Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2009., 13:31   #21
Da, definitivno se slažem sa time- dok hormoni lude, nema nikaj od mršavljenja. Nema šanse baš zbog hormona!!
__________________
It's not who you love. It's how.
Čupkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 17:45   #22
Quote:
petrunjela kaže: Pogledaj post
Baš super, daj molim te napiši kako je bilo i kaj to treba donjeti osim uputnice, kakve nalaze??? Nadam se da ćeš se još javiti. Unaprijed hvala!
bok.pa naravno da cu se javiti,, a kad sam ih zvala rekli su mi krvne nalaze....
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 10:09   #23
hvala bjelovarcanka , a ja sam shvatila da ideš sada jer si napisala 18.11. , a vjerojatno si mislila na slijedeći mjesec, zato sam te pitala za izvještaj.
No ovako ću izgleda ja prije gore nego ti , pa ću javiti kako je bilo.
Meni su hormoni štitnjače uvjek u redu , ali čujem da bi trebalo kontrolirati još neke hormone, ali ne znam koje , pa sam očekivala da će mi to gore reći. U svakom slučaju odnjeti ću svoje nalaze od štitnjače, a hormoni mi luduju jer sam ušla u menopauzu.
petrunjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 10:31   #24
Lightbulb koje nalaze ponjeti...

Vrlo vjerovatno su mislili na neke nalaze hormona; bilo štitnjače bilo spolnih hormona.
Dakle nekako ovako bi izgledao popis:
LH, FSH, Prolaktin, Estradiol, Progesteron, Testosteron, DHEA-S, B-HCG, Kortizol.

To su ti spolni hormoni. Za to možeš dobiti uputnicu od dr-a opće prakse, i ako si u Zg-u odi na Sv. Duh to izvaditi prije neg kreneš na Rebro. Ne čeka se, nego dođeš ujutro i čekaš, ali obaviš odmah sve. I za tjedan dana nalaz gotov. Bilo bi dobro i da imaš i friške nalaze za hormone štitnjače
Eto, ako namjeravaš zaista nositi te nalaze, to je onda to. Nadam se da će ti pomoći.
Kada ti, petrunjela, ideš gore na Rebro? Baš me zanima kakav će biti tvoj dojam toga svega...
__________________
It's not who you love. It's how.
Čupkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 16:19   #25
Hvala Čupkić , mislim da mi je sada kasno za ove hormone jer sam naručena na Rebru za četvrtak 26.11., a imam nalaze štitnjače od proljeća, čak su mi punktirali neke male ciste na štitnjači, ali je na kraju sve bilo ok.
Jasno da ću javiti svoje iskustvo jer mislim da će pomoći nekima koje se spremaju tamo, a za ove nalaze su mi baš mogli reći kad sam se naručivala , rekli su mi samo za uputnicu, jer od kuda pa da to mi znamo??
I da se nisam raspitivala po forumima ne bi znala ni za ovo.
Ha sad me čak više zainteresiralo da saznam u živo kako to na Rebru zamišljaju liječenje debljine , nego što očekujem da će mi bilo kako pomoći.
petrunjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 15:22   #26
dižem staru temu jer me zanima da li je bilo kakvih iskustava s ovim centrom u međuvremenu, od 2009. do sad.
je li bio itko? što se tamo radi i kako se radi?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 09:51   #27
Dali se išta događalo o d tih godina kada je napravljena tema? Ima tko kakve novosti, informacije?
LadyNyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 18:39   #28
Vuk Vrhovac

Ovo ima i klinika "Vuk Vrhovac", moj stari je išao tamo.

www.idb.hr/index_MO.htm
rusofilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 22:15   #29
ovaj odgovor s teme 'metabolički sindrom' ima daleko više informacija nego što ćete dobiti na web strani klinike, pa da znate poprilici što zapravo dijagnosticiraju i koje lijekove propisuju:

Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post

Pri dijagnozi treba biti prisutna debljina/pretilost centralnog tipa, dislipidemija, inzulinska rezistencija-hiperinzulinemija, poremećena tolerancija glukoze/DM II, hipertenzija- bilo koji stupanj, hiperuricemija.
Liječe se ta navedena stanja.

Ekstremna pretilost-farmakološki-- orlistatom, kirurškim zahvatima,,
Dislipidemija-hipolipemicima- statinima, a kod jače hipertrigliceridemije fibrati,,,

inzulinska rezistencija -antidijabeticima bigvanidima--metforminom, DM II-ovisi o inzulinu-metformin, inhibitor alfa glukozidaze--akarboza,,

smanjen inzulin derivati sulfonilureje,,, repaglinid- postoje još neki tipovi antidijabetika, ali su nedovoljno ispitani ili imaju neke nepovoljne učinke koji se ispitivaju npr. roziglitazon, pioglitazon, sitagliptin, vildagliptin.

Hipertenzija- preporučljivo je izbjegavati beta blokatore i diuretike, na raspolaganju su ACE inhibitori/ramipril,lizinopril..../,, blokatori Ca kanala/amlodipin,lacidipin/,,antagonisti angiotenzina II/losartan,valsartan../ u slučaju nepodonošenja ACE inhibitora,,alfa blokatori, doksazosin ima i povoljan hipolipemički učinak. Hiperuricemija-alopurinolom.
...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 01:35   #30
Ajme pa ovo su divne vijesti. Već neko vrijeme sanjam to Rebro i skupljam hrabrost da potražim stručnu pomoć glede te gad dem debljine s kojom se borim od kad znam za sebe, i čula sam već da to Rebro nije na kraju niš napravilo s tim Centrom i ovo na VV je sad melem na ranu. Hvala rusofilka. Ak ti se da jel bi htjela napisat kaj su tvom tati napravili i dal su mu kaj pomogli?
Ja sam ko klinka naravno bila po bolnicama zbog toga i tad su tražili i tražili i tražili zakaj sam takva kakva jesam i na kraju su skužili da mi gušterača izlučuje nemjerljivu količinu inzulina i da oni sad niš nemreju al nek se javim kad preživim pubertet pa ak se do tad niš ne promjeni onda bumo dalje razmišljali... Od mog puberteta je prošlo već 8 godina i ja nikak da odem jer se, nebi vjerovali, ali, bojim. Možda ipak pregrizem strah jerbo bi se ovo svaki čas moglo pretvorit u bogzna kaj :-/
__________________
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Forsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 11:32   #31
Bok svima

Jel ima kakvih novih informacija o tim centrima?
Ima li stvarno i na Vuk Vrhovcu taj centar za debljinu?
Čeka li se dugo?
Mene doktor za humanu reproukciju uputio tam, al na Rebro, a ja bi ipak na VV otišla ako imaju i oni
sarahhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 12:10   #32
Mene zanima ova klinika na Vuk Vrhovcu. Ima ko iskustva? Kako se naruciti tamo, treba imati uputnicu ili?
justmeandyou is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 12:17   #33
Quote:
sarahhh kaže: Pogledaj post
Bok svima

Jel ima kakvih novih informacija o tim centrima?
Ima li stvarno i na Vuk Vrhovcu taj centar za debljinu?
Čeka li se dugo?
Mene doktor za humanu reproukciju uputio tam, al na Rebro, a ja bi ipak na VV otišla ako imaju i oni
Ne znam koliko je poznato ali povremeno su dostupni i programi mršavljenja izvan zdravstvenih ustanova, u Centru zdrave prehrane u Šibeniku i Umagu, a kontinuirano se isti porovode na daljinu.
Jeronim2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 23:28   #34
:)

Dragi moji,vidim da niste sigurni pa da vam ja napisem.
Centar za deljinu na rebru postoji.Taj dio klinike vam se nalazi totalno na kraju reba,iza glavne stare zgrade.Pisem to jer znam iz iskustva.
Uglavnom,ja sam isto pretila osoba,sve je pocelo sa sindromnom policisticnih jajnika.Bila sam normalna cura,175 cm i 65-70 kg.
Jednog dana,tocnije iza 19 god,prestala sam ovulirat i tu je doslo do problema s kliogramima,no to nije vazno,da vam kazem svoja iskustva.
Glavni endokrinolog tog centra je dr.mirko koršić,procelnik je kbc reebro.Tesko sam dosla do njega,prvi pregled bio je detaljan,bila sam ko od majke rođena dok me pregledavao.
Narucio me je za obradu.Dolazak u bolnicu cekala sam 2 mijeseca,kad sam primljena,pocele su 4-verodnevne pretrage,svaki dan kortizol mokrace,puste krvne pretrage,guk na tašte pod zasicenoscu secerom i ostale koje neznam,naravno i hormonske.Prema meni su svi bili ok i korektni,kad su pretrage zavrsene poslana sam doma u sinj.Nakon mjesec dana stiglo mi je otpusno pismo sa dijagnozom.
Niskokalorična dijeta i reductil tablete.OK,sve je to fino ,divno,krasno,ali...normalno uvik postoji oni ali?!?
Ja ovako razmisljam,rijec centar,sto o znaci?!?!
centar za narkomane,centar za alkoholicare,centar za psihoporemećene.
svi ti ljudi koje sam ja nabrojila u biti i borave u tom centru,nije alkoholicar dosao u centar da mu dr kaze da prestane piti,i posalje ga doma,kao ni narkoman kao ni luđak.te ljude zadrze u centru i vode o njima brigu,pomognu im da svladaju prepreku,u slucaju krize oni znaju kako ce postupiti,imaju psihologe i psihijatre koji s njima pricaju.Tako mislim da bi ista stvar trebala biti s nama pretilim osobama,da nam netko pomogne,da nas disciplinira.nemoze komad papira rijesit nasu situaciju.ako se to vec zove centar onda bi trebao tako djhelovat,da svima osigura neki privremeni smjestaj,bar neko određeno vrijeme,da vidimo da nismo sami u tome,da ima ljudi koji bi nam htjeli da pomognu.Nemoguce je naravno da nas drze ui centru dok got ne dođemo na idealnu tezinu,ali barem da nas drze neko pocetno vrijeme dok se uđemo u stos,dok ne steknemo naviku,kako i sto.Da ucimo skupa o zdravoj prehrani,da razgovaramo sa psiholozima i endokrinolozima,nutricionistima.i naravno,kao centar bi trebao pruziti i fizicke aktivnsti.da nas nauce kako za pocetak vjezbati,da svaki dan grupno idemo na vjezbe i setnje,to je svrha centra,a ne komad papira s dijagnozom.jer mi,ruku na srce znamo koja je nasa dijagnoza,PRETILOST-SMRT.
Sve to kosta,svi to znamo,ali mislim da se ovo treba ozbiljno razmotriti jer stalno se naglasava da smo jedna od najdebljih nacija,pa neka se nesto i napravi po tom pitanju,to je svrha centra,da DJELUJE.Mislim da bi svi kojima je u interesu da smanje svoju tjelesnu masu,ucinili sve da im se pomogne,za zdravlje se uvijek nekako nađe novac.Ja trazim pomoc,ali ne nailazim na odaziv. eto,centar postoji na papiru!!
SmokvicaCmok is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 09:54   #35
smokvica bok
ja nisam pretila ali pratim ovu temu iz drugih razloga i mislim da si potpuno u pravu - ovisnost o hrani je ovisnost ista kao i sve druge ovisnosti i bilo bi super da postoji klinika za "odvikavanje" od jedenja sa svim što si navela - psihijatrima/psiholozima, nutricionistima, trenerima i svim drugim stručnjacima koji bi osobu organizirano "skinuli" sa hrane i pomogli joj da na zdrav način skine kile.

zapravo, kako to da nitko to nije privatno otvorio
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 01:19   #36
Lightbulb

to kod nas postoji,ali samo na papiru,vec sam rekla kako taj centar radi.
u sustini,taj centar je samo odjel,nista drugo,dok bi trebao djelovati kao ajmo rec klinika- odnosno centar za odvikavanjem i stjecanje novih prehrambenih navika navika!
SmokvicaCmok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.