio bih da se ovaj slučaj nekako riješi jer će mi biti drago obavijestiti javnost na neki način o vašoj politici dezinformiranja i veoma nekulturnim i obmanjujućim vozačima.

Zahvaljujem
IGF is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 13:54   #2068
Ako itko zna, pomagajte..nigdje na netu nisam našla odgovor na ovo, a prije ću se konzultirati ovde nego da zivkam zaštitu potrošača.
Kupila sam krevet u emezete, 06.04, nakon 10 dana je počeo škripat ko lud i ja to reklamiram uz napomenu da pola mjeseca ne radim i dala im slobodne dane na uvid, tako da došu kad sam doma.
Do danas su zvali 2x uz najavu da će doći i to na dan kad nisam doma, nit su im prenili poruku, igramo se gluvih telefona 2 miseca.
Poslala sam i danas pritužbu na mail, kontaktirala i već luda i neispavana ima zapritila ako se ne pojavu do kraja mjeseca da ću vratit proizvod bez popravljanja.
Da li zakonski smijem zbog njihovog nemara i ignoriranja odbiti popravak i tražiti povrat novca?
Hvala
__________________
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 18:57   #2069
Pitanjce:

Ako mi zbog neispravnosti moraju zamijeniti mobitel unutar 8 dana od kupnje, a ja sam na njega nalijepio zaštitnu foliju iz jamerike koju sam platio 150 kn, dali ih imam pravo tražiti da mi to plate uz zamjenu mobitela?

Taj rok od 8 dana za povrat se računa kao 8 radnih dana, ili svih dana?

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 17:53   #2070
Evo samo moj update nakon njihovog zaebavanja, nazivala sam ih 2 mj da se pojavu (nikako oni dođi) jer sam bila u uvjerenju da krevet škripi, na kraju su bile podnice koje su se iskrivile....znam da po zakonu imam pravo zamjenu, odabir drugih ili povrat novca, medjutim tamo nakon šta su me izvozali, su odbili da mi daju razliku u novcu već da treba za razliku kupit nešto , mislim, koga oni

Pukla sam tada, nazvala emezetu u Zg-u i rekla im da neću ništa kupiti već hoću novac, naravno spominjala sam udrugu potrošača, inspekcije.... i zamisli odjednom se moglo.

nakon toga, trebala sam do centralne blagajne se dogovoriti za dostavu i da mi pokupe staru...ova nešto da treba platit, moja erupcija se nastavila ,
njihov propust, trošu mi vrijeme i novac i namjesto da su odmah napravili sve po zakonu, ispričali se i za uzvrat ponudili popust..ja sam morala tamo dušu ispustiti da dobijem šta me pripada....
razlika 180kn, calen bitte, dostava besplatna i hitna...poanta je, treba se boriti, očito šaka o stol i nabrijavanje je način da sprovedeš pravdu....
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 21:19   #2071
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Pitanjce:

Ako mi zbog neispravnosti moraju zamijeniti mobitel unutar 8 dana od kupnje, a ja sam na njega nalijepio zaštitnu foliju iz jamerike koju sam platio 150 kn, dali ih imam pravo tražiti da mi to plate uz zamjenu mobitela?

Taj rok od 8 dana za povrat se računa kao 8 radnih dana, ili svih dana?

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk

Nista od toga
__________________
Neka bude pravda makar svijet propao!
simeonep is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 13:07   #2072
Garancija, mehanički lom od zamors materijala

LG monitor, 27''...dok u miru radim pukne stalak točno tamo gdje se spaja s pločom monitora....te mi monitor pred očima pljusne od stol i rasipa se slika....u pozadini se vidi kao da je popucalo neko staklo, mada je ovo vanjsko staklo citavo. A od slike su ostali samo neki neprepoznatljivi titraji.

E sad, garanciju još imam....ali bojim se da mi neće htjeti uvažiti....jer piše da mehanička oštećenja, lomove...ne spadaju pod garanciju. Ali bemu onu stvar, nije isto ako ja polomim monitor sjekirom...ili ako je on loše napravljen da ne moze sam sebe nosit. A taj spoj koji je pukao...napravljen je žali Bože.
Imam li ikakvu šansu da ovo istjeram...možda ima neko neki savjet da se pripremim?
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 14:24   #2073
Privatizacijski bodovi, dom fond

Frend je saznao da posjeduje privatizacijske bodove iz dom fonda koje je naslijedio. Nema pojma što je to..i koliko to vrijedi. Radi se o 7500 bodova.
Google baš nije pričljiv o tome...
Hvala za bilo kakvo objašnjenje
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 16:34   #2074
Pozdrav, imam ovaj problem: cura je naručila robu s mango outleta (španjolska) i platila pouzećem. Vratila im je paket jer nije bila zadovoljnja stvarima i pristala je snositi trosak od 120 kuna postarine jer je sve u redu s robom no nije to bilo to, i sad joj trebaju vratiti 400tinjak kuna koliko je iznosila narudzba.

Problem je što ju njihova sluzba non stop zavlači trazeci podatke za uplatu što im ona redovno salje (IBAN, SWIFT..) i tako prode vec mjesec dana.

Može li neki savjet što napraviti da taj proces ubrza jer je ovo već bezobrazno od njih.
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 12:10   #2075
Kupila sam klimu. Koji je rok za postavljanje iste po ovlaštenom servisu?
iluzija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 16:28   #2076
Loše iskustvo sa Zoma Sisak

Ha, a čujete ovaj bezobrazluk. Moji mi kao poklon kupili u Zomi Sisak nove prozore za stan i u ugovoru piše s vanjskom roletom, što smo ugovorili, a oni došli i ugradili s unutarnjom roletom. Odmah su moji uložili prigovor, a njihovo jedisno rješenje je bilo da što god oni budu ponudili, da mi moramo nadoplatiti. Kad smo rekli da ne dolazi u obzir, ne javljaju se na telefon već 10 dana. Uložili smo pismeni prigovor na koji se moraju oglasiti u roku 15 dana, čekamo još da tih par dana prođe, a onda šaljemo inspekciju. A jedan je prozor i zagreban iznad lijeve kvake, užas!!!

Tražit ćemo ili zamjenu ili povrat novca. Koji bezobrazluk!!! Ignorirati naše pozive, umjesto da riješe problem. Tražit ćemo i ispis poziva kao dokaz inspekciji.

Dakle, ugradili krive prozore i još traže da nadoplatimo.

E platit ćete vi na kraju!!!
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 16:31   #2077
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Evo samo moj update nakon njihovog zaebavanja, nazivala sam ih 2 mj da se pojavu (nikako oni dođi) jer sam bila u uvjerenju da krevet škripi, na kraju su bile podnice koje su se iskrivile....znam da po zakonu imam pravo zamjenu, odabir drugih ili povrat novca, medjutim tamo nakon šta su me izvozali, su odbili da mi daju razliku u novcu već da treba za razliku kupit nešto , mislim, koga oni

Pukla sam tada, nazvala emezetu u Zg-u i rekla im da neću ništa kupiti već hoću novac, naravno spominjala sam udrugu potrošača, inspekcije.... i zamisli odjednom se moglo.

nakon toga, trebala sam do centralne blagajne se dogovoriti za dostavu i da mi pokupe staru...ova nešto da treba platit, moja erupcija se nastavila ,
njihov propust, trošu mi vrijeme i novac i namjesto da su odmah napravili sve po zakonu, ispričali se i za uzvrat ponudili popust..ja sam morala tamo dušu ispustiti da dobijem šta me pripada....
razlika 180kn, calen bitte, dostava besplatna i hitna...poanta je, treba se boriti, očito šaka o stol i nabrijavanje je način da sprovedeš pravdu....
Da, nažalost moraš biti bezobrazan da se oni pokrenu! Svima bih im poslala inspekcije i neka im lupe kazne da drugi put i ne razmišljaju o odugovlačenju.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 15:10   #2078
reklamacija namještaja i transport istog

pozdrav ekipa,

molim za pomoć ne znam gdje mogu pronaći podatak o transportu reklamiranog namještaja.
Kupila sam krevet u Emmezeti u Zagrebu i angažirala firmu da mi ga transportira na vikendicu udaljenu 110 kilometara od dućana. To nije firma koja surađuje s Emmezetom jer je skupa.
Krevet je dostavljen u jednom komadu, nema montaže sve je tvornički montirano, krevet omotan u najlonu sve ok
kad sam ga raspakirala vidjela sam da je krevet neispravan, nema veze s transportom nego je tvornička greška.
Zvala sam Emmezetu, veli frajer fotografirajte, pošaljite mailom reklamaciju pa ćemo se javit

Što mene muči: ako oni prihvate reklamaciju tko će transportirat novi krevet i odvest ovaj oštećen? Platila sam transport 1000 kuna i ne želim ponovno plaćati. Oštećenje se nije moglo vidjet izvana nego tek kad je raspakiran.
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 15:23   #2079
Dostavljači su dužni prilikom dostave raspakirati proizvod da ga vi ili tko je već preuzeo pogledao da je dobrom stanju i da je dostavljeno neoštećeno.
Ako ste sigurni da je tvornička greška, nazovite emmezetu i nek dođu na uviđaj. Budite malo oštri jer sam i ja imala s njima puste razgovore (isto je bio krevet u pitanju), pa tek kad mi je pao mrak na oči su reagirali.

Dokazom o tvorničkoj grešci, emmezeta vam mora dostaviti novi proizvod, naravno besplatno, zamjeniti ga za neki drugi ili vam vratiti novac

Zadnje uređivanje Splicanka123 : 09.07.2016. at 15:43.
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 15:59   #2080
hvala na odgovoru

prvo sam nazvala pa mi je djelatnik na reklamacijama rekao da pošaljem reklamaciju mailom zajedno s fotograijama
vidjet ću što će odgovoriti, mene najviše muči taj transport jer je dosta daleko
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.