Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2017., 09:47   #901
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Zašto je izbačen star/stop sa 1.4T motora bez automatika?
Pa to zahvaljuj svim svecima sto su izbacili. Nicemu ne sluzi a samo povecava troskove vlasniku u eksploataciji.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 13:20   #902
Džabe što su njima izbacili kada je i dalje meni pod haubom.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 23:08   #903
Potrošnja Brod na Kupi-Fužine-G.Jelenje. Do Delnica zavojita uzbrdica dalje starom cestom.


Sveukupna potrošnja Brod na Kupi-Rijeka 3.0L.
Board comp je dvaput provjeravan i nije lagao... 1.6CDTI 136ks.
Astru J 1.7CDTI sam nekad jako jako rijetko uspio spuštati ispod 5L ali ovo me iznenadilo

Zadnje uređivanje Basko : 17.08.2017. at 23:26.
Basko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 00:34   #904
Kolka ti je prosječna potrošnja za tih ukupno prevaljenih 4736+ km do sad, također razmišljam o astri k 1.6 cdti al onoj s 110 ks, važem između nje ili corse , nadam se da može držat prosjek ispod 4,5 l.???
Plavoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 08:53   #905
Prosječna je 5.6L računajući od 0km, 90% vožnja po Rijeci. S obzirom na teren grada za mene je to super potrošnja, uspoređujući s bivšom skoro 1.5L manje.
Vožnja je takva da se ne gleda na potrošnju i ne vozi ko po jajima kako bi se uštedio koji decilitar.
VW 1.2TSI (novija verzija) sa 46ks manje i autu lakšem 250kg troši 6.6-6.9L po sličnim relacijama.
Basko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 14:54   #906
Evo isprobao sam na uzbrdici i ide sad bez problema. Nisam znao da imam Hill hold... Ja sam prešao 3500 km i prosjek mi je 4.5 l (1.6 cdti 110 konja), 60:40 otvorena cesta:gradska vožnja

Sent from my m2 note using Tapatalk
KCmatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 17:59   #907
Saznao sam razlog zasto vise nema S/S u 1.4T motorima. Razlog je zato sto PSA ne smije koristiti ECOFLEX marku posto izgleda licensu nisu dobili/kupili.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 18:18   #908
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 14:06   #909
Meni se čini da otkad je astre i golfa postoji rivalstvo među njima, ali da još opel nije uspio sklepati astru da je bolja od golfa. Kad usporedimo modele unazad par linija, tipa od gola četvorke na dalje, da ne idemo u (pre)daleku prošlost...vozio sam se svim tim modelima oba vozila, i uvijek je dojam da je astra niža klasa, od zvuka zatvaranja vrata do karakteristika motora - ubrzanje/Nm, težina vozila, dizajn, materijali,.......jedino nisam se u ovoj ful novoj vozio...a kad sam se u astri J vozio kao taxi vozilo po ZG dojam je da sam u konjskoj zaprezi, baš bzvz...moj dojam subjektivni, uz isprike svim vozačima astre..samo sam htio konstatirati da mi se čini da oni sve te godine nisu u stanju napraviti bolje auto od direktne konkurencije Golfa. Da li se varam?
mucalo55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:27   #910
A tko je ikad napravio bolje vozilo od golfa?
Pa di ce onda opel?
scheje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 19:24   #911
Quote:
scheje kaže: Pogledaj post
A tko je ikad napravio bolje vozilo od golfa?
Pa di ce onda opel?
Golf je Bog

Sent from my SM-C5000 using Tapatalk
Amarino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 22:44   #912
Nisam mislio trolat temu nego cisto kažem jer u gomili testova uvijek je kao astra najljući suparnik golfu..njemac protiv njemca a uvijek joj fali malo...nikako da konačno barem sudeći po testovima što novine što youtube da bude konačno u jednom modelu bolja....jebiga il je golf toliko dobar ili ostatak nije u stanju prešišat tog fucking golfa...jedina u kojoj se nisam vozio je ova o kojoj je riječ dakle K i po meni joj je vanjština malo ženskasta ali unutra je dinamičnije mi uređena nego G7.
mucalo55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 23:09   #913
Ovisi sto ti je bitno kod auta, nije Golf bolji u svemu od konkurencije niti to moze biti kada on mora biti all-arounder. Da Astra uspije totalno presisati Golfa ili bilo tko drugi opet ce Golf biti prvi jer je to vec ljudima usadeno u glavu.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 23:11   #914
Upravo

Sent from my SM-C5000 using Tapatalk
Amarino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 01:31   #915
I da naprave u svakom mjerljivom i fizickom smislu te u cijeni da je astra bolja od golfa opet bi golf pobijedio na vecini testova jer eto to je golf bolje ce drzati cijenu i za 10god ces ga moci prodati za 1000e vise i to je nas pobjednik testa ta-da..
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 07:20   #916
Ne znam, Astra K mi djeluje bolji auto nego Golf 7. Iako, nije ni čudo jer je "novija".

E sad, ako uspoređujemo Golf i Astru pitanje je što se uspoređuje. Da li auto i auto ili auto od ne znam 170kkn i auto od 170kkn.

Osobno mislim da su cijene modernih kompakata otišle u nebo i da su jedan Opel ili VW (da ne govorim o poluproizvodima sa istoka) došli cjenovno preblizu npr. BMW 1-eru. Koji je u zadnjoj generaciji sasvim ozbiljan i mislim puno bolji auto za ne preveliku razliku u cijeni.

Posebno ako se uzme u obzir 5 godina besplatnog održavanja.
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 08:55   #917
Quote:
apnea kaže: Pogledaj post
Osobno mislim da su cijene modernih kompakata otišle u nebo i da su jedan Opel ili VW (da ne govorim o poluproizvodima sa istoka) došli cjenovno preblizu npr. BMW 1-eru. Koji je u zadnjoj generaciji sasvim ozbiljan i mislim puno bolji auto za ne preveliku razliku u cijeni.
Poluproizvodi sa istoka? Ajde malo pogledaj kako te marke poluproizvoda kotiraju na svjetskom trzistu i/ili na trzistima jacim od nasih. Pa se javi...
Inace cijene su otisle gore jer su dosle nove generacije automobila a recesije vise nema (izvan HR).

Quote:
Posebno ako se uzme u obzir 5 godina besplatnog održavanja.
Pogledaj malo sto pise sitnim slovima u svim tim besplatnim odrzavanjima.
Znaci ako se ulje mjenja na 20 tisuca km a ti vozis 10 tisuca godisnje on ce ti promjeniti ulje tek nakon 2 godine. A svi znamo da je bolje za dugotrajnost motora mjenjati bar nakon 1 godine neovisno o kilometrazi. Drugo, ako u tim ugovorima ulaze i gume - a cesto ulaze - oni ce ti mjenjati kada ripna bude na zakonskom minimumu od 1.6mm a ne prije. Znaci ako imas svega 2mm ripne, nece ti promjeniti a znamo kako je guma sa 2mm ripne sigurna po zimi. Isto tako ako je ripna jos dobra po dubini nece ti zamjeniti gume nakon 3 sezone jer nema zakonske potrebe a to sto se ona vec dosta plastificirala nema veze. Znaci ti ugovori su drek. Osim ako nakon tih 5 godina ne mislis uzeti opet novi auto kod njih kao bogatiji zapadnjaci, pa se vozis i ne brines se o servisiranju. Za svaki normalan puk to je navlakusa.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 14:25   #918
Normalan puk u zemljama koje su razvijenije od naše ne brine što će biti sa autom nakon što garancija istekne, najčešće će biti prodan dok još ima bar godinu garancije jer će dobit puno više za njega nego samo godinu poslije kad nema garancije uopće.

Ali da, Astra K mi je jako impresivan auto. Da imaju kvalitetan automatik ne bih previše razmišljao. Pogotovo zbog razlike u cijeni.
Knight1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 14:44   #919
Kakvi su Aisin aut. mjenjači koji se ugrađuju u P308 (koliko znam ide sigurno u ovaj 308 redizajn) i postoji li neka informacija hoće li ih se početi koristiti i na Astrama, pošto je sad PSA vlasnik Opela a Opel baš i ne briljira s ponudom automatika?
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 14:51   #920
Ja sam kupio G7 umjesto Astre baš zbog lošijeg automatika...
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.