Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2012., 15:12   #41
3700 za posao konobara u sezoni je malo čak i u manjim mjestima, ne pristaj na ispod 4000 (+hrana i smještaj). Ja sam radila kao konobarica u malom mjestu i imala 4500/hrana+smještaj i bakša svaki dan preko 60-70kn. Smještaj je platio od moje plaće 900kn što nije ok al nema veze, bila sam zadovoljna.

A što se tiče pomoćnog radnika u kuhinji odnosno pomoćnog kuhara (nekima je to isto, neki to razlikuju) dobro ti je Formula rekla/o - sve ovisi o poslodavcu koje ćeš poslove raditi. U malim mjestima i malim objektima, najčešće taj pomoćni radnik radi više poslova. Uz to što pomaže glavnom kuharu, priprema hranu za njega ali kasnije ide i na pranje suđa i ako ti se desi da dobiješ ponudu za tako nešto - tu ti je realno tražit plaću 5000-6000kn, s tim da se naradiš ko magarac. Osobno mislim da je za sezonu bolje otići radit u manje mjesto i manji objekt (ne hotele) jer je bolja radna atmosfera a i plaće su bolje, po mom iskustvu.
P0zitivka is offline  
Old 07.03.2012., 15:16   #42
prošlo ljeto šankerica u restoranu koji nije imao prometa 4200/hrana+smještaj (6 sati rada-od toga 2 sata sjedenja)
i konobarica 4500/hrana i smještaj plačen od moje plače 900 kn. Znači plaća je bila 5400+bakša svaki dan minimalno 60-70kn, 9-10 sati rada.
P0zitivka is offline  
Old 07.03.2012., 17:34   #43
sezonski posao čistačice u istraturistu ili Imperial rab --iskustva --pliiiz

planiram ići raditi na more (prvi put) pa me zanimaju dojmovi
katyy19 is offline  
Old 07.03.2012., 17:41   #44
Quote:
P0zitivka kaže: Pogledaj post
3700 za posao konobara u sezoni je malo čak i u manjim mjestima, ne pristaj na ispod 4000 (+hrana i smještaj). Ja sam radila kao konobarica u malom mjestu i imala 4500/hrana+smještaj i bakša svaki dan preko 60-70kn. Smještaj je platio od moje plaće 900kn što nije ok al nema veze, bila sam zadovoljna.

A što se tiče pomoćnog radnika u kuhinji odnosno pomoćnog kuhara (nekima je to isto, neki to razlikuju) dobro ti je Formula rekla/o - sve ovisi o poslodavcu koje ćeš poslove raditi. U malim mjestima i malim objektima, najčešće taj pomoćni radnik radi više poslova. Uz to što pomaže glavnom kuharu, priprema hranu za njega ali kasnije ide i na pranje suđa i ako ti se desi da dobiješ ponudu za tako nešto - tu ti je realno tražit plaću 5000-6000kn, s tim da se naradiš ko magarac. Osobno mislim da je za sezonu bolje otići radit u manje mjesto i manji objekt (ne hotele) jer je bolja radna atmosfera a i plaće su bolje, po mom iskustvu.
60-70 kn na dan bakšiš, meni je bio vrhunac do 30 kn i to možda 5-6 puta u cijeloj sezoni..

kažeš "tražiti plaću"

ja sam poslala 8 zamolbi preko maila s mojposaohr i hzz stranice sa životopisom, sve to, ali nisam nigdje pitala za plaću, htjela sam telefonski jedan hotel pitati ali su rekli da nazovem idući tjedan.

neznam kako bih to rekla, je li na neki način drsko pitati za plaću jer možda će ti iz kadrovske pomisliti "vidi, traži posao i pita za plaću-nek bude sretna ako dobije posao a ostalo.."

do sada sam nekoliko poslodavaca pitala za plaću i svi nešto okolišaju pa ovako onako, kakva bude sezona, satnica ovo ono, prekovremeni sati, nitko ne govori kolika je neto plaća.

ovo što kažeš da su bolji privatnici za rad, neznam..radila sam kod privatnika prošlo ljeto pisali da radimo 8 sati a radili 4 i više, nikad neznaš na koga ćeš naletiti a ovako kad bih radila u hotelu, imala bih 8 sati (nadam se) i ako treba ponekad duže ostati sat dva ispomoć ako se ne varam
PutNaSuncuツ is offline  
Old 07.03.2012., 18:14   #45
Quote:
PutNaSuncuツ kaže: Pogledaj post

kažeš "tražiti plaću"

do sada sam nekoliko poslodavaca pitala za plaću i svi nešto okolišaju pa ovako onako, kakva bude sezona, satnica ovo ono, prekovremeni sati, nitko ne govori kolika je neto plaća.

ovo što kažeš da su bolji privatnici za rad, neznam..radila sam kod privatnika prošlo ljeto pisali da radimo 8 sati a radili 4 i više, nikad neznaš na koga ćeš naletiti a ovako kad bih radila u hotelu, imala bih 8 sati (nadam se) i ako treba ponekad duže ostati sat dva ispomoć ako se ne varam
Od tih što okolišaju u davanju informacija, bježi dalje što te noge nose!

Nažalost, danas sve moraš pitati pa čak i da li ćeš i kada dobiti dogovorenu i zarađenu plaću! Pitaj sve što te zanima pr.radno vrijeme, zatim za slobodne dane ima li ih uopće, ima li prekovremenih sati i kako se obračunavaju, ako nude smještaj i hranu odbija li se taj iznos od plaće i koliko.
Ni manji ni veći objekti tipa hotela, nisu ti nikakova garancija za korektan odnos prema radnicima i poštivanje ugovorenih uvjeta. Zadovoljan radnik daje pozitivnu sliku o samom ugostiteljskom objektu, on je nešto kao "hodajuća reklama" a nezadovoljan upravo suprotno, šteta što oni koji bi trebali poraditi na tome to ne vide.
Formula Uspjeha is offline  
Old 08.03.2012., 22:27   #46
I ja se spremam u sezonu. Imate li kakve informacije, kada je u hotelu osiguran smještaj, može li se tražiti soba u kojoj će se biti s partnerom ili su žene i muškarci strogo podijeljeni, pogotovo ako ne rade isti posao?
Pufnizza is offline  
Old 08.03.2012., 23:44   #47
Quote:
ima li netko iskustva u Liburnia hotelima? plaća sobarice ili pom. kuhara? hvala
Ja sam danas dobila informaciju da je u hotelu Admiral plaća za posao sobarice ravno 2.500 kn .
*greta* is offline  
Old 09.03.2012., 00:25   #48
Quote:
PutNaSuncuツ kaže: Pogledaj post
hvala ti na odgovoru, barem netko, vidim da ima dosta posjeta ali ni slova za odg.

ja sam radila prošlo ljeto kao konobarica, imala sam plaćen smještaj i hranu polovično i plaću 3700 usred sezone, mislim da je to vrlo malo s obzirom koliko nam je gostiju dolazilo ali to bila sam tamo, potpisan ugovor i to je to :/

sada bih htjela ići raditi kao što sam rekla na more kao pomoćni kuhar, prijavila sam se u punta skalu, hotel pinija još ću na zlatni rat i možda Liburnia-opatija hoteli, pa valjda ću negdje upasti..čula sam da se može dobro zaraditi kao pomoćni kuhar ali i naraditi pa me zanima radno vrijeme, posebno u hotelima, produženo dali se to plaća i slično?

edit:

ima li netko iskustva u Liburnia hotelima? plaća sobarice ili pom. kuhara? hvala
Koliko sam ja čula (a ta informacija je još od 2010. godine), sobarice u hotelima Liburnia imaju plaću od oko 3500 kn, naravno smještaj i hrana su plaćeni...E sad, koliko se to promijenilo, stvarno ne znam
jenny_6 is offline  
Old 09.03.2012., 03:50   #49
Ja bi ove godine isto isla radit na more, nije da mi se bas ono turbo ide ali nemam izbora jer mi treba neki posao...predugo sjedim doma i nis ne radim. Danas su me zvali da sutra dođem na razgovor za čistačicu za Backpackers Accommodation na Hvaru, pa me zanima ima ko kakvog iskustva??? Ovo mi je prvi put da idem radit na more pa me malo trta...ipak je to 6 mj. rada ali koga god znam svi su izdržali.
Landshark is offline  
Old 09.03.2012., 11:58   #50
posao sobarice

Pozz..dal netko ima iskustva u radu kao sobar/sobarica ??koji su uvjeti rada,i odgovornosti??
chokysk is offline  
Old 09.03.2012., 18:04   #51
Pozdrav svima! ovako, ne znam bas puno o sezoncima iz osobnog iskustva vec od ljudi sto sam cula da okolo pricaju. Najplaceniji su kuhari, i po 10 000kn imaju place, konobari 5-6 tisuca, sobarice najmanje. Eh pa sad, za konobara ne trebas biti neki pametnjakovic, pa ako vec ides raditi na sezonu (a nisi kuhar) sigurno necu ici raditi za sobaricu za 3 tisuce, to mogu i doma. Pa dakle, radije za konobara i ne tako da sami trazite posao sa smjestajem i hranom (osim ako nekoga ne poznate) jer ce vas vecina preveslat pa ce vam to fino odbit od vase place, a da vi necete ni znat. Kontaktirajte neke agencije kao sto su istraturist, rent-a-konobar, allcamps i sl... oni su vam posrednici, a njima cete sve dogovoriti i imaju siri spektar poslodavaca, tako da ako poslodavci nesto zajebu, nece te se vi kaciti sa njima vec agencija, ako treba i tuzit ce se medjusobno, a vi ste zasticeni i garantirana vam je isplata.. doduse ima i nekih ne bas tako dobrih agencija, ali otom potom, navela sam samo za one na dobrom glasu... moj savjet vam je da probate po tim kampovima, naradite se, to je istina, ali ste dobro i placeni. izdrzat se da.
Tako su meni rekli... Sad da li je netko od vas isao raditi po tim kampovima? Kakvi su dozivljaji?
napacena is offline  
Old 09.03.2012., 18:40   #52
uvijek traže osoblje:

http://www.radissonblu.com/resort-dubrovnik
dalmacija77 is offline  
Old 09.03.2012., 18:42   #53
http://www.radissonblu.com/resort-dubrovnik
dalmacija77 is offline  
Old 09.03.2012., 20:02   #54
Quote:
*greta* kaže: Pogledaj post
Ja sam danas dobila informaciju da je u hotelu Admiral plaća za posao sobarice ravno 2.500 kn .
Quote:
Landshark kaže: Pogledaj post
Ja bi ove godine isto isla radit na more, nije da mi se bas ono turbo ide ali nemam izbora jer mi treba neki posao...predugo sjedim doma i nis ne radim. Danas su me zvali da sutra dođem na razgovor za čistačicu za Backpackers Accommodation na Hvaru, pa me zanima ima ko kakvog iskustva??? Ovo mi je prvi put da idem radit na more pa me malo trta...ipak je to 6 mj. rada ali koga god znam svi su izdržali.
Quote:
chokysk kaže: Pogledaj post
Pozz..dal netko ima iskustva u radu kao sobar/sobarica ??koji su uvjeti rada,i odgovornosti??
neznam puno o sobaricama, ali znam da se kod nekih privatnika za čišćenje apartmana može zaraditi od 35-45 kn po satu, uzmite prosjek 40 tako je najčešće sve ovisi od poslodavca do poslodavca.

za apartmane i pansione znam da se može na dan očistiti i do 20-30 soba, ovisi kad je smjena gostiju, i ako je ostalo malo vremena do dolaska novih mora se praktički trčati da se sve obavi a da sve dobro izgleda..

puno njih kaže da su se napatili vamo ili tamo ali na kraju krajeva imate svoju zarađenu plaću, bolje to nego presjediti cijelo ljeto bez ičega i žaliti se kako je život loš :/.

može mi netko nešto reći o MAISTRI d.d? (Rovinj) pom. kuhari, konobari, plaća, neke pojedinosti?


Jel netko bio na sajmovima poslova ovih dana? jeste što našli?
PutNaSuncuツ is offline  
Old 09.03.2012., 21:53   #55
Quote:
PutNaSuncuツ kaže: Pogledaj post
neznam puno o sobaricama, ali znam da se kod nekih privatnika za čišćenje apartmana može zaraditi od 35-45 kn po satu, uzmite prosjek 40 tako je najčešće sve ovisi od poslodavca do poslodavca.
U hotelima su plaće sramoto niske, idu tako od 2500 - 3500.
Ruralna is offline  
Old 09.03.2012., 22:04   #56
Evo ja bila danas, sve u svemu mi se cini ok, ne ocekujem brda i doline, odmor i uzivanciju na moru nego idem radit da bi drugi mogli uzivat. To tak ide. Ubiti imam 30-ak soba koje sad u predsezoni nece naravo bit krcate i prva dva mjeseca radim pola radnog vremena i tek onda potpisujem za ostala 4 na puno radno vrijeme....placu jos ne znam i isto tako ne ocekujem puno...al sam rakla da prva dva mj posto radim 4 sata dnevno ne pristajem ako je manja od 2000 a ostalo kad je 8 sati na 3500-4000 bi bilo ok....necemo pretjerivat....posao je naporan kao i svaki drugi, ali boze moj budimo realni...uglavnom mlada okolina, mogu si usavrsit engleski sa mnom bi jos radili isto tako ljudi koji volontiraju za smiještaj. Kao sad bi u 4 i 5 mj sa mnom trebo radit neki decko iz Novog Zrlanda sve u svemu meni se cini ok...jos ce mi se javit kroz par dana pa cu znat jel idem ili ne...
Landshark is offline  
Old 14.03.2012., 08:00   #57
Quote:
Landshark kaže: Pogledaj post
Evo ja bila danas, sve u svemu mi se cini ok, ne ocekujem brda i doline, odmor i uzivanciju na moru nego idem radit da bi drugi mogli uzivat. To tak ide. Ubiti imam 30-ak soba koje sad u predsezoni nece naravo bit krcate i prva dva mjeseca radim pola radnog vremena i tek onda potpisujem za ostala 4 na puno radno vrijeme....placu jos ne znam i isto tako ne ocekujem puno...al sam rakla da prva dva mj posto radim 4 sata dnevno ne pristajem ako je manja od 2000 a ostalo kad je 8 sati na 3500-4000 bi bilo ok....necemo pretjerivat....posao je naporan kao i svaki drugi, ali boze moj budimo realni...uglavnom mlada okolina, mogu si usavrsit engleski sa mnom bi jos radili isto tako ljudi koji volontiraju za smiještaj. Kao sad bi u 4 i 5 mj sa mnom trebo radit neki decko iz Novog Zrlanda sve u svemu meni se cini ok...jos ce mi se javit kroz par dana pa cu znat jel idem ili ne...
plaća je vrlo dobra s obzirom an broj sati

Jel ima netko iskustva sa radom u Velarisu, Maistri, Crikvenici?

p.s. kada bi oni trebali zvati koje su odabrali? da mi ne bude prekasno a ne odaberu me onda je teško ubacitti se u sezonu :/
PutNaSuncuツ is offline  
Old 14.03.2012., 11:18   #58
Pozdrav!! evo da se priključim razgovoru,... svakako koga god zovete pitajte za uvjete,.. to nije ništa loše,.. niti taj uzimala loše po tom pitanju,.. morate znati, da li imate smještaj, hranu, i kolika je plaća,.. recimo da odete radit za siću tipa 2500 kn na more,.. vi od toga nećete imati za ništa,... i jako je važno saznati i radno vrijeme i sve te uvjete,... oni koji vam kažu opet su sigurniji nego oni koji vam te bitne informacije izbjegavaju reći, bježite od takvih glavom bez obzira,... ma koliko god vam posao trebao...
Lunita_86 is offline  
Old 14.03.2012., 13:13   #59
Zna li tko ima li u Zagrebu kakvih firmi koje zapošljavaju ljude preko ljeta ?
__________________
Everyone is entitled to have my opinion.
Molecule is offline  
Old 14.03.2012., 16:10   #60
Meni se jos niko nije javio....a imam lagani filing da ni nece jbg...
Landshark is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.