Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2015., 14:34   #2741
Nikolina a po čemu su oni tebi zaključili da je baš RA? Guglaj malo o reaktivnom artirtisu, on zna doći nakon upala (pogotovo od streptokoka a tebi je ast-o povišen). Dobra stvar je kod reaktivnog što nije toliko agresivan i koliko sam skontala on je prolazan.

Probaj si zglobove koji su ti otečeni mazati sa nekim kremicama i stavljati obloge. Imaš u dm-u za kupiti oblog koji se da grijati i hladiti pa otkrij jel ti više paše kad zglobove hladiš ili griješ (meni na grijanje još više oteknu, paše mi hladno) i onda ga tako koristi. Dođe nekih 20-tak kn. Od kremica meni pomažu one na bazi kamfora i mente, znači one koje hlade - deep relif, propireumin i sl. Od krema za bolove najbolji mi je voltaren gel. Znala sam vući otoke i po 2-3 tjedna dok ne bi splasnuli (sjećam se da jednom nisam mogla mjesec dana ispraviti ruku jer me čopio lakat i oteakao i nikako da otok prođe), sad kako mackam voltarenom prođe za par dana. U biti morat ćeš sama skontati šta ti od ovih stvari paše jer nam ne funkcionira i ne paše svima sve.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 15:04   #2742
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Meni uglavnom bude do 37.5 ali, mislim da sam to i ranije pisala, pošto imam upalu zglobova, nekako mi je normalno da i temperatura bude viša obzirom na stanje organizma. Jedino je ružan osjećaj te groznice. :facep alm:
Mene su kukovi znali boljeti kad se nisam previše kretala, čitaj ležala sam i kad ih nisam puno vježbala. Čak mi se vremenom počela projicirati bol od lijevog kuka na desnu stranu, kod bubrega tako da me taj dio najviše boli, ne mogu normalno disati ni hodati. Skužila sam da mi je to kad ostajem duže na poslu ili previše sjedim, pa nastojim što više toga obavljati dok stojim.
Jesi imala tempereture i na biološkoj?

Ja sam imala upale zglobova i prije ali nisam imala temperature. Temperature su počele unazad 2-3 godine, s time da sam ih prošle godine imala stalno, svaki dan mjeseima dok nisam bila na pulsnoj i nakon toga dobila terapiju.
Ove groznice mi se ne sviđaju jer imam osjećaj da će opet krenuti, a prošle godine sam imala užasne bolove u mišićima zadnje lože, valjda mi je i to napadalo pa me strah reprize.

Ne znam, morat ću početi opet malo češće vježbati, možda mi je zbog toga što se ne krećem sada preko zime previše.

Quote:
Flosteron je kortikosteroid koji putem injekcije ide ili na određeni zglob ili i.m.
Imaš ovdje malo o njemu.
Ja od njega nisam imala nikakve nuspojave, davala sam si ga sama svakih 4 tjedna i bilo mi je odlično. Bolovi su se znali javiti tek u 3 tjednu, ali sam tih par dana pila tablete protiv bolova i to je to. Nažalost, dr mi reče da mi može prepisati samo medrol ili decortin, ovo ne. Nisam provjerila da li se može kupovati bez recepta u ljekarnama.:m isli:
Jesi to dobivala onda u zglob ili u mišiće? Ne čini se loša fora, raspitaj se svakako ako ti je pomagalo. Nije iskljčeno da su skinuli sa liste ili dasu skresali u kojim se sve slučajevima smije davati. Štedi se na svemu.

Quote:
Meni su sad radili testiranja jer su bili sigurni da sam alergična na pseću dlaku, ali nisam, zeznuli su se.:ch eer::che er:
Ali jesam na ribu, korove, kućnu prašinu i grinje kućne prašine.
Meni to stalno po licu i vratu iskače i uopće nije privlačno. Sad kad znam na što trebam obratiti pažnju je lakše, ali svejedno mi se pojavi s vremena na vrijeme, tj svaki dan bar jednom. :t uzni:
I što je novost, na rukama (zapešćima) mi zna izbiti neko crvenilo, dr reče da je i to možda od alergije ali nije ziher. Bude jako crveno i vruće a ruka me tada boli tako da je ne mogu uopće micati. Zadnji put, prije kojih 2 tj mi je od toga skočila temperatura na 38.8 :e ek: :ne z na:
Ma meni idu na živce, čim čuju da imam mačke odmah mi je sve što mi izbije na koži od mačaka. Neću im više govoriti da imam mačke.

Jel ti seprvo ulai zglob pa izbije osip ili bude obrnuto? Ja sam skontala kad me upikne nešto (obožavam po ljeti komarce kojih imamo ovdje na izvoz i kad me popikaju po zglobovima) da mi se zna upaliti zglob tu di je upiknuto, valjda tijelo podivlja pa malo pretjerano napada.

Quote:
N!NO kaže: Pogledaj post
Ja sam imao to sve sto vas dvije pisete, pocelo je nagloni burno. Doktor je agresivno krenuo s medrolom i cim je vidio poboljsanje s metotreksatom. Time mi je zaustavio agresivni oblik RA i sacuvao mi zglobove (bar za sad). Naknadno me pocela muciti kicma, boli i oko bubrega, koljena, sake i stopala, ali ne ubitacno. Uglavnom izdrzim bez analgetika. Isto se zglobovi zacrvene, ali ne oticu. I bole. Boli me i vilica i zubi, krvari zubno meso.
Sad unatrag godinu dana mi je temperatura pala na 35,6 i tu stoji. Rijetko se digne iznad 36. Endokrinolog mi kaze da to nije zbog hipotireoze koju isto imam, nego zbog RA.
Uglavnom metotreksat nije neka sreca, ali bolest puno bolje drzi pod kontrolom od kortikosteroida.
Jos sam alergican na analgin, aspririn i sve NSARove pa mi za bolove ostaju samo kupocet i tramadol.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Super, samo ne pali ti to kod svih ljudi isto. To su čari ovih autoimunih sranja, što možeš imati istu bolest i istu terapiju i netko će biti fantastično, a nekome neće pomoći.

A ovo sa alergijom na andole i ostalo, jesi išao na testiranje i ako da, kako je izgledalo? Ja sam izgleda na andol/aspirin alergična, ali nije potvrđena alergija. Ne pije mi se da isprobavam jel stvarno jesam, rađe bi se otišla testirati ako postoji testiranje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 21:01   #2743
Je radio sam alergolosko ispitivanje, a prije toga sam u bolnici imao jaku reakciju na analgin injekciju. Ispitivanje je klasicno pikanje iglicama po ruci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
N!NO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 23:25   #2744
Smile

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Nikolina a po čemu su oni tebi zaključili da je baš RA? Guglaj malo o reaktivnom artirtisu, on zna doći nakon upala (pogotovo od streptokoka a tebi je ast-o povišen). Dobra stvar je kod reaktivnog što nije toliko agresivan i koliko sam skontala on je prolazan.

Probaj si zglobove koji su ti otečeni mazati sa nekim kremicama i stavljati obloge. Imaš u dm-u za kupiti oblog koji se da grijati i hladiti pa otkrij jel ti više paše kad zglobove hladiš ili griješ (meni na grijanje još više oteknu, paše mi hladno) i onda ga tako koristi. Dođe nekih 20-tak kn. Od kremica meni pomažu one na bazi kamfora i mente, znači one koje hlade - deep relif, propireumin i sl. Od krema za bolove najbolji mi je voltaren gel. Znala sam vući otoke i po 2-3 tjedna dok ne bi splasnuli (sjećam se da jednom nisam mogla mjesec dana ispraviti ruku jer me čopio lakat i oteakao i nikako da otok prođe), sad kako mackam voltarenom prođe za par dana. U biti morat ćeš sama skontati šta ti od ovih stvari paše jer nam ne funkcionira i ne paše svima sve.

Ja nemam pojma po čemu su oni bilo šta zaključili, ali eto.

Prosli su me,jer mi je dala inekciju kortikosteroid, i sad je sve ok, nemam otoka od tada, a to je već 3 dana.

Mene brine jer sad ne znam sta da radim, ne vjerujem doktorici, i nebih pila tablete do mi još neko ne potvrdi dijagnozu. Nekako mi je sve ovo zbrdazdola.

Zato sam i htjela da čujem vaše mišljenje, ima li iko sličnosti sa mojim slučajem?

Ima li iko savjet šta da radim, da tražim treće mišljenje ili da ostavim sad kako jeste pa ako bude bio sljedeći napad da onda krenem opet u akciju p0 doktorima?

Jel se tablete tako lako propisuju?
Nikolina 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 10:40   #2745
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jesi imala tempereture i na biološkoj?

Ja sam imala upale zglobova i prije ali nisam imala temperature. Temperature su počele unazad 2-3 godine, s time da sam ih prošle godine imala stalno, svaki dan mjeseima dok nisam bila na pulsnoj i nakon toga dobila terapiju.
Ove groznice mi se ne sviđaju jer imam osjećaj da će opet krenuti, a prošle godine sam imala užasne bolove u mišićima zadnje lože, valjda mi je i to napadalo pa me strah reprize.

Ne znam, morat ću početi opet malo češće vježbati, možda mi je zbog toga što se ne krećem sada preko zime previše.
Imala sam stalno te do 37.5, često sam u bolnici prije terapije proživljavala dramu jer mi nisu htjeli dati biološku zbog temp, da bi dr rekla kako ja stalno imam te sufebrilne i da je kod mene normalno.
Te epizode traju par mjeseci, onda budem ok, s normalnom temperaturom, pa se opet vrate i tako u krug.
Ja se stalno krećem, baš sam pričala s kolegicama s posla, najbolesnija a najaktivnija sam.


Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jesi to dobivala onda u zglob ili u mišiće? Ne čini se loša fora, raspitaj se svakako ako ti je pomagalo. Nije iskljčeno da su skinuli sa liste ili dasu skresali u kojim se sve slučajevima smije davati. Štedi se na svemu.
Dobijala sam ih u mišić, i stvarno sam bila zadovoljna. Čak mislim da mi je on pomagao oko alergija obzirom da su se pojavile par mjeseci nakon zadnje injekcije a vidim da je dobar i za suzbijanje alerg reakcije.
Pitala sam u subotu u ljekarni u kojoj sam redovno, rekli su da je navodno povučen iz prodaje. U Srbiji je prije postojala neka zamjena za njega, Diprophos, pa ću baš provjeriti ako bi kako mogla odandje dobaviti. Ili kontaktirati izravno Krku.
Ne bi mi bio problem plaćati za njega, znam da nije bio skup a stvarno je bio učinkovit, plus što mi je želudac bar donekle bio rasterećen.
A pošto dr razmišlja da me vrati i na metotrexat, bilo bi dobro da vidi kako mi je ovo učinkovito.


Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma meni idu na živce, čim čuju da imam mačke odmah mi je sve što mi izbije na koži od mačaka. Neću im više govoriti da imam mačke.

Jel ti seprvo ulai zglob pa izbije osip ili bude obrnuto? Ja sam skontala kad me upikne nešto (obožavam po ljeti komarce kojih imamo ovdje na izvoz i kad me popikaju po zglobovima) da mi se zna upaliti zglob tu di je upiknuto, valjda tijelo podivlja pa malo pretjerano napada.
Prvi osip na ruci nije imao veze sa zglobom. Drugi me je put zglob dva dana bolio nakon čega se proširilo crvenilo, grozno nešto. Nisam ruku uopće mogla micati.


Nikolina, ja bih na tvom mjestu tražila i treće mišljenje, jer po tvojim nalazima mi se više čini reaktivni nego RA, što je u svakom slučaju puno bolja opcija.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 22:12   #2746
Narucila sam se za trece misljenje alli tek za mjesec dana.

Hvala vam, htjela sam samo da cujem vase misljenje kako ste dosli do dijagnoze, da li je to lako ili se dijagnoza odmah moze odrediti.

Bunilo me jer su dve razlicite dijagnoze, a cak mi nije objasnila ni o cemu se radi.

Da li je imunoloska bolest artritis? Jel zna neko
Ja kako sam citala to je propadanje hrskavice i trebala bih uzimati i nekakve vitamine?


Hvala unaprijed
Nikolina 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 15:45   #2747
Reumatoidni artritis

Nije dijagnoza autoimunih bolesti jednostavna stvar. I meni je za definitivnu potvrdu RA trebalo vise od godinu dana. Dio dijagnoze je i uzimanje ljekova pa se onda vidi odgovor na terapiju.

RA je autoimuna bolest, reaktivni i osteoartritis ne. Bolje ti je da nemas RA, vjeruj mi.

Sent from my iPhone using Tapatalk
N!NO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 22:31   #2748
Hvala Na odgovoru, nekako se vrtim u krug. Bojim se pogresne dijagnoze
Jer me u sustini pregledala 10 minuta i nista mi nije objasnila
A opet se bojim da mi daju pogresnu dijagnozu i da se kljukam lijekovima.

Sve mi je nesto sumnjivo.

A da li ne moguce imati RA sa mojim nalazima koji su u redu
Reuma negativan imunoloski nalazi u redu....

Izvinite sto vas gnjavim ali moram jako mi je konfuzno

I zasto mi dr nije objasnila o artritisu i da trebam da uzimam
VitAmine i kako da se pazim itd. Samo mi je dala terapiju i to je to.


Koliko ste vi doktora primjenili dok niste do dijagnoze doslu?
Nikolina 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 06:28   #2749
Reumatoidni artritis

Nikakvi vitamini nece osobito pomoci niti nekakvo cuvanje. Cuvanje samo u smislu da ne opterecujes zglob koji boli.
Ja sam cijelo vrijeme kod jednog doktora. Osobito tesko je bilo dati dijagnozu jer sam ja dosao u jako ranom stadiju bolesti i dok se sve nije poslozili, nije htio olako dati dijagnozu.
Ovo tvoje vise lici na reaktivni artritis kojem svakako trebaju ljekovi da se smiri.
Odluci kojem doktoru vjerujes i kreni s terapijom. Internet dijagnoze te mogu odvesti svagdje u razmisljanjima, a nece pomoci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
N!NO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 11:28   #2750
Nikolina, nitko ti ovdje ne može reći šta da radiš i koga da poslušaš.

RA je imunološko oboljenje, antitijela napadaju i uništavaju zglobove. Mislim da ne postoje tu baš neki vitamini i prpravci nisu od neke pomoći, možda mogu malkoc neke stvari usporiti progresiju ali teško da će je išta zaustaviti (ne uspjeva se ni sa ovim konvencionalnim lijekovima, samo se simptomi drže pod kontrolom).

Možeš recimo uzimati omegu, za nju kažu da djeluje protuupalno i da pomaže kod artitisa. Ista stvar je i sa pojedinim začinima, ljuta papričica, kurkuma, đumbir i sl. Navodno u sebi imaju sastojke koji djeluju protuupalno pa olakšavaju. Ima tih stvarčica, ali to ti je sve tako individualno kome će šta pomoći i to nisu čarobna ni čudotvorna sredstva kako ih pokušavaju prikazati pojedini prodavači.

Što se tiče dijagnoze, nekad ti to nema veze ni sa doktorima već sa kliničkom slikom i tijekom bolesti. Evo ja već 8. godinu nemam dijagnozu, nisu mi nesposobni doktori već su mi nalazi i klinička slika . Prvo su mi sumnjali na RA jer sam imala jutarnje zakočenosti zlobova, napadalo mi je simetrično oba zgloba da bi eto ispalo da je nešto sistemski. Nije isključeno da će mi se jednog dana između ostaloga potvrditi i RA jer i on ide u sklopu tih sistemskih, za sada su mi parametri ok (blago su povišeni RF i Waler rosa), ali neki oblik artitisa imam jer mi napada podosta zglobove.

Quote:
N!NO kaže: Pogledaj post
Je radio sam alergolosko ispitivanje, a prije toga sam u bolnici imao jaku reakciju na analgin injekciju. Ispitivanje je klasicno pikanje iglicama po ruci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dobro da je bilo u bolnici. Jesi prije nego si obolio bio alergičan na išta od toga ili ti je to počelo sa RA? Ja sam aspirin i andol pila bez problema dok nisu počela ova imunološka sranja. Sad moram priznati da mi nije svejedno uzimati bilo koji lijek, ne znam šta će mom tijelu prdnuti u tom trenutku i hoće li podivljati.

Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Imala sam stalno te do 37.5, često sam u bolnici prije terapije proživljavala dramu jer mi nisu htjeli dati biološku zbog temp, da bi dr rekla kako ja stalno imam te sufebrilne i da je kod mene normalno.
Te epizode traju par mjeseci, onda budem ok, s normalnom temperaturom, pa se opet vrate i tako u krug.
Ja se stalno krećem, baš sam pričala s kolegicama s posla, najbolesnija a najaktivnija sam.
E a kakvi su ti nalazi bili u tim periodima kad imaš i kad nemaš temp.? Jesi primjetila da je povezano s nečime? Meni kad je sedimentacija povišena onda imam temperature.

Quote:
Dobijala sam ih u mišić, i stvarno sam bila zadovoljna. Čak mislim da mi je on pomagao oko alergija obzirom da su se pojavile par mjeseci nakon zadnje injekcije a vidim da je dobar i za suzbijanje alerg reakcije.
Pitala sam u subotu u ljekarni u kojoj sam redovno, rekli su da je navodno povučen iz prodaje. U Srbiji je prije postojala neka zamjena za njega, Diprophos, pa ću baš provjeriti ako bi kako mogla odandje dobaviti. Ili kontaktirati izravno Krku.
Ne bi mi bio problem plaćati za njega, znam da nije bio skup a stvarno je bio učinkovit, plus što mi je želudac bar donekle bio rasterećen.
A pošto dr razmišlja da me vrati i na metotrexat, bilo bi dobro da vidi kako mi je ovo učinkovito.
Možda postoji i kod nas ali pod drugim imenom.

Quote:
Prvi osip na ruci nije imao veze sa zglobom. Drugi me je put zglob dva dana bolio nakon čega se proširilo crvenilo, grozno nešto. Nisam ruku uopće mogla micati.
Meni se znaju zacrveniti zglobovi kad se upale, ali to baš bude sve crveno i na dodir toplo. Osipe nisam imala, ali kažem znalo mi se dogoditi kad se lupim u neki zglob i nastane modrica ili kad me upikne nešto da mi sutradan otekne taj zglob jer tu traumu protumači tijelo valjda kao napad na sebe.

A osipe znam imati, ne znam na šta, ali bude onda rašireno i po ostatku tijela, nije vezano za zglob.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 13:48   #2751
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Dobro da je bilo u bolnici. Jesi prije nego si obolio bio alergičan na išta od toga ili ti je to počelo sa RA? Ja sam aspirin i andol pila bez problema dok nisu počela ova imunološka sranja. Sad moram priznati da mi nije svejedno uzimati bilo koji lijek, ne znam šta će mom tijelu prdnuti u tom trenutku i hoće

Prije bolesti sam uredno pio analgin, andol, aspirin, voltaren i nije bilo problema.
NSARovi navodno ne bi imali teze reakcije vec bi vise neadekvatno djelovali.
A analgin nikako ne smijem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
N!NO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 11:12   #2752
Bok svima, nisam prije videl ovu temu.

Imam poteškoće s RA, već dvadesetak godina. Popil samo mnogo medrola i sulfasalazina.
No, otkako sam promjenio prehranu, posjeti liječnicima i specijalistima su otišli u zaborav.
Ako si želite pomoći mjenjajte prehranu i način života.
Eto toliko za početak.
Anteka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 14:26   #2753
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
E a kakvi su ti nalazi bili u tim periodima kad imaš i kad nemaš temp.? Jesi primjetila da je povezano s nečime? Meni kad je sedimentacija povišena onda imam temperature.







Možda postoji i kod nas ali pod drugim imenom.







Meni se znaju zacrveniti zglobovi kad se upale, ali to baš bude sve crveno i na dodir toplo. Osipe nisam imala, ali kažem znalo mi se dogoditi kad se lupim u neki zglob i nastane modrica ili kad me upikne nešto da mi sutradan otekne taj zglob jer tu traumu protumači tijelo valjda kao napad na sebe.



A osipe znam imati, ne znam na šta, ali bude onda rašireno i po ostatku tijela, nije vezano za zglob.

Nisam uspjela povezati do sad temperature sa krvnom slikom, narocito jer zadnjih mjeseci ne vadim krv precesto, prvo zbog bioloske a sad zbog neprimanja bioloske.
Flosteron je krkina zamjena za Diprophos, do kojeg sam ja prije 10ak god slucajno dosla u nedostatku Diprophosa. Ovdje nazalost izgleda nema ni jednog ni drugog za kupiti, pa se cini da cu morati pribjeci alternativnim metodama i nabavci u Sloveniji ili Srbiji.
Ja nikad prije nisam imala one tipice RA zglobove, crvene i upaljene, pa pretpostavljam da je zato dr rekla da mi je to crvenilo povezano s alergijama. Ne znam, imam osjecaj da prilikom zadnje hospitalizacije nitko od tih dr nije isao u dubinu, vecinom su se bavili onim poznatim i kad su otkrili alergije su sve neuobicajene simptome povezali s njima. Ne volim kad rade ofrlje, a narocito kad je o mom organizmu rijec.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 11:01   #2754
A ja na početku bolesti imala tipične simptome RA, a na kraju ispalo da nije RA. Jutarnja ukočenost koja je trajala po pola sata-sat vremena dok se ne razgibam, ukočenost nakon dužeg mirovanja, napadalo najviše ove male zglobiće na prstima, napadalo simetrično obje strane zglobova (ono oba koljena, oba lakta...), znalo oteći i zacrveniti se, biti bolno na dodir... S vremenom je nestala ukočenost ujutro, sada kada me uhvate uglavnom bude navečer (a navečer mi inače bude lošije, od temperatura pa nadalje), ne hvata simetrične zglobove ali uhvati istu stranu. Znači zna me čopiti desno koljeno i desni lakat pa za par dana me čopi nešto deseto nevezano i tako.


Quote:
Anteka kaže: Pogledaj post
Bok svima, nisam prije videl ovu temu.

Imam poteškoće s RA, već dvadesetak godina. Popil samo mnogo medrola i sulfasalazina.
No, otkako sam promjenio prehranu, posjeti liječnicima i specijalistima su otišli u zaborav.
Ako si želite pomoći mjenjajte prehranu i način života.
Eto toliko za početak.
Jel možeš malo opširnije o tome? Kako si promijenio prehranu? Šta sada jedeš?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 11:15   #2755
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A ja na početku bolesti imala tipične simptome RA, a na kraju ispalo da nije RA. Jutarnja ukočenost koja je trajala po pola sata-sat vremena dok se ne razgibam, ukočenost nakon dužeg mirovanja, napadalo najviše ove male zglobiće na prstima, napadalo simetrično obje strane zglobova (ono oba koljena, oba lakta...), znalo oteći i zacrveniti se, biti bolno na dodir... S vremenom je nestala ukočenost ujutro, sada kada me uhvate uglavnom bude navečer (a navečer mi inače bude lošije, od temperatura pa nadalje), ne hvata simetrične zglobove ali uhvati istu stranu. Znači zna me čopiti desno koljeno i desni lakat pa za par dana me čopi nešto deseto nevezano i tako.
Baš je neobično što još nemaš dijagnozu. Meni su je ustanovili u roku od mjesec dana, ali kad me je baš primila ona akutna faza i kad sam bila prikovana za krevet. Do tad sam u tri navrata bila kod reumatologu i doma išla popljuvana da sam razmažena i da sam se ozlijedila na tjelesnom. Na kraju sam jedno jutro samo završila u krevetu.
Davno je to bilo, ali ti bolovi se nikad neće zaboraviti i ostaje mi nadati se da se nikad više neće ponoviti.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 11:56   #2756
Imam ja dijagnozu, nedefinirana je kolagenoza samo ne znaju koja je točno u pitanju.

Nije isključeno da je miješana kolagenoza jer ja imam simptome više različitih bolesti, a i nalazi su mi tako zbrčkani da ne možeš uperiti prstom i reći e to je ta. Kažu da nekad treba proći podosta godina da se iskristalizira i vidi se u kojem će smjeru biti i dok sam nedefinirana da znači da se nije usmjerilo u jednom pravcu i nije toliko agresivno. Samo jebi ti to kad ja ne znam šta mogu očekivati od ovoga sutra, hoće ostati napadati samo sluznice i zglobove ili će mi se okrenuti na bubrege, pluća, srce...


Koliko si imala godina kad su ti postavili dijagnozu?

Bome ja sam imala periode kad sam se ujutro jedva dizala iz kreveta, trebalo mi je po 10-15 minuta samo da se dignem, periode kad se iz čučnja nisam mogla dizati i kad sam trebala pomoć da si prevućem majicu ili obučem jaknu jer su me ramena, pogotovo desno ubijala. O otvaranju koječega sa rukama da ne pričam, bojkotiram dukatovo svježe mlijeko u tetrapaku dok idioti ne promijene čep jer to jedva netko zdrav otvori, a ne netko ko ima sjebane zglobove. Kolliko mi je puta došlo da probušim sa šarafcigerom to jebeno mlijeko.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 12:23   #2757
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Imam ja dijagnozu, nedefinirana je kolagenoza samo ne znaju koja je točno u pitanju.

Nije isključeno da je miješana kolagenoza jer ja imam simptome više različitih bolesti, a i nalazi su mi tako zbrčkani da ne možeš uperiti prstom i reći e to je ta. Kažu da nekad treba proći podosta godina da se iskristalizira i vidi se u kojem će smjeru biti i dok sam nedefinirana da znači da se nije usmjerilo u jednom pravcu i nije toliko agresivno. Samo jebi ti to kad ja ne znam šta mogu očekivati od ovoga sutra, hoće ostati napadati samo sluznice i zglobove ili će mi se okrenuti na bubrege, pluća, srce...


Koliko si imala godina kad su ti postavili dijagnozu?

Bome ja sam imala periode kad sam se ujutro jedva dizala iz kreveta, trebalo mi je po 10-15 minuta samo da se dignem, periode kad se iz čučnja nisam mogla dizati i kad sam trebala pomoć da si prevućem majicu ili obučem jaknu jer su me ramena, pogotovo desno ubijala. O otvaranju koječega sa rukama da ne pričam, bojkotiram dukatovo svježe mlijeko u tetrapaku dok idioti ne promijene čep jer to jedva netko zdrav otvori, a ne netko ko ima sjebane zglobove. Kolliko mi je puta došlo da probušim sa šarafcigerom to jebeno mlijeko.
Ahaaaa, ajde bar znaš da si nedefinirana, nije ni to uvijek lako dijagnosticirati.
Mene su "obilježili" sa 17 god ali bili su sigurni da je juvenilni u pitanju, pa su poslije sami sebi pobili teoriju.

O otvaranju koječega ne želim pričati, kao ni o obuvanju čarapa npr, jer mi je to najteže. Uglavnom, udala sam se pa mi je Žmu zadužen za te "osjetljivije" poslove, kao i za jutarnje izvlačenje iz kreveta. Mlijeko kupujem trajno.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 21:24   #2758
Imam dijagnozu Seronegativna spondiloartropatika upalu sakroilijakalnog zgloba.Terapija mi je sulfalazin 500 mg 2x2 i indometacin 3x1. Dijagnoza mi je postavljena na Rebru u 11 mjesecu od tad nema nekog napredka samo su se bolovi proširili na skočni zglob. Našli su mi oštećenja na desnoj strani zdjelice rupe u kosti a mene boli ljeva,oštećenja prstiju na rukama i zadebljanje zglobića na prstima.Do sad sam bio kod dr Ive Rukavine na pedijatriji ali sam sad punoljetan pa prelazim kod dr Barišića.Žele mi dat biološke sada kad budem iša ponovo mene je strah pa me zanima mišljenje vas.Bolovi ne prolaze ima dana kad boli jako nekad slabije al je bol i ukočenost uvjek aktivna kad je bol jača on mi se jave problemi sa mokrenjem imam osjećaj da mokrim kad i ne mokrim. Nalazi krvi su uredni samo mi je birubin uvjek povećan i ureja sve drugo uredno.Reuma faktori negativni ali imunološki pozitivan. Svi kažu mlad si za biološke al me boli pogotovo kad idem uškolu pa sijedim dugo prije sam vježba al sad ne vježbam a vidim da neki od nas vježbaju pa me zanima bili ja smio kolka kilaža utega .
Ivan Ć is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 07:27   #2759
Quote:
Anteka kaže: Pogledaj post
Bok svima, nisam prije videl ovu temu.

Imam poteškoće s RA, već dvadesetak godina. Popil samo mnogo medrola i sulfasalazina.
No, otkako sam promjenio prehranu, posjeti liječnicima i specijalistima su otišli u zaborav.
Ako si želite pomoći mjenjajte prehranu i način života.
Eto toliko za početak.
Da, ako može malo detaljnije? Ja sam isto mjenjala prehranu ali nisam vidjela razliku.
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 20:37   #2760
Pozdrav svima na ovoj temi, trebala bih malu pomoć.
Inače imam multiplu sklerozu, a sada se sumnja i na reumatoidni artritis. S obzirom da sam za pregled upisana tek u devetom mjesecu (Split, Križine), zanima me zna li itko da li neki reumatolog-imunolog radi i negdje privatno?
Hvala...
mačkolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.