Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2015., 19:23   #4001
Quote:
sonica kaže: Pogledaj post
poz, da li mi netko može reći kod ugostitelja(fast food) koje sve module treba imati, da li je to materijalno i restoran, i da li synesis ima mogućnost da se kupi njihova kasa i da je to sve povezano?
mislim da ti je jednostavnije da posalješ mail synesisu [email protected]
i pitaš ih šta ti treba reći će ti konkretno šta treba, moraš uzet osnovni modul to sigurno pa dalje će ti oni bolje reći
__________________
Sve što je lijepo ima neku zvrčku, ili je ilegalno, ili je nemoralno, ili goji
Aleksandraracun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 06:41   #4002
Jel netko uspio podesiti da mu je Synesis instaliran u uredu na serveru, a da mu može pristupiti od kuće ako nešto za škripi?

Sent from my ST25i
mladjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 07:17   #4003
Quote:
mladjoo kaže: Pogledaj post
Jel netko uspio podesiti da mu je Synesis instaliran u uredu na serveru, a da mu može pristupiti od kuće ako nešto za škripi?

Sent from my ST25i
Pa ako je server slozen kako treba morao bi se moci spojiti remote desktopom. Mislim da je i najpametnije jer ako pukne link barem ce baza biti sigurna.
Ja cu tako pokusati sloziti.
Ali jos cekamo server pa ko ziv ko mrtav


Sent from my iPad using Tapatalk HD
__________________
...Vidiš, godine nas obrade različito. Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi...
Miss34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 07:19   #4004
Quote:
vivre kaže: Pogledaj post
Imali smo slično iskustvo s Pantheonom, a svu tu šetnju po kompliciranom programu još dobro i naplate.
imali ste obuku pri uvođenju programa?
pantheon je jedno od najobuhvatnijih rješenja (možda sam ja pristrana jer pozjem program dobro)....
zvali ste podršku u puli?
Lenac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 09:19   #4005
Quote:
Lenac7 kaže: Pogledaj post
imali ste obuku pri uvođenju programa?
pantheon je jedno od najobuhvatnijih rješenja (možda sam ja pristrana jer pozjem program dobro)....
zvali ste podršku u puli?
Ja sam zvala podršku u Rijeci. Ali činjenica da je on blokirao bezveze i sam se odblokirao bez ikakvog razloga to me nervira. Tri dana sam svaki put ispočetka plaće radila i to drugi put ručno unosila sve iznose i cifre prema njihovom naputku i na kraju opet ništa nakon 3 dana i 3 obračuna plaće je proradilo sam od sebe, i idući mjesec sve normalno, Problem se i javljao kad bi recepcija izdala račun gotovinski kupcu tu bi smuvao sve živo i sve temeljnice bi trebalo ponovo kontirat...
__________________
Sve što je lijepo ima neku zvrčku, ili je ilegalno, ili je nemoralno, ili goji
Aleksandraracun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 15:04   #4006
pozdrav,
knjiži li paprika obraćun kamata za ll stup odmah u financijsko ( na 4/obvezu) ili je potrebno proknjižiti?
takodjer ne knjiži automatski u financijsko neoporezive naknade, potrebno je kroz temeljnicu knjižiti 4/obvezu?
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 16:02   #4007
Quote:
Miss34 kaže: Pogledaj post
Pa ako je server slozen kako treba morao bi se moci spojiti remote desktopom. Mislim da je i najpametnije jer ako pukne link barem ce baza biti sigurna.
Ja cu tako pokusati sloziti.
Ali jos cekamo server pa ko ziv ko mrtav


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Da, može se, spajanje RDCom, radi bez greške...samo pazite da je brzina uploada dobra da ne bi štekalo...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 07:51   #4008
Quote:
Aleksandraracun kaže: Pogledaj post
Ja sam zvala podršku u Rijeci. Ali činjenica da je on blokirao bezveze i sam se odblokirao bez ikakvog razloga to me nervira. Tri dana sam svaki put ispočetka plaće radila i to drugi put ručno unosila sve iznose i cifre prema njihovom naputku i na kraju opet ništa nakon 3 dana i 3 obračuna plaće je proradilo sam od sebe, i idući mjesec sve normalno, Problem se i javljao kad bi recepcija izdala račun gotovinski kupcu tu bi smuvao sve živo i sve temeljnice bi trebalo ponovo kontirat...
modul plaća im je fakat stabilan,pa ne znam o čemu se moglo radit.....znam za par slučajeva kad su ljudi imali problema i radilo se greškama pri instalaciji programa i to se riješilo
još ste na pantheonu?sad je sve ok?
moja podrška u splitu i imamo sad mjesečni ugovor na 200 kn i vrijedi svake lipe
Lenac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 05:48   #4009
A za spajanje lijepo skineš Team viewer, pa se spojiš, pa brljaš kako te volja, razmjenom šalješ što ti treba itd?? Ili se traži baš povezivanje recimo kase?
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 13:32   #4010
Kaj nije da taj temaviewer nije za komercijalnu upotrebu, mora ga se kupiti...
(cak i da nemate firmu, nakon odredjenog broja spajanja počne štopati jer kao pretpostavlja da ga koristite za komercijalnu upotrebu. Tak je bilo prije ne znam sad kak je)
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 21:48   #4011
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Kaj nije da taj temaviewer nije za komercijalnu upotrebu, mora ga se kupiti...
(cak i da nemate firmu, nakon odredjenog broja spajanja počne štopati jer kao pretpostavlja da ga koristite za komercijalnu upotrebu. Tak je bilo prije ne znam sad kak je)
Spajam se sa TW već godinu dana, skoro pa svaki dr dan po par sati na dan i nemam tih problema. Veza ne puca, a i kad pukne često si mogu iskoristiti staru šifru, bez maltretiranja ostalih. Nemam firmu..možda je tako bilo prije..bolji mi je od Show my pc-a.
__________________
Per aspera ad astra!
Azzriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 10:35   #4012
ispravak pdv obrasca

poz, imam 1 problem račun sa PPO-om je iz 1. mjeseca, a plaćen je u 4. i ja ga nisam stavila u PDV obrazac za 1. mjesec(mislila sam da ga stavljam kada bude plaćen). Da li sad moram raditi ispravak PDV obrasca za 1. mjesec i kako se to radi ili ga stavim sada u 3. mjesec da mi uđe u ovaj obračun PPO do 20.04.? hvala!
sonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 12:51   #4013
ppo

POZ MOLIM POMOĆ, KOD IZDANOG RAČUNA SA ppo, da li ga knjižim kroz IRU pa onda upišem pod iznos rn iznos, i pod oslobođeno pdv-a isti iznos i onda pod OSNOVICA OSLOBOĐENJA tuzemni ppo???
sonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 10:38   #4014
Molim Vas pomoć oko zatvaranja kupaca i dobavljača u Synesisu, naime ako ih zatvorim preko automatskog zatvaranja ostanu mi otvorene uplate koje ne idu direktno po računu već je uplaćivano kumulativno za više računa odjedanput i to mi naravno prenosi u novu godinu.
Da li da onda idem na opciju zatvaranje stavaka jednog po jednog dobavljača i kupca i onda napravim prijenos u novu godinu? Od prošle godine radim knjigovodstvo na ovom programu pa se još ne znam sve mogućnosti?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 11:06   #4015
Quote:
mazziz kaže: Pogledaj post
Molim Vas pomoć oko zatvaranja kupaca i dobavljača u Synesisu, naime ako ih zatvorim preko automatskog zatvaranja ostanu mi otvorene uplate koje ne idu direktno po računu već je uplaćivano kumulativno za više računa odjedanput i to mi naravno prenosi u novu godinu.
Da li da onda idem na opciju zatvaranje stavaka jednog po jednog dobavljača i kupca i onda napravim prijenos u novu godinu? Od prošle godine radim knjigovodstvo na ovom programu pa se još ne znam sve mogućnosti?
ove kumulativne uplate rasknjižavaš iznose po računima koji su plaćeni, koliki jesu računi a ne sve odjednom......kad ovo napraviš pusti automatsko zatvaranje i sve će ti lijepo odraditi program a kartice će ostati čiste, odnosno samo ono što nije plaćeno
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 13:41   #4016
Quote:
nedica kaže: Pogledaj post
ove kumulativne uplate rasknjižavaš iznose po računima koji su plaćeni, koliki jesu računi a ne sve odjednom......kad ovo napraviš pusti automatsko zatvaranje i sve će ti lijepo odraditi program a kartice će ostati čiste, odnosno samo ono što nije plaćeno
Preko opcije zatvaranje stavki?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 22:51   #4017
Quote:
mazziz kaže: Pogledaj post
Preko opcije zatvaranje stavki?
Mislim da je Darsey mislila da na izvodu recimo 5.000 kn u jednoj stavci knjižiš kao više stavki po iznosima računa.

To je jedan način, a drugi je napraviti prijeboj salda za tog kupca na dan 31.12., pa nakon toga automatsko zatvaranje.

Onda će ti prebiti sve što se može, a u narednu godinu će ti prenijeti samo jednu stavku, saldo na dan 31.12.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 11:57   #4018
Ljudi dragi slučajno sam pretražujući internet naletio na ovu temu i jednostavno sam se morao registrirati da vam kažem što ja mislim o tim vašim programima koji vas muče.
Kakve preporuke tražite od knjigovođa koji rade na programima koji su se razvili na tehnologiji od prije 15 godina i više, pa zar mislite da taj program može ići u korak sa vremenom kako se tehnologija razvija ?
Vidio sam tu post jednog čovjeka koji je lijepo napisao koliko je sretan što se riješio tog dotičnog program koji nema ni prave podrške ni ništa,kupi pa koliko si platio to imaš.Gdje si vidio da se neka tajnica javlja kao podrška za softver, pa to mora raditi programer tester koji kuži na koji način program radi.Pa taj program ni nemože biti napredan ni imati funkcije koje bi u današnje vrijeme trebao imati jednostavno zbog toga jer je napravljen prahistorijskim alatom.To su jednostavno programeri staroga kova koji nikada neće prijeći na modernu tehnologiju, a mogli su samo je trebalo nadograđivati razvojne alate.E tu su štedjeli i sada je teško to sve prekodirati u novoj razvojnoj okolini jer jednostavno treba početi takoreći od nule.Jednostavno sam zgrožen time koliko su u stanju neke naše tvrtkice imati ljude za budale i soliti pamet nekome tko se jedva kuži u kompjutere.Koliko ljude muzu za lovu da mi je to već postalo smiješno.
Neću dalje ništa govoriti samo ću reći pohlepe i prevarantstva u našoj lijepoj domovini ne nedostaje.

Pozdrav !
MisterNoX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 14:24   #4019
evidencija o radnicima

poz, može pomoć,kada upisujem datum ugovora radnika i trajanje kada je ugovor na određeno da li svaki put kada produžujem pišem novu evidenciju ili pišem preko stare jer radnik mi radi od prošle godine ali svaka 3 mjeseca produžujem ugovor???
sonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 14:56   #4020
Trebam info za izdavanje računa putem synesisa....

znaci recimo imam:

autobus 8800 kn (sa pdv - iznajmljen od druge firme)
vodič 500 kn
provizija 1000

ukupno 10300 / 45 = 230,00 kn (zaokruzeno)

kako bih ja sad trebala izdat racun posto ne navodim pdv nigdje ili sam u krivu? svaka pomoc je dobrodosla
Venera23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.