Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2016., 16:12   #61
















Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 16:12   #62
Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
Pa dobro si to opisa Octaviu.
Pa vrlo slicno zapravo, barem po prvom dojmu... s jednim segmentom razlike...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 16:22   #63
Izvedba 4/5 V, koja je razlika u cjeni?
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 16:31   #64
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Pa ja se ne bih slozio... nije ovo napad na Focusa, C4 ili slicne... rekao bih da je ovo napad na Rapida, C-Elysee/301 Sandera i slicne... vrlo dobar napad rekao bih... Svidja mi se... i mislim pamtan korak Fiata... ako se bas zeli tuci s ''pravom'' onkurencijom u C segmentu... mozda je pametnije da upotrijebi Giuliettu i/ili Deltu... a ostavi Fiatu ove budgetoide koji u sve popularniji...

Jedino fakat ne kuzim cemu cetvera vrata... onaj sedan bi bio 17 puta upotrebljiviji da su mu iza peta vrata... sve i da je forma i silueta vozila apsolutno identicna postojecoj...
Ta govna nisu ni blizu Tipa jer su uski i stoga ružnih proporcija. Baš se vidi da im je gepek nadodat. To ovdje nije slučaj...

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Aj bara ne moras uvijek biti svakom loncu poklopac i generalni odvjetnik marke Fiat.

Ak imas 110-115 tisuca kuna u djepu i kupujes novi auto imas hrpetinu kandidata za pogledati. Ako Tipo hoce biti budget varijanta da preotme te kupce mora biti nize cijene, npr 95 tisuca. Pa ako te Tipo sa 95 tisuca zadovoljava neces gledati i30 za 115 tisuca i ostati ce ti 20 tisuca kuna u djepu
A ti odmah znaš da su oni bolji od Tipa? Dalekoistočna govna bih odmah prekrižio pored ovakvog auta, pa taman bio i malo skuplji...

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Cuj Rapid je oko 100 tisuca. C-Elysee benzinac je 82 tisuce a diesel je 93 tisuce kuna na cestu (sada su akcije; zapravo akcije su uvijek na njih od 7 tisuca kuna od ove cijene na webu). Znaci izmedju samo ta dva modela je velika razlika - od par tisuca eura+. Sandero je pak jos jeftiniji.



Na trzistima Turske, arapskim zemljama itd se traze sedani. Zato je i c-elysee sedan kao i 301.
Ti samo drobiš po svom. Rapid, Elysee i ostali mali i uski auti sa dodatim ruksakom ne mogu u istu priču sa ovim autom. NE MOGU i tačka.

Quote:
gaff_ kaže: Pogledaj post
Na kraju baš dobro izgleda;daleko bolje Rapida i onih PSA blizanaca.

Ali kad gledam specifikacije sedan ima relativno visok Co2 što će ga kazniti u dosta zemalja...
Ne kužim da se tu nisu tu više potrudili, imam osjećaj da ni oni ne očekuju jako puno u Europi.
Pa nisu mu oni konkurenti.

Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
Pa dobro si to opisa Octaviu.
Odlično...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 16:39   #65
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Ta govna nisu ni blizu Tipa jer su uski i stoga ružnih proporcija. Baš se vidi da im je gepek nadodat. To ovdje nije slučaj...
ovo



Nema sta traziti protiv jednog Golfa, 308, Megana ili Giuliette.... dakle rekao bih da ne puaju u tom smjeru... nego nize...

Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Ti samo drobiš po svom. Rapid, Elysee i ostali mali i uski auti sa dodatim ruksakom ne mogu u istu priču sa ovim autom. NE MOGU i tačka.

Pa nisu mu oni konkurenti.

Odlično...
Tebi malo pristojnosti ne bi skodilo... Pokusaj se barem praviti...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 16:42   #66
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post

Nema sta traziti protiv jednog Golfa, 308, Megana ili Giuliette.... dakle rekao bih da ne puaju u tom smjeru... nego nize...



Tebi malo pristojnosti ne bi skodilo... Pokusaj se barem praviti...
A tebi malo logike ne bi bilo na odmet. Toliko si nadrobio, da te možemo odmah prektižiti kao ozbiljnog. Ti o autima i veličini automobila pojma nemaš... Po dizajnu je odličan i s vana i iznutra.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 16:46   #67
Tipo je mjerama C segment,Fiat ga je tako postavio.
Njegova prednost u odnosu na Golf,308,Giuliettu i ostale jeste sto za nekih 120-130k kn ovako opremljen dizel Golf,308 i Giulietta postoje samo u mokrim snovima.
__________________
Sve dok igra Zeljo
ja znam da ima Boga
quadrilateri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 16:48   #68
Quote:
quadrilateri kaže: Pogledaj post
Tipo je mjerama C segment,Fiat ga je tako postavio.
Njegova prednost u odnosu na Golf,308,Giuliettu i ostale jeste sto za nekih 120-130k kn full opremljen dizel Golf,308 i Giulietta postoje samo u mokrim snovima.
Problem je što ga neki smještaju u segment sa onim govnima sa nadodatim ruksacima. I još misle da ispravno pišu...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 17:25   #69
Pa ja ga ne bi ni iskljucio iz tog segmenta, sigurno da ce dosta ljudi koji zele taj tip auta(malu limuzinu) usporedjivati te modele, htio ti ili ne htio, jer imajz jako slicnu motorizaciju, cijene i dimenzije.
E, ali Tipo ima i karavan i hatch sto vecina takvih auta nema(osim Rapid Spacebacka) i takvog Tipa vidim kao igraca protiv normalnih kompaktnih auta(i njihovoh karavanskih izvedenica), ali iz pozicije koreanaca od prije 10-15 god, dakle neugledniji interijer, solidna oprema i motorizacija, dobro jamstvo i sl.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 17:26   #70
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Pa ja ga ne bi ni iskljucio iz tog segmenta, sigurno da ce dosta ljudi koji zele taj tip auta(malu limuzinu) usporedjivati te modele, htio ti ili ne htio, jer imajz jako slicnu motorizaciju, cijene i dimenzije.
E, ali Tipo ima i karavan i hatch sto vecina takvih auta nema(osim Rapid Spacebacka) i takvog Tipa vidim kao igraca protiv normalnih kompaktnih auta(i njihovoh karavanskih izvedenica), ali iz pozicije koreanaca od prije 10-15 god, dakle neugledniji interijer, solidna oprema i motorizacija, dobro jamstvo i sl.
Ma kako slične dimenzije?
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 17:29   #71
Quote:
quadrilateri kaže: Pogledaj post
Tipo je mjerama C segment,Fiat ga je tako postavio.
Njegova prednost u odnosu na Golf,308,Giuliettu i ostale jeste sto za nekih 120-130k kn ovako opremljen dizel Golf,308 i Giulietta postoje samo u mokrim snovima.
Hm, 120 tisuća kuna za auto s onako očajnim interijerom? mislim da teško, do jako teško...

Prije 2 tjedna mi je za 123 000 kuna ponuđen testni Focus Titanum sa cca 1000 km i 5 godina jamstva bez ograničenja kilometraže. Za slične novce se dobije i Astra. O francuzima da i ne pričam.

Tko pored toga ima potrebu ući u Fiat-ov salon i kupiti Tipa?
Mislim da jako jako malo njih, ali znamo da je vrijeme gospodin, pa će vrijeme pokazati.

Spreman sam staviti novce na to da će se prodavati deseterostruko manje od navedenih konkurenata...
zakkuess is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 17:35   #72
Quote:
zakkuess kaže: Pogledaj post
Hm, 120 tisuća kuna za auto s onako očajnim interijerom? mislim da teško, do jako teško...

Prije 2 tjedna mi je za 123 000 kuna ponuđen testni Focus Titanum sa cca 1000 km i 5 godina jamstva bez ograničenja kilometraže. Za slične novce se dobije i Astra. O francuzima da i ne pričam.

Tko pored toga ima potrebu ući u Fiat-ov salon i kupiti Tipa?
Mislim da jako jako malo njih, ali znamo da je vrijeme gospodin, pa će vrijeme pokazati.

Spreman sam staviti novce na to da će se prodavati deseterostruko manje od navedenih konkurenata...
Loš kokpit? Ti sanjaš...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 17:35   #73
Quote:
zakkuess kaže: Pogledaj post
Spreman sam staviti novce na to da �e se prodavati deseterostruko manje od navedenih konkurenata...
Daj specificiraj konkurente, tržište i razdoblje prodaje pa da se dogovorimo. Soma ili dva eura stavimo na papir i formaliziramo, zvuči dobro
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 17:43   #74
Golf se prosle godine prodao u 530k primjeraka,Focus oko 310k,P308 cini mi se oko 220k.
Samo Tipo Sedan u ITA i Turskoj trenutno ima oko 30k narudzbi
__________________
Sve dok igra Zeljo
ja znam da ima Boga
quadrilateri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 17:46   #75
Quote:
quadrilateri kaže: Pogledaj post
Golf se prosle godine prodao u 530k primjeraka,Focus oko 310k,P308 cini mi se oko 220k.
Samo Tipo Sedan u EU i Turskoj trenutno ima oko 35k narudzbi
Naravno on će se vuči onom a nije prodano...:klap: Doduše 20x manje, koji retaj. Il je ova gadna južina il je kod njega u igri nešto šta se ne dobavlja u najbližoj ljekarni.
Bara is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 01.03.2016., 17:47   #76
Quote:
quadrilateri kaže: Pogledaj post
Golf se prosle godine prodao u 530k primjeraka,Focus oko 310k,P308 cini mi se oko 220k.
Samo Tipo Sedan u EU i Turskoj trenutno ima oko 35k narudzbi
Znači da je dobro krenuo...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 17:52   #77
A pazi,u Italiji se prodaje 3 mjeseca,a u Turskoj tek 5 mjeseci.
__________________
Sve dok igra Zeljo
ja znam da ima Boga
quadrilateri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 18:07   #78
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
ovo



Nema sta traziti protiv jednog Golfa, 308, Megana ili Giuliette.... dakle rekao bih da ne puaju u tom smjeru... nego nize...



Tebi malo pristojnosti ne bi skodilo... Pokusaj se barem praviti...
Slažem se. Jbt. pa ovi gumbi lijevo dolje kod volana su preuzeti iz jebenog Grande Punta,auta koji se proizvodio u doba kada su posljednji dinosauri hodali po zemlji.


Tipo je ispao onako kao se i moglo očekivati na temelju limuzinske verzije. Najbolji budget auto u klasi,nikakva konkurencija Golfu,Meganeu,C4,Giulietti i inima.

P.S može se on svojim dimenzijama i ponudom karoserijskih izvedbi uspoređivati s gore navedenima,ali ta usporedba mi je jednaka da Tipo ideš uspređivat sa serijom 1,A3 ili A klasom.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 18:13   #79
Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
Slažem se. Jbt. pa ovi gumbi lijevo dolje kod volana su preuzeti iz jebenog Grande Punta,auta koji se proizvodio u doba kada su posljednji dinosauri hodali po zemlji.


Tipo je ispao onako kao se i moglo očekivati na temelju limuzinske verzije. Najbolji budget auto u klasi,nikakva konkurencija Golfu,Meganeu,C4,Giulietti i inima.

P.S može se on svojim dimenzijama i ponudom karoserijskih izvedbi uspoređivati s gore navedenima,ali ta usporedba mi je jednaka da Tipo ideš uspređivat sa serijom 1,A3 ili A klasom.
Pa onda nije ni u kakvoj klasi i ne postoji...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 18:14   #80
Pa ako cijena bude 100-120 tkn ovisno o motoru i opremi onda ni ne treba očekivati više. Dobiješ prostran i oku ugodan auto. Mislim da će se solidno prodavati (zanemari Kiflastan).
__________________
GO
Afla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.