Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 21.09.2009., 21:38   #1
Podjele


Selamu 'alejkum we rahmetullah svim muslimanima i mir nad svijetom i nad svim ljudima....
dužan sam nekoj braći forumašima reći nešto o sebi i razlog zašto ovu temu otvaram
2003 godine sam prešao na Islam...mislim...uvijek sam imao islamsku porodicu...osim majke koja je mene i mog brata ostavila kad nam je bilo, meni 6, a bratu 4 i otišla s drugim...ali to je skroz druga tema...sad nećemo o tome...ali nikad nisam doživio Islam do te godine...sada mi je 23
kao mali išao sam u mejtef kod pobožne žene koja je stotinama djece uvela u kur'an i naučila ih arapskom pismu...preselila je na ahiret...neka je spas i mir nad njom...2003 bio sam član AIO-a do 2006...ja mislim da vam je sve jasno šta sam bio...to razdoblje mog života je bilo najljepše...nikad više neću doživijeti one halove koje sam tada imao...2006 se odmećem od vjere...počnem raditi harame...prestanem izvršavati propise...i upadam u najgore društvo...to je trajalo do prije 3 mjeseca gdje se počinjem družiti sa vekilom Nakibom, rođakom Namikom (učenik šejha Zilke i učenik njegovog učenika Abdulkadira) i mojim starim bratom Adijjem (bio Rifaija, sad Džehrija)...to je bio povratak...nekome je dova bila primljena...neko je dovio za mene
razlog otvaranje ove teme nije da pričam o sebi, govorio sam ovo da vam predočim sliku, razlog ove teme je zašto? zašto se ummet drastično cijepa...sad najviše...sva braća s kojim se družim su drukčija...imam 5-6 svojih braće/drugova i oni su u 5 -6 različitih krugova...Allah Dž.Š tako hoće..ali kakva je to naša svjest...ti moji drugovi/braća se raspravljaju čiji je pravac ispravniji, a ja vidim i u vehabizmu i sufizmu smutnju širih razmjera...ovi se puno vežu za poslanika s.a.v.s ali nemaju edeb...tekfire...ogovaraju...prijete...ljenčare i neće da uče i da sa drugim ljudima budu...površni su u svemu...a opet sufije imaju edeb ali i dosta sumnjivih stvari...zikrove koje su popraćeni muzikom, probadanjem, smutnjum...zapostavljau neke osnovne stvari koje je Resulullah a.s zabranio da se zapostavljaju...izmišljaju neke svoje verzije priča o dobrima isl.
polako mi nestaje tlo pod nogama...ali ja znam da će mi Allah ukazati koja od ovih skupina je za mene najbolja...
moj najbolji drug/brat i moj otac se svađaju oko nekih razlika između njihovih pravaca tako da ja samo blejim i plačem u sebi radi toga onda...opet treći neku svoju desetu politiku vodi....to je dovelo do toga da ja ne znam kojoj od ovih skupina uopće rići s obzirom da svi izgledaju dobri...malčice se gubim u svemu ovom...
__________________
Allah je sušta Istina

Zadnje uređivanje Uranija : 21.09.2009. at 22:18. Reason: smanjen font
~TamijA~ is offline  
Received Warning
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.