Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2008., 20:07   #1
Prijava tvrtke na adresi iznajmljenog stana

Otvaram tvrtku s prijateljima, i prvotna ideja bila je da bude prijavljena u Zagrebu, u iznajmljenom stanu u kojem i živim.

Problem je što je ispalo da kuća vlasnički nije čista, pa smo kao prvo rješenje tvrtku prijavili na prijateljevoj adresi stanovanja.

Ako bih htio da se u budućnosti ipak radi u iznajmljenom stanu, i da telefoni u tom stanu budu registrirani na tvrtku, te da firma plaća trošak najma moram li se iseliti u neki stan koji je vlasnički čist, ili ovaj problem mogu nekako zaobići?
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 15:12   #2
Quote:
bbsan kaže: Pogledaj post
Otvaram tvrtku s prijateljima, i prvotna ideja bila je da bude prijavljena u Zagrebu, u iznajmljenom stanu u kojem i živim.

Problem je što je ispalo da kuća vlasnički nije čista, pa smo kao prvo rješenje tvrtku prijavili na prijateljevoj adresi stanovanja.

Ako bih htio da se u budućnosti ipak radi u iznajmljenom stanu, i da telefoni u tom stanu budu registrirani na tvrtku, te da firma plaća trošak najma moram li se iseliti u neki stan koji je vlasnički čist, ili ovaj problem mogu nekako zaobići?
Ukratko rečeno da. Jedino te za telefon niko ništa ne pita (bar mene nije pitao), a i za adresu sjedišta također ( u momentu kad smo mi registrirali tvrtku još nije bila nekretnina knjižena), ali nemožeš onda pravdat najmninu.
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 12:40   #3
Hm... Ok, hvala.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 23:32   #4
Quote:
bbsan kaže: Pogledaj post
Otvaram tvrtku s prijateljima, i prvotna ideja bila je da bude prijavljena u Zagrebu, u iznajmljenom stanu u kojem i živim.

Problem je što je ispalo da kuća vlasnički nije čista, pa smo kao prvo rješenje tvrtku prijavili na prijateljevoj adresi stanovanja.

Ako bih htio da se u budućnosti ipak radi u iznajmljenom stanu, i da telefoni u tom stanu budu registrirani na tvrtku, te da firma plaća trošak najma moram li se iseliti u neki stan koji je vlasnički čist, ili ovaj problem mogu nekako zaobići?
sjediste tvrtke u iznajmljenom stanu
vi ste prolupalipa kaj vam je
sjediste tvrtke je u necem vasem, ne iznajmljenom...
gle ono...mozda i uspijete u tome sto god planirate raditi, a vlasnik stana vas moze izbaciti zbog ovog ili onog razloga i kaj cete onda ponovo registrirati d.o.o.???
e..svasta...

a gle kaj se tice stana ciji papiri nisu "cisti" da odogovorim i na ovo pitanje, mozete otvoriti d.o.o., to za otvaranje nije bitno
ste sigurni da to zelite?
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 12:47   #5
Quote:
emanuela kaže: Pogledaj post
sjediste tvrtke u iznajmljenom stanu
vi ste prolupalipa kaj vam je
sjediste tvrtke je u necem vasem, ne iznajmljenom...
Niz tvrtki znatno ozbiljnijih od naše posluju iz iznajmljenih prostora. Pogledaj sve novije nebodere u Zagrebu na kojima piše "Offices to let". Eurotower, zgrade koje je izgradio Hypo, Erste...

Zar misliš da su tvrtke koje su unajmile te prostore kupovale još neke samo da bi mogli registrirati svoje sjedište?
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 12:51   #6
Quote:
emanuela kaže: Pogledaj post
vlasnik stana vas moze izbaciti zbog ovog ili onog razloga i kaj cete onda ponovo registrirati d.o.o.???
e..svasta...
A vlasnik poslovnog prostora ne može izbaciti gore navedene tvrtke?

Kad se sve dobro definira i ugovori, strah od izbacivanja je zanemariv, a iz izbacivanja ne slijedi gašenje tvrtke, nego promjena adrese.

Ali zahvaljujem se na 'stručnom' odgovoru.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 14:03   #7
Quote:
bbsan kaže: Pogledaj post
A vlasnik poslovnog prostora ne može izbaciti gore navedene tvrtke?

Kad se sve dobro definira i ugovori, strah od izbacivanja je zanemariv, a iz izbacivanja ne slijedi gašenje tvrtke, nego promjena adrese.

Ali zahvaljujem se na 'stručnom' odgovoru.
By the way promjena adrese sjedišta je 5 minuta posla na trgovačkom sudu. Napiše se molba i to je to..

Gašenje tvrtke, WTF???
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 14:05   #8
Quote:
aurora-s kaže: Pogledaj post
By the way promjena adrese sjedišta je 5 minuta posla na trgovačkom sudu. Napiše se molba i to je to..

Gašenje tvrtke, WTF???
Znam, nisam odgovarao tebi nego Emanueli.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 22:28   #9
Quote:
bbsan kaže: Pogledaj post
Niz tvrtki znatno ozbiljnijih od naše posluju iz iznajmljenih prostora. Pogledaj sve novije nebodere u Zagrebu na kojima piše "Offices to let". Eurotower, zgrade koje je izgradio Hypo, Erste...

Zar misliš da su tvrtke koje su unajmile te prostore kupovale još neke samo da bi mogli registrirati svoje sjedište?
posluju ili im je sjediste tamo?
ja mislim da posluju, a da im je sjediste negdje drugdje
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 22:51   #10
Quote:
emanuela kaže: Pogledaj post
posluju ili im je sjediste tamo?
ja mislim da posluju, a da im je sjediste negdje drugdje
evo ti npr jedne firme koja je ozbiljnija pa bi mogli kupit garsonjeru u španskom ali...
Matični broj
080034217
Registarski sud
Trgovački sud u Zagrebu
Tvrtka
Zagrebačka burza d.d.
Skraćena tvrtka
Sjedište
Zagreb, Ivana Lučića 2a/22
Pravni oblik
dioničko društvo


sjedište im je u mamićevim twinsima koje iznajmljuje erste bankla ofisis tu let
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 22:58   #11
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
l
a dobro, ja ne znam ocito ni jednu koja je u iznamljenom sjedistu
btw. si siguran da im to nije neka nazovimo to "sestrinska firma", da u sjedistu nemaju neku drugu

__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 00:21   #12
Moja firma je u iznajmljenom sjedištu.

EOD?
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 13:10   #13
je da dižem iz blata ali me informativno zanima.

na koji rok mora bit unajmljen prostor da bi se mogla firma prijavit na adresu.

jel predpostavljam kad registriram firmu da moram imat i ugovor o najmu prostora.

jel ne želim na kučnu adresu,več unajmit prostor i na tu adresu prijavit firmu.
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
daniels001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 13:33   #14
Quote:
daniels001 kaže: Pogledaj post
je da dižem iz blata ali me informativno zanima.

na koji rok mora bit unajmljen prostor da bi se mogla firma prijavit na adresu.

jel predpostavljam kad registriram firmu da moram imat i ugovor o najmu prostora.

jel ne želim na kučnu adresu,več unajmit prostor i na tu adresu prijavit firmu.
Nije bitno na koji rok imaš ugovor, isto tako nije bitno imaš li uopće ugovor. Ja sam firmu registrirao na adresu iznajmljenog ureda, a da me pritom nitko nije pitao za ugovor o najmu, zašto je ta adresa ili tako nešto.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 15:49   #15
Otvaranje d.o.o. firme u iznajmljenom prostoru

Zanima me kada želim otvorit firmu u tuđem prostoru (sjedište firme), tj. iznajmio bi stan ili ured, što ja trebam od papira, vlasnika, ili što već.. Znaći hoću otvorit firmu u iznajmljenom stanu. Što mi treba.. ?
marek0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 09:38   #16
Quote:
marek0007 kaže: Pogledaj post
Zanima me kada želim otvorit firmu u tuđem prostoru (sjedište firme), tj. iznajmio bi stan ili ured, što ja trebam od papira, vlasnika, ili što već.. Znaći hoću otvorit firmu u iznajmljenom stanu. Što mi treba.. ?
Ustvari ne treba ništa! Kad se kod javnog bilježnika sastavlja osnivački akt (ili društveni ugovor) napiše se koja će biti adresa poduzeća, tj. sjedište. Bitno je da je na toj adresi označena tvrtka (na kasliću i zvonu recimo) kako bi te se moglo kontaktirati.
Jedino bih upozorila, ukoliko se poduzeće misli baviti trgovinom, treba prethodno provjeriti hoće li prostor zadovoljiti minimalne tehničke uvjete.
Dobrovšak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 11:58   #17
Quote:
Dobrovšak kaže: Pogledaj post
Ustvari ne treba ništa! Kad se kod javnog bilježnika sastavlja osnivački akt (ili društveni ugovor) napiše se koja će biti adresa poduzeća, tj. sjedište. Bitno je da je na toj adresi označena tvrtka (na kasliću i zvonu recimo) kako bi te se moglo kontaktirati.
Jedino bih upozorila, ukoliko se poduzeće misli baviti trgovinom, treba prethodno provjeriti hoće li prostor zadovoljiti minimalne tehničke uvjete.
Po takvome ja mogu navesti bilo kou adresu.. Hmm.. A porez.. ili nesto..
marek0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 12:54   #18
Quote:
marek0007 kaže: Pogledaj post
Po takvome ja mogu navesti bilo kou adresu.. Hmm.. A porez.. ili nesto..
Da, kod registracije firme, ali kasnije može doći do problema ovisno o tome čime se želite baviti i koječemu drugome. Porezna uprava u novije vrijeme traži ugovor o najmu, a ako prijavite firmu na vlastitoj adresi traže da Vi osobno plaćate porez na najam (nije strašna cifra).

U svakom slučaju, poželjno je imati ugovor. Uzmite u obzir da ako nemate ugovor o najmu nekog prostora, ne mogu Vam se priznati niti troškovi režija, a niti možete račune za režije prebaciti da glase na firmu kako bi Vam se priznao PDV.

Možda da nevedete konkretan slučaj gdje mislite prijaviti firmu i čime ćete se baviti mogla bih Vam dati konkretniji odgovor šta bi Vama najviše odgovaralo jer stvarno zavisi od slučaja do slučaja.
Dobrovšak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 12:56   #19
To tako ide
Ti si odgovoran da daš ispravnu adresu lokacije tvog poduzeća.
Prijaviti poreznoj prihod od najma stana/sobe/čega već je dužnost najmoprimca i njemu se odreže porez na prihod od najma imovine.

Edit: Sad vidim da je Dobrovšak odgovorila, ali neka stoji i ovo moje.

Edit 2: Kod nas i dalje ne traže Ugovor o najmu (o tome smo već pričali negdje i nemam pojma zašto to kod nas ne traže). Navodi se samo u Očevidniku i ako nema najma, to ostavljamo prazno. Pa ti znaj kako oni gledaju
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 15:56   #20
Quote:
aurora-s kaže: Pogledaj post
By the way promjena adrese sjedišta je 5 minuta posla na trgovačkom sudu. Napiše se molba i to je to..
firma u kojoj radim je u iznajmljenom poslovnom prostoru. Tamoje registrirana i ta se adresa vodi kao adresa tvrtke.
I da....nije baš 5 minuta posla. Moraš promjeniti žig, registrirati/ovjeriti taj žig, boriti se sa dobavljačim i adresama isporuke, struja, voda, plin, telefoni...bla bla....uglavnom ima posla dok sve sjedne na svoje (nažalost).
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.