Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2009., 00:32   #221
Unhappy

IMAM JEDNO PITANJE KOLIKO ČECTO MORAM NANOSITI TAJ PUDER ZA VODENE KOZICE
I TAJ HIPERMANGAN MOLIM BRZI ODGOVOR
trnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 08:41   #222
Upravo preživjeli kozice s bebom od 11 mjeseci. Mi smo krenuli s puderom, ali smo od toga odustali jer je većina pedijatara protiv njega. Kupali smo ga u najgoroj fazi ujutro i navečer u hipermanganu i kupili taj gel od Uriage-a (Pruriced 120kn) i mazali ga time za sušenje ujutro i navečer i malo preko dana (one najgore). Kada je prošla najgora faza (nakon cca tjedan dana) kupali ga jednom dnevno u hipermanganu i 2 puta (ujutro i navečer) mazali s gelom.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 19:37   #223
Talking

ja sam danas čula opet od infektologinje da je najbolje djete tuširati nekim šamponom bitno je da je za bebe ,svaki put kad bude svrbilo tuširanje.nikakvi puder ili hipermangan.nije preporučljivo neznam zašto ali eto poslušat ću,i pamučna roba da se nosi .što više voća i to je to
trnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 20:54   #224
Negdje na ovoj temi sam već pisala,
nama je curica dobila kozice sa 4,5 god. i nakon 14 dana ih je dobio bebač od 40 dana.
Nju smo mazali onim odvratnim puderom,a imala i h je jako puno,kad su počele iskakati u očima otišli smo do dr. i prepisala nam je virolex mast za oči (postoji i za tijelo) i pomoglo je.
Kad ih je bebač dobio nije ih bilo puno i pitali smo pedicu jel može da ga ne mažemo sa puderom nego samo sa virolexom rekla je ok.
On nije pokazivao znakove nervoze,tako da mislim da ga nije svrbilo,a i puno brže mu se povukao osip,nego seki koju smo mazali puderom.
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 21:10   #225
mi nismo ništa koristili za kozice, ni puder ni hipermangan
u karenteni isto nisu bili, mislim nismo išli van po trgovinama i sl. da ne širimo zarazu, ali kod prijatelja koji su već imali i po dvorištu su se igrali samo u hladu.
nikakvih problema nismo imali i dosta su se brzo povukli.

prvi dan kozica dobili su i temperaturu, tako da su tada su bili "mirni" i nisu se mrdali sa kreveta
majleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 19:26   #226
može li mi tko reći koliko prođe vremenski da se osoba koja je bila u doticaju sa oboljelima od vodenih kozica zarazi molim brzi odgovor jako mi je to važno da bih znala reagirati ako se može ikako:
trnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 20:04   #227
može li mi tko reći vremenski za koliko se osoba može zaraziti (odrasla) vodenim kozicama koja je bila u doticaju sa već oboljelim od vodenih kozica molim brzi odgovor . HVALA
trnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 20:53   #228
14 dana, sin je dobio ospice (kozice) u skoli, 14 dana nakon sto smo primjetili prve pristice na njemu, muz i kcerka dobili pristice.

Zadnje uređivanje lutkish : 02.03.2009. at 21:02.
lutkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 18:36   #229
Kcer je dobila ospice tocno 15.dan nakon sina.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 18:37   #230
Vrijeme inkubacije je 10-20 dana što znači da se u tom periodu od izloženosti može pojaviti i bolest u djeteta koje je osjetljivo
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 09:27   #231
Osoba oboljela od kozica, najviše je zarazna prvih dana bolesti;dan prije izbijanja temperature, koja često
prethodi osipu. Uzmi i to u obzir, jer je bolest kasnije prijelazna praktički više samo na dodir, dok se u početku zaraza širi i kapljičnim putem. Moj muž se zarazio kad je sreo našu prijateljicu koju dugo nismo vidjeli jer živi u inozemstvu. Poljubio je za pozdrav njeno tada četverogodišnje dijete i to je bilo to: dijete je oboljelo sutradan, a moj muž nakon 15 dana, i mogu reći da je bio u užasnom stanju, s temperaturom 40C
koja je trajala 7 dana, i još sljedećih desetak je imao povišenu, ali ne više onako visoku.
Kad je u školi mog djeteta izbila epidemija, požurila sam se cijepiti dijete, jer je mi je osjetljivo, i da ne duljim, cijepila sam dijete 2 dana od kontakta, i ona jedina u razredu nije oboljela.
Cijepivo se naruči u ljekarni, i računaj, dva dana od kontakta možeš cijepiti da se imunitet stigne razviti.
Cjepivo nema teških nuspojava, odnosno vrlo su rijetke, moje dijete uvijek febrira na cjepiva, ali na ovo nije. Košta oko 500kn.
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 19:14   #232
Unhappy

sad neznam na kćeri su se sad pojavile sve krastice od tih vodenih kozica pa me zanima dali je i to prelazno ili zarazno za ostale .

trnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 21:21   #233
Quote:
trnda kaže: Pogledaj post
sad neznam na kćeri su se sad pojavile sve krastice od tih vodenih kozica pa me zanima dali je i to prelazno ili zarazno za ostale .


Ako su sve krastice suhe onda nije vise zarazna, ali ako ima i jedan vodenast plik, jos uvijek je zarazna
lutkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 13:38   #234
Quote:
lutkish kaže: Pogledaj post
Ako su sve krastice suhe onda nije vise zarazna, ali ako ima i jedan vodenast plik, jos uvijek je zarazna
hvala puno mi je pomoglo i sad mi je lakše
trnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 21:49   #235
Angry VODENE KOZICE

Quote:
trnda kaže: Pogledaj post
hvala puno mi je pomoglo i sad mi je lakše
evo prije dan ,dva mlađa kćer mi je dobila temperaturu i kašlje išla je kod lječnika ,obiteljskog nema tragova prehlade ,poslao nas je na infektologiju da se pogleda štaje zapravo uzrok ,međutim doktorica je rekla da ima još sitnih vodenih kozica ,znači tek počele izbijati ,pa da je to uzrok svemu .međutim ja ih nevidim tako jer kao da su bile sićušne pa se uhvatila krastica i tu je otpala nije mi jasno ,tjelo joju je u krastama cijelo ja nevidim niti jednu novu ipak 3 tjedna je prošlo.pa ja sad pitam dali je moguće da još izbijaju ?znači ona kiše i pomalo kašlje a grlo nije upaljeno .stvarno više neznam šta da radim i kako da reagujem molim savjet ili pomoć .POLUDJETI ĆU VIŠEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
trnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 19:01   #236
vodene kozice

Imam curku od 6 godina koja ima vodene kozice, a imam i bebu od 3,5 tjedana.Beba za sada nije dobila vodene kozice.Neki kažu da su bebe do 3 mjeseca zaštičene od vodenih kozica.
Jel tko od vas imao ovakav slučaj?Dal beba može dobiti vodene k, ako da kakve su komplikacije?
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 19:32   #237
ako si ti preboljela kozice, dijete ima tvoja antitijela pa se nebi trebalo razbolit
ako nisi preboljela kozice javi se pedijatru
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 19:54   #238
nisam ni ja imala kozice, no moja beba ih je dobila sa 6 mj, 2 tjedna poslije i starija curka od 4 god. mazala sam bebu losionom, kupala u hipermanganu. plakale smo skupa, imala ih je posvuda, temp 38.5, i još su joj ostale rupice,makar niti jednu nije ogrebala..
mislim da nije opasno ni za manju bebu ali pitaj pedicu,navodno postoji mogućnost cijepljenja, iako je bila u doticaju sa zaraženim djetetom.
provjeri ti,nema potrebe da se takva mala tufnica muči. makar kad je prošlo i ne čini mi se više tako grozno..
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 22:13   #239
Quote:
tajči13 kaže: Pogledaj post
Imam curku od 6 godina koja ima vodene kozice, a imam i bebu od 3,5 tjedana.Beba za sada nije dobila vodene kozice.Neki kažu da su bebe do 3 mjeseca zaštičene od vodenih kozica.
Jel tko od vas imao ovakav slučaj?Dal beba može dobiti vodene k, ako da kakve su komplikacije?

Curica je dobila kozice (pljuskavice) sa 4,5 godina,tada je sinu bilo 40 dana. Suprug je pitao pedicu jel postoji mogućnost da beba dobije kozice rečeno je da ako je mama prebolovala i ako doji da najvjerovatnije beba neće dobiti ali eto mi nismo bili te sreće tako da je i bebonja tako sitan i mali prebolovao te beštije.
Ali moram naglasit da je kod njega zaista bilo u mnogo blažem obliku nego kod curice,temperaturu je imao samo jedan dan i svega 10-15 plikića po tijelu.
Nekad sam već pisala,da smo njega kupali u hipermanganu i mazali virolex masti. Jedino je meni bilo teško jer su me još pucali hormoni poslije poroda a njih dvoje jadni nervozni jer ih svrbi ali eto izdržalo se.

Držim fige da vaš bebač ne dobije kozice.
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 13:46   #240
Mali se danas probudio i dok sam ga presvlačila, uočila ja neke točkice. Upalim svjetlo, a ono: vodeni plikovi Blago nama

Nego, vidim ja da i u ovom slučaju svaki pedijatar svoju politiku vodi.

Nama je rečeno da:
-kupimo tekući puder za vodene kozice i da namažemo svaku kozicu (dakle samo kozicu, ne čitavu površinu kože) 1 put dnevno (ne više!)
-kupimo hipermangan
-da se ne kupamo, eventualno tuširamo s vodom bez šampona
-da nikako ne izlazimo, čak ni da idemo na prozor jer se vk mogu zakomplicirati i zarazna su bolest

Nakon što krastice otpadnu može ponovo u vrtić.

E, sad me zanima ako netko zna, jel to s neizlaženjem vani vezano uz sunce ili?
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.