Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2011., 14:35   #81
Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
Studiram u Osijeku i u studentskom centru mos jest kolko hoces. I tak jedan vikend kad sam bil doma u Krizevcima, odem do hotela "Kalnik", kad tamo kazu da mogu dobit samo jedan dorucak, rucak i veceru dnevno.
Jel zna netko gdje mogu naci u zakonu te odredbe jer se meni sve cini da oni sebi lepo doma nose visak hrane
U svakom studnetskoj menzi, kantini su ti drukčija pravila. Ja npr.u splitu, na nekim mejstima samo ja mogu doć sa svojom iksicom i nitko više, na nekima mogu dati bilo kome da koristi iksicu, za dorucak, rucak i veceru neznam nisam nikad to u menzama uzimala, ali npr. neko vrijeme su bile Lino lade, mogao si ih uzest dnevno koliko želiš, onda odjednom se stvrilo pravilo da ih možeš uzesti samo 5, tako i tunjevine, u nekim menzama je bilo takvo pravilo u nekim sve, a sve spadaju pod isto sveučilište, tj. sveučilište u splitu... neznam dali postoji neki pravilnika, ali izgleda da svako uvodi pravila koja mu odgovaraju.
Angie88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 15:05   #82
Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
Studiram u Osijeku i u studentskom centru mos jest kolko hoces. I tak jedan vikend kad sam bil doma u Krizevcima, odem do hotela "Kalnik", kad tamo kazu da mogu dobit samo jedan dorucak, rucak i veceru dnevno.
Jel zna netko gdje mogu naci u zakonu te odredbe jer se meni sve cini da oni sebi lepo doma nose visak hrane
Koliko dorucaka, rucaka i vecera obicno pojedes dnevno?
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 15:17   #83
Pravilnik o potpori za pokriće troškova prehrane studenata

Opća pravila ponašanja u restoranima i konzumacija hrane
klimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 15:42   #84
Quote:
Postoji još jedno ograničenje. To je nemogućnost da se kupi više od pet proizvoda iz iste grupe artikala. Blagajna ne dopušta ispis računa ako je na računu primjerice 6 kolača ili 6 sokova pa unaprijed treba obratiti pažnju na to ograničenje kako se ne bi događale neugodnosti vraćanja.
Ovo je to o čemu ja govorim, samo 5 lino lada, 5 tunjevina, ali vratiš se nakon 10minuta i u nekim menzama te puste da opet uzmeš 5.
Ili što se tiče posuđivanja iksice, negdje se drže tog pravila negdje ne.
Problem je što se svaka menza ne drži pravila i onda se studenti iznenade kad dođu u neku drugu menzu...
Angie88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 17:09   #85
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Koliko dorucaka, rucaka i vecera obicno pojedes dnevno?
jedem 5-6 puta dnevno, cemu to pitanje uopce ?


"(5) Korisnik potpore može ostvariti pravo na potporu za pokriće dijela troška prehrane pod
uvjetom da:
– je saldo dovoljan da pokrije potpore Ministarstva,
– ukupan novčani iznos potpore Ministarstv u tom danu ne prelazi četverostruko dnevno
pravo,
– broj pojedinačnih jela iz iste kategorije (juha, glavno jelo, itd…) u tom obroku (ručak,
večera) ne prelazi pet,
– broj drugih prehrambenih proizvoda u skupini mliječnih proizvoda i pića u tom obroku
ne prelazi pet."

znaci po tome ja mogu narucit npr 3 glavna jela i 2 priloga za rucak i isto napravit za veceru
__________________
Goa <3

Zadnje uređivanje unkn0wn : 01.12.2011. at 17:28.
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 16:58   #86
lijep pozdrav
zanima me pod koje pravo zapravo spadaju studentska pitanja? da li pod upravno pravo ili?

odnosno, kome se obratiti kada se fakultet za neke studente drži uvjeta (koje je sam propisao i koji su služeno i objavljeni), a za neke ne? s time da je riječ o apsolventima po predbolonjskom sustavu i svi smo potpisali identične ugovore u kojima su ti uvjeti i navedeni
thess is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 21:53   #87
Quote:
thess kaže: Pogledaj post
lijep pozdrav
zanima me pod koje pravo zapravo spadaju studentska pitanja? da li pod upravno pravo ili?

odnosno, kome se obratiti kada se fakultet za neke studente drži uvjeta (koje je sam propisao i koji su služeno i objavljeni), a za neke ne? s time da je riječ o apsolventima po predbolonjskom sustavu i svi smo potpisali identične ugovore u kojima su ti uvjeti i navedeni
Upravno pravo..

Ali o kakvim, ugovorima govoriš? Mi nismo ništa potpisivali
Loreanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 14:38   #88
ovako, prosle godine samo preko drzavne mature upisala studij upravnog prava u Osijeku, i ispisala sam se u 9. mjesecu. i sad sam opet prijavila maturu, i htjela bih se upisati na medijsku kulturu, zanima me jel bi ja onda morala placati taj faks? cula sam da neki nisu placali ponovno upis ako su se upisivali na drugi fakultet. ne znam. pomozite mi :S
timburton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 17:22   #89
ja znam da ja nisam plaćala...prvi put sam studirala godinu uz potporu ministarstva..ispisala se i onda polagala državnu i studirala besplatno opet...

e sad...nemojte mi se smijati ali ja sam i od toga odustala jer mi cilj upisati psihologiju i kako dvije godine nisam uspjela,oba sam puta upisala drugi studij i onda ga prekinula...
sad ako upišem psihologiju,znam da moram platiti godinu...ali koja je caka sa x-icom,pravima i sl?

napominjem nisam ponavljala godinu- jedne godine upisala jedan,druge godine drugi fax i odustala...
dakle ovo bi mi sad bio 3.put upis prve godine...zna li netko kako to ide??
__________________
~ dum spiro spero ~

Zadnje uređivanje drot13 : 24.03.2012. at 17:48. Reason: brisanje citata
maaaleeenaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 17:48   #90
Placala ili ne studij, cim kad redovno upisujes fakultet imas pravo i na x-icu, te ostale studentske dodatke. Dakle upisujes redovno prvu godinu bez obzira sto si prethodno studirala na 2 faksa. To ti se ne broji, ne broje se godine na sveucilistu nego konkretnom fakultetu.

Druga su stvar oni koji su premasili godine studiranja nakog studija pa dalje moraju si sami placati, ili oni studiji koji imaju izvanredno studiranje.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 19:38   #91
prebacivanje pravni u osijek na pravni u split

može li mi netko reći kakvo je pravo u splitu?konkretno kpp, međunardno javno, ustavno i mpp? hvala puno
pravos88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 18:07   #92
Imam par pitanja za sestru (studiramo isti faks samo sto je ona sad zavrsava prvu godinu)

Uglavnom, upisala se 2011/2012. IZVANREDNO na Odjel za kulturologiju u Osijeku, i ima dobar prosjek 4,3
Ona bi se željela prebaciti u REDOVNE iduće akademske godine i pisat će zamolbu.
Pitanje je što je najbolje donijeti da joj razmotre prebačaj jer gospoda u referadi ništa ne zna i rekli su da su prošle godine prebacili samo 2 osobe, jedna sa invaliditetom i druga sa prosjekom 4,9
Jeli njoj ide u korist ako donose potvrdu sa zavoda da je nezaposlena? Takodjer, kolegici mojoj s istog Odjela su u odbijenici napisali da ''papiri nisu pravovaljani'' a papiri jesu bili pravovaljani, iz porezne uprave.
Postoji li neki Zakon koji kaže kolka se kvota ljudi može prebaciti, koji minimalni uvjeti trebaju biti i slično tome, jer ne želimo da nas vozaju sa glupim izlikama a nemožemo im ništa jer su iznad nas i što god rekli naći će izliku jer je fakultet doduše nov i oni žive od školarina redovnih a pogotovo izvanrednih. A ima dobre uvjete kao što su minimalni prihodi po članu, neki ih ni nemaju, braća i sestre koji se školuju, roditelji nezaposleni itd.

Hvala vam unaprijed.
Mia90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 11:23   #93
status redovnog studenta

Redovna sam studentica već 3 godine, a sad je moja mama prepisala na mene svoj obrt(ja ću biti navedena kao vlasnik, ali neću obavljati posao). Sad me zanima ako ću izgubiti status redovnog student...
hella2601 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 18:05   #94
Slušanje neupisanog semestra

Ovako...s 1.godine mi je ostao 1 predmet nepoložen, upisala sam 2.godinu. Na 2.godini mi je isto ostao samo 1 nepoložen ispit i zbog tog ispita i onog nepoloženog s 1.godine nisam mogla upisati 3.godinu. Na kraju 2.godine sam se razboljela i fakultet mi je odobrio kasniji upis zbog bolničkog liječenja i samim tim odobreno mi je izlaziti na te nepoložene ispite do 3.mjeseca i slušanje 5.semestra bez upisivanja 3.godine. Dakle, ono što me zanima...smijem li slušati 6.semestar iako ga još nisam upisala? Te nepoložene ispite nisam uspjela položiti do ovog,3.mjeseca i sada sam zvanično još uvijek 2.godina a odslušala sam 5.semestar i položila sve što je bilo u tom semestru za položiti. Sada bih morala čekati listopad da tek tada upišem 3.godinu i onda čekati ožujak iduće godine kako bih nastavila s predavanjima. Ne bih htjela gubiti toliko vremena i sjediti besposlena, ako netko misli da se isplati pitati profesore da mi dopuste slušanje njihovih kolegija i rješavanje seminara. Ako se netko već našao u ovako nekoj zamrzlami....molila bih da mi se javi
Megy777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 18:27   #95
Ako si upisala parcijalno godinu, imaš pravo slušanja i polaganja ispita samo iz zimskog semestra, ne i ljetnog.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 18:59   #96
Question

Quote:
Miss Hyde kaže: Pogledaj post
Ako si upisala parcijalno godinu, imaš pravo slušanja i polaganja ispita samo iz zimskog semestra, ne i ljetnog.
Da, tek sam u petak upisala 2.ponavljačku godinu, koju sam odslušala i položila sve još prošle godine, osim tog jednog kolegija. Jasno mi je da imam pravo polagati ispite samo iz zimskog semestra....sada bih, u pravilu, godinu dana sjedila bzvze kod kuće pa me zanima ima li svrhe pitati svakog pojedinog profesora u ovom, tekućem semestru da mi dopuste slušanje njihovih kolegija (bez njihova potpisivanja i upisivanja ocjene na kraju ovog semestra). Ocjenu bih upisala tek kada budem službeno 3.godina
Megy777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 19:02   #97
Pa pretpostavljam da možeš sjediti i slušati predavanje, ali koja ti je korist od toga kad ćeš ispite smjeti polagati tek za više od godinu dana?
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 19:09   #98
Quote:
Miss Hyde kaže: Pogledaj post
Pa pretpostavljam da možeš sjediti i slušati predavanje, ali koja ti je korist od toga kad ćeš ispite smjeti polagati tek za više od godinu dana?
Samo je jedan kolegij na kojem pišemo pismeni i nakon pismenog usmeni. Ostali kolegiji se polažu kolokvijima. Znači, pretpostavila sam da bih smjela pisati i te kolokvije i kasnije samo otići na upis ocjene u indeks. Ne znam kako u praksi to funkcionira moja je bolest trenutno u fazi mirovanja, pa bih zaista voljela odsjediti predavanja dok još mogu sjediti. Bojim se da me prof.ne izgrde zbog tog...zato sam se ovdje prvo htjela raspitati.
Megy777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 19:13   #99
Pa ne možeš polagati kolokvije ako nisi upisala taj semestar.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 19:18   #100
da....nada umire posljednja....TNX na odgovorima!
Megy777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.