Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2010., 17:12   #1221
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Pa koliko si dugo odvojena od staraca?Studiraš? Pa kaj ih uopće ne posjećuješ? Nije mi jasno.
ma ne to, nego odvojenost mene kao ličnosti
od njih.
psihički, a i fizički.
karamela is offline  
Old 28.02.2010., 17:19   #1222
Ljudi ja pijem Deprozel,Surpilid 1/4 ,Riset 1/4 navečeri i lorzilan 1 navečer.To mi je sve propisala psihijatrica,ima tko kakvih iskustva sa bilo kojim od ovih ljekova?Hvala.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Old 28.02.2010., 17:26   #1223
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ljudi ja pijem Deprozel,Surpilid 1/4 ,Riset 1/4 navečeri i lorzilan 1 navečer.To mi je sve propisala psihijatrica,ima tko kakvih iskustva sa bilo kojim od ovih ljekova?Hvala.
A zakaj piješ toliko puno lijekova? Koja ti je diagnoza?
Deprozel je AD. Sulpirid i Riset su antipsihotici. Lorsilan je anksiolitik.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 28.02.2010., 17:27   #1224
Quote:
karamela kaže: Pogledaj post
ma ne to, nego odvojenost mene kao ličnosti
od njih.
psihički, a i fizički.
sad mi tek niš nije jasno. Pa pročitaj kaj sam te pitao.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 28.02.2010., 17:33   #1225
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
sad mi tek niš nije jasno. Pa pročitaj kaj sam te pitao.
separacijska neuroza znači da sam ja u glavi
još uvijek dijete,
i da se mentalno, a ni fizički, ne mogu odvojiti od roditelja,
zbog straha od odrastanja i preuzimanja odgovornosti.
a zbog mojih godina, unutar mene je konflikt- žena-dijete,
jedan dio mene želi odrasti, drugi se boji, i tako dolazi do
opsesije, tjeskobe, depresije itd.
nadam se da ti je jasnije.
karamela is offline  
Old 28.02.2010., 17:58   #1226
Quote:
karamela kaže: Pogledaj post
separacijska neuroza znači da sam ja u glavi
još uvijek dijete,
i da se mentalno, a ni fizički, ne mogu odvojiti od roditelja,
zbog straha od odrastanja i preuzimanja odgovornosti.
a zbog mojih godina, unutar mene je konflikt- žena-dijete,
jedan dio mene želi odrasti, drugi se boji, i tako dolazi do
opsesije, tjeskobe, depresije itd.
nadam se da ti je jasnije.
Kaj se uzrujavaš. U mene je stalno taj konflikt.
samo ne žena-dijete, nego muškarac-dijete.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 28.02.2010., 18:31   #1227
hehe, u meni dijete-adolescent-odrasli.
kikakm is offline  
Old 28.02.2010., 18:32   #1228
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
A zakaj piješ toliko puno lijekova? Koja ti je diagnoza?
Deprozel je AD. Sulpirid i Riset su antipsihotici. Lorsilan je anksiolitik.
Dijagnoza mi je patološki strah,dok kaže da se toliko bojim da mi to prouzročuje pritisak,mučninu.Kad je počeo taj pritisak i mučnine počeo je i osjećaj bezvoljnosti,nemam zadovoljstva u ničemu.Ništa me ne radisretnom.Ja sam u biti išla kod nje da me skine sa Deprozela a dobila sam još.Ja sam toliko nabrijana sa živcima da ih osjećam kroz cijelo tijelo trzam se na svaki zvuk.Posljedica teškog djetinjstva i fizičkog zlostavljanja od strane oca.Pa sad ti misli.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Old 28.02.2010., 18:41   #1229
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Dijagnoza mi je patološki strah,dok kaže da se toliko bojim da mi to prouzročuje pritisak,mučninu.Kad je počeo taj pritisak i mučnine počeo je i osjećaj bezvoljnosti,nemam zadovoljstva u ničemu.Ništa me ne radisretnom.Ja sam u biti išla kod nje da me skine sa Deprozela a dobila sam još.Ja sam toliko nabrijana sa živcima da ih osjećam kroz cijelo tijelo trzam se na svaki zvuk.Posljedica teškog djetinjstva i fizičkog zlostavljanja od strane oca.Pa sad ti misli.
Jel ideš na psihoterapije? Mislim da bi ti to najviše pomoglo. Terapija je prejaka, ali nisam ja psihić.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 28.02.2010., 18:48   #1230
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Dijagnoza mi je patološki strah,dok kaže da se toliko bojim da mi to prouzročuje pritisak,mučninu.Kad je počeo taj pritisak i mučnine počeo je i osjećaj bezvoljnosti,nemam zadovoljstva u ničemu.Ništa me ne radisretnom.Ja sam u biti išla kod nje da me skine sa Deprozela a dobila sam još.Ja sam toliko nabrijana sa živcima da ih osjećam kroz cijelo tijelo trzam se na svaki zvuk.Posljedica teškog djetinjstva i fizičkog zlostavljanja od strane oca.Pa sad ti misli.
joj, lijekovi i obavezne psihoterapije, lijekovi nisu dovoljni.
ray of light is offline  
Old 28.02.2010., 18:54   #1231
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
joj, lijekovi i obavezne psihoterapije, lijekovi nisu dovoljni.
Da idem na psihoterapiju svaki tjedan.Kad je počelo prije 4 godine pripisali su mi Deprozel.Ja u biti sam imala mučnine,nisam mogla gutat imala sam osjećaj da kad sam negdje vani daću se srušit.To sam prevazišla jer sam malo više samouvjerena nego prije.Još sam prestala pušit u to vrijeme jer sam se bojala da mi je to od cigareta,pa sam pukla totalno,prestala pušit u jedan dan!
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Old 28.02.2010., 19:56   #1232
Quote:
karamela kaže: Pogledaj post
separacijska neuroza znači da sam ja u glavi
još uvijek dijete,
i da se mentalno, a ni fizički, ne mogu odvojiti od roditelja,
zbog straha od odrastanja i preuzimanja odgovornosti.
a zbog mojih godina, unutar mene je konflikt- žena-dijete,
jedan dio mene želi odrasti, drugi se boji, i tako dolazi do
opsesije, tjeskobe, depresije itd.
nadam se da ti je jasnije.
Nekakvo slično objašnjenje sam i ja dobila. Na prvom razgovoru kod psihića je ispalo da imam napade panike zbog silovanja, no tek nakon dosta duge psihoterapije je ustanovljeno da je puno veći problem odvajanje od roditelja, jer sam s 15 otišla u drugi grad, i nikako mi to nije sjelo. Uz to, roditelji mi baš ne pomažu jer su još gori od mene po tom pitanju, uvijek zabrinuti za mene, zovu me 15 puta dnevno, ako imam npr. temperaturu 37 oni odmah sjedaju u auto i voze me doma da me njeguju, tak da sam ustvari navikla da mi sve olakšavaju, a osjećam da se polako trebam osamostaliti. A tak mi se ne da
SuperCow is offline  
Old 28.02.2010., 20:00   #1233
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Nekakvo slično objašnjenje sam i ja dobila. Na prvom razgovoru kod psihića je ispalo da imam napade panike zbog silovanja, no tek nakon dosta duge psihoterapije je ustanovljeno da je puno veći problem odvajanje od roditelja, jer sam s 15 otišla u drugi grad, i nikako mi to nije sjelo. Uz to, roditelji mi baš ne pomažu jer su još gori od mene po tom pitanju, uvijek zabrinuti za mene, zovu me 15 puta dnevno, ako imam npr. temperaturu 37 oni odmah sjedaju u auto i voze me doma da me njeguju, tak da sam ustvari navikla da mi sve olakšavaju, a osjećam da se polako trebam osamostaliti. A tak mi se ne da
Kaj ti se to stvarno dogodilo?? Ak je nije ni čudo da se brinu.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 28.02.2010., 20:44   #1234
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Nekakvo slično objašnjenje sam i ja dobila. Na prvom razgovoru kod psihića je ispalo da imam napade panike zbog silovanja, no tek nakon dosta duge psihoterapije je ustanovljeno da je puno veći problem odvajanje od roditelja, jer sam s 15 otišla u drugi grad, i nikako mi to nije sjelo. Uz to, roditelji mi baš ne pomažu jer su još gori od mene po tom pitanju, uvijek zabrinuti za mene, zovu me 15 puta dnevno, ako imam npr. temperaturu 37 oni odmah sjedaju u auto i voze me doma da me njeguju, tak da sam ustvari navikla da mi sve olakšavaju, a osjećam da se polako trebam osamostaliti. A tak mi se ne da
majko božja!
ray of light is offline  
Old 28.02.2010., 23:58   #1235
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Kaj ti se to stvarno dogodilo?? Ak je nije ni čudo da se brinu.
Pa da, ali oni su bili takvi i prije toga. Nikad nisam bila negdje bez njih duže od 2 tjedna. I sad sam i ja takva, i vjerojatno ću bit takva prema svojoj djeci jednog dana.
Ono, s koljena na koljeno.
SuperCow is offline  
Old 01.03.2010., 13:54   #1236
Wellbutrin -nuspojave !

Ljudi trebam POMOĆ.

dobila sam od psih. Wellbutrin (pola tabl od 150) za depresiju, raspoloženje mi se turbo popravilo već nakon prve tabletice, napokon se smijem i osjećam
Ali imam nekakv čudan osjećaj u glavi, pokušat ću ga što slikovitije opisat:

imam osjećaj kao da mi ze mozak zatrese , to traje 2 sekunde, kao da osjetim nekakve iskrice u glavi, kao kad vas stuja strese, neznam kako bi to drugačije opisala... i to mi traje kroz cijeli dan, najčešće kod pomicanja očiju, znači pogled lijevo-desno

Jeli imao itko od vas takvo nešto, vjerujem da su to nuspojave
koza26 is offline  
Old 01.03.2010., 15:10   #1237
blago tebi, ja uzimam Wellbutrin i to 300 već mjesec i pol i nikakav efekt do sada
valjda je autosugestija upalila kod tebe, ne mogu vjerovat da nakon jednog dana osjetiš takvo poboljšanjesvaka čast
mikimiki is offline  
Old 01.03.2010., 15:15   #1238
hej

strpljen spašen .... ja sam prvo bila na Cypralexu, on me riješio panike ali depre nije, pa sam Prešla na Luxetu od koje sam bila polumrtva
Tak, tek nakon 2 godine da neki lijek djeluje kod mene onak kako treba, znači da se osjećam kao nova. I ja sam se iznenadila na tako brzo djelovaje Wellbutrina!!!

Ali eto muči me to strujanje kroz glavu
koza26 is offline  
Old 01.03.2010., 17:48   #1239
daklem, bila na pt, dr mi nabrojala moje pozitivne pomake u mijenjanju karaktera, a što se depre tiče, ona se mora držati pod kontrolom jer smatra da bih potonula. e, sad, problemi sa spavanjem. zaključile smo da je to izraženije otkad sam na velafaksu kojeg mi je dala da nisam stalno u krevetu preko dana, ALI, čini se da je tako jak da djeluje na spavalice i nemrem spavati, tako ću ga sad umjesto u podne piti ujutro. ipak mi je dala još jedan hipnotik za kojeg je rekla da nije ko sanval jer da sanval djeluje kratkoročno, a s ovim spavaš 5-6 sati u komadu.
s depresije.org:"..Fluzepam je jaki benzodiazepinski hipnotik. Djeluje putem pojačavanja GABA-e, i to tako da pospješuje fiziološki mehanizam uspavljivanja blokiranjem podražaja koji dolaze iz osjećajnih, osjetilnih, autonomnih i motoričkih područja. Bolesnik prelazi u prvu fazu sna, a da pritom ne dolazi do blokiranja fiziološkoga sustava budnosti. Tako lijek omogućava normalnu indukciju sna, lagano buđenje, lagano ponovno zapadanje u san, normalne snove i osjećaj svježine pri buđenju.
Koristi se za liječenje prave nesanice te svih vrsta nesanice koje karakterizira otežano uspavljivanje, često noćno ili prerano jutarnje buđenje
ray of light is offline  
Old 01.03.2010., 20:38   #1240
i ja sam u početku imala neki čudan osjećaj kada bih okretala glavu u stranu, ko da me prođu trnci i ko da gubim ravnotežu, ali to je nestalo.

ali nikako da lijek počne djelovati.

i sa cipralexom mi je trebala konjska doza i skoro 3 mjeseca da profunkcionira. izgleda da je dr prebrzo preporučila skidanje sa 2,5 na jednu tabletu i nakon 3 mjeseca cca depresivni simptomi se vratili... i sa opet povećanom dozom nije bilo nikakvog pomaka na bolje.

sad čekam još neko vrijeme da li će wellbutrin pomoći
mikimiki is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.