Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2010., 20:34   #381
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
dali netko zna na šta se testira urin kada se popiški na onaj štapić na kontroli u trudničkoj ambulanti?
proteine??
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 20:57   #382
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
dali netko zna na šta se testira urin kada se popiški na onaj štapić na kontroli u trudničkoj ambulanti?
proteine..
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 22:32   #383
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Jel imala koja od vas cura loše jetrene probe?
Već drugi nalaz za redom imam povišenu aminotransferazu (ALT) iako je na zadnjem nalazu ipak pala u odnosu na prije.
uzimas utrogestan??
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 12:12   #384
u 15 sam tjednu trudnoce,i dobila nalaz urinokulture jel je bilo nadjeno nesto bakterija u mokraci.nalaz je ovakav,kultivacija aerobna,u 1 ml nađeno 20 000 bakterija vise vrsta.moram ponovit nalaz dr.tj i dr opce prakse mi rekla da je kao do 100 000 normalno a na netu citam da vec od 15 000 nije bas ok,i treba lijecit a meni ginek sve do 11.8 na godisnjem,sta da radim?jel imao tko slican slucaj?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 13:57   #385
Probaj sa preparatom od brusnice Cys control. Meni antiobiotici nisu pomogli nimalo u trudnoći-pila sam Klavocin bid, a od ovog bakterijama ni traga više.
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 14:32   #386
a gdje se kupi,u ljekarni ili ?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 11:44   #387
evo mog pitanja;

u 6om tjednu trudnoće kad sam radila KKS i urin, pisalo je Bakterija: nešto.
zbog toga sam dobila uputnicu za mikrobiologiju. u 10 om tjednu nalaz je bio sterilan

nakon toga, sljedeći pregled je bio samo UZV, sljedeći koji planiram je privatno opet samo 3D UZV u 19om tjednu a termin kod svoje soc gin imam tek u 23em tjednu.

iako sam bila sterilna u 10om tjednu, da li je tih 13 tjedana prevelik razmak u kojem se može svašta desiti po pitanju bakterija?

Te bakterije mogu biti opasne za dijete ili samo za moj mjehur?

malo sam totalna neznalica na tom polju jer srećom nisam imala nikakvih problema sa urinarno-vaginalnim bakterijama

e da, a ove vaginalne, one su u principu opasnije, jelda? neke uzrokuju i spontane, čula sam

a meni nitko nikad nije radio briseve

sad se dvoumim, da li da na svoju ruku privatno preventive radi napravim još neku pretragu.

da, ni proteine mi nitko nikad nije izmjerio
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 14:25   #388
za početak izaberi jednog ginekologa koji će ti voditi trudnoću i doživjeti tebe i tvoju trudnoću ozbiljno. najgore je kada rade svoj posao napola i "brigo moja pređi na drugoga" jer misle da onaj drugi vodi računa o tome.
i kada si kod njega na pregledu postavi sva pitanja koja te zanimaju. sastavi spisak i udri
__________________
01.09.10. - my precious!!!
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 14:49   #389
Quote:
Illy kaže: Pogledaj post
za početak izaberi jednog ginekologa koji će ti voditi trudnoću i doživjeti tebe i tvoju trudnoću ozbiljno.
a gle, novca nemam za voditi sve privatno
a imam jednu socijalku kod koje imam sljed pregled 23.9. (u 23em tjednu trudnoće) jer je cijeli kolovoz na GO i nastala gužva (a i inače je gužva)

ima li mjesta strahu s obzirom na moju dijagnozu urednih nalaza i nikakvih problema -naravno da to neću pitati privatnika jer će mi reći da treba napraviti sve

neću ni slijepo poslušati što mi kaže netko s foruma, ali ću uzeti u obzir. svaki savjet i saznanje dobro dođe
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 19:01   #390
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
a gle, novca nemam za voditi sve privatno
a imam jednu socijalku kod koje imam sljed pregled 23.9. (u 23em tjednu trudnoće) jer je cijeli kolovoz na GO i nastala gužva (a i inače je gužva)

ima li mjesta strahu s obzirom na moju dijagnozu urednih nalaza i nikakvih problema -naravno da to neću pitati privatnika jer će mi reći da treba napraviti sve

neću ni slijepo poslušati što mi kaže netko s foruma, ali ću uzeti u obzir. svaki savjet i saznanje dobro dođe
Ja ti mogu reći iz svog primjera što sam obavila na početku trudnoće (vodila sve privatno)...

Pretrage krvi, urina, cervikalne briseve na sve živo (mislim da je ovo dosta bitno, to sam si sama odlučila napraviti na preporuku gin.), PAPA test (ako ga nisi radila nedavno prije trudnoće), markere na hepatitis, B12, željezo tj. feritin u krvi, krvnu grupu i Rh.
Valjda je to sve...

Sad, svatko će ti reći drugačije... neko tvrdi da nije dobro "kopati" puno po minđi u tim ranim tjednima trudnoće. Drugi kažu da je najbolje napraviti to sve što prije, da se liječi ako se što pronađe i da ne izazove neke teže komplikacije s plodom.

Socijalna ti može dati uputnice za sve ovo, da ne plačaš bez veze. Traži ju i konzultiraj se sa njom.
Nemoj da ti je bed pitati. Proteine u mokraći kreneš mjeriti kod svakog pregleda, prije ne treba (zajedno sa tlakom i težinom)
A neki ni to ne mjere...

Što se tiče bakterija u urinu, nemaš se što bojati... netko radi tu pretragu samo jednom u trudnoći pa sve bude o.k.
Ja je radila 2x. Jedan bio sterilan, drugi nije... Sam sam pila više vode i jela brusnice.
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 19:04   #391
Cys control ima za kupiti u ljekarni, ali nemaju sve.
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 20:09   #392
vadila nalaze hemaglobin mi super preko 131 jeeeeeeeee! (prije 2 mj.bio 103 sad pijem željezo,oću ga morat nastavit piti) glukoza iz seruma 3 malo niža znači jel to ok? (normalni raspon od 4,2-6)
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 20:09   #393
Ja imam bakterije u urinu od prvog dana trudnoće do samog kraja
Antibiotici ne djeluju
__________________
Wristcutter
Ryuuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 13:18   #394
Bok cure,
u 13.-tom tjednu sam i radila sam pretrage krvi i urina, krvna slika je OK, a u urinu imam povišene eritrocite 5-7 ( ref. interval je 0-2) i leukocite 3-5 ( ref. interval 0-2) i nešto bakterija. Radila sam i urinokulturu i na nalazu piše fiziološka flora. Naručena sam kod dr tek za mjesec dana pa me zanima imala li razolga za paniku. Je li zna tko od čega bi mogli biti povišeni eritrociti i leukociti?
Hvala!
majazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 16:02   #395
Pozdrav! Evo i ja sam sad dobila nalaz. Imam leukocita 3-5 (normalno je (0-2). Pločasti epitel 3-5 (normalno je 0-1). I bakterija nešto. A moja goin na godišnjem do kraja 8.mjeseca. Može mi netko reći šta to znači?
danijela28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 19:33   #396
Pozdrav, društvo! Kao i većina vas, i ja muku mučim s leukocitima. Nalaz mi je bio 40-50, u ponedjeljak radim urinokulturu. Jako se bojim, u 12. sam tjednu trudnoće. Neke od vas su napisale da su pile antibiotike. Nije li to opasno u trudnoći?
Dodo77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 19:42   #397
Quote:
Dodo77 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, društvo! Kao i većina vas, i ja muku mučim s leukocitima. Nalaz mi je bio 40-50, u ponedjeljak radim urinokulturu. Jako se bojim, u 12. sam tjednu trudnoće. Neke od vas su napisale da su pile antibiotike. Nije li to opasno u trudnoći?
Ja od 12tj. trudnoće stalno neke antibiotike pijem....
Popila sam hrpu, al zaista puno Summameda,pa eritromicin....sad malo mirujem.

Koliko su meni objasnili bolje je držati te bakterije pod kontrolom antibioticima.
Ovisi kaj ti nađu, ali određene bakterije mogu napraviti više sranja nego kaj bi antibiotik eventualno mogao naštetiti.
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 21:38   #398
Imala sam prije četiri godine spontani, kompliciranu drugu trudnoću, operaciju nakon poroda... Ovaj put je sve super krenulo i sad me je ovo skroz izbacilo iz takta. Možda paničarim bez veze, ali ne mogu si pomoći.
Ali, valjda liječnici znaju što rade i propisuju?!
Dodo77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 13:07   #399
ja od 15tog tjedna imam jbn esherihiju coli..sad sam 22 tj i još je imam.... ginekolog mi je propisa antibiotik, nije pomoga, već se broj bakterija još i poveća.....
tada mi je on da još jači antibiotik, a trialo mu je 300 min da ga propiše, skroz se nećka, nije zna bili, nebili....... nije mi govorija ali sam vidila....... dodjem u ljekarnu a ova mi govori da je štetnost ( za bebu) tog antibiotika (nolicin 400mg) br 3 na skali od 1 do 5...... uzmem ga ja i zovnem ovu epidemiologinju koju poznaem, i ona mi ZABRANI taj pit...... i preporiči mi neki prirodni lijek...... a on glasi ovako...... pozorno čitajte....... litru vina i 250 grama luka ukuvat do pola litre vina...... pa to izmiksat.... ej to izgleda užasno..... i miriše ajmeee........ i svako juro natašte jedni zlicu....... nikad ništa gore nisam stavila u usta....... bila sam na rubu..... dok nisam skužila da bi mogla zalit s malo vode.. i odma slijedi pranje zubi 10 min.... i tako ja to već mj dana i nedavno sam vadila opet urinokulturu i bija je veći broj bkt, ali je to dobro jer znači da ih izbacivam....... a kad završim luk tada bi trialo bit manje.,,,,,...... i naravno mnogo tekućine, brusnice, itd........

Zadnje uređivanje amelie22 : 08.09.2010. at 13:25.
amelie22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 17:26   #400
omg čitam topic i vidim sad da je taj uvin h čaj opasan a ja ga pila po 2-3 dcl dnevno svako par dana ono, fin mi je a i volim hodati u čarapama samo pa preventivno sad mi se u panici svaka bol koju sam osjetila u donjem dijelu trbuha čini kao poencijalna kontrakcija izazvana njim
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.