Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 08.04.2005., 16:41   #1
Ambicioznost

E da i samo da se pohvalim, ja se na neki način divim ljudima koji su potpuno neambiciozni, to sam već i rekla jednom svom frendu... al ne bih se mogla naći s takvom osobom, jer sam ne tolko ambiciozna kolko obrazovana, a za samo obrazovanje ti je potrebna doza ambicije. Npr. jedna moja bliska osoba: u mladosti se bavila natjecateljskim sportom i inače sportom - a za sport ti je potebno stvarno puno ambicije, valjda... što vi mislite o tome? Dalje, ta osoba upisuje faks i sve... no završava ga tek s 35 godina pod pritiskom druge osobe. Nekoć sportaš, ta je osoba u svakodnevnom životu potpuno bez ambicija... tj. ne potpuno-jer iako nespremna da vlastitim trudom nešto napravi u svom životu, ona se je spremna nadati da će pomoću sreće (tj. igara na sreću) dobiti ogromne iznose novaca te tako postati bogata, jer vjeruje da je baš ona ta izabrana da bude dobitnik. Da li ta osoba onda ustvari pati od prevelike ambicije? Ne žudi za desecima tisuća kuna, već za milijunima kuna... te joj sve iznad onog što je dovoljno za osnovnu egzistenciju+igre na sreću tj. ispod onoga što može dobiti tim igrama na sreću, nedovoljno
Da li je toj osobi nepojmljivo to da ako 10 godina svaki mjesec na stranu stavlja 2 tisuće kuna da će nakon tog perioda imati 240 tisuća kuna->jer je taj period predug ili šta ja znam.
I tako se vrti u krug, gubi obitelj zbog nespremnosti da ulaže u nju i materijalno bogatstvo, a ne samo u sreću... i nastavlja živjeti po svome.
Da li je po tome bolesna ambicija povezana sa igrama na sreću kao i sa visokom pozicijom na radnom mjesu i visokom plaćom te zanemarivanjem svoje obitelji. Da li su to dvije strane iste medalje? Ili je jedno nedostatak ambicija, a drugo prevelika ambicioznost->dvije krajnosti?
aurora_borealis is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.