Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2017., 10:02   #9341
Nije se ni Dukac proslavio ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 08.08.2017., 09:31   #9342
http://www.autosport.com/news/report...2018-wrc-dates
jurrica is offline  
Old 08.08.2017., 10:24   #9343
Ovo sam već negdje pročitao ... kamo sreće. Još kad bi sredili Grobnik pa gledamo MotoGP kao nekad.
Btw,
čini mi se da i ova MotoGP sezona postaje one man show. Samo da se prvak ne odluči prerano.
el Torro is offline  
Old 08.08.2017., 10:52   #9344
Kamo sreće ali nažalost vjerujem tek nako što vidim. Onaj tupavac u Zagorju je već platio Tilkeu nacrte za stazu ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 08.08.2017., 18:34   #9345
Bok svima,
ne znam jel dozvoljeno, ako slučajno smeta nek admin obriše.

Imam kupljene dvije karte za nedjeljni motogp u Austriji (preko našeg eventima kupljeno), ali vrlo moguće da neću moć ić pa ako je slučajno netko zainteresiran nek mi se javi privatnom porukom - dala bih ih ispod cijene.

I pozdrav svim starim forumašima s kojima sam tipkala tu redovito pred koju godinu
vendella is offline  
Old 13.08.2017., 14:41   #9346
To Dov


Gazi gubu...
fortaleza is offline  
Old 13.08.2017., 14:44   #9347
Koji spektakl !
Koja pobjeda !
Dovi :klap:
Clark is offline  
Old 13.08.2017., 15:01   #9348
Dovijeva 3. pobjeda ove sezone. Vjerovali ili ne.
Po 3 još imaju Marquez i Vinales, Pedrosa i Rossi po jednu.
5 različitih pobjednika u 11 utrka. Dobra sezona.
Clark is offline  
Old 13.08.2017., 15:43   #9349
Ja zadrijemao ...
el Torro is offline  
Old 13.08.2017., 21:24   #9350
MM mora jos zganaca pojest, takticki je ispao mulac.

Ko skuzi Michelin gume - svaka mu dala. SOFT - HARD - HARD - SOFT. Ovo su prve 4 zadnje gume. Ako je meni ista jasno ...

Uz to Dovi je vrijeme na kvalama napravio na Mediumu ... koji klinac ...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 18.08.2017., 19:48   #9351
Napeto u Njemačkoj između Ogiera i Tanaka nakon prvog dana - samo 2s razmaka. Tanak opet odličan vodi nekako djeluje najuvjerljivi...
Btw. konačno malo nade za Citroen; Mikkelsen drugi. Odilčno vozi s obzirom na poziciju, samo 6s iza Tanaka...
Daleko najbolja sezona u ne znam koliko godina...
gaff_ is offline  
Old 19.08.2017., 21:19   #9352
Prilično vjerojatno da je Neuville danas ispusio naslov...
gaff_ is offline  
Old 21.08.2017., 00:54   #9353
Makaršta, otkud ti to? Vidiš da na svakom reliju bude pokolj favorita, čista lutrija ko će ispast.

Ono što meni nije jasno je kak to da se kod Forda prvi vozač nemre sastat sa vozilom, kod Citroena je situacija tak tragična da zovu Loeba, Toyota je isto čudnovata ....

Na SBK frontu Kawa i Rea praktički osigurali naslov (još 4 vikenda a prednost 70 bodova odnosno 105 do prvog Dukca) pa su Dukci izronili na postolju.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 21.08.2017., 22:19   #9354
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Makaršta, otkud ti to? Vidiš da na svakom reliju bude pokolj favorita, čista lutrija ko će ispast.

Ono što meni nije jasno je kak to da se kod Forda prvi vozač nemre sastat sa vozilom, kod Citroena je situacija tak tragična da zovu Loeba, Toyota je isto čudnovata ....
Evo kaj kaze Sebalj:

Karte se miješaju i zapravo je ovo sezona kada sa zanimanjem pratim što će se desiti. Prije par godina se kompletna sezona svodila samo na rečenicu od Gronholma: "I can only count on mistake of Loeb."

E, da, zaboravio sam najveću glupost od Citroena, koju godinama rade. Onaj šeik im radi testiranja i još se time hvale. Ok, čovjek je donio novce i treba ga poštovati, ali negdje treba podvući crtu.

Ima jedna interesantna stvar, a to je da su Toyota i Ford korak ispred Hyundaia i Citroena. Tamo su glavni pokretači bivši vozači. Citroen je sve ove godine kada je pobjeđivao sa Loebom očito nazadovao, jer se već par godina ne mogu pronaći. Andreas Mikkelsen je bio slobodan na tržištu više od 6 mjeseci i nitko ga nije uzeo od vodećih?! Došao je direktno iz VW-a.

Eventualni povratak Loeba je odlična stvar za sport, ali to me podsjeća na povratak Alaina Prosta. Kratkoročno je odlična investicija, ali dugoročno pucanj u prazno. Teemu Suninen, Esapekka Lappi, Ott Tanak su se već dokazali. Citroen bi trebao jako raditi u tom smjeru da pronađe mlade vozače. To su nažalost godinama zapostavljali. Pa jebemu, pustili su Ogiera da ode u VW!? Toyota je na početku sezone izgledala slabo, a Makinen je zapravo napravio vrhunski posao. On opet ima sreću da živi u Finskoj i da budućeg prvaka pronađe kad ide nedjeljom u najbližu trgovinu po mlijeko. Hyundai je po meni isto u banani, jer je Neuville zapravo jedini koji nešto uspijeva, unatoč apsolutnoj politici (Rally, rally i samo rally). BTW ove godine su izašli i iz lige prvaka.
Markkonen is offline  
Old 21.08.2017., 22:27   #9355
Samo da nadodam, ako zelite detalje iz WRC-a, treba čitati Martina Holmesa:

http://www.rallysportmag.com.au/home...y-look-to-2018

http://www.rallysportmag.com.au/home...8-wrc-calendar

Moje misljenje o povratku Loeba, ako se vrati, ne znam da li ce moci konkurirati za naslov prvaka, ali definitivno ce pomoci u razvijanju i testiranju automobila...

Naime, Citroen je u problemima od 2012., kada je poginuo (pao je sa drveta u svojem dvoristu) glavni testni vozac, Philippe Bugalski...
Markkonen is offline  
Old 21.08.2017., 22:59   #9356
A ne znam, al Ogier će teško ispustiti 17 bodova, pogotovo s ovim greškama Neuvillea. Plus čini mi se da je Ford jako dobar na asfaltu, a od 3 relija jedan je asfalt...
Meni je nekako ovo rang list momčadi trenutno Hyundai/Ford/Citroen/Toyota.

Hyundai mi ima najviše brzine, al se često jebu se setupom tijekom petka i prema kraju relija budu uvijek najbrži. Neuville je sklon previše greškama(u Finskoj je točno vozio ziheraški samo da završi i stigne Loeba i onda se dogodi ovo...). Sordo je uvijek bio vozač uglavnom za asfaltne relije, dok je Paddon nikako ne funkcionira sa setupom u 2017oj.

Ford je imam osjećaj sporiji, ali konzistentniji zbog vozača. Ogier i Tanak su 2 najbolja vozača u prvenstvu. Čak mi se čini da Tanak ima mrvicu više brzine od Ogiera, al Ogier je daleko najkonstantniji i puno jači u glavi. Biti će zanimljivo ako Ogier ostane u Fordu iduće godine između njih dvoje, iako ja očekujem da će Ogier otići...

Citroen je nepoznanica, toliko da oni sami ne znaju koliko su dobri/loši te su zamolili Loeba da im isproba auto...Auto se čini možda najteži za voziti od svih automobila. Meeke je u nekakvom mentalnom ponoru nakon svih izlijetanja, okretanja, trganja kotača, Breen je dosta ok prilično konstantan, ja bi ga definitivno prije zadržao nego Meeke-a(iako je Meeke simpatična osobnost, al jbg...). Po meni je odlična stvar što su uzeli Mikkelsena, ako ga mogu dobiti za iduću sezonu bili bi glupi da ga ne uzmu. On mi je u top3 po kvaliteti od trenutnih vozača.
Mislim da su šanse da će Loeb iduće godine biti u WRC-u jako malene, možda odveze koji reli bezveze ovako. Ne bi mi imalo smisla iz njegove perspektive se vraćati...

Toyota mi se čini kao dobar auto na makadamu, na asfaltu je vjerojatno najlošiji. Iako 2 pobjede u sezoni su super za njih, mislim da će iduće godine biti odlični....Latvala je dosta dobar ove godine šteta za par kvarova, Hanninen je već prilično star i nema rezultate, a Lappi će biti odličan vozač za 2 godine kad skupi još malo iskustva. Toyota bi ga definitivno trebala zadržati...
gaff_ is offline  
Old 21.08.2017., 23:20   #9357
Btw. evo moje prognoze za momčadi za 2018u

Hyundai - Neuville, Sordo, Mikkelsen
Ford - Tanak, Evans, Sunninen/Camili
Citroen - Ogier, Breen, Lefevbre
Toyota - Latvala, Lappi, Tidemand
gaff_ is offline  
Old 27.08.2017., 18:44   #9358
Silverstone - MotoGP, ja više ne kužim ništa. Dobio DesmoDovi kojeg cjeli vikend nije bilo nigdje (kao ni Dukca), i to na najstariju foru na planeti - pola utrke polako i obazrivo, čuvaj gume i onda pri kraju daj sve što imaš. Sa starim "okopom" bez aerodinamike. Lorenzo 5. 3,5 sekundi iza sa NOVIM okopom, sa aerodinamičkim dodacima. Rossi upravo obratno probao pobjeći na početku pa pušing, na kraju 3., MM raznio motor (Honda jelte, jel što čudno?), Vinales na kraju 2 u poprilično anonimnoj utrci

Ukupno gledano prva četvorica su u 26 bodova a peti Dani Pedrosa zaostaje 35.

Inače prvih 5 na utrci se sabilo u 3,5 sekundi nakon 20 krugova.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 27.08.2017., 20:03   #9359
Dorna i Michelin uspješno kopiraju FIA i Pirelli. Manipulacija na najjače.
Inače su svi inženjeri u timovima totalni blesani.
el Torro is offline  
Old 28.08.2017., 07:20   #9360
Pa vidi recimo izjavu Vinalesa - jedini na soft zadnjoj gumi: "znao sam da ću biti najjači na kraju - zadnjih 10 krugova" (... I know my strongest point was at the end, the last ten laps ...)
U isto vrijeme Rossi, na ISTOM motoru kaže za medium: "početak nije tako loš ali onda nas muči značajna degradacija gume, druga polovica utrke će biti teška" (... the beginning we are not so bad, but after we suffer a lot with the degradation. It will be very hard in the second part of the race ...)

WTF?

U isto vrijeme Dukci potroše cijeli FP1 na odluku o tipu gume (i dio FP2 i dio warm-up-a), odaberu Medium i kažu da su za Hard potpuno sigurni da neće ići. A Marquez odabere Hard (i da se ne lažemo - najvjerojatnije bi pobjedio da nije Honda grunula).

WTF2?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.