Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2008., 16:42   #21
I meni su se pojavile te crne mrlje na oba oka jos pre nesto vise od 4 godine. U pocetku su me nervirale jer su se pomerale kako gde pogledam. Malo sam se i bojala da nije slucajno nesto ozbiljnije ali ipak sam se nadala da ce proci. Nakon par dana sam slucano to spomenula u drustvu i onda mi je drugarica rekla da je ona cula da to hoce tako da se pojavi zbog anemije. Uzela sam to kao objasnjenje i nastavila da zivim tako, ni ne obracajuci paznju na to. U mom slucaju imalo je smisla jer sam bas u tim mesecima postala malokrvna (znam po tome sto sam dala krv, a nakon cetiri meseca bila odbijena zbog malokrvnosti). S obzirom na moj nacin zivota (samopovredjivanje, bulimija, izgladnjivanje ...) to sam smatrala normalnim. Te tacke su postale sastavni deo mene isto kao i anemija.
Nosim naocare vec 6 godina i jednom godisnje idem na kontrolu i eventualno ako treba promenim dioptriju.
lignja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 18:56   #22
to je zamucenje staklovine, to imam i ja. izgleda ko grancica koja plovi kako se oko krece.

ako te tocke budu u sve vecem broju, treba ici lijecniku, jer moguce je da je u pitanju uveitis, gadna upala. zapravo, u svakom slucaju odi lijecniku, treba pogledati ocnu pozadinu.

prvu tocku sam primijetila jos u srednjoj nakon izlaska u disco u kojem je bio i laser, a i hodala sam po neakvim techno partyima tipa future shocka (isto laseri i ino), i sve te tocke imam jos iz tog vremena. jednostavno se naviknes i prestanesh primjecivati.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 16:09   #23
nazalost, radi se o opacitetu oka, znam jer se i meni to dogada....Lijecnik mi je nazalost saopcio da je to degenerativna promjena, nesto sto s godinama dode, koliko god to bilo cudno za godine koje imam (30). Nesto kao kad neko dobije prvu sijedu dlaku s 20 godina....
chunky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.