Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2013., 19:30   #1
Porezna kartica i promjena prebivališta Sl. Brod - Zagreb

Trenutna porezna kartica mi glasi na Slavnoski Brod. trebao bih sada se prijaviti u ZG i trebao bih imati poreznu karticu u ZG-u.

Da li prvo trebam se odjaviti u Slavonskom Brodu ili mi je dosta doči u ZG u poreznu s prijavljenim prebivalištem.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 19:13   #2
Samo odes u Poreznu u Zagrebu (u Novom zagrebu - ne znam tocnu adresu) i tamo sve obavis.
Kira Frenchie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 13:46   #3
PK se izdaje u Poreznoj upravi u ZG je to u Aveniji Dubrovnik velika poluokrugla staklena zgrada. Kada je prvi put dobiješ, predaš je tvom poslodavcu koji je mora čuvati i svaki put kad mjenjaš posao PK ide s tobom kod novog poslodavca. Za izdavanje porezne kartice treba ti osobna iskaznica.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 15:58   #4
Izgubljena porezna kartica?

Ne znam je li pravo mjesto za ovo pitanje, ako nije ispričavam se, slobodno mičite.

Imam ovakvu situaciju, ovaj tjedan sam prešla u novu firmu (inače sestrinsku firmu u sklopu grupe) i saznam da mi treba porezna kartica od starog poslodavca, a stari poslodavac (konkretno gospođe u odjelu za plaće) kažu da trenutno ne mogu nigdje naći moju poreznu karticu, "kao da je upala u crnu rupu".

Može li mi netko odgovoriti kako postupiti konkretno u ovakvom slučaju? Da li u slučaju da se ne pronađe moja kartica, moj bivši poslodavac traži od porezne duplikat te porezne, ili ja moram ići osobno vaditi duplikat?
Da li je u tome slučaju potrebno od bivšeg poslodavca tražiti nekakvo pismeno objašnjenje za poreznu, kao razlog traženja duplikata ili samo dođem u Poreznu i tražim duplikat?


Unaprijed hvala na bilo kakvoj pomoći i oprostite ako je pisano na krivom mjestu.
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 18:32   #5
Samo odeš u poreznu upravu i tražiš da ti izdaju prijepis (ili duplikat, zaboravila sam točno kako oni to zovu). Ne treba ti ništa od poslodavca.
Imala sam nedavno takav slučaj. Radnik uzeo poreznu karticu da promjeni podatke na njoj i negdje ju zametnuo. Bez problema je dobio drugu.
Pretpostavljam da je svugdje isto.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 08:53   #6
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Samo odeš u poreznu upravu i tražiš da ti izdaju prijepis (ili duplikat, zaboravila sam točno kako oni to zovu). Ne treba ti ništa od poslodavca.
Imala sam nedavno takav slučaj. Radnik uzeo poreznu karticu da promjeni podatke na njoj i negdje ju zametnuo. Bez problema je dobio drugu.
Pretpostavljam da je svugdje isto.
Hvala ti puno na odgovoru! Samo još jedno pitanje, uskoro ću promjeniti adresu stanovanja, znači da samo napomenem poreznoj kada tražim duplikat porezne kartice, da sam promjenila adresu stanovanja? Što mi je potrebno od dokumenata? Samo osobna sa novom adresom?

Zadnje uređivanje dalek : 06.06.2013. at 09:04.
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 09:53   #7
Quote:
dalek kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno na odgovoru! Samo još jedno pitanje, uskoro ću promjeniti adresu stanovanja, znači da samo napomenem poreznoj kada tražim duplikat porezne kartice, da sam promjenila adresu stanovanja? Što mi je potrebno od dokumenata? Samo osobna sa novom adresom?
Bio sam baš jutros, trebala mi je porezna, potvrda prebivališta, pošto mi je na osobnoj boraviše u SB, popunio formular, u biti 30 sec posla sve skupa.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 21:01   #8
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Bio sam baš jutros, trebala mi je porezna, potvrda prebivališta, pošto mi je na osobnoj boraviše u SB, popunio formular, u biti 30 sec posla sve skupa.
Dakle,za promjenu adrese u papirima sa porezne uprave dovoljno je ponijeti osobnu iskaznicu (ili uvjerenje o prebivalištu)?
CBGB is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 22:32   #9
Meni je trebala potvrda o prebivalištu pošto mi je na osobnoj druga.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 21:02   #10
izgubljena porezna kartica

da li netko zna šta u slučaju ako se izgubi porezna kartica.na stranici porezne to naravno nema,kao da je to tehnologija za nevidljivi avion,nema nigdje informacija
krumpir-salata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 21:13   #11
Quote:
krumpir-salata kaže: Pogledaj post
da li netko zna šta u slučaju ako se izgubi porezna kartica.na stranici porezne to naravno nema,kao da je to tehnologija za nevidljivi avion,nema nigdje informacija
Ideš na poreznu upravu i dobiješ duplikat. Jednostavno.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 21:24   #12
to je tako sigurno ili nagađaš.neće me gnjaviti zbog toga ?
krumpir-salata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 21:46   #13
Quote:
krumpir-salata kaže: Pogledaj post
to je tako sigurno ili nagađaš.neće me gnjaviti zbog toga ?
Sigurno. Provjereno. Neće te gnjaviti, dobit ćeš novu PK.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 09:54   #14
ukoliko se radi o preseljenju unutar zagreba (znači prirez je isti), treba li mijenjati adresu na PK kartici?
promijenio sam adresu na osobnoj
šenoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 20:22   #15
Pozdrav,
kad sam dobila posao u zgu mijenjala sam boravište i pritom mi je to prvi posao pa sam karticu izradila na mjestu prebivališta. radim već 4mj da bi mi tek neki dan rekli da moram u poreznu promijeniti to jer ih ovi kao stalno zovu. radim na zamjeni pa su valjda mislili ovi sa posla da neću dugo pa mi nisu rekli, a ja nisam znala jer to mi je prvi posao, ne znam sve te detalje. e sad treba li mi i potvrda o boravištu i hoće biti neki problem što sad tek nakon 4mj ja dolazim mijenjati podatke na poreznoj kartici?
Hvala
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 20:19   #16
Imam jedno pitanje u vezi poreznih kartica.
Na mojoj PK su sin i kćer.
Sin ima 19 godina, student je i preko ljeta će raditi sezonski preko student servisa. Hoće li on tada trebati imati svoju poreznu karticu?
Kćer ima 17, možda će i ona raditi. Hoće li i ona morati imati svoju PK iako je maloljetna?
kunjkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 19:15   #17
Preko stud.servisa ne treba PK!
__________________
..sometimes it sucks being too STRONG, because people begin to think It's okay to continually HURT ME over and over again...
La felicidad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 11:17   #18
dali pri svakom novom zaposlenju treba vadit novu PK karticu? izvadio sam za prvi posao 2009.g ..treba nova ili je i ta vazeca?
GoLuBiNhO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 08:13   #19
Ako nisi mjenjao ništa od podataka sa kartice, važeća je.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 08:41   #20
Pitanjce

Pozdrav,
imam jedno pitanje. Do prije tjedan dana imala sam prebivalište u jednom gradu i tako mi stoji u PK kartici. Sada sam promijenila prebivalište (drugi grad, druga županija) i isti dan sam prijavila boravište u gradu u kojem sam do tada imala prebivalište. Budući da se prirezi plaćaju po mjestu boravišta, da li sam dužna tu promjenu prijaviti u poreznoj?
jerro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.