Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2016., 10:34   #1
Vođenje radnih naloga

Evo ovako, dok sam tražio knigovođu, kod svakog druge informacije.

Međutim, tu mi je upala jedna infromacija, a to je da uz stavku u blagajni tipa "Usluga poliranja automobila - 300 kn", morao bih za svako poliranje voditi radni nalog, sa točnom količinom potrošenog materijala po nabavnoj cijeni bez marže i moj sat rada.

Mislim meni to nije problem napraviti, u excelu si složim jedan tab gdje mi budu artikli sa količinama, i u drugome recimo kad upišem neku uslugu i utrošeni materijal - automatski povlačli mi broj artikla, cijenu i sve ostalo iz tablice.

Međutim, jel to potrebno? Bivši poslodavac je dobio 20 tisuča kazne jer su loše vodili radne naloge, no oni su se bavili kamenklesanjem, a niti jedan takav posao nije bio ispod cca 10 tisuča kuna.

Da li vi vodite naloge za usluge? Hvala
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 16:12   #2
Teško će ti netko dat točnu informaciju jer to dosta toga ovisi od struke do struke.
Ono što je bitno je da sva poslovna dokumentacija bude ažurna i vjerodostojna i da odgovara stvarnom stanju.
Na koji način će si poduzetnik to ustrojiti nije strogo propisano niti određeno.

Ono što ti je bitno, je da u svakom trenutku imaš evidenciju utrška materijala koji koristiš. I da se, pri eventualnom nadzoru, to može provjeriti i usporediti sa stvarnim stanjem.

Budeš li kupovao hrpetinu materijala, a izdao 3 računa u godini, a materijala na zalihi nema i ne možeš ga inspekciji pokazat , slijedi ti kazna jer će prvo posumnjat u rad i naplatu na crno.

Nije taj poslodavac dobio kaznu jer je loše vodio naloge, nego je vjerovatno imao ulaznih računa mali milijon, izlaznih vrlo malo, i nije mogao reći gdje je nestalo sve ono što je preko firme kupio, nije nikome fakturirao, a na zalihama nema.

bitno ti je da ono što preko firme kupiš, preko firme i utrošiš i da to možeš dokazati. Na koji način ćeš ti voditi tu evidenciju, nije strogo propisano, to je na tebi.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 16:53   #3
ima više načina za voditi radne naloge...u svakom slučaju treba utrošiti potrošeni materijal, tj. razdužiti skladište ako se vodi...kada je pojednostavljenja proizvodnja u pitanju najbolje je materijal voditi kao potrošni i ubaciti ga u cijenu sata kao trošak režije...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
ante79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 21:55   #4
kužim da, u biti to je isto neka "kalkulacija".

Prvu kalkulaciju za web shop sam napravio skoro 70%, i sve mi odgovara stanju itd.

Onda će mi i to excel poslužiti, znam da bi acces bio bolji, ali excel znam pun kufer + formule.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 22:34   #5
Trebaš pogledati konkretno pravila za svoju struku.
BILANCEDIN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 22:35   #6
a gdje? Koga da pitam? Kad i ovak i onak nitko ništa nezna iz ustanova
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 22:37   #7
Quote:
Geralt kaže: Pogledaj post
a gdje? Koga da pitam? Kad i ovak i onak nitko ništa nezna iz ustanova
Ju kakve ustanove pa oni su tu gdje jesu da ne znaju a ne znaju probaj guglati možda imaš zakon baš za tu struku!
BILANCEDIN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:01.