Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2010., 12:31   #61
pa to i nije tako strasno.. ja sam mislio da ce biti preko 10 kuna
jaspasitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 00:28   #62
ppart kaže: Pogledaj post
Obloga kosine
nadam se da će pomoći u buduće...
Bilo je puno razgovora o zračnom prostoru i parnoj brani...pisao sam nešto o tome,al sad ovako (nek bude kad netko pita)

U ovoj slici je bitan ZRAČNI PROSTOR I LJEPENKA

Obično se ugrađuje vuna između gredi (puna ispuna) i obična PE folija koja naravno "ne diše", u kombinaciji sa polu suhom građom krovišta i ljepenkom ispod pokrova dobije se sendvič pun vlage koja nema kamo otići, još kad se ljeti to sve ugrije stvaraju se gljivice, pljesanj, neugodan miris i sve skupa naravno trune.

Nači između greda ostavlja se zračni prostor kroz koji cirkulira zrak koji sve naravnoo suši,a ljeti i hladi.
Ako se za parnu branu koristi difuzna parna brana s efektom isušenja, moguće je prostor između greda ispuniti u potpunosti bez zračnog prostora.

Difuzna parna brana s efektom isušenja
prilagođava se: uvjetima vlažnosti zraka i temperaturi okoliša
pospješuje isušivanje drvene konstrukcije i izolatora

Ljeti - difuzija vodene pare je niska. temperatura je visoka iz građe radi izlazi voda u obliku pare, u tom slučaju ta parna brana pušta vodenu paru u prostor

Zimi -difuzia vodene pare je visoka, para iz zraka se diže iz prostora a parna brana spriječava ulazak u izolacijski sendvič i spriječava vlaženje greda i izolacije.
Izolacia i grede uvijek ostaju suhi.

Ta parna brana postavlja se na konstrukciju sa međusoabnim prekolopom od 20cm i ostavlja se duža na zidovima 3cm
Preklopi se lijepe speciajalnom obostrano ljepljivom trakom a kutni spojevi sa zidom, dimljakom, prozorom brtve se specijalnim ljepilom u tubi.
Samo takvim sustavom je u potpunosti osigurana sigurnost u trajno suhi izolacijski sendvič i povečava se udobnost u prstoru.

Takav sustav pri uređenju potkrovlja malo povečava troškove cca. za 100m2 potkrovlja 2000kn a sanacija izolacijskog sendviča i krovišta je možda i 100 puta veća!
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 15:10   #63
Svaka cast za ovo. Ja se odlucujem za ovo jer su mi grede 12 cm, pa da ne moram ostavljati prazan prostor za ventilaciju, tako da mogu staviti sto vise izolacije izmedu greda. A grede i daske su mi na krovu vec par godina tako da su se dobro isusile. Mislim da je ovo super stvar samo da me ne oderu previse pri kupnji. Zna li tko gdje bi bilo najpovoljnije kupit?
jaspasitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 23:58   #64
Pozdrav svima.Puno pratim što ko piše i razne komentare ali i dalje nisam u potpunosti skužio.Radi se o ne tipičnom potkrovlju več o kosom krovu sa zidovima.Imam odmah ispod krova paropropusnu foliju.I s unutarnje strane mislim staviti izolaciju između rogova pa neku foliju i knauf.Sad me zanima,što staviti.Majstor koji mi je radio krov mi kaže da stavim isto ono što se i s gornje strane stavilo dakle paropropusnu foliju ili da stavim običan najlon!?Jer me zanima svi kažu da se stavi parna brana.A što ako sa vanjske strane kuće se nalazi stiropor i tada se u krov još stavi parna brana,i tada se onemugući ikakvi prodor vlage van.Kako će onda ta vlaga odlaziti?Dal če doći do pojave vlage u zidu i slično ili? Molim savjet....Zahvaljuje...
virtuoz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 08:45   #65
Quote:
virtuoz kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.Puno pratim što ko piše i razne komentare ali i dalje nisam u potpunosti skužio.Radi se o ne tipičnom potkrovlju več o kosom krovu sa zidovima.Imam odmah ispod krova paropropusnu foliju.I s unutarnje strane mislim staviti izolaciju između rogova pa neku foliju i knauf.Sad me zanima,što staviti.Majstor koji mi je radio krov mi kaže da stavim isto ono što se i s gornje strane stavilo dakle paropropusnu foliju ili da stavim običan najlon!?Jer me zanima svi kažu da se stavi parna brana.A što ako sa vanjske strane kuće se nalazi stiropor i tada se u krov još stavi parna brana,i tada se onemugući ikakvi prodor vlage van.Kako će onda ta vlaga odlaziti?Dal če doći do pojave vlage u zidu i slično ili? Molim savjet....Zahvaljuje...
https://www.forum.hr/showthread.php?t=534036
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 09:43   #66
Zaboravio sam napomenuti redosljedom konstrukciju krova:Crijep, letve ,kontra letve,ventilirajuči prostor, paropropusna folija ,daske. I sad sam mislio u unutar greda skroz popuniti prostor kamenom vunom pa tu neku foliju i knauf...Pozdrav svima...Zahvaljujem na pomoći i odgovoru...
virtuoz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 21:13   #67
Quote:
virtuoz kaže: Pogledaj post
Zaboravio sam napomenuti redosljedom konstrukciju krova:Crijep, letve ,kontra letve,ventilirajuči prostor, paropropusna folija ,daske. I sad sam mislio u unutar greda skroz popuniti prostor kamenom vunom pa tu neku foliju i knauf...Pozdrav svima...Zahvaljujem na pomoći i odgovoru...
Prostor između rogova se kompletno ispune vunom. Drugi sloj vune se utisne između "knauf"konstrukcije preko rogova radi bolje izloacije i izbjegavanja toplinskih mostova. Na konstrukciju se postavlja parna brana (npr. s efektom isušivanja Isover) i preko toga ploče.

Inače radim ovako -npr. rogovi 15cm, postavljanje vune 15cm
-preko rogova 10cm
-i između same konstrukcije 5cm i ispunjeni profili vunom
-parna brana
-ploče Obrada spojeva Uniflott

javite se kako je ispalo.
Pozdrav
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 22:14   #68
Koliko je to ukupno vune i po kojoj cijeni to radiš. poz
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 23:22   #69
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
Koliko je to ukupno vune i po kojoj cijeni to radiš. poz
Ja uvijek predložim 25-30cm. a sad koliko je greda debela.
Ispunim prostor između greda u potpunosti.
Preko greda 5 ili 10cm vune
i između same konstrukcije 5cm

Znate kako je inače standard od 15cm pa na više sad koliko ko želi uložiti, tj.koliko želi da mu bude ugodno.
Cijene na pm.
Poz
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 09:28   #70
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
Prostor između rogova se kompletno ispune vunom. Drugi sloj vune se utisne između "knauf"konstrukcije preko rogova radi bolje izloacije i izbjegavanja toplinskih mostova. Na konstrukciju se postavlja parna brana (npr. s efektom isušivanja Isover) i preko toga ploče.

Inače radim ovako -npr. rogovi 15cm, postavljanje vune 15cm
-preko rogova 10cm
-i između same konstrukcije 5cm i ispunjeni profili vunom
-parna brana
-ploče Obrada spojeva Uniflott

javite se kako je ispalo.
Pozdrav
Pozdrav.
Zahvaljujem na prethodnom odgovoru.Sad me tzanima ako stavimo tu parnu branu ona će tada spriječavati prodor vlage.A što ako i s vanjske strane kućnih zidova imamo i stiropor i pošto je to tada sve dobro zatvoreno zar neće doći do nakupljanja vlage u prostoriji?
virtuoz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 18:40   #71
Quote:
virtuoz kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Zahvaljujem na prethodnom odgovoru.Sad me tzanima ako stavimo tu parnu branu ona će tada spriječavati prodor vlage.A što ako i s vanjske strane kućnih zidova imamo i stiropor i pošto je to tada sve dobro zatvoreno zar neće doći do nakupljanja vlage u prostoriji?
Pa onda ćeš ponekad otvoriti prozor da vlaga izađe.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 18:47   #72
a ako stavite tu parnu branu nebu problema, jer je ona DIŠE. nema vlage.
Najbolja po meni za udoban boravak u toj prostoriji gdje je parvilno postavljena.
pozz
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 12:46   #73
hvala svima na odgovorima, stavljamo najlon, i registriram tatu na forum
zenox is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 13:01   #74
Quote:
zenox kaže: Pogledaj post
hvala svima na odgovorima, stavljamo najlon, i registriram tatu na forum
Foliju
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 17:16   #75
evo vam jedno zanimljivo stivo:

KLIK
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 19:13   #76
Da, to je folija koja se postavlja umjesto ljepenke-terpapira koja se stavlja ispod crijepa i letvi
Parna brana se postavlja ispod završne obloge npr."knaufa"
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 21:15   #77
Ovo je stivo o objima folijama. I o paropropusnoj foliji (znaci na oplati krova) i o parnoj brani ili parnoj zapreci (između topl. izol. i zavrsne obrade s donje strane)

evo jedan navod:

Quote:
Pri upotrebi uobičajenih parnih brana, kao npr. PE folija, za isušivanje rogova i toplinske izolacije potrebno je više vremena, što može biti štetno za drvenu konstrukciju. Tyvek VCL parna zapreka omogućava trenutan i neprestani izlazak kondenzirane vlage iz konstrukcije, a istovremeno štiti drvenu konstrukciju i toplinsku izolaciju od prodora vlage iz prostorija u potkrovlju.
Jednostavan zakljucak:
Ako imate novca stavite parnu zapreku, a ako ne onda PE foliju litiga najlon. Oni su i sami napisali da je razlika u tome da sa najlonom ce samo isušivanje građe duze trajati. Ovaj dio da moze to biti stetno mozete zanemariti ako imate donekle suhu građu.
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 21:21   #78
U svakom slučaju zanimljivo štivo.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 14:46   #79
Parna brana gutta...
Kakve su preporuke.
http://www.webgradnja.hr/specifikaci...ttafol-db-alu/

Zadnje uređivanje Humana dolina : 16.07.2010. at 14:51.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 08:36   #80
Parapropusna folija

Imam plafon između kata i tavana napravljen od greda koje su s oba dvije strane podaskane s time da je s donje strane stavljena trstika i požbukano je.
Htio bih u prostor između greda staviti izolaciju (vunu).Zanima me koju parapropusnu foliju bih stavio (koju firmu preporučate);i gdje ima povoljno za kupiti takvih folija.
Ono šta sam ja gledao i nije baš povoljno.
Tavan nije uređen.
Unaprijed zahvaljujem na odgovorima
apon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.