Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2017., 17:13   #521
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
I na misu u uniformi molim lijep, da ih se lakše prebroji


onda je najbolje trajno uvesti nošenje uniforme, em značajna ušteda roditeljima, em sve ovčice na broju (kad su zajedno van škole, jer poznato je da učitelji nikako ne raspoznaju lica djece iz svog razreda, ni za vrijeme školovanja, a kamo li godinama i desetljećima kasnije), rokajmo do kraja

Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ja želim dizajniranu majicu s potpisom Nevena Ciganovića i izvezenim likom Milana Bandića poviše amblema škole
sjajna ideja, lik plemenitog zagovarača ideje obavezan na svakoj pojedinačnoj majci, kasnije nudiš na aukcijskim sajtovima, barem na njuškalu

Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
I sad zamisli kako će to djete jadno biti ugroženo kada dobije ne-brendiranu majicu, strašno, ja bi prosvjedovala protiv nebrendiranih majica
e tu je, slažem se, dodatni problem, čak i kad bismo htjeli uniforme - novostvorena frustracija za "brendiranu" djecu i onda da netko kaže da to nije maltretiranje tj. zlostavljanje djece?
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 21:18   #522
Stvar je u tome da takvo dijete ništa neće spriječiti da nekoga zlostavlja. Jer je neodgojeno kao i roditelji pa je svaki razgovor beskoristan.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 00:39   #523
pola skola reklo da, pola ne
http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/hr...ca-stizu-prve/

Quote:
Za te 54 škole koje žele uniforme izdvojit će se 10 milijuna kuna
a ovi koji su rekli ne, uvijek se naknadno mogu predomisliti
love ima
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 00:55   #524
vidim i dizajneri su se odmah oglasili.
ima li negdje popis tih škola?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 08:59   #525
nasa skola rekla ne, najvise zato jer je prijedlog nedefiniran, jer bi se dobilo samo dva komada a ostatak po nepoznatoj cijeni kupuju roditelji.
i jer se ne zna sti kad dijet eusred godine preraste i tako dalje i tako dalje.
roditelji su vecinom bili za ali eto, nema veze koji je razlog, meni vazno da nema uniformi
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 09:27   #526
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
vidim i dizajneri su se odmah oglasili.
ima li negdje popis tih škola?
naravno da su se oglasili

nema nigdje popis skola, sto ti je
prepoznat ces na ulici


Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nasa skola rekla ne, najvise zato jer je prijedlog nedefiniran, jer bi se dobilo samo dva komada a ostatak po nepoznatoj cijeni kupuju roditelji.
i jer se ne zna sti kad dijet eusred godine preraste i tako dalje i tako dalje.
roditelji su vecinom bili za ali eto, nema veze koji je razlog, meni vazno da nema uniformi
u nasem razredu nije proslo i nadam se da na razini skole nisu odlucili da neki razredi imaju uniformu, a neki nemaju.

kod nas su roditelji rekli da ne zele da se djeca koriste u predizborne svrhe

osim sto je to bandicev posljednji voz da njegov frend iz (sada vec znamo i koje firme) nesto zaradi na sivanju, nekako mi se cini da to i besplatna reklama ruzicnjaku i onoj drugoj (muskoj) skoli te iste argentinsko/hrvatske udruge.
ne znam jeste skuzili, vec na nekoliko clanaka o tim uniformama su slike te skole. vidtie kak su curicelijepe uniformirane, a nastavnica nasmjesena.
nije slucajno, garant.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 09:37   #527
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
roditelji su vecinom bili za
a zbilja ne mogu vjerovati koliko ljudi mogu biti... ajmo reci intelektualno podkapacitirani.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 10:06   #528
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
a zbilja ne mogu vjerovati koliko ljudi mogu biti... ajmo reci intelektualno podkapacitirani.
ja sam se uvijek pitala cemu predizborne kampanje, tko su ti ljudi kojima treba predizborna kampanja da znaju za koga ce glasati.
sad sam vidjela na primjeru ovih uniformi, ljde je tako zastrasujuce lako dobiti na jeftini sentiment, na neutemeljene tvrdnje, strasno.
i onda im das par argumenata i onda razmisle pa shvate damozda i nisu bili u pravu.
onda opet cuju nesto sto igra na te jeftine sentimentalne karte i opet zaborave sav zdrav razum
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 10:26   #529
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja sam se uvijek pitala cemu predizborne kampanje, tko su ti ljudi kojima treba predizborna kampanja da znaju za koga ce glasati.
sad sam vidjela na primjeru ovih uniformi, ljde je tako zastrasujuce lako dobiti na jeftini sentiment, na neutemeljene tvrdnje, strasno.
i onda im das par argumenata i onda razmisle pa shvate damozda i nisu bili u pravu.
onda opet cuju nesto sto igra na te jeftine sentimentalne karte i opet zaborave sav zdrav razum
da,
osim sto nije lol, nego

najgore mi je kaj su si neke skole dopustile da sa djecom raspravljaju na nacin da manipuliraju s tim argumentima, pustili da djeca glasaju i da oni odlucuju, o trosenju novaca iz proracuna.

glasanje djece u razredu, di im uciteljica (kao nekakav odgojno obrazovni autoritet) procita sve "argumente za", bez ijednog protiv, pa ti budi faca i digni ruku za suprotno

nemam ja nista protiv da djeca budu informirana da se o tome raspravlja,ali i tome sto ce na kraju obuc, i koliko novaca ce se potrositi (bez obzira direkt iz mog novcanika ili preko poreza), odlucujem ja koja zaradjujem. ne moje ili tudje diejte.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 10:36   #530
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja sam se uvijek pitala cemu predizborne kampanje, tko su ti ljudi kojima treba predizborna kampanja da znaju za koga ce glasati.
sad sam vidjela na primjeru ovih uniformi, ljde je tako zastrasujuce lako dobiti na jeftini sentiment, na neutemeljene tvrdnje, strasno.
i onda im das par argumenata i onda razmisle pa shvate damozda i nisu bili u pravu.
onda opet cuju nesto sto igra na te jeftine sentimentalne karte i opet zaborave sav zdrav razum
tocno tako.
ali, oprosti, vrlo slicna stvar se dogadja(la) i s reformom.
ljudi znaju samo ono sto im se nasilno servira u medijima, a to je obicno kap u moru...necega.
pa mnogi izadju na ulice a da pojma nemaju zasto izlaze jer raspolazu dijelom informacija i takodjer pojma nemaju je li i zasto nije provedivo ono sto zahtjevaju.
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
glasanje djece u razredu, di im uciteljica (kao nekakav odgojno obrazovni autoritet) procita sve "argumente za", bez ijednog protiv, pa ti budi faca i digni ruku za suprotno
to se stvarno negdje dogodilo?
ako i je, sigurno su izolirani slucajevi u pitanju jer su prosvjetari iz bezbroj razloga oduvijek uglavnom protiv tih sranja.
znam cak i jednu skolu na kojoj pitanje nije ni doslo do vijeca roditelja jer su na nastavnickom vijecu svi jednoglasno odbili tu ideju. (inace mislim da nije relevantno sto u ovom slucaju kaze nastavnicko vijece, ali oni su malo ignorirali demokraciju)
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 10:41   #531
nemam pojma, ja sam o reformi pricala s frendicama koje su "u sistemu" i iako je dio bio skeptican prema primjenjivosti nekoh stvari, sve su bile odusevljene smjerom i ciljevima
ali da, vjerujem da je ogroman broj ljudi i s jedno i s druge strane bio prilicno neinformiran
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 11:56   #532
što se reforme tiče, nije svejedno koji predmet ti frendice predaju. neki predmeti su riješeni fantastično već u prvom nacrtu, drugi su dorađeni nakon javne rasprave, treći su ostali kupus-salata do kraja. pa se i tu može tražiti korijen oduševljenju ili skepsi.

što se uniformi tiče, ježim se ovih dizajnerskih prijedloga. dvadeseti i jebeno prvo stoljeće, a oni bi djevojčice trpali u suknje. ja se samo sjetim svoje srednje škole. 5 km pješice (jer nikakvog javnog prijevoza u mom šoru bilo nije) po bilo kojem vremenu. jebote, jajnici mi otpadaju od pomisli da po -15 moram u šik suknjici i bijelim dokoljenicama klipsati ujutro do škole.
onda bijele košulje. pazite... bijele. košulje. a preko tamni prslučić. pa to će rukavi biti crni do kraja dana od struganja po klupama. oj hrvatska mati, košulje ćeš prati... (pjevati na melodiju "zovi, samo zovi")
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:01   #533
sto se tice suknji, moram reci da u nasoj skoli ne bi bile samo suknje za curice jer ja to osobno ne bi dozvolila
ako treba do strasbourga, nije problem
nitko moje dijete nece natjerati u suknju u 21. stoljecu

ovo kaj za predmete velis, moguce
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:41   #534
a kak su si oni zamislili da dio učenika jedne škole nosi uniforme, a dio ne s obzirom da im je jedini i glavni argument bio suzbijanje razlika? pa to bu tek bio krš i lom. bullying sam tak.
i kaj ak roditelj ne želi ili nemre kupiti još poneki kompletić, pa dijete u školu dođe u vulgaris odjeći jer je ova u pranju?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:50   #535
u skoli gdje ide dijete od moje frendice trenutno je situacija takva da su se neki razredi izjasnili za uniforme, a neki protiv.
ravnateljica je rekla da ce onda tako i biti jer u potpunosti postuje zelje roditelja.

i jos jedan

jbt, zasto sad nitko ne organizira prosvjed?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:53   #536
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

to se stvarno negdje dogodilo?
ako i je, sigurno su izolirani slucajevi u pitanju jer su prosvjetari iz bezbroj razloga oduvijek uglavnom protiv tih sranja.
znam cak i jednu skolu na kojoj pitanje nije ni doslo do vijeca roditelja jer su na nastavnickom vijecu svi jednoglasno odbili tu ideju. (inace mislim da nije relevantno sto u ovom slucaju kaze nastavnicko vijece, ali oni su malo ignorirali demokraciju)
itekako je relevantno sto misli nastavnicko vijece, jer treba napraviti sankcije sto kada bez uniforme dodjes u skolu. i treba ih provoditi.
i to jedino nastavnici mogu provoditi, nece valjda domar na ulazu u skolu gledat tko ima a tko nema uniformu, pa ih ne pustat u skolu....iako bi bilo zabavno
(i tu moram priznati da je meni to jedan jedini "dobar" argument za uniforme, jer ce djeca imat jedan razlog vise za markirat, odn izbjegavat nastavu na nastavi...od toga da roditelj nece oprat uniformu do ukradene majice na tjelesnom, ili ono, umjesto da ih pita prirodu, ucitlejica malo s djecom cavrlja zasto su ukrasili uniformu i dal se to smije ili ne smije, pa tako svaki sat kad ju treba zasprehat)

kao sto su neka nastavnicka vijeca zaobisla roditelje, tak su neke ravnateljice, znajuci kak nastavnici disu, zaobisla nastavnike. i nije nevazno kolko je stolica na kojoj ravnatelj sjedi cvrsta.
ovo je ionak zamisljeno da se opere lova. jebe se njima za djecu ili skole.

pa djeca su mi pricala o glasanju u razredu, iz razlicitih skola.
nisam provjeravala tocnost toga, ko sto inace ne provjeravam sto mi klinci pricaju. bavula sam se procesom, a manje sadrzajem, iako su zvucali dost uvjerljivo, i recitirali tekst lovrica o smanjivanju razlika i poboljsanju discipline i postovanja, pa brijem da jesu pricali o tome.
a uostalom, imas i na prilogu rtla, da djeca govore zasto je to super ili nije.
ne bih bas rekla da su im roditelji isprali mozak
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:54   #537
i onda će se te uniforme vraćati u školu i dalje raspoređivati novim generacijama. takve iznošene i izraubane.
molim one koji imaju školarce da se sjete u kako divnom stanju znaju dobiti rabljene udžbenike, pa to preslikaju na odjeću
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:58   #538
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
itekako je relevantno sto misli nastavnicko vijece, jer treba napraviti sankcije sto kada bez uniforme dodjes u skolu. i treba ih provoditi.
nisi shvatila.
mislila sam na to da se bandicu i ministarstvu zivo jebe za ono sto kazu nastavnici, samo roditelji su bitni.

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pa djeca su mi pricala o glasanju u razredu, iz razlicitih skola.
nisam provjeravala tocnost toga, ko sto inace ne provjeravam sto mi klinci pricaju.
pa mozda je bolje nekad provjeriti prije nego sto se napise kao ultimativna istina.
i stvarno sorry, ali u ovoj konkretnoj situaciji sam apsolutno sigurna da sigurnija ne mogu biti da djeci u pogledu uniformi mozak nije ispran u skoli.

roditelji, mediji, crkva...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:59   #539
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
i onda će se te uniforme vraćati u školu i dalje raspoređivati novim generacijama. takve iznošene i izraubane.
molim one koji imaju školarce da se sjete u kako divnom stanju znaju dobiti rabljene udžbenike, pa to preslikaju na odjeću
pa oni kojima ce smetat takve, kupit ce si nove
kao sto si kupe nove udzbenike jer ne zele stare
a ima ih
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:00   #540
što se sankcija tiče, imat ćemo na raspolaganju isti set koji imamo i za nenošenje preobuke: nono, nemoj više.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:40.