Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2011., 13:06   #2301
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Koliko-toliko uredni nalazi.
Hvala.
__________________
Život je kratak, a želja beskrajna...
Mireille22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 13:16   #2302
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Nalaz sedimenta urina??,spolna bolest??
spolna bolest isključena
bila je lagana upala,zaliječena antibioticima,ali siptomi ostali pa napravljena urinokultura koja je ok
jockerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 15:30   #2303
Jel sta opako i jel se tebam zabrinuti ako mi je GGT 41, a maximum piše da je do 35?
Bogomoljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 17:01   #2304
Quote:
Melisa26a kaže: Pogledaj post
Ovako, BlueWhale:

....

I to je to. Hvala ti!
Hrvoje.dr je odgovorio. Ugl. dobro je prepisat ovako sve nalaze a ne samo one parametre koji se vama čine važnima ili su izvan ref. vrijednosti, definitivno se tad dobiva bolji uvid. Sve najbolje

Quote:
Bogomoljka kaže: Pogledaj post
Jel sta opako i jel se tebam zabrinuti ako mi je GGT 41, a maximum piše da je do 35?
Ovako "odokativno" NE! Ne trebate se brinut. GGT je pokazatelj upale žućnih vodova i zlouporabe alkohola. Međutim, nije bitnije povišen a i nalazi sen uvijek komentiraju najbolje u sklopu kliničke slike.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 16.12.2011. at 20:26. Reason: spajanje postova + skraćivanje ogromnog quota
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 17:24   #2305
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Osim vrlo blage trombocitopenije i trombocita nejednakih vel.
Uredni nalazi.
Znači i nije zabrinjavajuće...
Molim Vas recite mi da li ta blaga trombocitopenija i trombociti nejednake veličine mogu imati veze sa tumorom??
Melisa26a is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 20:12   #2306
Quote:
Melisa26a kaže: Pogledaj post
Znači i nije zabrinjavajuće...
Molim Vas recite mi da li ta blaga trombocitopenija i trombociti nejednake veličine mogu imati veze sa tumorom??
Teoretski mogu.

Quote:
Bogomoljka kaže: Pogledaj post
Jel sta opako i jel se tebam zabrinuti ako mi je GGT 41, a maximum piše da je do 35?
Pročitajte prvi post
Uredan nalaz.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 16.12.2011. at 20:24. Reason: spajanje postova
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 22:57   #2307
Znači ipak je moguće...
Dobro, neću stvarati paniku, vidjet ćemo još drugu krvnu sliku,pa ctg.
Puno Vam hvala!
Melisa26a is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 12:40   #2308
Quote:
Melisa26a kaže: Pogledaj post
Znači ipak je moguće...
Dobro, neću stvarati paniku, vidjet ćemo još drugu krvnu sliku,pa ctg.
Puno Vam hvala!
Na kakav tumor mislite? Tumor mozga?
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 16:07   #2309
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Na kakav tumor mislite? Tumor mozga?
Nije mi se baš doktorica izjasnila, da li tumor mozga ili tumor hipofize! Ali nešto od toga.
Melisa26a is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 03:17   #2310
Quote:
Melisa26a kaže: Pogledaj post
Nije mi se baš doktorica izjasnila, da li tumor mozga ili tumor hipofize! Ali nešto od toga.
Trombocitopenija može ići uz neke tumore, najčešće hematološkog podrijetla (limfomi, leukemije i sl.) Inače, trombocitopenija ima mnogo uzroka osim malignih. Mislim da je stvarno teško povezat manjak trombocita s tumorom mozga, gotovo nemoguće tako su po meni niski trombociti samo usputan nalaz koji nema veze s eventualnim tumorom. Dali uzimate kakve lijekove, lijekovi znaju izazivat trombocitopenije? Ma uglavnom, mislm da se ne treba za sad fokusirat na trombocite već treba naći uzrok glavoboljama i povraćanju.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 17:47   #2311
Hematoloski nalaz

Molim akomi netko moze rastumaciti nalaz krvi djeteta starog 6 godina,tj. reci da li je uredan ili ne.

leukociti 8.89
eritrociti 4.07
hemoglobin 114g/L
hematokrit 0.330L/L
MCV 81.1FL
MCH 28.0pg
MCHC 345g/L
TROMBOCITI 281


RDW-SD 38.5fL
RDW-CV 13.3%
PDW 7.9fL
MPV 8.2fL
P-LCR 11.8%
PCT 0.23%


NEUT 51.7%
LYMPH 27.2%
MONO 20.7%
EO 0.1%
BASO 0.3%
maja112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 18:05   #2312
Quote:
maja112 kaže: Pogledaj post
Molim akomi netko moze rastumaciti nalaz krvi djeteta starog 6 godina,tj. reci da li je uredan ili ne.

leukociti 8.89
eritrociti 4.07
hemoglobin 114g/L
hematokrit 0.330L/L
MCV 81.1FL
MCH 28.0pg
MCHC 345g/L
TROMBOCITI 281


RDW-SD 38.5fL
RDW-CV 13.3%
PDW 7.9fL
MPV 8.2fL
P-LCR 11.8%
PCT 0.23%


NEUT 51.7%
LYMPH 27.2%
MONO 20.7%
EO 0.1%
BASO 0.3%
Ne može, pročitajte prvi post pa nadopunite pitanje. Čitanje nalaza je jedno a tumačenje drugo (tumačenje ide u sklopu kliničke slike, anamneze, u ovom slučaju barem napišite razlog vađenja krvi i tegobe koju su vas dovele kod dr.).
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 18:14   #2313
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Ne može, pročitajte prvi post pa nadopunite pitanje. Čitanje nalaza je jedno a tumačenje drugo (tumačenje ide u sklopu kliničke slike, anamneze, u ovom slučaju barem napišite razlog vađenja krvi i tegobe koju su vas dovele kod dr.).
Kolega BlueWhale, nemojte biti tako strogi. Naime, post je premješten s ppdf-a Dječje zdravlje pa forumašica nije imala prilike pročitati prvi post.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 18:28   #2314
Temperatura od 39-40.5 stupnjeva,koja se niti nakon davanja lijeka za snizavanje temperature nije spustala.Djete se zali na glavobolju,jako je blijedo.Ne kaslje,ne curi mu nos.Nikakvih drugih simptoma nema.
maja112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 18:53   #2315
Quote:
maja112 kaže: Pogledaj post
Temperatura od 39-40.5 stupnjeva,koja se niti nakon davanja lijeka za snizavanje temperature nije spustala.Djete se zali na glavobolju,jako je blijedo.Ne kaslje,ne curi mu nos.Nikakvih drugih simptoma nema.
Isprike onda na komentar, nisam išao za tim da je post prebačen
A po laboratorijskim nalazima bi se samo dalo zaključit da dijete ima anemiju i to vjerojatno sideropeničnu (manjak željeza), u prilog tomu ide i bljedoća. Trebalo bi po meni, ako nema nekakvog vidljivog upalnog žarišta isključiti meningitis. Treba mu svakako kompletan pregled pedijatra ili obiteljskog liječnika te eventualno po procjeni liječnika konzultacija s infektologom.
Eventualno vidjet kakvo je željezo, TIBC i feritin.
Kad su počeli prvi simptomi i kako? Jel naglo nastala temperatura i glavobolja ili je u početku bilo malo šmrcanja, kašljanja? Ima li kakav osip po koži?
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 19:07   #2316
Prije 2 dana prvo temp. na 39,a kasnije rasla do 40.5.Nakon lijeka za snizavanje temp. uspjela pasti na 39 i tako se stalno drzi.Danas izvadena krv,glavobolja je nastupila drugi dan nakon prve temperature,nije niti kasljao niti smrcao prije niti sada.Poslusana su mu pluca,pregledana uha i grlo,nista nije nadeno danas.Momentalno umjesto lupocet sirupa dobili ibruprofen za temperaturu.Sutra sa nalazima natrag doktoru ali me je zanimalo da li je nalaz krvi uredan ili ne dugo mi je cekati do sutra.
maja112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 19:12   #2317
Quote:
maja112 kaže: Pogledaj post
Prije 2 dana prvo temp. na 39,a kasnije rasla do 40.5.Nakon lijeka za snizavanje temp. uspjela pasti na 39 i tako se stalno drzi.Danas izvadena krv,glavobolja je nastupila drugi dan nakon prve temperature,nije niti kasljao niti smrcao prije niti sada.Poslusana su mu pluca,pregledana uha i grlo,nista nije nadeno danas.Momentalno umjesto lupocet sirupa dobili ibruprofen za temperaturu.Sutra sa nalazima natrag doktoru ali me je zanimalo da li je nalaz krvi uredan ili ne dugo mi je cekati do sutra.
Ugl. nalaz krvi nije strašan i ne govori za neku infekciju (pogotovo bakterijsku). Ja bih još na mjestu dr. bio izvadio sedimentaciju i CRP koji su upalni parametri. Javite
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 19:15   #2318
Hvala vam puno,javimo se.
maja112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 22:55   #2319
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Trombocitopenija može ići uz neke tumore, najčešće hematološkog podrijetla (limfomi, leukemije i sl.) Inače, trombocitopenija ima mnogo uzroka osim malignih. Mislim da je stvarno teško povezat manjak trombocita s tumorom mozga, gotovo nemoguće tako su po meni niski trombociti samo usputan nalaz koji nema veze s eventualnim tumorom. Dali uzimate kakve lijekove, lijekovi znaju izazivat trombocitopenije? Ma uglavnom, mislm da se ne treba za sad fokusirat na trombocite već treba naći uzrok glavoboljama i povraćanju.
Puno hvala!
Danas je stigao i drugi nalaz, uredan je!
Vidjet ćemo ostale pretrage, ali sad sam mirnija.
Puno hvala!!
Melisa26a is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 21:51   #2320
hormonski nalaz

pozdrav
bila bih jaaaako zahvalna kad bi mi netko objasnio nalaz hormona jer kod ginekologa trebam tek sljedeći mjesec, a umirem od znatiželje... sama se baš ne kužim,al vidim da mi nešto nije u normalnim granicama,pa ako netko zna, svaka info dobrodošla

estradiol 42 ( folikul.faza 110-1100)
( ovul.faza 360- 2200)
(lutein.f. 360-1100)

LH 2.9 ( f.f. 3-12)
(o.f. 20-200)
(l.f. 1-16)

FSH 2.9 (f.f. 2-12)
(o.f. 8-20)
(l.f. 1-10)

prolaktin 6.5 (4-23)

testosteron ukupni 1.3 ( 0.2-2.6 )

vadila sam ih 4. dan menstruacije, imam 23 god, a vadila sam ih jer su mi neredovite...

hvala
__________________
See ya :)
coma black is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.