Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2007., 10:13   #201
E ASSTON

Kako možeš na taj način nekoga kritizirati,kao da je neka bezvezna agencija pa posjeti im stranicu i vidi dolje koji su im partneri i mislim da nisi toliko ćorav da ne vidiš da su partneri sa dvije od najačih putnićkih agencija u Hrvatskoj,mislim da su bezvezni ne bi imali niti online rezervacije i ne bi ih prihvatile druge agencije.
 
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 13:40   #202
aaston, sad si gotov.... sad kad se pojavi jos 5-6 novih clanova, ima da postanes njihov vjerni klijent
Auer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 15:46   #203
Quote:
gambrinus kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati da iz mog komentara baš ništa nisi shvatio! Mislio sam da sam bio dovoljno jasan. No dobro, pokušat ću pojasniti, jer cilj mog debatiranja ovdje nije svađa niti pametovanje, već želja da se čuje i druga strana priče (što će uzrokovati, nadam se, većim senzibilitetom prema prodavačima turističkih aranžmana).

Što se tiče provizija (od kojih agencije žive), one zaista nisu velike. Ako misliš da se agencije bogate na strankama, pokušaj sam rezervirati sobu u hotelu ili složiti si neki aranžman pa ćeš vidjeti koliko će te to stajati (tu ne ubrajam putovanje vlakom, smještaj u hostelu, backpacking i sl). Osim plaćanja na rate, agencije u većini slučajeva nude i jeftinije cijene smještaja od hotela (zbog posebnih ugovora koje sklapaju s iznajmljivačima).

Glede naplaćivanja izrade ponuda: cilj toga ne bi bila zarada (zato sam i predložio naplatu simboličnih 10 kn), već filtriranje ozbiljnih stranaka od neozbiljnih. Paralelu s prodavačima cipela (ili namještaja, ako ti je to razumljivije) sam naveo upravo stoga što se oni ne mogu uspoređivati s prodavačima turističkih aranžmana. Zašto? Zato što vidiš cipele (stolice) koje ti se sviđaju, provjeriš da li ti kvalitet i cijena odgovaraju i - kupiš ili odustaneš, nema tu neke filozofije. Kada meni dođe stranka i zatraži ponudu za npr. vjenčanje u Las Vegasu, ta ponuda treba sadržavati: najpovoljniji zrakoplovni prijevoz (dugotrajna provjera), određenu kategoriju hotela i određeni tip sobe (provjera slobodnih kapaciteta u određenom terminu dok ne nađeš barem 2-3 hotela), rezervaciju npr. izleta helikopterom u Grand Canyon i na Hooverovu branu, rezervaciju sjedala na nekom show programu u hotelu, rezervaciju kapelice i Elvisa-matičara, rent a car... Misliš da ovaj trud ne vrijedi 10 kuna? E pa kada bi ti radio ovaj posao i kada bi ti svakakvi padobranci zadavali ovakve upite i nikada se više ne javili, drugačije bi razmišljao!!! Onaj tko je ozbiljan oko takvog putovanja, ne bi radio problem oko 10 kuna.

Nadam se da je sada jasnije što sam želio reći. Naravno, ima i svakakvih prodavača (lijenih, nezainteresiranih...), ali svaka profesija trpi takve slučajeve. Ipak, znajte jednu stvar: mi NISMO enciklopedije i NISMO bili u svim hotelima niti na svim destinacijama da bismo znali sve detalje o njima. Ako imate na umu stvari koje sam ovdje naveo, nadam se da će između vas (stranaka) i nas (prodavača) doći do boljeg razumijevanja i suradnje.
Svakako tvoj trud vrijedi 10 kn ali pitanje je kako će to ta tvoja stranka prihvatiti i dal li će ti platiti 10 kn ili će se okrenit i izaći iz agencije.Dok ti možda zbog tih sitbih novaca izgubiš ključnog klijenta.
Ja sam osobno vlasnik putnićke agencije ali takve stvari nam ne padaju na pamet.Naplatit gostu 10 kn to je navjeća glupost koju itko može smislit.
Sorry ali neke stvari stvarno ne idu u turizmu a ti ih baš rabiš i vjerovatno i gubiš na tome.
 
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 19:00   #204
Quote:
Auer kaže: Pogledaj post
aaston, sad si gotov.... sad kad se pojavi jos 5-6 novih clanova, ima da postanes njihov vjerni klijent

Da, zanimljivo. Čovjek je toliko oduševljen nekom agencijom da kad se rega na forum uzme za nick njihovo ime. Zamisli oduševljenja. Alelujah

A čim kažeš nešto kontra javi se, zamisli, novi ''ispod ček'ća'' član foruma koji naravno staje na njegovu stranu i koji isto veliča tu istu agenciju. Već viđeno na ovoj temi a i na drugima. Da rikneš od smjeha

A da odgovorim i dotičnom: ne pada mi na pamet čak ni pogledati stranicu agencije koja ima potrebu reklamirati se na ovakav socijalni način. To je još gore nego lijepiti fotokopije s adresom po rasvjetnim stupovima. Čim imate ovakav smisao za marketing mo'š si misliti kako ste sposobni složiti neko kvalitetno putovanje. Odmah u startu se vidi da ste neki amateri na koje ne treba gubiti vrijeme. Konkurencije hvala bogu - ima
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 12:41   #205
Osim adriatica.net koje još agencije koje nude last minute putovanja (a kako drugačije ) nude plačanje kreditnim karticama?
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 15:38   #206
Quote:
adriasky kaže: Pogledaj post
Nisam ja iz te agencije i ne reklamiram njih nego sam vam preporučio jedbu agenciju koja se čini dobrom,a ne kako si ti pisao neka bezvezna agencija.Kako možeš prosudit neku agenciju kad nisi nkad bio u kontaktu sa njima i nemaš pojma tko su i šta su.Ja sam putovao preko njih i bilo je sve u redu.Eto toliko da znaš.
a zašto si onda registriran s e-mailom s domenom te agencije? tak su ti dobri da su ti i e-mail otvorili. nažalost, prema pravilima možeš dobit samo 50 bodova, ali još jedno spominjanje Adriasky-a ti donosi ostalih 950. pa ti vidi.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 18:22   #207
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Osim adriatica.net koje još agencije koje nude last minute putovanja (a kako drugačije ) nude plačanje kreditnim karticama?
http://www.adriatic.hr
http://www.uniline.hr
Netzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 23:15   #208
Jeste li ikada čuli za http://www.ichtisonline.com/index.asp

Kako vam se čini ponuda?
__________________
Sve što je bilo negdje, otišlo je tamo di ničega nema.
pionir_pula is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 17:57   #209
AGENCIJE U RIJECI

koje su turisticke agencije iz Ri za pohvalit(pokusavam nekako izplanirati putovanje za novu godinu u paris)
hvala
vichyevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 18:30   #210
Niti jedna iz Ri nije baš najbolja za Pariz.
__________________
Sve što je bilo negdje, otišlo je tamo di ničega nema.
pionir_pula is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 18:44   #211
Quote:
pionir_pula kaže: Pogledaj post
Niti jedna iz Ri nije baš najbolja za Pariz.
nego za gdje?
vichyevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 16:49   #212
clickandtavel.biz

Ako ste za putovanje po bivšoj Jugi i Albanii - specijalisti su za to clickandtravel.biz. Krecu za oko 1 mjesec sa online-om.
__________________
It's OK!
pežo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 16:25   #213
Quote:
vichyevka kaže: Pogledaj post
koje su turisticke agencije iz Ri za pohvalit(pokusavam nekako izplanirati putovanje za novu godinu u paris)
hvala
Probaj Gulliver Travel, agencija je iz Dubrovnika, ali su cijelo poslovanje orjentirali na Kvarner (u Rijeci imaju poslovnicu)
imaju zanimljive aranžmane (tako i za Pariz)
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 15:48   #214
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
Probaj Gulliver Travel, agencija je iz Dubrovnika, ali su cijelo poslovanje orjentirali na Kvarner (u Rijeci imaju poslovnicu)
imaju zanimljive aranžmane (tako i za Pariz)
Koliko ja znam, Gulliver ne vozi Pariz iz Rijeke niti u svom aranžmanu, već su ti aranžmani Pariza od Generalturista, Atlasa ili Kompasa.
Polazak za Pariz busom iz Rijeke ima jedino Jadrotours u vlastitoj organizaciji.
euro putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 19:54   #215
ljudi je li znate koju dobru agenciju u splitu,trebala bi naci novogodisnji aranzman pa mi trebaju iskustva (dobra i losa)...
anse is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 14:29   #216
Quote:
anse kaže: Pogledaj post
ljudi je li znate koju dobru agenciju u splitu,trebala bi naci novogodisnji aranzman pa mi trebaju iskustva (dobra i losa)...
probaj sa f toursom....imaju ti zgodne aranžmane za dubai, maroko i egipat...oni su ti na rivi, kod kafića, mislim da se zove f ili f1...kompas split su ti isto dobri...
DIZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 14:44   #217
Quote:
anse kaže: Pogledaj post
ljudi je li znate koju dobru agenciju u splitu,trebala bi naci novogodisnji aranzman pa mi trebaju iskustva (dobra i losa)...
sve agencije su ti u krugu od 200 na rivi... prodi usporedi cjene i uvjete u jedno popodne...
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 14:17   #218
Pozdrav svima! Ovako, planiram ići na doček Nove u Pariz i to sa busom 6 dana, zanima me da li netko ima iskustva sa agencijama poput Adriatica.net i Kompas, zanima me koja od njih ima bolju organizaciju.. ?? Da li je netko išao preko njih u Pariz sa busom??
Unaprijed hvala
florentis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 23:14   #219
Quote:
florentis kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Ovako, planiram ići na doček Nove u Pariz i to sa busom 6 dana, zanima me da li netko ima iskustva sa agencijama poput Adriatica.net i Kompas, zanima me koja od njih ima bolju organizaciju.. ?? Da li je netko išao preko njih u Pariz sa busom??
Unaprijed hvala
Isla sam s obje i organizacija je bila dobra u obje agencije, mislim da Adriatica ima malo nize cijene!
__________________
Živite na svoj način....
Beduin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 22:57   #220
Ja radim nešto za Generalturist kao "vanjski" i svi gosti s kojima sam kontaktirao su bili vrlo zadovoljni. Ali i bez obzira mislim da su jedni od najboljih, mislim najozbiljnijih.
Relief is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.