Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2009., 14:32   #41
Hoće. Ti si bio neregistriran, ali osiguran.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 17:48   #42
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Hoće. Ti si bio neregistriran, ali osiguran.
ma nemoj reči...a auto po zakonu tehnički neispravan...

nema šanse...osiguranje bez tehničkog ne vrijedi....dobiješ policu prije tehničkog al ti vrijedi samo ako je prošlo tehnički pregled a ostalo se smatra tehnički neispravnim vozilom...........bar je kod mene tako bilo
__________________
da.....Westy je zakon
cobico is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 09:44   #43
nisam htjela otvarati novu temu, pa se nadovezujem samo na ovu
koliko sam čula s osihuravajućim kućama je uvijek problem
uglavnom juče sam posudila tati auto i tip mu je prešao u njegovu traku pokušavajući izbjeći kombi koji je skretao u lijevo i direkno udatio u tatu.
policija je izašla, napravili su zapisnik, ja dobila podatke o krivcu tj.tom kombiju, otišla u njegovu osiguravajuću kuću, predala zahtjev za odštetu, oni će u ponedjeljak izaći i napravtiti procijenu štete....i ok
ali.....auto je novi (11 mj, nema ni 15.000 km), pod kreditom (naravno ), prema laičkom mišljenju ljudi koji su ga vidjeli (dakle ne procijenitelja) ne isplati ga se popravljati
ja od osiguravajuće kuće čini mi se neću dobiti adekvatnu naknadu. radi se o HOK-u, ako vam to šta znači
e sad

ni kriv ni dužan, ostaneš bez auta (što mi strašno komplicira život, jer sam samohrana majka i puno brže s autom stignem djetetu, jer dosta daleko radim, a i vozim oca ujutro da mi ga čuva i otpremi u školu, što mi je bez auta nemoguće), osiguravajuća kuća neće raditi slučaj dok ne dobiju izviješće od policije, dakle za 7-15 dana, očito neće isplatiti iznos kojim bi mogla kupiti auto iste kvalitete....a sve će to užasno potrajati, tako da će moji na poslu "morati" imati razumjevanja za moje kašnjenje na posao i odlaske ranije s posla ( zbog djeteta)
pitam se mogu li ja tu što napraviti da ne budem na gubitku, kako se postaviti, šta tražiti, koliko mogu dobiti
ja imam kasko, koji nije vezan za kredit, nego sam ga čisto uplatila bojeći se ovakvih stvari a značajan financiski gubitak ne mogu podneti pa mi to bilo dodatno osiguranje. rekli su mi da ne koristim svoj kasko da neću više novaca dobiti, možda samo ubrzati stvar
stvarno mi nije jasno zašto plaćamo ta osiguranja kad očito ti nikakvu sigurnost ne pružaju
prilično sam razočarana, ali eto nadam se da će mi neko od vas dati savjet kako da dođem do svojih novaca s obzirom da nisam kriva (odnosno moj tata) u toj prometnoj
__________________
đaba ti što imaš pločice na stomaku kad nemaš stolariju u glavi

fantazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 11:56   #44
Quote:
fantazy kaže: Pogledaj post
nisam htjela otvarati novu temu, pa se nadovezujem samo na ovu
koliko sam čula s osihuravajućim kućama je uvijek problem
uglavnom juče sam posudila tati auto i tip mu je prešao u njegovu traku pokušavajući izbjeći kombi koji je skretao u lijevo i direkno udatio u tatu.
policija je izašla, napravili su zapisnik, ja dobila podatke o krivcu tj.tom kombiju, otišla u njegovu osiguravajuću kuću, predala zahtjev za odštetu, oni će u ponedjeljak izaći i napravtiti procijenu štete....i ok
ali.....auto je novi (11 mj, nema ni 15.000 km), pod kreditom (naravno ), prema laičkom mišljenju ljudi koji su ga vidjeli (dakle ne procijenitelja) ne isplati ga se popravljati
ja od osiguravajuće kuće čini mi se neću dobiti adekvatnu naknadu. radi se o HOK-u, ako vam to šta znači
e sad

ni kriv ni dužan, ostaneš bez auta (što mi strašno komplicira život, jer sam samohrana majka i puno brže s autom stignem djetetu, jer dosta daleko radim, a i vozim oca ujutro da mi ga čuva i otpremi u školu, što mi je bez auta nemoguće), osiguravajuća kuća neće raditi slučaj dok ne dobiju izviješće od policije, dakle za 7-15 dana, očito neće isplatiti iznos kojim bi mogla kupiti auto iste kvalitete....a sve će to užasno potrajati, tako da će moji na poslu "morati" imati razumjevanja za moje kašnjenje na posao i odlaske ranije s posla ( zbog djeteta)
pitam se mogu li ja tu što napraviti da ne budem na gubitku, kako se postaviti, šta tražiti, koliko mogu dobiti
ja imam kasko, koji nije vezan za kredit, nego sam ga čisto uplatila bojeći se ovakvih stvari a značajan financiski gubitak ne mogu podneti pa mi to bilo dodatno osiguranje. rekli su mi da ne koristim svoj kasko da neću više novaca dobiti, možda samo ubrzati stvar
stvarno mi nije jasno zašto plaćamo ta osiguranja kad očito ti nikakvu sigurnost ne pružaju
prilično sam razočarana, ali eto nadam se da će mi neko od vas dati savjet kako da dođem do svojih novaca s obzirom da nisam kriva (odnosno moj tata) u toj prometnoj
Pa imas kasko. Ako nikako drugcije on ce ti pokrit troskove servisa, a ako je totalka trebali bi ti vratit 100% cijene vozila (buduci da je vozilo novo) i to bez obzira tko je skrivio nesrecu. Bitno je da je policija napravila zapisnik i da vozac nije bio pod utjecajem opijata. Sad, kolko ce to trajat, neznam. Prosle godine za razbijeni motor ja sam cekao cca 45 dana da osiguranje podmiri troskove servisa. Vjerujem da za auto moze biti samo brze.
_heX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 12:11   #45
Quote:
_heX kaže: Pogledaj post
Pa imas kasko. Ako nikako drugcije on ce ti pokrit troskove servisa, a ako je totalka trebali bi ti vratit 100% cijene vozila (buduci da je vozilo novo) i to bez obzira tko je skrivio nesrecu. Bitno je da je policija napravila zapisnik i da vozac nije bio pod utjecajem opijata. Sad, kolko ce to trajat, neznam. Prosle godine za razbijeni motor ja sam cekao cca 45 dana da osiguranje podmiri troskove servisa. Vjerujem da za auto moze biti samo brze.
misliš da ću za taj iznos moći uzeti drugi....mislim znam da neću moći zatvoriti kredit.....ali sam mislila nek ostane kredit, a u svom servisu/prodajnoj kući pokušam dogovoriti i uzeti drugi

ja sam štetu prijavila njegovom osiguravajućem društvu, jesam li trebala i svom u nekom roku, tj.postoili vremensko ograničenje za to, i ako postoji brojeli se tu neradni dani....mislim to se desilo juče, a neko mi je reka da treba prijaviti u roku od 48h, pa ne znam jeli to točno
__________________
đaba ti što imaš pločice na stomaku kad nemaš stolariju u glavi

fantazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 14:42   #46
Ozljede nastale od sudjelovanja u prometnoj nesreci-odsteta

Imao sam prometnu nesrecu prije par dana.Ja nisam kriv i osiguranje od osobe koja je kriva placa stetu na mom automobilu.
Imam trzajnu povredu vrata tako pise na nalazima iz hitne pomoci,pomaknut mi je jedan kraljeznjak,nije puno tako da necu biti invalid ali mogao bi osjecati bolove kasnije tijekom zivota,tako mi je rekla doktorica.Zanima me dali mogu tuziti osobu koja je prouzrocila nesrecu zbog mojih ozljeda koje sam zadobio u toj nesreci?Koliku odstetu mogu ocekivati ako tuzba prode? Ako imate bilo kakav savjet recite.Hvala puno!
__________________
HDZ=SDP
Bull7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 14:59   #47
Imaš pravo na naknadu i to od osiguranja, ne smisla tužiti osobu.
Skupi svu dokumentaciju i predaj zahtjev kao i za vozilo.
Ako se radi samo o lakšim ozljedama (bez fizikalne i sl, tj. ako sa doktorima ne budeš imao posla više od 10-tak dana), pripada ti oko 6 tisuća.
Ako si bio na bolovanju ili imao neke druge troškove zbog ozljeda priloži neki dokaz i traži i njihovu naknadu.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 20:55   #48
Bitno je da odštetni zahtjev daš najkasnije 30 dana od dana nesreće. zemi nekog odvjetnika i sretno !
Mirkec01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 22:13   #49
Quote:
Mirkec01 kaže: Pogledaj post
Bitno je da odštetni zahtjev daš najkasnije 30 dana od dana nesreće.
A zašto bi to bilo bitno?
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 23:13   #50
da, predaj zahtjev u kojem spomeni da imaš određenih tegoba i smetnji i da ćeš svu liječničku dokumentaciju o liječenju predočiti po završetku liječenja.

je li to bilo za radnog vremena možda? jesi li na bolovanju? bi li išao na fizikalnu terapiju? ako odgovaraš sa da - za tvoj info - ja sam za to dobila 15.000kn, isplatilo njegovo osiguranje po nagodbi, s njegove police.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 23:24   #51
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
je li to bilo za radnog vremena možda? jesi li na bolovanju? bi li išao na fizikalnu terapiju? ako odgovaraš sa da - za tvoj info - ja sam za to dobila 15.000kn, isplatilo njegovo osiguranje po nagodbi, s njegove police.
Sama fizikalna ne mora nositi toliko. Za trzajnu je 15 tisuća solidan iznos, i potrebno je ozbiljnije i dugotrajnije opravdano liječenje da se toliko dobije.
P.S. Ovo spominjem čisto da se sad ne polakomi i ne očekuje više nego što realno može dobiti, makar mi ne znamo kakve su mu ozljede.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 00:26   #52
Quote:
fantazy kaže: Pogledaj post
misliš da ću za taj iznos moći uzeti drugi....mislim znam da neću moći zatvoriti kredit.....ali sam mislila nek ostane kredit, a u svom servisu/prodajnoj kući pokušam dogovoriti i uzeti drugi

ja sam štetu prijavila njegovom osiguravajućem društvu, jesam li trebala i svom u nekom roku, tj.postoili vremensko ograničenje za to, i ako postoji brojeli se tu neradni dani....mislim to se desilo juče, a neko mi je reka da treba prijaviti u roku od 48h, pa ne znam jeli to točno
Zašto misliš da za taj iznos nećeš moći uzeti drugi auto?
Jedini "problem" je taj što će ti probati ostaviti razbijeni auto da ga ti prodavaš dalje,što nekad zna ispasti dobro.A nekad i ne.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 01:24   #53
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Sama fizikalna ne mora nositi toliko. Za trzajnu je 15 tisuća solidan iznos, i potrebno je ozbiljnije i dugotrajnije opravdano liječenje da se toliko dobije.
P.S. Ovo spominjem čisto da se sad ne polakomi i ne očekuje više nego što realno može dobiti, makar mi ne znamo kakve su mu ozljede.

čuj, meni se to dogodilo za radnog vremena. išla sam preko medicine rada, dakle. istu večer sam se javila u bolnicu, na kirurgiju, a onda preko m.r. sve....okulist-oftamolog, neuropsihijatar, kirurg, fizijatar, sve pretrage koje su oni vršili i na kraju fizikalnu terapiju prošla. sve je trajalo 4 mjeseca. rečeno mi je da tražim za izgubljeno vrijeme, pretrpljeni strah, bolove, troškove liječenja i to vrijeme, moguće posljedice....bla, bla.....što više nabrojala, to bolje....tražila 18, ponudili 15, prihvatila nagodbu i potpisala.
možda nije nevažno da spomenem: udario me stranac.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 07:36   #54
vjerovatno ću moći kupiti NEKI, al sumnjam da ću moći kupiti iste kvalitete
ne znam nepovjerljiva sam pa zato valjda
__________________
đaba ti što imaš pločice na stomaku kad nemaš stolariju u glavi

fantazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 08:57   #55
zašto ne pričekaš prvo da vidiš kako će sve ispasti, a ne unaprijed pretpostaviti da će te osiguranje oštetiti

moj brat je imao prije par mjeseci sudar, i osiguranje je odlučilo da ga neće popravljati i ono što su mu isplatili + otkup auta od servisa bilo mu je dovoljno da zatvori kredit i još mu je nešto sitno ostalo.

tako da nije baš sve uvijek crno
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 10:01   #56
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
zašto ne pričekaš prvo da vidiš kako će sve ispasti, a ne unaprijed pretpostaviti da će te osiguranje oštetiti

moj brat je imao prije par mjeseci sudar, i osiguranje je odlučilo da ga neće popravljati i ono što su mu isplatili + otkup auta od servisa bilo mu je dovoljno da zatvori kredit i još mu je nešto sitno ostalo.

tako da nije baš sve uvijek crno
malo sam ne povjerljiva...zato pitam za tuđa iskustva


a može li se ne zatvarati kredit nego uzeti novi auto....mislim postoji li kakva prepreka za to?
__________________
đaba ti što imaš pločice na stomaku kad nemaš stolariju u glavi

fantazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 13:29   #57
Za trzajnu ne budes dobio nista...

Ja sam imala tezak potres mozga, trzajnu ozljedu kraljeznice, a u bolnicu sam primljena sa teskom ozljedom (po toj njihovoj klasifikaciji)...

Tjedan dana sam imala gipsani šancov ovratnik..nisam spavala od bolova itd....i kaj se dogodilo...osiguranje unatoc svima nalazima nije priznavalo trzajnu ozljedu...trazili su da idem na ct, na sto ja nisam htjela ici, jer sam ionako na dan sudara 6 puta bila na rontgenu i jednostavno nisam htjela dodatno zracenje...

Nadam se da ces ti imati vise srece od mene...buduci da ja danas imam posljedice te proklete nesrece
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 14:41   #58
Quote:
cobico kaže: Pogledaj post
...osiguranje bez tehničkog ne vrijedi....
Vrijedi.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 19:45   #59
Quote:
cobico kaže: Pogledaj post
ma nemoj reči...a auto po zakonu tehnički neispravan...

nema šanse...osiguranje bez tehničkog ne vrijedi....dobiješ policu prije tehničkog al ti vrijedi samo ako je prošlo tehnički pregled a ostalo se smatra tehnički neispravnim vozilom...........bar je kod mene tako bilo
Pa jesi li se zapitao kako je moguće sklopiti policu bez tehničkog, ako je istina to što tvrdiš? Zar ne vidiš i sam očitu nelogičnost u svojoj tvrdnji?
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 18:25   #60
naplata štete...

molim pomoć....

eto konkretno, imao sam lakšu nezgodu i nismo zvali policiju
nego smo otišli direktno na osiguranje gdje sam samo ja ispunio papire i potpisao a on je, zbog žurbe, obećao (!) da će sve uredno ispunjeno i potpisano donjeti drugi dan.
prošlo je od toga 30 dana..ništa nije potpisao i sada izvrče priču..

meni su taj prvi dan, kada smo zajedno bili na osiguranju, rekli da mogu odmah krenuti na servis koji su mi predložili a da budemo u međuvremenu sredili papire..
e sada pitanje...!
dali sam sada ja kriv i dali budem ja snosio odgovornost jer me procjenitelj odmah poslao da saniram štetu bez kompletiranih dokumenata (rekao mi je da oni to tako rade!!!?)
napomenuo mi je da me sada budu (!) vjerojatno tužili jer im je došao račun na kojem je moje ime..
dali osiguranje ima pravnu osnovu uopće dizati tužbu protiv mene?
(njegov je auto uredno poslikan, no dokumenti nisu ispunjeni...)

hvala puno

d
solđer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.