Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2016., 09:49   #121
Znate li dal je potrebno redovito pratiti stranice sudova što se tiče objave rezultata i poziva na testiranje ili oni pozovu?

Lp
__________________
Nađi si tri hobija. Jedan s kojim ćeš zarađivati, jedan s kojim ćeš ostati u formi i jedan s kojim ćeš biti kreativan.
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 10:38   #122
Quote:
coke125 kaže: Pogledaj post
Znate li dal je potrebno redovito pratiti stranice sudova što se tiče objave rezultata i poziva na testiranje ili oni pozovu?

Lp
Moras pratit,to ti e pod nus! Jer te oni ne pozivaju

Poslano sa mog SM-G350 koristeći Tapatalk
anovi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 21:26   #123
Zanima me jel se smije brisati ili se i to računa kao greška tj. jel su ukljucili onaj vrag kojeg se ne mogu sjetiti kako se zove, pa se sve izbrisano vidi?
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 17:19   #124
Ima možda neko u wordu lijepo posložene sve zakone koji trebaju za ZK referenta?
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 14:09   #125
Kakva se pitanja vrte na testiranjima za ZK referenta? Ustav znam kaj mogu očekivat, ali zanima me sudski dio
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 17:20   #126
Bok!

Je li točno da testiranje za zemljišno knjižnog referenta (na određeno) obuhvaća samo prijepis teksta, ili se treba i učiti Ustav i Zakon o zemljišnim knjigama? Još me zanima mogu li se prijaviti na natječaj ako traže VŠS (ja imam VSS)? U oglasu stoji da treba imati najmanje VŠS, što znači da me ne bi smjeli odbiti zbog prekvalificiranosti, jel tako?

Hvala!
ivana nyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 11:33   #127
Ne bi smjeli. Upravo poradi toga sam tražila tumačenje Zakona od Ministarstva pravosuđa pri čemu oni odgovaraju sljedeće:

"Poštovana,

nastavno na Vaš upit vezano za tumačenje odredbi Zakona državnim službenicima, obavještavamo Vas kako Ministarstvo pravosuđa nije ovlašteno tumačiti zakone koji nisu u djelokrugu ovoga Ministarstva, a budući da je stručni nositelj Zakona o državnim službenicima Ministarstvo uprave, ljubazno Vas molimo da se s upitom obratite izravno tom Ministarstvu.

S poštovanjem,
SAMOSTALNI ODJEL ZA ODNOSE S JAVNOŠĆU
REPUBLIKA HRVATSKA
MINISTARSTVO PRAVOSUĐA"


Tada sam isti upit proslijedila Ministarstvu uprave na što oni odgovaraju:


"Poštovana,

Nastavno na Vaš upit o ispunjavanju uvjeta stručne spreme za prijam u službu, iznosimo sljedeće.

Odbor za državnu službu kao neovisno tijelo za odlučivanje o žalbama protiv rješenja o prijmu u državnu službu, rasporedu na radno mjesto te drugim pravima i obvezama državnih službenika, zauzeo je stajalište prema kojem osoba koja ima viši stupanj obrazovanja od onog koji je kao uvjet propisan za raspored na radno mjesto, ispunjava propisani uvjet stupnja obrazovanja ako je stečen u odgovarajućem području. Pri tome Odbor za državnu službu poziva se na zaključivanje argumentum a maiori ad minus (od većega na manje), prema kojem kada netko ima veću ovlast, samim tim ima pravo na manje, sadržano u većem.

Odredbe o uvjetima za prijam u službu sadržajno su iste u Zakonu o državnim službenicima i Zakonu o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi.

Slijedom navedenog, mišljenja smo da na isti način treba primijeniti propise kod prijma u službu i rasporeda na radno mjesto u upravnim tijelima jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, odnosno da u konkretnom slučaju, osobe sa stečenom visokom stručnom spremom u odgovarajućoj struci ispunjavaju formalne uvjete iz javnog natječaja za prijam u službu na radno mjesto za koje je propisana viša stručna sprema.

S poštovanjem,
Ministarstvo uprave"
Susan Sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 13:09   #128
Quote:
Susan Sara kaže: Pogledaj post
Ne bi smjeli. Upravo poradi toga sam tražila tumačenje Zakona od Ministarstva pravosuđa pri čemu oni odgovaraju sljedeće:

"Poštovana,

nastavno na Vaš upit vezano za tumačenje odredbi Zakona državnim službenicima, obavještavamo Vas kako Ministarstvo pravosuđa nije ovlašteno tumačiti zakone koji nisu u djelokrugu ovoga Ministarstva, a budući da je stručni nositelj Zakona o državnim službenicima Ministarstvo uprave, ljubazno Vas molimo da se s upitom obratite izravno tom Ministarstvu.

S poštovanjem,
SAMOSTALNI ODJEL ZA ODNOSE S JAVNOŠĆU
REPUBLIKA HRVATSKA
MINISTARSTVO PRAVOSUĐA"


Tada sam isti upit proslijedila Ministarstvu uprave na što oni odgovaraju:


"Poštovana,

Nastavno na Vaš upit o ispunjavanju uvjeta stručne spreme za prijam u službu, iznosimo sljedeće.

Odbor za državnu službu kao neovisno tijelo za odlučivanje o žalbama protiv rješenja o prijmu u državnu službu, rasporedu na radno mjesto te drugim pravima i obvezama državnih službenika, zauzeo je stajalište prema kojem osoba koja ima viši stupanj obrazovanja od onog koji je kao uvjet propisan za raspored na radno mjesto, ispunjava propisani uvjet stupnja obrazovanja ako je stečen u odgovarajućem području. Pri tome Odbor za državnu službu poziva se na zaključivanje argumentum a maiori ad minus (od većega na manje), prema kojem kada netko ima veću ovlast, samim tim ima pravo na manje, sadržano u većem.

Odredbe o uvjetima za prijam u službu sadržajno su iste u Zakonu o državnim službenicima i Zakonu o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi.

Slijedom navedenog, mišljenja smo da na isti način treba primijeniti propise kod prijma u službu i rasporeda na radno mjesto u upravnim tijelima jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, odnosno da u konkretnom slučaju, osobe sa stečenom visokom stručnom spremom u odgovarajućoj struci ispunjavaju formalne uvjete iz javnog natječaja za prijam u službu na radno mjesto za koje je propisana viša stručna sprema.

S poštovanjem,
Ministarstvo uprave"
Super, puno ti hvala na korisnoj informaciji.

Znaš li još možda odgovor na prvo pitanje, ako je posao na određeno za zemljišnoknjižnog referenta jel se testiranje odnosi na provjeru znanja iz pravnih izvora ili samo na prijepis teksta?
ivana nyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 16:04   #129
Quote:
ivana nyc kaže: Pogledaj post
Bok!

Je li točno da testiranje za zemljišno knjižnog referenta (na određeno) obuhvaća samo prijepis teksta, ili se treba i učiti Ustav i Zakon o zemljišnim knjigama? Još me zanima mogu li se prijaviti na natječaj ako traže VŠS (ja imam VSS)? U oglasu stoji da treba imati najmanje VŠS, što znači da me ne bi smjeli odbiti zbog prekvalificiranosti, jel tako?

Hvala!
Ja bih rekla da se provjerava i Ustav i stručni dio dakle Zakon o zemljišnim knjigama. Sad ovisi budući je riječ o prijmu u službu na određeno vrijeme možda je samo prijepis, no ne tvrdim ništa sa sigurnošću.

Možda netko ima stopostotnu informaciju...
Susan Sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 14:02   #130
Kolika je točno plaća administrativnog referenta-sudskog zapisničara (SSS), a kolika zemljišno-knjižnog referenta(VŠS)?

Pls, hitno mi treba info, da sada ne računam previše, da se ne zbunim.

Hvala.
ivana nyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 22:22   #131
Za prvo ne znam ali za ZK referenta oko 4500 kn.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
marta 29 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 08:21   #132
Quote:
marta 29 kaže: Pogledaj post
Za prvo ne znam ali za ZK referenta oko 4500 kn.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Hvala. Je li 4500 + prijevoz ili je u tih 4500 prijevoz uračunat?
ivana nyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 12:45   #133
Quote:
ivana nyc kaže: Pogledaj post
Hvala. Je li 4500 + prijevoz ili je u tih 4500 prijevoz uračunat?
E to ne znam. Mislim da je bez prijevoza.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
marta 29 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2018., 11:30   #134
Ima li tko kakvih iskustava, što pitaju na intervjuu za adm. referenta?
I kad kažu da će pozvati kandidate koji ispunjavanju formalne uvjete, stave li negdje nekakvu listu kandidata koji su prošli?
Htio bih vidjeti jesam li ispunio te uvjete, da ne idem na intervju bezveze ako nisam...
MisTEr FrEEzE is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2018., 18:11   #135
Jel radi netko ili je radio na zupanijskom sudu u zagrebu? Imaju natjecaj..pa se sve razmisljam jel bi se javila..
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2018., 22:50   #136
O koja pozicija? Referentima na županijskom sudu nije loše...
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2018., 22:57   #137
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
O koja pozicija? Referentima na županijskom sudu nije loše...
Netko je svojevremeno pitao za plaću...sad s 20god staža bez olakšice za djecu Max 4200kn
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 07:09   #138
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
O koja pozicija? Referentima na županijskom sudu nije loše...
Za zapisnicara.. da li je tamo kao na opcinskim sudovima? Da je zapisnicar sa jednim sucem? I kakva dezurstva imaju? Rasprave? Primaju vise ljudi....pa si mislim da mozda i imam sanse..
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2018., 18:55   #139
Koja je plaća za zk. referenta SSS (rad na određeno vrijeme)?
slip is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2019., 00:12   #140
Quote:
slip kaže: Pogledaj post
Koja je plaća za zk. referenta SSS (rad na određeno vrijeme)?
To i mene zanima. I zna li tko koja pitanja budu na pismenom testiranju? U objavi su napisali da je literatura za testiranje ustav i zakon o zemljišnim knjigama.
unruly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.