Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2006., 21:43   #21
Spark, novi Atos... naravno, ukus je čisto individualna stvar.
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2006., 23:48   #22
Quote:
STINGer kaže:
Spark, novi Atos... naravno, ukus je čisto individualna stvar.
Atos da, ali Spark ne. Ne vidim što je ružno na Sparku ali Osnovna linija Atosa je dizajnirana prije 10tak godina, ne zaboravimo to! Sve su bili redizajni.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2006., 23:56   #23
toplo preporučam novi kia rio.

80.000,00 kuna
1.4 -nekih 100 konja
servo
centralno
2 zračna
stakla na struju
automatski klima uređaj
ljepši od logana
ugodniji za vozit
udobniji
...............


primam naruđbe
kamikaza vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 00:09   #24
Quote:
x-type kaže:
Atos da, ali Spark ne. Ne vidim što je ružno na Sparku ali Osnovna linija Atosa je dizajnirana prije 10tak godina, ne zaboravimo to! Sve su bili redizajni.
Isto kao i sa Atosom, zadnji redizajn je užasan (bar po meni)

Kamikazo, sumnjam da ona misli toliko novaca iskrcati za auto, na to se sva ova priča oko Dacie i svodi
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 01:30   #25
Quote:
STINGer kaže:
Kamikazo, sumnjam da ona misli toliko novaca iskrcati za auto, na to se sva ova priča oko Dacie i svodi
da. a i kod Ria u 80000 kn sumnjam da ulazi ta nabrojana oprema. ljudi, novi Rio je skup i to više nije jeftini auto koji ni sam ne zna koja je klasa, popust starog! to je vrlo dobar i ozbiljan auto niže (punto-polo-fabia) klase
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 02:56   #26
Pa dobro, ako nekome osecaj u voznji, i zadovoljstvo koje isti proizvodi nije na prvom mestu, nego se vodi nekim drugim (moze se reci i racionalnijim) kriterijumima, Dacia se stvarno namece kao solidno resenje.

Za mene ce auto uvek biti mnogo vise od obicnog prevoznog sredstva, i sve mi je vazno, od pozicije vozaca, preko dizajna intrument table, pa do dizajna felni, i uvek bih bio spreman da izdvojim dodatni novac, za ekstra uzitak.

@mariod

Golfa su nahvalili, sto se i dalo ocekivati, jer mu Dacia nije bila dostojan protivnik.
Uglavnom, ono sto i uvek vazi: odlicni materijali, u kabini se ne vide godine, odlicno koci, lezi na putu, tih, potrosnja slicna kao kod Dacia-e (1.4 motori su u pitanju).
Ali napomenuli su i kako je taj primerak jako dobro ocuvan, a takve je, razume se, tesko naci!
Jozef K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 12:22   #27
Ja nikad ne bih kupio Daciu. Postoje neki modeli auta u koje voze ljudi koji 100% nemaju pojma o vožnji* (npr. od novijih: Dacia Logan, Renault Thalia; od starijih: Škoda Favorit, Kia Pride). Za to sigurno postoji dobar razlog.

Megy, činjenica je da je za tebe kao avozačicu** bolje kupiti novi auto, ali s druge strane tu je tvoj momak koji ti (valjda) može pomoći pri izboru nekog polovnog auta bolje kvalitete. Nije baš sjajna paralela, ali kad kupuješ u samoposluzi, hoćeš li radije uzeti cornflakes u većoj kutiji na kojoj piše Kplus/mercator ili u manjoj kutiji na kojoj piše nestle? Ili 10 komada prozirnog dvoslojnog wc papira ili 8 onog boljeg? Veći televizor Quadro ili manji Sony?

P.S.
Sedan je oblik automobila

_____________
*Ovo su iskustva s hrvatskih cesta
**avozačica=negacija vozačice
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 23:54   #28
[QUOTE=bbsan]Ja nikad ne bih kupio Daciu. Postoje neki modeli auta u koje voze ljudi koji 100% nemaju pojma o vožnji* (npr. od novijih: Dacia Logan, Renault Thalia; od starijih: Škoda Favorit, Kia Pride). Za to sigurno postoji dobar razlog.





Našao sam se uvrijeđen tvojim postom iz kojeg proizlazi da su vozači jeftinih auta loši vozači.
Pa,jebote, koja je to nebuloza
Vozač sam preko 13 godina, a sa Kia Pride-om sam napravio 170 000 km i nisam dosad imao nikakvih pizdarija na cesti.
Čime ti podkrepljuješ svoje nebulozne tvrdnje???
__________________
Šokirani korisnik
doondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 01:15   #29
znao sam dace ova bbsanova izjava izazvat repove

+

Quote:
Nije baš sjajna paralela, ali kad kupuješ u samoposluzi, hoćeš li radije uzeti cornflakes u većoj kutiji na kojoj piše Kplus/mercator ili u manjoj kutiji na kojoj piše nestle? Ili 10 komada prozirnog dvoslojnog wc papira ili 8 onog boljeg? Veći televizor Quadro ili manji Sony?
wtf ? kaj oces rec?pa ja bi konkretno uzo onaj koji mi je finiji , uzo bi onaj papir di ga ima vise , a TV sony.
ne kuzim usporedbu uzzled:
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 01:26   #30
Quote:
doondo kaže:
Našao sam se uvrijeđen tvojim postom iz kojeg proizlazi da su vozači jeftinih auta loši vozači.
Pa,jebote, koja je to nebuloza
Vozač sam preko 13 godina, a sa Kia Pride-om sam napravio 170 000 km i nisam dosad imao nikakvih pizdarija na cesti.
Čime ti podkrepljuješ svoje nebulozne tvrdnje???
Ni slučajno ne napadam jeftine aute. Primjeti da uopće nisam izrazio nikakvo mišljenje o vozačima peglica, yuga, renaulta 4 i mnogih drugih među kojima ima i loših i dobrih vozača. Napao sam konkretne nabrojene modele, jer je to zaključak na osnovu proučavanja toga tko se kako ponaša u prometu.

To što ti nisi imao "nikakvih pizdarija u prometu" može značiti samo jednu od ove dvije stvari:
- nisi svjestan svoje loše vožnje i grešaka kao ni većina loših vozača
ili
- voziš dobro i spadaš u izuzetke koji dobro voze a imaju neki od navedenih modela

U ovom trenutku ne znam u koju skupinu spadaš, ali to bi drugi bez mog uplitanja vrlo lako odredili kad bi ti sam iskreno nabrojio nekoliko tvojih pozitivnih vozačkih osobina i nekoliko negativnih osobina drugih vozača u prometu.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 01:27   #31
nedavno je netko na forumu napisao post o daciji. kako ju je kupio pa je malo po malo sve živo odlazilo u kurac, pa je imao sranja s debilima u servisu itd. ukratko, katastrofa totalna. nakon tog topica nema šanse da ikada kupim daciju. ako se nekome da tražit, isplati se.
šezdeset u drugoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 01:32   #32
Quote:
Hrvoje xyz kaže:
znao sam dace ova bbsanova izjava izazvat repove
Quote:
Hrvoje xyz kaže:
wtf ? kaj oces rec?pa ja bi konkretno uzo onaj koji mi je finiji , uzo bi onaj papir di ga ima vise , a TV sony.
ne kuzim usporedbu uzzled:
Cilj usporedbe je da Megy sama skuži kako inače živi i ako na svemu štedi i uzima jeftini cornflakes, wc papir i tv da uzme tu Daciu, a ako inače kupuje radije manje ali finije stvari da se ne zezne i da ne uzima takav auto, nego bolji ali polovni.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 01:49   #33
Quote:
šezdeset u drugoj kaže:
nedavno je netko na forumu napisao post o daciji. kako ju je kupio pa je malo po malo sve živo odlazilo u kurac, pa je imao sranja s debilima u servisu itd. ukratko, katastrofa totalna. nakon tog topica nema šanse da ikada kupim daciju. ako se nekome da tražit, isplati se.
Ta Dacia sigurno nije bio Logan, prema tome tebi prvome bi se isplatilo potražiti taj post i pažljivo pročitati što je napisano prije no što počneš pljucati
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 08:36   #34
Quote:
STINGer kaže:
Ta Dacia sigurno nije bio Logan, prema tome tebi prvome bi se isplatilo potražiti taj post i pažljivo pročitati što je napisano prije no što počneš pljucati
Mislim da je to Alfred Stokes pisal kak su njegovi starci kupili DACIU NOVU.
segura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 09:58   #35
Quote:
Megy kaže:
nekako vise vjerujem Daciji i Renaultu nego korejcima...
Ovdje griješiš, i to debelo. Pogotovo šta stavljaš Daciju ispred korejaca.
Osobno Daciu vidim negdje na dnu liste svih proizvođača. Oni se još trebaju dokazati pogotovo nakon smeća kao šta je Dacia Nova.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 10:20   #36
meni se cini slicna renault thaliji na prvi pogled,
uzivo mi je thalia nijansu ljepsa od logana,ali to je osobni ukus...

kad si zapela za renault motor,
koliko kosta thalia i kak ona prolazi na testu?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 11:05   #37
Quote:
chani kaže:
meni se cini slicna renault thaliji na prvi pogled,
uzivo mi je thalia nijansu ljepsa od logana,ali to je osobni ukus...

kad si zapela za renault motor,
koliko kosta thalia i kak ona prolazi na testu?
Logan koristi platformu novog Cila, dok je Thalia na onoj staroj
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 11:13   #38
Solidan je to auto,za to koliko kosta nudi zaista puno,on koristi platformu novog clia a na Euroncap testu samo 3 zvjezdice je dobila.
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 11:22   #39
Quote:
Jozef K. kaže:
U najnovijem Auto Bild-u (izdanje za SCG) su poredili Daciu sa polovnim Golfom 4, starim 5 godina, jer su im cene na slicnom nivou.

Kao najvece mane Dacia-e nisu izdvojili ni probleme sa stabilnoscu, ni zavrsnu obradu, nego veliku buku u kabini i ocajne kocnice.
u vezi s ovim, citiram komentar sa drugog foruma:

===========

Upravo je Auto Bild objavio da je Logan nestabilan i da se prevrće, a kada su Francuzi na istom testu dva dana kasnije dokazali suprotno, Auto Bild se kao kasnije izvinjavao, a šteta je učinjena! Prosečni ljudi nisu dobro informisani, i tada zlurada novinarska rečenica može mnogo da šteti. Pod broj jedan, Auto Bild za Srbiju je objavio da je zaustavni put Logana 50,7 metara, ali isto tako da kada su stavili bolje pneumatike – Continental, zaustavni put se smanjio za 4 metra. Naravno da sve to treba uzeti sa blagom rezervom, ali je manje više realno da Logan sa dobrim gumama sasvim solidno koči, odnosno da se zaustavlja za 46,0 metara i to verzija bez ABS-a. Pošto većina nema predstavu koliko je to u odnosu na neke druge modele, navešću koliko nekim automobilima treba do zaustavljanja pri brzini od 100 km/h.
Na primer, Mercedesu 190 E 1.8 treba 50 metara, Clio 2 staje za 45 m, Mercedes A klase za 44 m (da ne pominjem test severnog jelena, koji isti nije prošao a Logan jeste), Florida 53 m, Peugoet 406 46 m, Daewoo Nubira 51 m, Suzuki Swift 51 m (stari model), Corsa B 47 m, Ford Ka 46 m, itd.
Pa sad gospodo procenite da li rečenica, citiram iz Auto Bilda za Srbiju –"Loganu je trebalo 50,7 m da stane pri brzini od 100 km/h. To je podatak za automobilsku istoriju" – ima opravdanja da bude ovako oštra.

===========

po meni je najveca mana logana uzasan dizajn. kome to ne smeta, samo napred...mislim koliko covek uopste moze da se zajebe za te pare?
sine nobilitate is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 12:17   #40
Quote:
STINGer kaže:
Ta Dacia sigurno nije bio Logan, prema tome tebi prvome bi se isplatilo potražiti taj post i pažljivo pročitati što je napisano prije no što počneš pljucati
nije važno, važno je da je bila neka nova dacia.
šezdeset u drugoj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.