Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2015., 21:52   #1
Je li vas srednja razočarala ili ispunila vaša očekivanja?

Zanima me je li vam srednja ispunila očekivanja, koja su vam očekivanja uopće bila, u koju srednju idete? Jesu li učenici bolji, kakvi su profesori? Jeste sretni što ste odabrali baš tu srednju ili biste sad najrađe promijenili srednju?

Ja idem u 2. srednje pm gimnazije i srednja me razočarala. U osnovnoj su oni koji su drugačiji podložni izrugivanju te vjerskoj, nacionalnoj diskriminaciji. Ugl. u osnovnoj su svakakvi učenici, dok u srednjim školama su razlike manje, naravno, ali se učenici isto razlikuju. U srednjoj sam očekivao profesore koji neće od tebe tražiti štrebanje i puko memoriranje sadržaja, već da će biti obzirniji, da će te nečemu zapravo naučiti. To sam očekivao jer je to gimnazija, a i najbolja u gradu u kojem živim. Isto tako od učenika sam očekivao više kritičkog razmišljanja, da neće samo slušati i učiti već više sudjelovati, ali sam dobio samo poslušne ovce, koje su se u osnovnoj više trudile od ostalih. Većini profesora je bit odraditi posao i otići kući, dok samo rijetki zapravo žele podučiti, te znaju kako(rekao bih 3-4 profesora od 15 njih).

Srednju sam vidio kao kraj muka, te sam mislio da će se okruženje promijeniti, i jest, ali ne puno, učenici se ne izrugavaju niti nema diskriminacije ali nisam samo to očekivao.
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 23:43   #2
Također sam 2. razred prirodoslovno-matematičke gimnazije i imam slična iskustva. Moja su očekivanja bila dosta nedefinirana, od različitih ljudi čuo sam različite stvari, ali većina je ipak rekla da se radi o nemoguće teškoj školi gdje učenik u 4 godine ne prospava nijednu jedinu noć nego cijele noći uči, gdje profesori muče učenike i očekuju nemoguće i sl. Na sreću, nije bilo uopće tako. Škola je relativno jednostavna, profesori ne zahtijevaju nemoguće, a do sada sam imao samo jednu neprospavanu noć i to ne zbog učenja nego jer sam pisanje referata ostavljao za zadnji dan. Profesori su vrlo korektni i pošteni, izrazito sam zadovoljan njima jer sam u osnovnoj školi imao izrazito loše i nepravedne nastavnike (čast iznimkama kojih jedva da ima). Nisu svi savršeni, ima onih koji u školu dolaze samo napraviti svoj posao, ali ga onda odrade na visokoj razini, iako mnogi od njih (posebice na povijesti i glazbenoj umjetnosti) traže štrebanje i memoriranje sadržaja, profesor glazbene umjetnosti toliko traži štrebanja glazbenog da je to gotovo nehumano, puno iznad programa opće gimnazije, a koliko u odnosu na program prirodoslovno-matematičke gimnazije traži da ne govorim. Ima i onih koji stvarno vole svoj posao, kojima je stalo da učenik nauči, koji su spremni ostajati satima poslije nastave i dolaziti subotama u školu kako bi pripremali učenike za natjecanja i sl.
Što se tiče učenika, generalno gledano je veliko poboljšanje u odnosu na učenike u osnovnoj školi jer sam u osnovnoj bio u razredu s vrlo problematičnim učenicima koji su jedva prolazili razred (neki ni nisu), a sad sam u razredu ipak s kulturnijim i pametnijim ljudima koji su s odličnim ocjenama prolazili kroz osnovnu školu. Istina je da sam očekivao učenike koji će više kritički razmišljati, a mnogi od njih su, kao što kažeš, ovce, no to mi ni nije neki veliki problem, više me muči činjenica što idu u prirodoslovno-matematičku gimnaziju, a ne planiraju uopće nastaviti u tom smjeru, ne zanimaju ih predmeti poput matematike, informatike, fizike i kemije nego društveni predmeti. Štoviše, mnogi te predmeti i mrze te su im to predmeti koje ne mogu nikako naučiti dok sa štrebanjem latinskih izreki ili godina potpuno nebitnih povijesnih događaja nemaju problema. Ne vidim smisao njihovog upisa, mogli su se lijepo upisati u opću gimnaziju, a mjesto u prirodoslovno-matematičkoj gimnaziji prepustiti učenicima koje zanimaju ti predmeti i kojima to ide, a nisu upali (znam da takvih ima dosta).
Sretan sam što sam odabrao upravo taj smjer jer je to apsolutno jedini smjer koji me zanima i sretan sam što sam ga upisao upravo u ovoj školi s obzirom da je to jedna od top hrvatskih gimnazija, ne bih nikad promijenio ni školu ni smjer.
Computer235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 00:27   #3
Ja sam budala izabrao neku oronulu gimnaziju do koje sam morao putovati sat vremena umjesto nove do koje sam mogao ici pjeske. Navukli su me sa dodatnim satovima informatike koja se na kraju pokazala sranjem. Da stvar bude gora, slicnu gresku sam napravio i kod odabira faksa.
VIVVIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 08:52   #4
Tehnička me škola nije naučila ništa iz prakse. Teoriju znam, ali što se tiče prakse tu sam tanak jako.
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 15:09   #5
Ja sam za svoju srednju promasila smjer - otisla u opcu gimnaziju koja mi je bila najbliza, a puno bi mi bolje dosla prirodoslovno-matematicka, posljedice su tu vjerojatno za cijeli zivot... Isto nije bas bilo dobro sto se tice velike kolicine memoriranja i nepotrebnog, doduse mogucnosti za ucenje i drustvo jesu bili osjetno prikladniji nego u osnovnoj. Onda sam za fakultet vjerojatno promasila drzavu, mozda i kontinent... ali cini se da bi ipak sve moglo na kraju dobro ispasti, po svoj prilici upast cu na prikladan doktorat na prikladnoj, iako za Hrvaticu posve neuobicajenoj lokaciji.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 16:20   #6
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Tehnička me škola nije naučila ništa iz prakse. Teoriju znam, ali što se tiče prakse tu sam tanak jako.
Tako je nama i u miocu, kao najbolja skola u gradu(nije Zg) a nemamo nista od pokusa, nikakve prakse. Iz kemije imamo ono 2,3 epruvete, čaše, kiselinu i metiloranž. Iz biologije 4,5 mikroskopa pa ti radi s tim. Škola je mala za sveukupno 16 razreda. Jedino sto imamo dobro je informatika, ajd to je kvalitetno. Ostalo samo teorija, memoriranje, lako se zaboravi ako ucenik nekako ne zna primjenit znanje u zivotu, a to moze pomocu prakse. Da stvar bude gora i profesori nisu nešto, pogotovo oni iz društvenih predmeta.
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 17:45   #7
imam frenda koji ide u, ja mislim, selsku,uglavnom neka tehnička, tamo gađaju profesore stolicama, da ne govorim šta si rade međusobno, kak ti uopće moš tamo nešto naučit?
Miriam Bucknell is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 01:19   #8
Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
Tako je nama i u miocu, kao najbolja skola u gradu(nije Zg) a nemamo nista od pokusa, nikakve prakse. Iz kemije imamo ono 2,3 epruvete, čaše, kiselinu i metiloranž. Iz biologije 4,5 mikroskopa pa ti radi s tim. Škola je mala za sveukupno 16 razreda. Jedino sto imamo dobro je informatika, ajd to je kvalitetno. Ostalo samo teorija, memoriranje, lako se zaboravi ako ucenik nekako ne zna primjenit znanje u zivotu, a to moze pomocu prakse. Da stvar bude gora i profesori nisu nešto, pogotovo oni iz društvenih predmeta.
Stanje je isto i ovoj vamo strukovnoj školi.
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.