Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2015., 12:27   #2041
Quote:
ancica89 kaže: Pogledaj post
ahahaha palonkica ajme presmješno )) nemoj se ljutiti ali fakat ahahaah )
iako ko se zadnji smije najslađe se smije- možda to i mene čeka jer ova moja buduća svekrva je luda užas i izlazi u ovim svojim kasnim penzićkim godinama luduje više nego ikad i nebi se čudila da se i ona sama pozove nadam se da neće da će biti toliko koliko pametna i skužit
Samo se nadaj hehe al ak nezna di i kad, nemre doći.
palonkica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 13:11   #2042
Quote:
palonkica6 kaže: Pogledaj post
Samo se nadaj hehe al ak nezna di i kad, nemre doći.
takooo je ))
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 14:06   #2043
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Pa rečeno je da je mala svadba, samo kumovi i braća/sestre...
No, slažem se to za financiranje, a ipak, ne znao kakva je stvarna financijska situacija mlade i kume :/
Financijska situacija mladenaca je za naše pojmove jako dobra, to su ljudi od 28 i 32 godine, situirani, bez kredita, plaće 5000 kn i 10000 kn i iz tog razloga ne mogu razumjeti da im je problem financirati vlastitu zabavu od svega 7-8 osoba.

Da se radi o klincima od 18-20 godina, razumjela bih ili pak da se radi o mladencima koji nemaju pa ih iznenadimo s djevojačkom.

Znam da glupo zvuči, stvarno nisam škrta, naprotiv, darežljiva sam da me moji uvijek psuju. Ali ne mogu razumjeti koliko su pojedini ljudi škrti i bezobzirni. Dotičnoj mladoj djevojačku će financirati par cura od kojih dvije ne rade, jedna ima minimalac, a ostale ista primanja kao i mlada.

I još su napomenule da se kupi i pojedinačni poklon za uspomenu.
bubla4747 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 14:20   #2044
Quote:
Racine Carree kaže: Pogledaj post
Bubla ja ne bi išla. Jeblo ih plaćanje tuđih fešti. Ako nije pri parama mogla je kod kuće skuhati večeru.
Hvala vam na odgovorima.

Ići ću jer se radi o dobroj frendici iako se u zadnje dvie godine i nismo mnogo družile zbog poslova. Očito da se u to vrijeme poprilično promijenila, vidim to i po drugim stvarima.

Meni to zaista nije jasno. Ako si u mogućnosti isfinancirati isplanirano onda i organiziraj, a ako ne onda kupi sokova i ribara za 200 kn i budi kod kuće, valjda bi to u stanju bila isfinancirati. Udat će se, a ni kavu platit neće.

Studentica sam, radim kad mogu tako da imam nešto novčića sa strane, ali nije mi drago da moram najmanje 300 kn dati za nečiju zabavu (150 kn poklon i stotinjak za zabavu).

Ja da imam proslavu povodom rođendana, diplomskog, udaje ili bilo čega bila bih sretna da to proslavim s ljudima koje volim i počastim ih, a ne da si uzvanici sami plate večeru. Takva sam, volim častiti i sebe i druge, sve za dobro druženje i provod.
bubla4747 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 18:50   #2045
Quote:
bubla4747 kaže: Pogledaj post
Znam da glupo zvuči, stvarno nisam škrta, naprotiv, darežljiva sam da me moji uvijek psuju. Ali ne mogu razumjeti koliko su pojedini ljudi škrti i bezobzirni. Dotičnoj mladoj djevojačku će financirati par cura od kojih dvije ne rade, jedna ima minimalac, a ostale ista primanja kao i mlada.
Ja sam u zadnje vrijeme bila na nekoliko djevojačkih večeri gdje smo davale po 150 kn i tada sam se pitala jesam li ja jedina od svih nas luda jer meni to nije normalno. A nisam bila u prilici odbiti jer su mi stvarno bliske osobe. Zašto bi netko drugi financirao tu večer? Pogotovo netko tko ne radi (a tada nisam imala posao). Ako želiš počastiti, počasti. Ne treba opterećivati ni kumu ni frendice. Ako ne želiš počastiti - ne moraš.

I da napomenem - morale smo se oblačiti (maskirati) po uputama kume i tako ići u grad. Meni je to bilo Plaćaš si sam za nešto za što znaš da će biti loše.
limela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 20:26   #2046
Pozdrav,

da li netko ima informaciju gdje se može naći koktel majstor za jednu večer za spravljanje koktela za djevojačku večer? Stvarno ne očekujem da to radi besplatno, ali da je neka razumna cijena. Mi kada doma radimo koktele računam da za nekih 500kn možemo dobiti 40 koktela. Da iste vrste, ali ionako se piju maksimalno 3 ili 4 vrste. znači cca 2000kn.

Hvala.
tcrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 07:59   #2047
Quote:
palonkica6 kaže: Pogledaj post
Da teta svima je to smješno, al moja je teta od mene starija samo 15 godina. Ne moram reć da su se mama i sveki pozvale na stripera luda familija
Imam još vremena do tad pa ću već nekaj izmislit. A morala sam se izjadat jer je ovom mom to jako smiješno.
Ako negdje nesto slicno bude organizirano za dan zena obecaj im da cete ici skupa na stripera.
a ovako im reci da ti naprosto ne zelis stripera na svojoj djevojackoj, da ti je bljak.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 10:25   #2048
Cure koje ste imale djevojacku, a i vi koje cete tek imat, kak ste rijesile placanje i oraganizaciju? Jer se moja kuma udruzila sa frendicom i nedaju mi blizu, znaci apsolutno nista neznam, samo sam dobila poruku da dodem tu i tu, tad i tad, u tolko i tolko sati i vele mi, to je jedino kaj moras znat. Cak mi nece rec kolko to kosta da dam novce. Ili bar dio. Jel i kod vas tak?
palonkica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 10:45   #2049
Quote:
palonkica6 kaže: Pogledaj post
Cure koje ste imale djevojacku, a i vi koje cete tek imat, kak ste rijesile placanje i oraganizaciju? Jer se moja kuma udruzila sa frendicom i nedaju mi blizu, znaci apsolutno nista neznam, samo sam dobila poruku da dodem tu i tu, tad i tad, u tolko i tolko sati i vele mi, to je jedino kaj moras znat. Cak mi nece rec kolko to kosta da dam novce. Ili bar dio. Jel i kod vas tak?
To je ok. Tak mom dragom radi njegov kum. To će ti se one podjelit i ispast će da svaka plaća 50-100kn, pa malo olakšaju tebi da ne moraš ti platit to sama npr 1000kn.
Ja ne znam još kak ću ja jer moja kuma komplicira nešto s time bezveze. Čak mi je u jednom trenutku rekla "e pa daj ti reci curama da ti daju po 50kn pa odemo kupit što treba". A meni je to tako radit jako neugodno. Ja ako organiziram to i kupujem stvari onda ću ja to platit. A iz nekog razloga ako one to organiziraju i počaste me s tim mi je ok A ovak mi nekak ispada lame jer bude "e cure ja organiziram djevojačku al daj si to same platite".
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 10:46   #2050
kod mene nije bilo tako jer se pokoja cura zna međusobno, tako da je bilo teško organizirati nešto veće. po pitanju hrane i cuge doma+ taxi prijevozi-to sam ja preuzela, a za van su cure dale lovu za stol koju će kasnije dobiti nazad kad će dijeliti revere....
sve ovisi kako je kod koga "običaj" ili u kakvom je financijskom stanju kuma. negdje kuma sve plaća, negdje pola, negdje sve mladenka...

budi sretna što su ti cure tako lijepo i zagonetno javile i nemoj se zamarati
(ja sam oko svoje djevojačke skoro sve morala sama sređivati...)
__________________
Nobody can make you feel inferior without your permission.
valyca is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 10:46   #2051
Bila sam kuma na ljeto - ništa nisam plaćala, samo organizirala.

Na jesen sam opet kuma, mislim da tu mladenka očekuje da platim sve ja - ali to se neće dogodit

Ako su ti to fakat bliske frendice koje ne žele da plaćaš, OK.
Ponudila jesi, meni bi to bilo bitno, ako su one voljne organizirat i platit - super!
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 12:01   #2052
Znaci kolko tolko je to normalno, sad mi je srce na mjestu! Jer meni osobno je stvarno bezveze da same to financiraju. Kuma ima dva mala bebaca doma i pocela je radit na 4 sata, a ta druga frendica ne radi. Ali ocito su se nekak organizirale. A nista, ostaje mi cekat iduci vikend da vidim kakva je tajna!
palonkica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 13:05   #2053
Javi nam
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 16:49   #2054
Ja sam planirala vikend putovanje za nas par, neke su ponudile da daju nesto love, ali meni je glupo da drugi placanu moja izvoljevanja, rekla sam da ako bas zele mogu ponjeti nesto od klope/cuge i to je to
Naravno, ok je ako prijateljice bas zele nesto organizirati, ali mi je grozno kad je nekim mladenkama pod normalno da ce drugi platiti sve sto one zamisle
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 17:45   #2055
Quote:
HepiHipo kaže: Pogledaj post
Bila sam kuma na ljeto - ništa nisam plaćala, samo organizirala.

Na jesen sam opet kuma, mislim da tu mladenka očekuje da platim sve ja - ali to se neće dogodit

Ako su ti to fakat bliske frendice koje ne žele da plaćaš, OK.
Ponudila jesi, meni bi to bilo bitno, ako su one voljne organizirat i platit - super!
Obicaj je da cure plate svoj dio i daju ponesto da se pokrije dio za mladenku. Nisam cula da se od kume ili jedne cure ocekuje da plati sve, to je ipak malo prevec.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 20:10   #2056
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Obicaj je da cure plate svoj dio i daju ponesto da se pokrije dio za mladenku. Nisam cula da se od kume ili jedne cure ocekuje da plati sve, to je ipak malo prevec.
zakaj bi bio bas običaj?
meni je to malo bzvz, jer recimo na svim djevojačkama na kojima sam bila se odma očekivalo da mi cure damo svaka po 200 kn kao za tu večer i plus raznorazne poklone, ni jedna mlada nije dala ni lipe jer kao ona ipak ima svadbu kao trošak

A kad pogledas ja moram dati cca 200-300 kn za tu noc, pa još imat para sa strane nemrem bas ici praznog džepa, pa onda za svadbu kupiti ili haljinu ili cipele (možda i do frizera) i onda još poklon pa nabere se toga brate....

nezz ja na djevojačku nekak gledam kao proslavu rođendana znaci JA slavim JA plaćam, jedino ako to bude fkt iznenađenje al opet to je teško sakriti a i iskreno meni bi bio bed da mi cure sve plaćaju a ja ko kraljica da idem skroz za đabe
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 20:21   #2057
Meni je to isto glupo, pisala sam već o tome. Jednostavno te uvale u tu situaciju da moraš sudjelovati u trošku i iz toga se više nikako ne možeš izvući. Možda to zapravo nikome od cura ne odgovara, ali je svima glupo odbiti kad kuma to tako "odredi". Već je i samo vjenčanje po sebi trošak za goste, a onda se na ovaj način i za djevojačku skupi 200-300 pa i više kuna, što baš i nije malo.
Moj stav je - ako želiš slaviti, onda i počasti.
limela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 20:34   #2058
Quote:
limela kaže: Pogledaj post
Meni je to isto glupo, pisala sam već o tome. Jednostavno te uvale u tu situaciju da moraš sudjelovati u trošku i iz toga se više nikako ne možeš izvući. Možda to zapravo nikome od cura ne odgovara, ali je svima glupo odbiti kad kuma to tako "odredi". Već je i samo vjenčanje po sebi trošak za goste, a onda se na ovaj način i za djevojačku skupi 200-300 pa i više kuna, što baš i nije malo.
Moj stav je - ako želiš slaviti, onda i počasti.
upravo to

nezz, kao sto sam gore iznad napisala meni bi bio bed da mi moje cure sve plate, ne znam ja sam takva da bi radije dala i zadnju lipu da počastim društvo nego očekivala da se one nađu pred gotovim činom i moraju iskeširati svotu na koju ni nisu računale

ne radi drugima ono što nebi htio da tebi drugi rade
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 22:43   #2059
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Obicaj je da cure plate svoj dio i daju ponesto da se pokrije dio za mladenku. Nisam cula da se od kume ili jedne cure ocekuje da plati sve, to je ipak malo prevec.
Ova "moja" mladenka je bila kuma prošle godine, cijelu djevojačku je platila sama, i milsim da sad to očekuje od mene


Ovi kaj kažu cure, slažem se s tim.
Bila sam pozvana na dvije djevojačke gdje su mi kuma i mladenkina najbolja frendica poslale pozivnicu za djevojačku i za donest 250kn. S tim da je u to uključena jedna boca jegera na nas 15 i sve ostalo si plaćam u izlasku sama + prijevoz.
Meni je to puno.
I mislim da je djevojačka financijska obveza mladenke. Možemo se skupit i kupit neku sitnicu za poklon, mogu ti naoravit neku fora tortu, mogu se potrudit oko ideja i organizacije. Ali ostalo plaćaš sama.

Ako ću se udavat želim imat djevojačku.
Ako ću imat love idemo negdje na put.
Ako ću imat manje bit će negdje ovdje.
Ali će u bilo kojem slučaju mojoj kumi, koja to već zna, troškovi bit plaćeni.
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 07:54   #2060
Ako cure žele organizirati djevojačku-super! Nikako ne bi očekivala od kume da ona plaća ili tražila cure da skupljaju novce. Ne bi dopustila ni kumi da sve ona plaća, podijelila bi troškove s njom.
Kod nas je isto neki "običaj" da cure skupljaju po 50-100kn i onda se organizira nešto, ali ako se same ne sjete, neću ih ni ja tlačit s tim.
BabyBoo123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.