Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2017., 20:45   #61
Poslodavac po novom plaća putne troškove-dogovori se s njim.
marko špranjić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 02:22   #62
Quote:
Another Life kaže: Pogledaj post
Pozdrav, dobio sam SOR u drugom gradu pa vezano za putne troškove sto je potrebno napravit posto ni ovi sto me zaposaljavaju neznaju. Dignut boravisnu i na osnovu nje zatrazit cijenu kartu na kolodvoru i to dostaviti? Hvala!
Ako ćeš stvarno putovati tom relacijom onda izvadi potvrdu prijevoznika o cijeni mjesečne karte i na temelju toga se isplaćuje putni trošak.
Kosyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:14   #63
Quote:
Kosyna kaže: Pogledaj post
Ako ćeš stvarno putovati tom relacijom onda izvadi potvrdu prijevoznika o cijeni mjesečne karte i na temelju toga se isplaćuje putni trošak.
Mislio sam dignut boravisnu u tom gradu pa na osnovu nje zatrazit cijenu karte, ma tko bi putovao 120km svaki dan
Another Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 13:32   #64
Pozdrav! Bila sam završila preddiplomski studij te sam razmišljala da se prijavim za stručno osposobljavanje. Zanima me da li postoji razlika ako se prijavim sada sa završene 3 godine faksa (preddiplomski) ili npr. 5 godina (diplomski), isti smjer. Jer u planu mi je ići na osposobljavanje dok studiram još te dvije godine faksa. Ima li to kakve veze?
MorningSun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 15:24   #65
Quote:
MorningSun kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Bila sam završila preddiplomski studij te sam razmišljala da se prijavim za stručno osposobljavanje. Zanima me da li postoji razlika ako se prijavim sada sa završene 3 godine faksa (preddiplomski) ili npr. 5 godina (diplomski), isti smjer. Jer u planu mi je ići na osposobljavanje dok studiram još te dvije godine faksa. Ima li to kakve veze?
Za državnu i javnu upravu postoji. Ako odradiš SO sa preddiplomskim, po završetku ćeš se moći natjecati samo za ta mjesta jer nećeš imati iskustvo sa VSS.

Ja sam npr odradio SO kao bacc, zaposlio se i sad završavam 5 godinu i napredovat ću, ali ja sam u sustavu.

Kad se prijavljuješ na natječaje bitno je iskustvo u struci ovisno o stupnju obrazovanja. Sa VŠS iskustvom se ne možeš natjecat za VSS bez obzira ako si u međuvremenu stekla taj stupanj.

Ako ti se bliži 30 godina onda ti je bolje iskoristiti priliku za SO dok još možeš.
SO možeš odraditi samo jednom.
lkjhm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 23:42   #66
Od kud ti ta informacija? Ako netko posjeduje VSS onda bi, neovisno o iskustvu, morao moći konkurirati na svim natječajima koji traže VSS.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 01:22   #67
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
Od kud ti ta informacija? Ako netko posjeduje VSS onda bi, neovisno o iskustvu, morao moći konkurirati na svim natječajima koji traže VSS.
kako to misliš neovisno o iskustvu?..ako odradi SO sa VŠS neće imati godinu dana iskustva sa VSS i neće moći konkurirati za ta mjesta tamo gdje se traži godinu dana ili više iskustva u struci(VSS). Dakle, jednog dana kada stekne taj stupanj imati će diplomu VSS ali iskustvo VŠS. Ali ako se bliži 30-toj godini onda je bolje išta nego ništa.

Kod privatnika ne znam kakva je situacija.
lkjhm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 16:36   #68
Sa SOR-a na ODVJETNIČKO VJEŽBENIŠTVO?

Pozdrav ekipa! Moje je pitanje poprilično specifično i ne bih ga postavljala ovdje da nisam već pokušala dobiti odgovor na isto od Ministarstva i svojeg savjetnika. Da sumiram, konkretan odgovor mi nisu dali pa se nadam da je ovdje netko sa sličnim iskustvom, dakle upućeniji od mene i njih. Zanima me može li osoba koja trenutno odrađuje stručno, otkazati isto zbog dobivanja posla odvjetničkog vježbenika, a da odvjetnik pritom ostvari pravo na poticaj za zapošljavanje te osobe? Ili gubim to pravo samom činjenicom da sam na SOR-u? Znam da se može odraditi i SOR i vježbeništvo, no ne znam može li se to učiniti na gore navedeni način.
Hvala na mogućem odgovoru, stvarno bi mi dobro došla bilo kakva informacija da ne letim kao guska u maglu.
Mitzi007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 22:05   #69
Može li mi poslodavac otvoriti natječaj i podnijeti zahtjev iako ima maksimalan broj ljudi na stručnome? Počela bih kada se jednom mjesto oslobodi.
neine is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 11:43   #70
Prijava na zdravstveno

Zavrsio sam sa strucnim 02.05.2017. Receno mi je da nas nece ostavljati. Bilo nas je troje.
Medutim, jos do danas nisam dobio nikakve papire da sam odjavljen (najbitnije mi je zbog zdravstvenog osiguranja).
Ja jos imam 2 dana da se prijavim na zdravstveno. Sutra idem do poslodavca i do burze da vidim sto se dogada.

Da li je netko imao iskustva da je zavrsio sa strucnim i da je cekao toliko dugo da ga odjave?

Ako da, molim da ga podijeli ovdje.
Hvala
rhapsody is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 13:31   #71
Malo o ovoj izuzetno popularnoj mjeri: http://net.hr/danas/hrvatska/mladima...osimo-vrijeme/
__________________
It's who I am, it's what I am. Right or wrong, I can't change that.
Broxigar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 14:01   #72
zna neko koliko se ceka odobrenje,poslodavac je jucer predao papire na zavod?
Datatiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 16:00   #73
Quote:
Datatiki kaže: Pogledaj post
zna neko koliko se ceka odobrenje,poslodavac je jucer predao papire na zavod?
Po novom cca 2 tjedna
marko špranjić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 11:21   #74
Moram li biti prijavljena na Zavodu ukoliko se prijavljujem za sor kod privatnika ? Ili vrijede ista pravila kao i za drzavnu sluzbu ? Isprike ako je pitanje glupo, tek sam se nedavno ukljucila u tu cijelu sor pricu.
oblačna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 19:26   #75
Ovi koji su odradili strucni jel imaju pravo na povrat poreza? !

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 20:41   #76
Quote:
lkjhm kaže: Pogledaj post
kako to misliš neovisno o iskustvu?..ako odradi SO sa VŠS neće imati godinu dana iskustva sa VSS i neće moći konkurirati za ta mjesta tamo gdje se traži godinu dana ili više iskustva u struci(VSS). Dakle, jednog dana kada stekne taj stupanj imati će diplomu VSS ali iskustvo VŠS. Ali ako se bliži 30-toj godini onda je bolje išta nego ništa.

Kod privatnika ne znam kakva je situacija.
Aha, ako se traži godina dana iskustva onda je to istina. A ako radno iskustvno nije uvjet, onda može naravno.

Quote:
oblačna kaže: Pogledaj post
Moram li biti prijavljena na Zavodu ukoliko se prijavljujem za sor kod privatnika ? Ili vrijede ista pravila kao i za drzavnu sluzbu ? Isprike ako je pitanje glupo, tek sam se nedavno ukljucila u tu cijelu sor pricu.
Moraš, da bi se iskoristila ova mjera, mora se biti na HZZ-u.

Quote:
freddie"s queen kaže: Pogledaj post
Ovi koji su odradili strucni jel imaju pravo na povrat poreza? !
Ne.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 01:02   #77
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
Aha, ako se traži godina dana iskustva onda je to istina. A ako radno iskustvno nije uvjet, onda može naravno.



Moraš, da bi se iskoristila ova mjera, mora se biti na HZZ-u.



Ne.
Zasto je onda meni doslo rješenje o povratu poreza od 1.-7. Mjeseca u iznosu od 480 kn moja adresa oib br.kartice?!

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 06:39   #78
Quote:
rhapsody kaže: Pogledaj post
Zavrsio sam sa strucnim 02.05.2017. Receno mi je da nas nece ostavljati. Bilo nas je troje.
Medutim, jos do danas nisam dobio nikakve papire da sam odjavljen (najbitnije mi je zbog zdravstvenog osiguranja).
Ja jos imam 2 dana da se prijavim na zdravstveno. Sutra idem do poslodavca i do burze da vidim sto se dogada.

Da li je netko imao iskustva da je zavrsio sa strucnim i da je cekao toliko dugo da ga odjave?

Ako da, molim da ga podijeli ovdje.
Hvala
Kad sam zavrsila s bivsim poslom, nisam dobila odjavu zdravstvenog vec sam otisla na zdrastveno s prijavom, a oni su u sustavu imali vec da sam odjavljena. Nije se radilo o strucnom.
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 07:01   #79
Quote:
Broxigar kaže: Pogledaj post
Malo o ovoj izuzetno popularnoj mjeri: http://net.hr/danas/hrvatska/mladima...osimo-vrijeme/

Poduzetnica prvo veli: "Da ne postoji takav program, sigurno ne bih zaposlila nekoga s tako malim znanjem o poslovanju. Nažalost, djeca dolaze bez praktičnog rada s fakulteta, a ako je on i postojao, nedostatan je. Zapravo, dobivaš osobu koja ti, uvjetno rečeno, smeta. Riječ je o mladim ljudima koje treba uvoditi u posao, a za što mali poduzetnici nemaju vremena."

Pa onda: "(...) Umjesto da prihvate priliku za učenje i stvaranje kontakata, oni su", kaže poduzetnica Katarina, "u startu kivni".

"Ne libe se to pokazati i smatraju da su besplatna radna snaga, kolutaju očima kada s vlasnikom tvrtke trebaju obaviti neki manualan posao poput pakiranja materijala ili njihove isporuke", dodaje.

Nekako dobijam dojam da poslodavci sami potpaljuju ovakav stav "sorovaca". A tvrdnje u članku su pomalo kontradiktorne.
CaptainProton is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 10:03   #80
Quote:
freddie"s queen kaže: Pogledaj post
Zasto je onda meni doslo rješenje o povratu poreza od 1.-7. Mjeseca u iznosu od 480 kn moja adresa oib br.kartice?!

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
Ja sam čula za jednu osobu da je dobila povrat koja je radila na SO kod privatnika, dok oni koji su bili u državnoj upravi nisu ništa dobili niti smo vadili porezne kartice.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.