Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Iza katedre

Iza katedre Rad i bivstvovanje u sustavu znanosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2017., 10:52   #41
Na mojoj instituciji od straha da će mnogi ostati bez docenture koji je postojao unazad 2-3 godine, došlo je do toga da je u zadnjih godinu dana docentura dana apsolutno svima koji su imali zadovoljene formalne uvjete. A to su svi jer su uvjeti smiješni.

Kako je kod vas?
trener morskih pasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 10:43   #42
Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post
Na mojoj instituciji od straha da će mnogi ostati bez docenture koji je postojao unazad 2-3 godine, došlo je do toga da je u zadnjih godinu dana docentura dana apsolutno svima koji su imali zadovoljene formalne uvjete. A to su svi jer su uvjeti smiješni.

Kako je kod vas?
fifti-fifti, ovisno o šefovima i njihovim križaljkama, neovisno o raspoloživim koeficijentima, nastavnom opterećenju, formalnim uvjetima (minimalno ispunjenim ili kakvim god).
onima koji su "dobili" docenturu jasno je dano do znanja da nemaju šanse za daljnje napredovanje, što nažalost ne sprečava pljuvačinu po ljudima koji idu u reizbor.
ostali su poslijedoktorandi do isteka ugovora, a "do onda će se vidjeti...". što će se točno vidjeti, ne zna se. poslijedoktorandi vjerojatno vrata.
nema is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 11:29   #43
Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post
Na mojoj instituciji od straha da će mnogi ostati bez docenture koji je postojao unazad 2-3 godine, došlo je do toga da je u zadnjih godinu dana docentura dana apsolutno svima koji su imali zadovoljene formalne uvjete. A to su svi jer su uvjeti smiješni.

Kako je kod vas?
Kod nas je u zadnjih par godina jako puno profesora otislo u mirovinu. Tako da su gotovo svi koji imaju uvjete napredovali u docente. Ali vecina je bila pred istekom 10 godina. Naravno, uvjeti su smijesni (ali to je druga prica), obicno je najveci problem nedovoljno opterecenje u nastavi.

Za 3-5 godina pojaviti ce se problem napredovanja velikog broja novih docenata. Tj. vecina ce u barem jedan reizbor. Ne zbog nedostataka koeficijenata ili nezadovoljavanja uvjeta, vec se zbog obavezne piramidalne strukture mora cekati da jedan profesor ode u mirovinu, drugi napreduje u redovitog u trajnom, treci u redovitog i tek onda moze docent u izvanrednog. U sadasnjoj situaciji ne bi me cudilo da neki mirovinu docekaju kao docenti. Jer se prije 10-15 godina moglo vrlo brzo napredovati (odmah u docenta i svake tri godine dalje, uz bezvezne uvjete) i ima redovitih profesora sa 36-37 godina...
Stingray is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 16:12   #44
Quote:
Stingray kaže: Pogledaj post
Za 3-5 godina pojaviti ce se problem napredovanja velikog broja novih docenata. Tj. vecina ce u barem jedan reizbor. Ne zbog nedostataka koeficijenata ili nezadovoljavanja uvjeta, vec se zbog obavezne piramidalne strukture mora cekati da jedan profesor ode u mirovinu, drugi napreduje u redovitog u trajnom, treci u redovitog i tek onda moze docent u izvanrednog. U sadasnjoj situaciji ne bi me cudilo da neki mirovinu docekaju kao docenti. Jer se prije 10-15 godina moglo vrlo brzo napredovati (odmah u docenta i svake tri godine dalje, uz bezvezne uvjete) i ima redovitih profesora sa 36-37 godina...
Koliko znam piramidalna struktura nikada nije zaživjela, niti je to bilo kakva zakonska obveza. To su pokušali uvesti za vrijeme Jovanovićevog mandata, ali nisu uspjeli nametnuti.

Jedino što više ne puštaju napredovanje u izvanrednog za 3 godine, već se mora čekati punih 5.
trener morskih pasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 18:15   #45
E da, još jedno pitanje.
Jel istina da postoje slučajevi gdje se ljudi provuku i napreduju u docente i izvanredne profesore bez doktorata?
Mislim da mi je netko spomenuo da ima takvog na faksu, ali ne mogu se sad točno sjetiti tko, ni o kojem je faksu riječ.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 19:37   #46
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
E da, još jedno pitanje.
Jel istina da postoje slučajevi gdje se ljudi provuku i napreduju u docente i izvanredne profesore bez doktorata?
Mislim da mi je netko spomenuo da ima takvog na faksu, ali ne mogu se sad točno sjetiti tko, ni o kojem je faksu riječ.
Da bi postao docent moraš biti izabran u znanstveno zvanje znanstvenog suradnika. A da bi bio izabran u znanstvenog suradnika moraš imati doktorat.
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 15:24   #47
Tko je jamio...

http://www.telegram.hr/politika-krim...zaposljavanja/
trener morskih pasa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:27.