Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2011., 14:54   #2081
Quote:
d.theman kaže: Pogledaj post
Koji pripravak je mojoj mami više koristio od dva navedena? Neznam. Uzima ih istovremeno pa je teško reći. Prvi pripravak, kurkumin, je dokazan za ublažavanje kroničnih upala u organizmu. Drugi pripravak, ArthroMax, se oslanja na glukozamin i MSM koji se često koriste i dokazano djeluju za artritis, a uz to sadrži i neke dodatne sastojke. Mislim da je drugi pripravak bolji za artritis.

Postoje i drugi proizvođači koji rade pripravke za artritis. Potražite sa ključnim riječima "glucosamine chondroitin msm" na eBayu. Međutim nemojte kupovati nepoznate marke jer kvaliteta može biti jako loša. Marke koje znam kao dobre su LIFEEXTENSION (najbolja za koju znam), NOW i NATROL.

Kako kupiti? eBay. Najjeftiniji je za male kupnje (dvije-tri bočice). Stavio sam vam dva linka sa eBaya baš da vidite. Kod kupnje treba paziti da deklarirana vrijednost pošiljke (uključujući i poštarinu) bude manja od cca. 20 USD jer će tada proći hrvatsku carinu bez PDV-a! U suprotnom će vam zaračunati cca. 100 KN carinskih troškova i 23% PDV. Deklarirana vrijednost je ono što piše na pošiljci, a ne koliko ste vi stvarno platili. Svi veći prodavatelji na eBayu pišu na pošiljku ili "poklon" ili neku malu vrijednost (npr. 12$), tako da su vam šanse dobre da nećete platiti PDV.

Hvala puno
marinaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 10:20   #2082
Quote:
marinaaa kaže: Pogledaj post
Hvala puno
Molim.

Svi vi koji ste ovo pročitali i odlučili primjeniti i ako budete zadovoljni učinkom - recite drugima.
d.theman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 14:28   #2083
Za artritis bi ja svakako preporučila proizvode koji sadrže Celliant.
Materijal je nov i uvežen i USA, klinički testiran na njihovim klinikama da ublažava bolove, potiće cirkulaciju, podiže nivo kisika u krvi.

Ja ga osobno koristim, ali pošto se bavim konjima koji isto imaju problema s artritisom s primjenom kod konja imam puno više dobrih iskustava.

U Hrvatskoj sam našla posteljinu i program za sportaše, na facebooku u grupi Terrapromo.Meni kod sportskih ozljeda dosta pomaže, a tu mislim na bolove u zglobovima i mišićima.

Zadnje uređivanje Silvery : 23.01.2011. at 04:18.
alka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 18:14   #2084
Prije svega pozdrav svima koliko vas ima na ovom forumu!!Ja sam ovdje nova i drago mi je da mogu s vama podjelit svoje trenutke jer znam da se razumijemo...manje više bolujemo od sličnih bolesti.....moja dijagnoza je AOSD tj.STILL ADULTORUM .Svi koji žele podjelit svoja iskustva ili nesto pitati u vezi s ovom bolesti javite mi se!Trenutno sam na MEDROLU,IMURANU itd.....evo drago mi je da nisam jedina ali mi je naravno i zao svih, odmah mi je lakše!!!!

Zadnje uređivanje veky still : 22.01.2011. at 18:32.
veky still is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 18:30   #2085
Quote:
damper kaže: Pogledaj post
Već neko vrijeme čitam vaše razgovore i interesuje me da li neko ima dijagnozu Morbus Still to je vrsta reumaatskog artritisa koji mi je dijagnosticirana prije nekih pet mjeseci i sve vezano za ovu bolest mi je velika nepoznanica. Zapravo ne znam kao organizovati svoj život šta smijem a šta ne, jako bih volio sa nekim razmijeniti iskustva obzirom da je ovo po mojim saznanjima rijetka bolest. Trenutno koristim Pronizon a do skora sam pio i Azatioprim ( sorry ako griješim u nazivima) međutim konstantno imam gripozne bolove u mišićima i kostima i od nedavno se vratio i osip.
evo damper da te utjesim i ja imam istu dijagnozu kao i ti pa znam otprilike kako ti je.dijagnozu sam dobila u trećem mjesecu 2010. i također sam na istoj terapiji kao i ti.bolest je rijetka ali uspjela sam dosta toga saznati o njoj...ali svejedno bih htjela znat kako je tebi odnosno kako se nosiš s tim i razne druge stvari.javi se pa mozemo podijelit svoje doživljaje,naravno ako si za!!!!
veky still is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 22:34   #2086
Preporuka

Pročitao sam većinu objavljenih postova. Na sreću nemam takvih tegoba, većina mojih ukućana pati od istih ili sličnih problema,kažu da je nasljedno pa me i to vjerovatno čeka. U kompletnoj borbi sa bolovima naišli smo na svakakve preparate koji bi trebali pomoći al malo su efikasni. Nedavno je naša rođakinja koja živi u Americi a također ima istih problema poslala nekakav set za spavanje od materijala sa optičkim vlaknima koji se zove Celliant. Starci na tim podlogama spavaju mjesec dana i osjetno im je bolje. Kopajuči po internetu istražio sam da je materijal napravljen od prirodnih vlakana koji vidljivu i ne vidljivu svetlost pretvara u energiju i tako podiže nivo kisika u krvi i temperaturu u organizmu. Piše da je i klinički dokazano. Na fejsu postoji nekekva stranica koja ističe te proizvode a zove se Terrapromo, dosta je interesantno!
Ako netko ima bilo kakvih saznanja o tome neka se javi da pomognemo jedni drugima!pozz

Zadnje uređivanje Silvery : 23.01.2011. at 04:19.
neštimene is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 00:16   #2087
Quote:
neštimene kaže: Pogledaj post
Nedavno je naša rođakinja koja živi u Americi a također ima istih problema poslala nekakav set za spavanje od materijala sa optičkim vlaknima koji se zove Celliant. Starci na tim podlogama spavaju mjesec dana i osjetno im je bolje. Kopajuči po internetu istražio sam da je materijal napravljen od prirodnih vlakana koji vidljivu i ne vidljivu svetlost pretvara u energiju i tako podiže nivo kisika u krvi i temperaturu u organizmu. Piše da je i klinički dokazano. Na fejsu postoji nekekva stranica koja ističe te proizvode a zove se Terrapromo, dosta je interesantno!
Ako netko ima bilo kakvih saznanja o tome neka se javi da pomognemo jedni drugima!pozz
Već sam rekla da koristim steznike s Celliantom,a za moje konjiće dekice s Celliantom. Vidjela sam također to na facebooku ali još nisam ostvarila kontakt s njima.
Ja sam proizvodima jako zadovoljna premda je na početku postojala skepsa u njihov učinak. Ali stvarno vrijedi probati, a i cijena je pristupačna.

Zadnje uređivanje Silvery : 23.01.2011. at 04:19.
alka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 10:32   #2088
Quote:
alka1 kaže: Pogledaj post
Već sam rekla da koristim steznike s Celliantom,a za moje konjiće dekice s Celliantom. Vidjela sam također to na facebooku ali još nisam ostvarila kontakt s njima.
Ja sam proizvodima jako zadovoljna premda je na početku postojala skepsa u njihov učinak. Ali stvarno vrijedi probati, a i cijena je pristupačna.
ja sam već rekla da moja teta ima tihproblema i da smo to nabavili ali izvana. super je da ima tog i kod nas.
jopuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 00:10   #2089
Quote:
veky still kaže: Pogledaj post
evo damper da te utjesim i ja imam istu dijagnozu kao i ti pa znam otprilike kako ti je.dijagnozu sam dobila u trećem mjesecu 2010. i također sam na istoj terapiji kao i ti.bolest je rijetka ali uspjela sam dosta toga saznati o njoj...ali svejedno bih htjela znat kako je tebi odnosno kako se nosiš s tim i razne druge stvari.javi se pa mozemo podijelit svoje doživljaje,naravno ako si za!!!!
hej, evo i još jedne stillovke....doduše sa malo dužim stažem (ovih dana moj stilll navršava 6. rođendan) konačno da sam srela nekog u u blizini sa istom dijagnozom......moram priznati da se ja prilično mučim sa svojim "podstanarom" i tek su me prije nekoliko mjeseci uspjeli malko popraviti, ali bolovi su još prisutni...no bar nemam temperature i osipa....isprobala sam sve moguće lijekove...tek je sada djelomično upalio jedan biološki....ali svaki organizam je jedinka sama za sebe i možda vaši organizmi nisu tako tvrdoglavi kao moj, pa će možda uspješnije reagirati na terapije koje slijede....tako da ako imate kakva pitanja slobodno mi se obratite da vam malo olakšam....biti će mi zadovoljstvo
cura_sa_stillom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 16:02   #2090
kakav biološki lijek uzimaš ako smijem znati.ja bih tako jako htjela skinut se s medrola jer je koma.imam skoro sve nuspojave sa liste i vise mi je dosta....želim svoj lik u ogledalu!!!!!!!ja isto imam bolove pogotovo ujutro od početka liječenja i ponekad su jači a ponekad slabiji al već sam navikla.sad sam na 2 mg medrola i samo se bojim da mi se bolest ne počne vraćat.trebam za koji dan krenut sa GELADRINK kapsulama,kažu da su odlične za zglobove pa svakako želim pokušat...ni meni se više nije vraćala temperatura niti osip a jedva sam se temperature riješila.totalno sam luda od ove bolesti....tako bih rado svoj stari način života.
veky still is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 20:46   #2091
ja sam već odavno zaboravila kak izgledam u originalu...tek prija dva mjeseca sam uspjela postići rekord u medrolu od, zamisli 12mg i to nakon 6 godina. mada mi je zadnjih par dana lošije, pa sam se privremeno vratila na 16-ticu, jer sutra imam terapiju biološkim lijekom. taj biološki lijek zove se actemra i inhibitor je IL 6. za sad ga dobivam svaka tri tjedna u infuziji, ali uz to uzimam 8+4 medrola, 2-3 ibuprofena, controloc i fosavans jednom tjedno jer mi je već dijagnosticirana osteopenija, a da ne spominjem operacije oba oka zbog mrene uzrokovane medrolom. to ti je moje trenutno stanje koje se može nazvati ok,ako zanemarimo bolove, jer zadnja dva mjeseca nemam temp i krvna slika mi je zadovoljavajuća. prije toga su me bar 7-8 puta vraćali na 40 medrola uz sve moguće citostatike koji su na raspolaganju i imunoglobuline. čak sam i prije ovo biološkog lijeka već isprobala jedan drugi (kineret...inhibitor IL1), koji je za bolest davao super rezultate, ali imala sam teške nuspojave...reakcije na mjestima uboda (pikalo se svaki dan) i česte infekcije...pa su mi ga morali ukinutu. tak da mi je jako drago zbog tebe da su te uspjeli zboksati u samo godinu dana i da si samo na dvojci (moj nedosanjani san). to stvarno ovisi oorganizmu. a daj mi reci kakva ti je krvna slika? da li je i ona došla u normalu? stvarno se nadam da ćeš se dugo zadržati u stanju mirovanja, jer navodno ako ga se upije smiriti da se rijeđe vrača. a ova 2 medrola su ti samo za održavanje...još kratko i mogli bi te skinuti, bar se nadam. nadam se da se još čujemo kako bi razmenjivali iskustva, jer mi se stvarno čini da nas stillovaca ima malo....slobodno me pitaj što te još zanima
cura_sa_stillom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 23:38   #2092
joj curo stvarno mi te žao.....nemogu ni zamislit kako ti je i kako se nosiš s tim.ja sam temperaturu imala dva mjeseca pa mi je bilo koma a ti se jadna tek nedavno riješila nakon tolko vremena...krvna slika mi je vec 4 mjeseca uredna zadnji put mi je jedino sedimentacija bila malkic povišena al mi je doktorica svejedno skinula medrol na dolje.nisam nista drugo probavala pa ti ništ drugo ne znam reć.znam samo da sam jako promijenila prehranu(izbacila mlijeko ,bijelo brašno,šećer,masti,bjelu rižu,konzervanse itd..kolko se može)jedino sto me malo zezaju ti bolovi u zglobovima šake i lakta ujutro al nije tak strašno..dali tebe bole svi zglobovi ili samo određeni?mi ljudi nismo ni svjesni kako nam je dok ne čujemo da je drugima još gore nego nama.inace sam iz Slavonskog Broda ali dolazim u ZG na Rebro na kontrole.samo bi željela da se skinem s medrola..koma je prolazit pokraj ljudi koji te vise ne prepoznaju!!!!!!samo ti želim da ti ovaj novi lijek pomogne te da se napokon bar malo izvučeš iz svega toga.dali si ti primjetila da ti neka hrana smeta?nadam se da cemo bit jedna drugoj utjeha.....!
veky still is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 13:02   #2093
Cura sa stillom, koliko imaš godina i gdje se liječiš?
Mile-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 12:16   #2094
imam 33 godine i liječi me savršeni tim stručnjaka na rebru....moj osnovni problem je taj što ne reagiram na terapije ili reagiram burno...jednostavno imam "tvrdoglavi" organizam i nikako da mi nađu terapiju koja mi odgovara......ova nova obećava, ali je još nismo u potpunosti uskladili....no to je trenutno najbolje što smo dobili i s time se da već nekako funkcionirati. ostali su mi bolovi.....skočni, koljena, šake, laktovi i ramena kada mi je zahvačeno cijelo tijelo i kada me skroz pokoči......veky ne moraš se brinuti zbog loptaste glave jer sa dva medrolčeka to se mora brzo ispuhati tak da se još malo strpiš i biti ćeš "originalana" ja sam sada u fazi 12-tice gotovo originalna i može se reći da lićim na nešto....drago mi je da si i ti na rebru što znači da si u dobrim rukama....samo ih slušaj i biti će ok...drobra volja olakšava stvar....e, a daj mi reci jesi li osjetila poboljšanje od prehrane koju si napisala?...ja za sada nisam uvodila neke posebne režime prehrane
cura_sa_stillom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 12:42   #2095
Mile-Zg vidim sa se i ti liječiš na rebru i da si na imunoglobulinima......možda smo se i srele u našoj DBI, jer sam i ja donedavno bila na globulinima, sada sam na biološkoj terapiji i isto posječujem DBI svaka 3 tjedna
cura_sa_stillom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 22:41   #2096
Vidim da je velika većina ekipe na kortićima i ja sam bome na decortinu, bila sam cila pripadnuta na šta ću ličiti od njega, ali sam rekla sebi zdravlje je važnije od svega pa makar mi glava bila ka balon. Ti lijekovi su baš nepredvidljivi, na sve sam se bila od nuspojava pripremila ,kad sam ih prvi put išla popit ruka mi se tresla. A kad ono ja na terapiji već misecima bez ikakvih nuspojava, čak mi je i reumatolog reka da nije to očekivao jer manje više svi imaju nuspojave a ja ništa. Zato glavu gore tijelo je nepoznanica, to šta ti curo sa stillom ( dosjetljiv nick-name svaka čast) sada ne reagira dobro bolest na lijekove možda kasnije bude nikad se ne zna.
tanja_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 07:37   #2097
Quote:
cura_sa_stillom kaže: Pogledaj post
Mile-Zg vidim sa se i ti liječiš na rebru i da si na imunoglobulinima......možda smo se i srele u našoj DBI, jer sam i ja donedavno bila na globulinima, sada sam na biološkoj terapiji i isto posječujem DBI svaka 3 tjedna
Ja sam 7 godina bila na imunoglobulinima, od 9 mjeseca su mi ukinuti zbog rizika za trombozu.Ha, vjerojatno smo se srele. Trenutno sam u imobilizaciji zbog prijeloma kralješka, inače sam na 4 mg medrola.
Mile-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 17:37   #2098
moj sin ima stillovu bolest.on ima 13 g i dijagnosticiran mu je u 10mj. trenutno je na 40mg dekortina.liječi se na srebrnjaku kod dr.harjačeka.vidim da je cura sa stillom dobivala kineret.zanima me da li je on na listi lijekova koji odobrava hzzo ili si ga morala plaćati sama?naime, njegovu bolest ne mogu zauzdat sa dekortinima i dr. nam je rekao da bi ga stavio na biološko liječenje-a kineret je navodno pravi izbor za still. napominjem da njemu nije zahvaćen niti jedan zglob za sada.puno hvala!
crazyform is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 20:17   #2099
Quote:
crazyform kaže: Pogledaj post
moj sin ima stillovu bolest.on ima 13 g i dijagnosticiran mu je u 10mj. trenutno je na 40mg dekortina.liječi se na srebrnjaku kod dr.harjačeka.vidim da je cura sa stillom dobivala kineret.zanima me da li je on na listi lijekova koji odobrava hzzo ili si ga morala plaćati sama?naime, njegovu bolest ne mogu zauzdat sa dekortinima i dr. nam je rekao da bi ga stavio na biološko liječenje-a kineret je navodno pravi izbor za still. napominjem da njemu nije zahvaćen niti jedan zglob za sada.puno hvala!
kineret je stvarno odličan lijek za still,već nakon dva tjedna krvna slika mi je bila u apsolutnoj normali, a da ne govorim da mi se već nakon druge inekcije razbistrilo sve u glavi i bila sam kao nova. potrebe za ibuprofenom su potpuno nestale, ali dalje slijede nuspojave.....nakon 15 dana počele su mi se pojavljivati veliki, crveni, izbočeni flakovi na mjestima uboda injekcija (moram napomenuti da se kineret subkutalno daje svaki dan) koje je jako svrbilo. ta nuspojava česta je za kineret, ali bi i trebala proći kroz 8 tjedana....što meni nije, no terapijski smo nastavili jer je sam lijek za still dobro radio posao. dalje su slijedile vrlo česte infekcije u razdobljima od 8-10 tjedna, a najveći infekt je bio hripavac(u današnje doba kada smo svi cijepljeni). to je loša stana kinereta, ali opčenito bioloških lijekova, jer je organizam više podložnijim infektima neko kod klasične imunosupresivne terapije. u slučaju infekta biološki lijek se privremeno ukida, a s time se odmah javlja osnovna bolest i naravo ponovno dizanje kortikosteroida. jer ako bi se izostavila jedna injekcija kinereta sutra bi se odmah javili simptomi. kineret mi je na still bolje djelovao nego aktemra (koju sada dobivam) ali zbog gore navedenih nuspojava morali su je promjeniti. Ovaj novi lijek za sada podnosim ok. Za one ljude koji ga uspiju podnjeti je spas. što se tiće dobivanja lijeka ja sam ga dugo čekala, jer nije na listi hzzo, nego je plačen iz bolničkog proračuna tako da je trebalo dugo da ga odobre. Nadam se da će tvoj sin uspjeti brzo doći do terapije koja će mu odgovarati, jer je still frustrajući baš iz razloga što se loše odgovara na terapije koju su trenutno na raspolaganju....držim vam fige jer samo sa stilom možemo pobjediti still https://www.forum.hr/images/smilies/thumbs.gif
cura_sa_stillom is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 21:23   #2100
puno ti hvala na informacijama, pročitala sam dosta o kineretu na američkim forumima-ali sam mislila da ga kod nas ne daju.ne znam još točno koji će lijek reumatolog predložiti , ali koliko sam proučila bolest vidim da od antiTNF nema nekog učinka na Still. moj sin ima zasada samo sistemske simptome, dekortine dobro podnosi -osim naravno debljanja i strija nema nekih većih problema.ovo za infekcije znam, ali na žalost nemamo drugog izbora nego molit se bogu da ih bude što manje.njegovi nalazi KKS i d-dimera su ok,samo su mu hitotriozidaze visoke i po tome se vidi da od dekortina nema neke koristi. inače, čini mi se da se kod njega stvari ne razvijaju u smjeru u kojem bismo mi i njegov reumatolog htjeli-jedina nam je utjeha što se artritis još nije pojavio. želim ti od srca da konačno odreagiraš na terapiju na pravi način.držite se svi-i vi sa stillom i vi bez njega-bit će bolje...
crazyform is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.