Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2011., 23:44   #81
Pomozite mi, pliiiizzzz

radila sam u jednoj oš 9 mjeseci dok se kolegica nije vratila s bolovanja, naravno to vrijeme sam i stažirala. Sada me zanima mogu li ja prijaviti stručni ispit iako nemam punu godinu staža ili moram čekati posao i odstažirati još 3 mjeseca?

Krugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 10:17   #82
krugolina, odi u školu di si odradila 9mjeseci i pitaj mogu li te prijaviti.

moje pitanje - ja ću sad polagati stručni za prof hr.jezika u srednjim školama. moram li učiti zakone i pravilnike koji se tiču osnovnih škola i drugih nižih razina?
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 14:46   #83
Quote:
xmen295 kaže: Pogledaj post
idem uskoro na stručni ispit iz hrvatskog jezika (rok 1. 10. - 15. 11.). molim dobre duše da mi se jave i podijele svoja iskustva i saznanja: teme za eseje, pitanja na usmenom...
ja sam polagala u splitu,naš savjetnik daje svoje teme za pismeni
koliko sam shvatila,u ostatku lijepe naše budu teme iz priručnika
@mid@l@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 15:01   #84
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
krugolina, odi u školu di si odradila 9mjeseci i pitaj mogu li te prijaviti.

moje pitanje - ja ću sad polagati stručni za prof hr.jezika u srednjim školama. moram li učiti zakone i pravilnike koji se tiču osnovnih škola i drugih nižih razina?
na ispitu će ti biti ravnatelj, netko s faxa i mentor/ica...ravnatelj te pita zakon pa ako je sr šk u pitanju onda će biti sve o sr šk...raspitaj se malo o ravnnatelju što pita i kako pita
__________________
!amiravts milam es ileseV http://www.youtube.com/watch?v=JGWQJ...eature=related
Emerencijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 13:48   #85
Imam pitanje, možda je bedasto, al nije mi jasno. Kaj ak ste po struci profesor, a imate posao u državnoj službi, znači ne odrađujete pripravnički u školi. Kak onda državno stručni izgleda? Isto ko i sve ovo kaj ste pisali do sad ili...? Nema mi smisla onda držanje sata i sl. ako nisam u školi odrađivala pripravnički. Prosvijetlite me
wulong5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 13:57   #86
Quote:
xmen295 kaže: Pogledaj post
idem uskoro na stručni ispit iz hrvatskog jezika (rok 1. 10. - 15. 11.). molim dobre duše da mi se jave i podijele svoja iskustva i saznanja: teme za eseje, pitanja na usmenom...
imaš pm
__________________
Volim brusnice.
Achamiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 16:33   #87
Quote:
Achamiana kaže: Pogledaj post
imaš pm
mogu li i ja dobiti taj pm - naime i mene sve to sad čeka i zanima

tnx
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 20:21   #88
postoji li koji kemičar koji uskoro polaže???
amanda 1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 22:11   #89
bok svim pripravnicima iz hrvatskog jezika i mene čeka stručni ispit sad u jesenskom roku....osnovna škola....imam težakove dvije knjige i rosandićevu metodiku nastave knjjiževnosti...te zebecovu knjigu baš za stručni ispit....tko ima kakve informacije o tome....ovam pm koji se širi , može li se kako meni proslijediti...hvala!!!!
feeling lonely is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 00:05   #90
STRUČNI ISPIT IZ SOCIOLOGIJE

Molim nekoga tko je polagao stručni iz sociologije (nisam nigdje naišla na pisanje o str. iz sociologije), da podijeli sa mnom i s drugima koje to zanima, svoja iskustva. Unaprijed zahvaljujem
sonoio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 23:53   #91
Kao novi član pozdravljam sve forumaše. Također imam problem s vremenom trajanja pripravničkog stažiranja i molim za pomoć. Radila sam u struci 3 mjeseca bez prijave pripravničkog staža. Trenutno sam zaposlena i prijavljena na stažiranje, no zanima me propadaju li mi ova prethodna 3 mjeseca ili se može uz nekakvu zamolbu ili slično pribrojiti ovim " legalnim" mjesecima stažiranja, jer ipak sam radila u struci i to je nekakvo radno iskustvo??? Ako netko ima informaciju molim da mi odgovori.
IŠK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 23:59   #92
neće ti to pribrojiti...ja sam imala istu situaciju...bitno je da si krenula )
__________________
!amiravts milam es ileseV http://www.youtube.com/watch?v=JGWQJ...eature=related
Emerencijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 00:09   #93
Hvala na brzom odgovoru. Nisam ni mislila da su susretljivi, no zbunilo me to što po pravilnicima i zakonima piše da treba imati 365 radnih dana u radnoj knjižici, što i imam, a ništa ne piše ako nisi prijavljen u Agenciju. Mislim ipak nije moja krivnja što me prijašnja škola nije prijavila na stažiranje.
IŠK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 10:43   #94
Pozdrav svima!
Molim vas, može li mi netko od vas ovdje dati neke naputke o izgledu stručnog ispita; naime, radim u srednjoj školi i predajem stručne predmete (imam završeni građevinski fakultet); zanima me kako izgleda i od čega se sastoji stručni ispit? Stažiram, i trenutno polažem PPI na filozofskom fakultetu.
hvala =)
pupudeljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 18:26   #95
Pozdrav svima!
Prikupljam informacije, iskustva i savjete za stručni ispit iz hrvatskog. Ako nešto znate, pomozite. Puno puno hvala
allegra04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 19:14   #96
Quote:
IŠK kaže: Pogledaj post
Hvala na brzom odgovoru. Nisam ni mislila da su susretljivi, no zbunilo me to što po pravilnicima i zakonima piše da treba imati 365 radnih dana u radnoj knjižici, što i imam, a ništa ne piše ako nisi prijavljen u Agenciju. Mislim ipak nije moja krivnja što me prijašnja škola nije prijavila na stažiranje.
mislim da te škola mora prijaviti kao pripravnika da bi ti se to ubrala za polaganje stručnoga. kolega je radio tako na par mjesta, cca 3 mjeseca, ali ga škola nije prijavila tako da ništa od pripravničkog.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 02:12   #97
drage kolege, molim pomoć!

pred polaganjem sam stručnog ispita..rok mi je za desetak dana, a ja muku mučim sa štrebanjem....valjda budem nekako, kao i svi prije mene..i vjerujem da će mi se jednog dana sve činiti kao mačji kašalj, ali trenutno polako gubim razum..a panika čini svoje..

uglavnom, zanimaju me teme koje se pojavljuju na pismenom dijelu..postoji li negdje popis tema koje se najčešće pojavljuju? ili barem dvije-tri teme??

radim u srednjoj strukovnoj školi, predajem specifičan predmet i zapravo nemam kolega koji bi podjelili taj dio iskustva sa mnom..
jasno mi je da ću zbog prirode predmeta najvjerojatnije dobiti neku "opću" metodičko/pedagošku temu koja se može primjeniti i na druge stručne predmete u drugim strukovnim školama, ali što to točno znači?
sve mi se to čini tako apstraktno..koje su to teme??
ima li netko slično iskustvo pa da mi napiše koju je temu konkretno dobio??

također, koju literaturu (metodiku ili što) bi preporučili za taj dio??
inače sam prof. hrvatskog i kad se sjetim rosandićeve metodike koju sam polagala na faksu dođe mi zlo..i naravno nema šanse da onu knjižurinu uzimam u ruke sljedećih dana..a ne, ne...pa kvragu, valjda ima nešto sažetije i općenitije?

inače, mali savjet za kolege koji su u istoj situaciji ili ih ona čeka u skoroj budućnosti..ovih dana sam naišla na knjigu koja je od velike pomoći za usmeni dio..autori su tihomir zebec i kristijan horvat - stručni ispit pripravnika u osnovnom i srednjem školstvu. knjiga je debljine prosječnog udžbenika i na jednom mjestu sažima sve važnije zakone i propise koje treba nabubati za usmeni, a može se posuditi u knjižnicama grada zagreba. iako radim već godinu i pol i imam prepametnu mentoricu, taj dargocjeni podatak mi naravno nitko nije otkrio..nego sam ja koza zbunjena i pogubljena morala danima kopati po internetu i potrošila hrpe papira i i tonera da bih si isprintala sve te zakone, pravilnike i dodatke na iste..

kad sam sve te papire dobro išarala i već ih napola skriptirala, skratila i prilagodila sebi - eto knjige koju prožvakaš za par dana i u kojoj je sve na jednom mjestu..izdanje iz 2008., dakle ne tako staro, malo apdejtaš što treba i čiča miča - gotova priča! ..ne moram spominjat da mi tu konkretnu knjigu mentorica nije navela u podužem popisu obavezne literature..žalosno.
ali o mentorima sve najbolje..barem dok ne dobijem to svoje uvjerenje o položenom stručnom u ruke..kroz desetak dana bum i ja valjda napokon svoj čovjek!

da ne dužim, bila bih jako zahvlana za svako podijeljeno iskustvo ili savjet oko tih općenitih tema na pismenom..

ja štrebam i strpljivo čekam!
medotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 14:29   #98
u onom priručniku koji se može skinit sa interneta su primjeri tema na pismenom
@mid@l@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 22:04   #99
Quote:
@mid@l@ kaže: Pogledaj post
u onom priručniku koji se može skinit sa interneta su primjeri tema na pismenom
može link za to?
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 01:11   #100
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
Quote:
@mid@l@ kaže: Pogledaj post
u onom priručniku koji se može skinit sa interneta su primjeri tema na pismenom
može link za to?

http://www.azoo.hr/images/stories/izdanja/Prirucnik_strucni_ispit-osnovno_skolstvo.pdf


Ako vam ne otvara, probajte na ovaj link:
http://www.slideshare.net/gecon13/pr...ovnom-skolstvu


@medotica
Bez obzira što je ovo priručnik za osnovne škole, svejedno će ti dobro doći kod priprema za pismeni. Ja nisam polagala za hrvatski jezik (ili koji to već "specifičan predmet" predaješ) no sa mnom je na pismenom ispitu bila djevojka koja je polagala srodan predmet za srednje škole (a ja za osnovne) i svejedno smo imale identična pitanja. Naravno, i ova pitanja iz Priručnika nisu ista kao ona na ispitu, ali su slična, stoga ti mogu poslužiti kao dobro polazište.

Konkretan priručnik za srednje škole nisam pronašla, no ako ono gore ipak ne posluži, možda ovdje uspiješ pronaći sličnu dokumentaciju za srednje škole:
http://pup.skole.hr/default.aspx?loc...hr&app=teacher


I polako... koliko usvojiš - usvojiš, nije smak svijeta!

Zadnje uređivanje Dinah : 15.11.2011. at 01:21.
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.