Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2003., 20:21   #1
Smile Moje dijete pleše

Promatram je već neko vrijeme...
Sad joj je 11 mjeseci i neš sitno dana. Muziku pićimo glasno otkad se rodila i nikad nismo primjetili da joj smeta, dapače.
Ovako ide situacija: ako sjedi na podu, sjedi na način da raširi noge i rukama se podboči između njih. Stavim li laganu muziku, počne se njihati lijevo-desno. I to u ritmu. Ako je muzika malo brža, maše glavom gore-dolje, ko metalci.
I uvijek sam mislila da je to slučajno, ma kakvo plesanje, šta dijete zna šta je ples
I maloprije ja nju testiram....ona leži na podu i gmiže amo tamo, na teveu je bila neka pjesma, mislim Giuliano, lagana uglavnom. Ona se digne na rukice i lijevo desno, lijevo desno, cijelu pjesmu majketi.
Onda je bila Colonia, C'est la vie, ja ju pojačam poprilično a ona glavom gore-dolje, gore-dolje, onda malo stane, pa lijevo-desno, lijevo-desno.

Jel ona stvarno pleše? Ili ja umišljam?
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 20:23   #2
Dete ti definitivno voli muziku..samo ti to posmatraj i dalje..igraj se sa njom kao da plesete..volece to sigurno. A cini se da je i muzikalna.
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 20:27   #3
Re: Moje dijete pleše

Quote:
Tija kaže:

Jel ona stvarno pleše? Ili ja umišljam?
Ne umisljas.

Klinka čaga.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 21:28   #4
Tija

jasta radi...
Nemas ti pojma koliko oni znaju ...samo nas foliraju.
I moj mali trese glavicom naprijed nazad uz muziku cim cuje...
Bravo...
kiss za Korinu i bracu
ahava is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 21:30   #5
Ma zasto bi umisljala?Moja mala rodica bi stalno plesala,úmori se,legne i zaspe na kraju a muzika raspaljena.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 21:34   #6
Štajaznam, nemam iskustva. Malac nije plesao tako mali, on je počeo sa godinu i pol otprilike ali ne uvijek. Ona počne čim čuje muziku.
Negdje sam pročitala da daunići jako vole muziku, jako vole plesati i jako vole pjevati ali da malo koji zaista ima i sluha

A malac lijepo pjeva.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 21:38   #7
Neka pleshe samo i ovaj moj maleni pleshe ali u stomaku jos

Mali necak je poceo plesati kad je imao tako nekako oko 9 mjeseci da ga sada vidish ima hgodinu i pol i pleshe i pjeva ne mozes od njegovog piskutavog glasa da na miru kavu popijes.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 21:44   #8
Jos malo pa cete vas dvi skupa u briju
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 21:46   #9
hahaha, super je mala. ocito ima talenta.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 23:21   #10
Moji majčinski instinkti su vrstan sustav nadzora: gdjegod jesam prvo registriraju svu djecu u radijusu tri kilometra. Pa sam na kojekakvim feštama vidjela jako malu djecu (godinu dana ili manje) kako se njišu, gibaju, trepere, mašu i u tome uživaju ko prasad. Plešu, plešu Ples je prirodna stvar, šteta što mi svi skupa ne plešemo više i to svaki dan.

Tija evo jedan veliki za tebe i malecku i još nešto
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 00:31   #11
Smile

Pa, naravno da plese!

Uzivaj!
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 00:59   #12
naravno da pleše
a tek moj Kikenzi, omiljena mu je ona The magic Key od nekih Cool T feat. Ice T... A tak kad čuje Beyonce
uglavnom, ovisnik je o MTV- u, čim čuje dobar ritam otpuže pred tv i počne čagati. Mamino zlato...
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 01:32   #13
Zar nisu slatki kad pocnu plesati?
Nemam svoju djecu ali strasno puno vremena provodim sa necakom i necakinjom. On je obozavao da plese. Voli i ona ali nije nista u usporedbi sa velikim bratom.
Sjecam se njega kad je bio jedno godinu dana star. Secem s njim gradom, ljeto, svi sjede po terasama kafica, muzika dreci, on me drzi za ruku, istrgne se odjednom, uhvati se za neki stup i pocne da plese ko veliki pred svim onim ljudima sta su sjedili na terasi.
Ljudi su se valjali od smijeha, ja pokusavam da ga otrgnem ali ne... dere se i trese dupetom. I jos se drzi za stup, ma nema sanse da ga otrgnes. I nista, morali cekati da pjesma zavrsi...
Daphne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 03:56   #14
Moja cim cuje muziku skace na noge, drzi se za nesto (jer jos ne moze sama stajati) i pocupkuje u ritmu i trese guzom. A i bez muzike, ako ju pitas: Kako ti pleses?

Laganice ju ne zanimaju.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 05:20   #15
Sretna je to beba Tija,
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 06:48   #16
Ništa čudno. Moja mala ima 3 mjeseca a pleše kao velika. Tango, sentiš ... tata mora voditi ... i nositi, ali eto ...


el Torro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 07:20   #17
Quote:
el Torro kaže:
Tango, sentiš ... tata mora voditi ... i nositi, ali eto ...


Ovo smo i mi radili. U ruke i pleši! Preslatko.

Ali ova moja je mrtva ozbiljna kad pleše, zabulji se u tv, ful ozbiljna faca, i lijevo-desno, gore-dolje. Ona još ne stoji, tek je počela sjediti i jednom se desilo da se ljuljajući lijevo desno, strovalila na pod Ko cukar je.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 08:33   #18

Pa Tijo, dijete je shvatilo da se treba polako spremati za rodjendansku festu. Sjeca se ona dobro da si joj "zaprijetila" ogromnom festom.

BTW, ova moja od 21 mjesec isto plese odavno, ali je sad razvila jednu malo sasavu naviku da ako je pjesma malo brza (recimo, starija pusti na CD onu neku pjesmu o vlaku i kestenima od Ivane Brkic), vrti se u krug dok ne padne od zamantalosti.

Koliko god mi govorili "ne, ne", ona se i dalje vrti u krug dok ne padne. E svasta.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 08:49   #19
Moj je mali susjed obozavao muziku, i ja sam ga naucila da nas dvoje plesemo (jasno vam je kako je to islo). Toliko srece i zadovoljstva na djecjem licu nisam nikad vidjela kao dok sam ga ja nosala okolo i plesala u ritmu. Danas ima 7 godina (plesanje u mojim rukama je lagano otpalo) i ponekad me pita: Kemik, kad ces me uciti plesati?
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 09:06   #20
Ma samo nek plese, slatkica mala
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.