Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2012., 00:58   #261
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Zato i treba imati svoje ljude.
Aha. Npr. 'svog čovjeka' u državnom inspektoratu? To je jeftinije.
Quote:
Recimo, ako imaš ugovor za zaštitu na radu, u slučaju nadzora doći će ti i tvoj čovjek, kojega uredno plaćaš mjesečno za to. Kao vanjskog naravno.
Ali većina malih poduzetnika može samo sanjati da plaća takve vanjske .

A koliko su pouzdani - u par navrata nije mi došao nadzorni da pregleda armaturu na gradnji , unaprijed dogovoreno (kao, ne treba, jer se ja kužim u to, strojari kuže statiku).

Ugledni arhitektonski ured napravo mi projekt za stambenjak, a referent na općin tri puta vraća projekte, svaki put zbog druge tričarije. Ne da dozvolu (čeka kovertu, ma evo mu k., ne dam).
Koji zakoni... ma mafija.

Quote:
Pošalje mu dobrog odvjetnika.
I možda dobiješ deset drugih inspekcija da te maltretiraju?
Plati i šuti!

Quote:
I sumnjam da baš tako često inspektori traže nešto "protivno zakonu". Obično znaju propise.
Ma znaju oni propise, ali skupljaju lovu.
Imaju firme u koje ne smiju ići, A negdje moraju naplatiti.
'To vam je kazna i do 15000, ali platite 2000!'
Za što da platim, kada nisam po zakonu u prekršaju?
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 05:44   #262
Quote:
Errico kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali jesi li ti ikada imao doticaja s našom birokracijom? Da jesi, onda bi znao da je to pretežito stari YU kadar koji i dan danas jednako misli i radi kao i prije 30 godina pa čak i oni mlađi su od tih starih prodonja poprimili isto ponašanje. A kako i ne bi kad su to sve potomci za koje su se ljubomorno čuvala radna mjesta.
Evo ja sam i neki dan imao sukob s takvima, samo ne u poreznoj već u mirovinskom i to opet zbog njihovog propusta i nerada. Uopće nema razlike dođeš li u poreznu ili mirovinsko ili zdravstveno...kao da si se vratio u prošlost, medju nedodirljive drugove i drugarice. Da, drugovi i drugarice skoro svi odreda. Znade to dobro drugarica Nada Čavlović zato i neda na svoje pulene jer dobro su odradili posao i sad treba nastaviti dalje, treba kupiti pinku na kamatama, na ovrhama i na raznoraznim drugim naknadama u postupku. Sve je to lipi moj smišljeno unaprijed i budi siguran da oni koji su zaista utajili porez, na tim listama nisu. A posao porezne uprave nije samo naplata prijavljenih prihoda, već i pronalaženje i spriječavanje onih koji posluju u potpuno crnoj zoni.

Nego, ovo što su učinili i prije svega način na koji su to učinili, za ovu državu će imati više štete nego koristi. Jednokratno će država profitirati, ali dugoročno će uništiti i ono malo pozitive koja je još u narodu preostala.

S poreznom presijom i uvođenjem novih poreza i povećavanjem starih, sugurno nećemo daleko dogurati.
Shvatio sam da si osobno pogoden cekanjem poreznog rjesenja 4 godine o zato ne treba konstruirati teorije zavjere na bazi tzv. drugova i drugarica.
Previse si citao spijunske romane. Kao da neki imaginarni "komunjare" drze u svojim rukama nasu birokraciju.
Godine 1990. tko se tek zaposlio u drzavnoj ustanovi s npr. 20-25 godina, sad vec ima 42-47 na grbaci. Poznati smo po ranom umirovljenju tako da starih kadrova ima jos rlo malo.
Ako treba ukazati na nerad i korupciju vjeruj da mi je potpuno svejedno dolazi li navedeno s lijeva ili s desna.
I sam sam kupio stan u zgradi prije petnaestak godina, otisao u opcinu gdje je i porezna i razrezali mi u roku pola sata iznos i dali uplatnicu.
Bijah naravno nezadovoljan jer je uzeta vrijednost nekretnine po tablicama a ne po iznosu iz ugovora.
Zasto si ti morao cekati 4 godine nije mi jasno. Mislim da bi ti odvjetnik pojasnio da sgurno postoji mogucnost da porez od 5 % platis po vrijednosti iz ugovora, unatoc tome sto ti nije razrezan. Ako si stavio manju vrijednost od naknadno procijenjene, platiti ces samo razliku i ktu. na nju.
Sumnjam da bi naknadna procjena ispala manja od cijene iz ugovora.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 07:03   #263
Quote:
MučkoĐubre kaže: Pogledaj post
Porezna blokira racun zbog duga HRTu? Daj jos koji biser, molimte.
Tko govori o blokiranju od strane pu?

Bit moje napomene je bio u blokadi i iznosima (tj., kako nismo svi pred zakonom isti) a ne u subjektu blokade.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 07:24   #264
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Tko govori o blokiranju od strane pu?

Bit moje napomene je bio u blokadi i iznosima (tj., kako nismo svi pred zakonom isti) a ne u subjektu blokade.
Ne, bit tvoje napomene je bio ono sto si boldao u mojem prijasnjem postu.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=131

Quote:
Quote:
MučkoĐubre kaže:
Ne blokira porezna nikakav racun zbog 100 kuna. Cak ni ne salje opomene, nego samo baca kamate. Imao sam otvoren trajni nalog za uplatu predujma poreza na prihod od imovine i imovinskih prava, i jedan mjesec nesto nije proslo, i taj dug se vukao skoro godinu dana bez ikakvih problema, uz naravno zateznu kamatu. Na kraju sam na tih 300 kuna platio skoro punu godisnju kamatu od 14% (mislim da je to bilo 14 tad, a sad da je 12) i to je to. Nikakve ovrhe.

Doprinose ti placa poslodavac ako imas dohodak od nesamostalnog rada. Postoje i drugi oblici rada i dohodaka, gdje placas sam.
Ma nemoj?

Hint: ovrha hrt?
Ja sam pricao o poreznoj upravi, i da ona nikog ne blokira zbog sitnih dugova, kako vi demagozi, populisti, pravednici i naricatelji nad sudbinama 'malih ljudi' volite lagati.

Na sto ti, buduci da nemas nikakvih argumenata, povlacis ovrhu HRTa.
__________________
Triput mjeri, jedanput rezi.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 07:35   #265
Vlada naplaćuje dugove: U tri tjedna stotine dužnika ostaje bez kuća i auta!

http://www.jutarnji.hr/vlada-krece-u...nika-/1044926/

i btw: ovo oko Butkovića i honorara moglo bi biti i točno da nije uplaćivao ili nije 'znao' da treba - možda nisu uplaćivali oni za koje je radio kao honorarac , jer ima dva načina jedan gdje firma treba uplatiti za njega a drugi gdje on sam mora (u ovom slučaju mora biti dužan i PDV), e sad kako se on vodi ne znam a neda mi se tražiti njega na listi
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 08:22   #266
Nemojte zaboravit da su za lose stanje u drzavi iskljucivo krivi POLITICARI koji su obnasali bilo koju funkciju od njezina 1.dana.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 09:08   #267
Jel može link na listu srama, nemogu ju naći?
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 09:08   #268
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Nemojte zaboravit da su za lose stanje u drzavi iskljucivo krivi POLITICARI koji su obnasali bilo koju funkciju od njezina 1.dana.


i stalno se vrte u krugu.
i stalno nas vrte u krugu.
kvadratura kruga
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 09:25   #269
Quote:
Bozy kaže: Pogledaj post
Jel može link na listu srama, nemogu ju naći?
http://duznici.porezna-uprava.hr/
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 10:00   #270
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Nemojte zaboravit da su za lose stanje u drzavi iskljucivo krivi POLITICARI koji su obnasali bilo koju funkciju od njezina 1.dana.
Mislim da ipak narod ima vlast kakvu zaslužuje. Velika većina ljudi se vodi onim načelom iz socijalizma/komunizma: ne diram državu pa valjda neće niti država mene dirati. U to doba to je vjerojatno bio zdrav rezon jer nije bilo smjenjivosti vlasti. No, sada to ipak postoji, ako ne ranije onda svake četiri godine. Koliko se HDZ upristojio nakon 3. siječnja 2000. godine?
nepoderivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 11:31   #271
Da rekapituliram malo...
13066 fizičkih osoba koje obavljaju djelatnost, s dugom iznad 100 000kn
7124 pravne osobe, s dugom iznad 300 000kn
82180 građana, s dugom iznad 15000kn.
( i "sitniš" ispod tih iznosa zanemarimo...)

Pa dobro jel itko u ovoj državi plaća porez i ostala davanja osim mene...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 11:39   #272
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
Da rekapituliram malo...
13066 fizičkih osoba koje obavljaju djelatnost, s dugom iznad 100 000kn
7124 pravne osobe, s dugom iznad 300 000kn
82180 građana, s dugom iznad 15000kn.
( i "sitniš" ispod tih iznosa zanemarimo...)

Pa dobro jel itko u ovoj državi plaća porez i ostala davanja osim mene...
Ko te silija da placas!?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 12:03   #273
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Vlada naplaćuje dugove: U tri tjedna stotine dužnika ostaje bez kuća i auta!

http://www.jutarnji.hr/vlada-krece-u...nika-/1044926/

i btw: ovo oko Butkovića i honorara moglo bi biti i točno da nije uplaćivao ili nije 'znao' da treba - možda nisu uplaćivali oni za koje je radio kao honorarac , jer ima dva načina jedan gdje firma treba uplatiti za njega a drugi gdje on sam mora (u ovom slučaju mora biti dužan i PDV), e sad kako se on vodi ne znam a neda mi se tražiti njega na listi
Nadam se da će i Butković ostati bez 1,5 milja kunića. Stoji ponosno na 54 mjestu grada Agrama.

http://www.hrsvijet.net/index.php?op...zno&Itemid=361
carlosan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 12:05   #274
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post


i stalno se vrte u krugu.
i stalno nas vrte u krugu.
kvadratura kruga
Ovaj krug sam smislio
ovaj krug sam stvorio
ovaj krug sam razbio
u vetar rasuo.....ekv
carlosan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 12:37   #275
Quote:
ZnaSeTkoJe kaže: Pogledaj post
Krenuo sam pisati odgovor, no odustao sam. Ugodan dan.


you dodged a bullet there

skoro te nasamario da elaboriraš

pa nije nekretnina auto
SimBin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 12:48   #276
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Neka ga sami umanje, taj doprinos određuje Skupština komore koju sami biraju:

Članak 23.
Skupština Komore:
1. donosi
- Statut i izmjene i dopune Statuta,
- odluku o obveznicima, visini i osnovici komorskog doprinosa, te načinu i rokovima
plaćanja,
- poslovnik o radu Skupštine,
- program rada i financijski proračun,
- odluku o osnutku i ukinuću područnih obrtničkih komora,
- odluku o raspisivanju i provoñenju izbora, te
- ostale akte koji nisu u nadležnosti Upravnog odbora i drugih tijela Komore;


Država se ne smije petljat ako oni sami izglasaju velik doprinos, u tom dijelu su autonomni...
Je, ali ti tu fali podatak koliko puta sveukupno su uputili otvoren poziv svekolikom članstvu.. hoćeš da ti ja kaže? Koliko je meni poznato, do unatrag par godina - ni jedan!
Znaš zašto? Jer bi se dogodilo da članovi skupštine ostanu bez finih para

Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Vlada naplaćuje dugove: U tri tjedna stotine dužnika ostaje bez kuća i auta!

http://www.jutarnji.hr/vlada-krece-u...nika-/1044926/
Prvo i osnovne - pravomoćna riješenja se ne dobivaju tako brzo, čak ni kad država radi u korist vlastite guzice..
..a drugo - koji će moj kuki sa svim tim?
Državi nije u cilju da si nakrca svu tu pokretnu i nepokretnu imovinu i onda pokušava izvući iz toga lovu, nego će se ići rađe dogovarat na sto sedam načina da dobivaju šušku.

Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Ko te silija da placas!?
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 13:09   #277
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
.....
I da skratim, sada je na sudu , jer gospođa inspektorica želi suprotno svim zakonskim odredbama naplatiti masnu kaznu.

Da nastavim?
....
Ne trebas nastavljati jer lupas bezveze o necemu o cemu nemas pojma.
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 13:11   #278
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
....
Najveći problem, da budemo iskreni, i jest s tim gazdama koji rade još od 80-tih, jer na takve stvari nisu niti navikli niti žele davati novce. Dok ih ne opali po džepu.
Tocno.
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 13:35   #279
Sada i Butkoviću treba oduzeti kuću i automobil sa vozačem.Baš ćemo vidjeti ima li SDP snage za to.
no_game22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 13:53   #280
Quote:
no_game22 kaže: Pogledaj post
Sada i Butkoviću treba oduzeti kuću i automobil sa vozačem.Baš ćemo vidjeti ima li SDP snage za to.
Ima moj qu....

Tko će onda pisati hvalospjeve veleizdajnicima?

Će Butko odma da izmisli intervju sa Zokijem!!!
carlosan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.