Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2017., 12:01   #3541
Ja danas dobio u kasliću Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka, opomena po zapisniku broj ......

Veli da je kontrolor utvrdio da se na navedenoj adresi ne plaća mjesečna pristojba za 1 TV prijemnik.

Kao nek platim 240 kuna pa onda oni neće naplaćivati kaznu i nemam pojma, bla bla...

Uglavnom, neki lik je prije desetak dana bio došao na vrata stana, ja sam poslušao njegovo izlaganje i rekao mu da pozdravi Hanžekovića

Ništa nisam potpisao, ništa rekao, ništa...

Staviti ovu "obavijest" na opciju ignore?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 22:01   #3542
da, klasika app
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 10:25   #3543
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ja danas dobio u kasliću Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka, opomena po zapisniku broj ......

Veli da je kontrolor utvrdio da se na navedenoj adresi ne plaća mjesečna pristojba za 1 TV prijemnik.

Kao nek platim 240 kuna pa onda oni neće naplaćivati kaznu i nemam pojma, bla bla...

Uglavnom, neki lik je prije desetak dana bio došao na vrata stana, ja sam poslušao njegovo izlaganje i rekao mu da pozdravi Hanžekovića

Ništa nisam potpisao, ništa rekao, ništa...

Staviti ovu "obavijest" na opciju ignore?
ignore...

javi se ako dobiš nešto dalje...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 23:18   #3544
ispravite me ako griješim ali inkasator ne smije niti ući nepozvan u zgradu/dvorište jer je to privatno vlasništvo.

znači nogom u guzicu i bez ikakvog razgovora
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 09:25   #3545
E,od kada je bio onaj lik i mi mu dali 500 kunića,još nisu stigli nikakvi računi od hrt-a.
Nadam se da će tako i ostati
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 10:30   #3546
Neće.
Platio si po njihovoj uplatnici, a to je isto kao da si se sam prijavio.
Računi će ti stići.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 12:06   #3547
Pomalo naletim na ovu temu da vidim što vi ljudi točno radite. Kad vidiš da ti je netko nepoznat na vratima, zbog čega bi uopće otvorio ? Umjesto da se počnu skupljati potpisi i da se HRT dovede na mjesto, svako malo iskrsne pametnjaković koji komunicira, daje osobne, oib, potpisuje i prihvaća odredbe i zakone koji nisu logični ali idu u korist HRT. Nikada se nećete opametiti.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 12:24   #3548
Iako osobno ne plaćam HRT pristojbu, mene zanima ovaj dio, koji pojedinci spominju da to nije u redu, i da toga nema nigdje. Ne pratim baš sve države, ali znam za npr Njemačku da se plaća, i to, ako se ne varam, po glavi, a ne po kućanstvu, i tamo se nitko ne buni, nego se još raspituju gdje treba platiti, dok kod nas to "nema smisla", "ilegalno je" i slične izjave.


I ne, nemojte o primanjima, jer masa obitelji koje ne plaćaju pretplatu u jednom danu više potroši na luksuz(cigarete, kave, fast food), nego u mjesecu na tu pretplatu.
Upster is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 12:59   #3549
Zato što je kod nas takav mentalitet, svako se pravi pametan i gleda samo sebe. Svi samo traže rupe u zakonima, a na platiti porez se gleda "deru me lopovi". Doduše i atmosfera u okolini im daje pravo za to, ubojice šetaju slobodno, lopovi gule krumpire, a HD kanal HRT će uvesti za 78 godina.

U Njemačkoj je država uređena, svatko zna svoje obaveze, ako je obaveza platiti TV pretplatu onda se to mora jer to je novac za našu televiziju, a para se ima. Vjerojatno je Nijemcima TV pretplata kao da je nama 15 kuna. Kod nas uzmu 2% plaće za TV pretplatu.
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 16:35   #3550
Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
Zato što je kod nas takav mentalitet, svako se pravi pametan i gleda samo sebe. Svi samo traže rupe u zakonima, a na platiti porez se gleda "deru me lopovi". Doduše i atmosfera u okolini im daje pravo za to, ubojice šetaju slobodno, lopovi gule krumpire, a HD kanal HRT će uvesti za 78 godina.

U Njemačkoj je država uređena, svatko zna svoje obaveze, ako je obaveza platiti TV pretplatu onda se to mora jer to je novac za našu televiziju, a para se ima. Vjerojatno je Nijemcima TV pretplata kao da je nama 15 kuna. Kod nas uzmu 2% plaće za TV pretplatu.
Ono što se meni ne sviđa što se tiče te pretplate i hrt kanala općenito je sadržaj.
Nema ništa zanimljivog.
Drugi problem je taj što se prisilno želi uzeti ljudima novce sa naplatom pretplate zbog posjedovanja prijamnika a ne gledanja hrt.
Treći problem je radio u autu.
Radio i tv svakako treba odvojiti.
Postoji i tu ali.
Kada netko kupuje auto sa njime reklamiraju običan auto radio koji naravno može uloviti signal radija pod hrt-om.
Što opet ne znači da netko sluša radio pošto je uobičajeno da se može ubaciti cd.
Treća stvar je npr oni posebni radio za usb i sl.
Hrt bi rekao radio je radio.
To nije u redu.
Znači hrvatska nam želi prodati svoju uslugu radija i televizije i napraviti će,tj. napravila je gotovo sve da to i napravi.
Na kraju usporedba sa max tv,iskon tv itd koji u osnovnom paketu nude 10tak programa ako se ne varam za 70kn.
A što nam nudi hrt za 80kn?(ima popis i sve totalno lose)
Na kraju krajeva ovo je hrvatska televizija i radijo i ako ništa trebalo bi biti jeftinije od tržišta no nažalost u hr vidimo obrnuto.
A sve se svodi na plaćanje onoga što koristimo,a ne plaćanje magle.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 16:42   #3551
Quote:
Upster kaže: Pogledaj post
Iako osobno ne plaćam HRT pristojbu, mene zanima ovaj dio, koji pojedinci spominju da to nije u redu, i da toga nema nigdje. Ne pratim baš sve države, ali znam za npr Njemačku da se plaća, i to, ako se ne varam, po glavi, a ne po kućanstvu, i tamo se nitko ne buni, nego se još raspituju gdje treba platiti.
tuku se za mjesto u redu tko će prije platiti.
btw, u njemačkoj postoji građanska inicijativa za ukidanje rtv pristojbe poprilično jaka.
u velikoj britaniji je ogroman otpor građana prema rtv pristojbi, upišite "tv licensing UK" ima stotine videa o tome isti sistem ko i ovdje sa inkasatorima koji ilegalno upadaju ljudima u stan.

prijatelju u nas zakon je jasan, rtv pristojba se plaća na posjedovanje uređaja koji mogu primati RTV signal.
ja ih nemam prema tome ne trebam plaćati.
neka gospoda dokažu da imam.
a ti prijatelju ako ti se financira parazitska kompanija štićena od strane političke mafije, sa hanžekovićevim psima koji dašću ljudima za vratom, ti slobodno plaćaj.
i gledaj taj bogat i raznovrstan program bez reklama svakih 5 minuta i bez politička propagande i sa prijenosima u živo svih Hrvatskih sportaša gdje i kad god da nastupaju i sa najnovijim filmovima od prije 20 godina sve u HD rezoluciji.
sarkazam naravno.
ovo je jedna borba za osnovna ljudska prava gdje ti u demokraciji netko ne može naplaćivati uslugu koju ne želiš.

i kad nas već uspoređuješ sa inozemnim zemljama, daj se malo informiraj jer očito nemaš pojma.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 16:55   #3552
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
tuku se za mjesto u redu tko će prije platiti.
btw, u njemačkoj postoji građanska inicijativa za ukidanje rtv pristojbe poprilično jaka.
u velikoj britaniji je ogroman otpor građana prema rtv pristojbi, upišite "tv licensing UK" ima stotine videa o tome isti sistem ko i ovdje sa inkasatorima koji ilegalno upadaju ljudima u stan.

prijatelju u nas zakon je jasan, rtv pristojba se plaća na posjedovanje uređaja koji mogu primati RTV signal.
ja ih nemam prema tome ne trebam plaćati.
neka gospoda dokažu da imam.
a ti prijatelju ako ti se financira parazitska kompanija štićena od strane političke mafije, sa hanžekovićevim psima koji dašću ljudima za vratom, ti slobodno plaćaj.
i gledaj taj bogat i raznovrstan program bez reklama svakih 5 minuta i bez politička propagande i sa prijenosima u živo svih Hrvatskih sportaša gdje i kad god da nastupaju i sa najnovijim filmovima od prije 20 godina sve u HD rezoluciji.
sarkazam naravno.
ovo je jedna borba za osnovna ljudska prava gdje ti u demokraciji netko ne može naplaćivati uslugu koju ne želiš.

i kad nas već uspoređuješ sa inozemnim zemljama, daj se malo informiraj jer očito nemaš pojma.
Vidiš,koliko rijetko gledam tv zaboravio sam i te dosadne reklame.
Baš kada bude najzanimljiviji dio oni bum reklame.
A između dvije različite serije,filma sigurno po 5 minuta samo reklame.

Iako mislim da se i oni bore protiv interneta,jer na netu mogu gledati što god oću kada hoću i koliko puta hoću.
A kada tv konačno bude poražen od strane interneta početi će kažnjavanje ilegalnog gledanja filmova,serija itd na netu,tj. sve samo kako bi država uzela koju kunu nekome.
Hoće li nas uspijeti poraziti ili ćemo se boriti protiv toga tko zna.
Nekada su ljudi rasli sa tv-om,danas sa internetom.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 13:38   #3553
pozdrav svima! kako da odjavim tv pretplatu jer se selim u drugi stan? ovdje sam podstanar ali pretplata je na moje ime. koji razlog da navedem u njihovom zahtjevu?
LeLaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 19:36   #3554
Quote:
LeLaLo kaže: Pogledaj post
pozdrav svima! kako da odjavim tv pretplatu jer se selim u drugi stan? ovdje sam podstanar ali pretplata je na moje ime. koji razlog da navedem u njihovom zahtjevu?
Reci da si umro
hehe
Msm da ti je jedina mogućnost da staviš da nemaš nikakve uređaje sa kojima možeš hvatati njihov signal i tjt.
Ako te pitaju nemaš tv,prijamnik,mobitel,komp,laptop,radio,radio u autu itd itd.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 20:22   #3555
Quote:
LeLaLo kaže: Pogledaj post
pozdrav svima! kako da odjavim tv pretplatu jer se selim u drugi stan? ovdje sam podstanar ali pretplata je na moje ime. koji razlog da navedem u njihovom zahtjevu?
Da se vraćaš roditeljima koji već plaćaju.
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 15:53   #3556
onaj njihov obrazac je smeće, evo novog

Quote:
Prezime:
Ime:
OIB:
Adresa:

OBAVIJEST O ODJAVI PRIJAMNIKA

Odjava vrijedi od dana naznačenog u ovoj obavijesti!

IZJAVLJUJEM POD KAZNENOM I MATERIJALNOM ODGOVORNOŠĆU DA nemam u vlasništvu i/ili posjedu radijski i televizijski prijamnik, odnosno bilo koji drugi uređaj za prijam radijskog ili audiovizualnog programa, na području Republike Hrvatske koje je pokriveno prijenosnim signalom, odnosno da nemam prijamnik u motornom vozilu registriranom na moje ime.


mjesto, datum
vlastoručni potpis
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 16:57   #3557
Danas mi je dosao tip iz HRT-a na vrata. Nisam nikad placala pretplatu jer nisam ni imala TV.
Kazem mu da ga nemam, on pita jel imam radio ili kompjuter. Rekla sam da imam samo kompjutor, na sto je on rekao da se i za to po zakonu mora placati pretplata jer eto imam mogucnost gledanja HRT-a. Meni to zvuci nevjerojatno, ali izgleda da je istina. Zna li netko nesto detaljnije?
I onda mi je jos rekao da moram platit pretplatu za 6 mjeseci unatrag tj. 420 kn jer sam to sama trebala prijaviti.

Sad se stvarno pitam kog sam vraga otvorila vrata.

Ovako ispada da oni mogu svakom po nekoj osnovi naplatit tu pretplatu, ono mozda ides kod susjeda gledat TV, pa zasto onda se ne financiraju iz proracuna.
Ovak mi to stvaro totalno bezobrazno i bizarno zvuci.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 19:24   #3558
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Danas mi je dosao tip iz HRT-a na vrata. Nisam nikad placala pretplatu jer nisam ni imala TV.
Kazem mu da ga nemam, on pita jel imam radio ili kompjuter. Rekla sam da imam samo kompjutor, na sto je on rekao da se i za to po zakonu mora placati pretplata jer eto imam mogucnost gledanja HRT-a. Meni to zvuci nevjerojatno, ali izgleda da je istina. Zna li netko nesto detaljnije?
I onda mi je jos rekao da moram platit pretplatu za 6 mjeseci unatrag tj. 420 kn jer sam to sama trebala prijaviti.

Sad se stvarno pitam kog sam vraga otvorila vrata.

Ovako ispada da oni mogu svakom po nekoj osnovi naplatit tu pretplatu, ono mozda ides kod susjeda gledat TV, pa zasto onda se ne financiraju iz proracuna.
Ovak mi to stvaro totalno bezobrazno i bizarno zvuci.
Nije istina. Računalo spada pod obvezu plaćanja ako ima karticu (internu ili eksternu) za prijem TV ili radio signala.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 23:15   #3559
što uopće razgovaraš s nepoznatim ljudima?

ko ga j., neka budala dokaže da tvoj PC prima signale
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 23:17   #3560
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Nije istina. Računalo spada pod obvezu plaćanja ako ima karticu (internu ili eksternu) za prijem TV ili radio signala.
Sigurno? Gdje to piše?
Ako je tako, bunit ću se.
Zapravo, laptop koji imam i nije moje vlasništvo, nego su mi ga dali na poslu.

Quote:
što uopće razgovaraš s nepoznatim ljudima?

ko ga j., neka budala dokaže da tvoj PC prima signale
a iznenadio me i nisam mislila da imam razloga da ga izbjegavam jer stvarno nemam TV
dala sam mu podatke i potpisala tu prijavu
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.